Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 1:25 pm



Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 Sėlis, selėti, sėliai 
Autorius Žinutė
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Rgs 03, 2009 11:15 am
Pranešimai: 958
Šalis: Žemaitija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Telšių r. Vidmantai
mano pomėgiai: Pasaulėžiūra, Praeitis, Ateitis
UNREAD_POST Re: Sėlis, selėti, sėliai
Aš "bendrinės" žemaičių kalbos ir nenagrinėju. Bandau parašyti taip, ką žemaitiškai galima būtų perskaityti lietuviškomis raidėmis ,tai ką parašiau kaip girdžiu taip ir rašau. Kaip jūs lietuviškomis raidėmis žemaitiškai parašytumėte Sėla kraštas, Sėlis gyventojas. Ir tikrai nemanau kad visais 100 procentu Ė yra IE.

_________________
Jei nori mokyt gyvenk taip pats.
R.V.


Ket Gru 17, 2009 5:29 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Sėlis, selėti, sėliai
Zordsdavini rašė:
Man prie to pačio eitų ir Sėlija (planeta Saturnas :!: arba planetos įasmeninimas (siela :)

Apie žemaitiškas "plonybes" jūs ten patys pasimyluokite, nes sėliai, kaip vartojamas žodis gentiniam išskirtinumui nustatyti matyt yra šiuolaikiškas.
Kas liečia Sėlija -Saturną, tai romėniškai Saturnas, o graikiškai Kronos ( Kuronas) :) Iš čia ir kuršių pavadinimas. Taip, kad tiek kuršiai, tiek sėliai matyt turi bendras šaknis tam tikruose dvasiniuose dėmenyse.
Siela taip tiesiogiai nesiečiau su sėliais, bet reiškinys turi labai daug bendra. Kaip jau pastebėjo TZU, sielovadininkas yra sielininkas, tas kas veda sielą tėkmę, įveikdamas kliūtis, kad neužstrigtų pakelyje. Štai čia labai daug prasmės sieti su dvasininkais, kaip jau ir išsakiau aukščiau.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pen Gru 18, 2009 6:42 pm
Aprašymas WWW
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Sėlis, selėti, sėliai
Zordsdavini rašė:
[ Man prie to pačio eitų ir Sėlija (planeta Saturnas :!: arba planetos įasmeninimas (siela :) )

Taigi, kad šaltinis nepatikimas http://lt.wikipedia.org/wiki/S%C4%97lij ... ologija%29
Cituoti:
Sėlija lietuvių mitologijoje ir etnokosmologijoje – vienos iš „Saulės dukrų“ ir Saturno planetos vardas. Fiksuotas tik Eugenijos Šimkūnaitės, kiti šaltiniai neptvirtina, todėl laikomas pramanu.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Sek Gru 27, 2009 7:33 pm
Aprašymas WWW
Forumo šviesuolis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Bir 06, 2006 5:00 pm
Pranešimai: 325
Miestas: Vilnius - Telšē
UNREAD_POST Re: Sėlis, selėti, sėliai
Deja, taip pats Klimka sako:
Cituoti:
Prieš kelerius metus pernai mirusi daktarė Eugenija Šinkūnaitė spaudoje buvo paskelbusi keletą jų vardų, anot jos, atrastų Tauragnų krašte, jos gimtosiose vietose. Tai Vaivora (Merkurijus), Indraja (Jupiteris), Sėlija (Saturnas), Žiezdrė (Marsas). Tačiau kitose Lietuvos dalyse folkloristai nerandą šių vardų atitikmenų. Gali jie būti ir kokių kaimo išminčių sugalvoti. Tačiau vardas Indraja (Jupiteris), ko gero, tikras, - mat Aukštaitijoje tokiu vardu vadinamas dar ir ežeras bei piliakalnis.

Aš apie šį vardą tai žinau iš Dundulienės „kosmologijos“ nuo jaunų dienų, vėliau astronomijos vadovėlyje. Man šie vardai artimesni nei romėniški, kai galvoju apie planetas ne kaip apie akmens luitą, skriejantį aplink Saulę :)

_________________
Vėsas opės akmenůtas...


Pir Gru 28, 2009 8:12 pm
Aprašymas ICQ YIM
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Sėlis, selėti, sėliai
Luitas tik kūnas, kaip ir žmogaus. Vardas rodo dvasinę prigimtį...

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pir Gru 28, 2009 8:41 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007