www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

SKELBIMAI-Šventės, apeigos, baltiško tikėjimo susiėjimai
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=107&t=23
Puslapis 14

Autorius:  BURTONIS [ Pir Lie 12, 2004 1:06 pm ]
Pranešimo tema:  SKELBIMAI-Šventės, apeigos, baltiško tikėjimo susiėjimai

UGNIES APEIGA ANT ŠATRIJOS KALNO
2004 metų liepos 17 d.

1994 m. liepos 17 d. ant Šatrijos susirinkę Ringaudo dvaro dvariškiai bei Romuvos žyniai uždegė Amžinąją ugnį pagal žinomus senųjų laikų papročius. Nuo kalno Amžinoji ugnis buvo pargabenta į Ryškėnus ir apsigyveno Ringaudo dvaro židinyje. Židinys patapo šventu Deivės Gabijos alku. Tikimasi, kad kada nors bus atstatyta Šatrijos kalno žinyčia ir Šatrijos ugnį bus galima grąžinti į jos namus. Iki tol Ringaudo dvaras su Šatrijos ugnimi veiks kaip laikinoji žinyčia - durys atviros visiems kas nori pagerbti
Deivę Gabiją.
Ugnis kasmet, trečiąjį liepos mėnesio šeštadienį, nugabenama ant Šatrijos kalno. Vėl atliekama ugnies apeiga. Daug žmonių atvyksta į šią šventę - žemaičiai, lietuviai, svečiai iš užsienio. Šatrijos kalnas šventas visiems žemaičiams, gerbiamas nuo neatmenamų laikų. Žemaitijos žmonės myli ir mylės Šatriją amžinai.
Liepos 17 d.12 val. Amžinosios ugnies paėmimas iš Kunigaikščio Ringaudo dvaro (Adolfo ir Magdutės Gedvilų sodyba, Ryškėnai, Telšių raj.) ir išvykimas į Šatriją.
13 val. Susirinkimas prie Šatrijos kalno.
· Kopimas į kalną pro vartus su ugnimi. Nusiprausimas prie vartų. Kiekvienas į kalną užneša po akmenį.
· Aukuro sukrovimas iš akmenų.
· Eisena aplink kalną.
· Amžinosios ugnies apnešimas aplink aukurą 3 kartus ir aukuro uždegimas ąžuolo malkomis, ugnies pasotinimas druska, grūdais, gintarais.
· Žemynėliavimas - duona ir gira.
· Šiaudų su blogomis mintimis deginimas.
· Švarios naujos ugnies užkūrimas. Senosios ugnies atjauninimas švaria nauja ugnimi.
· Perėjimas per ugnį ir smilkymas.
· Ugnies iš aukuro paėmimas į žibintą (vaško žvakė) ir pernėšimas.
· Aukuro ugnies gesinimas švariu vandeniu. Ugnies ir angliukų pasiėmimas į namus.
· Lipimas nuo kalno į vaišių vietą, laužo užkūrimas, šiūpinio virimas. Pasisakymai. Nuodegulio gesinimas šiūpinyje, suneštinės vaišės, vakaronė.
· Išsiskirstymas.

Turėti vaišių, puodelį, dubenėlį, šaukštą, indų atsivežtom vaišėm. Pageidautina atvykti su šventiniais rūbais.

Teirautis: Adolfas Gedvilas, n.t. 844470614, mob. 862173491.

ŠATRIJOS ROMUVA

Autorius:  BURTONIS [ Ket Spa 07, 2004 4:51 pm ]
Pranešimo tema: 

Spalio 16 Vėlinių apeigos Karmazinų pilkapyne. Grižtame namo ta pačią dieną, vėlai vakare. Atsivežkite žvakutes, šiltus drabužius, alaus, karštą arbatą ir maisto sau ir savo artimui. Išvažiuojame iš Vilniaus savo transportu.Jei galite paimti kitus, informuokite telefonu.Kas norėtu prisijungti, rašykite į forumą.

Autorius:  RRR [ Ant Spa 12, 2004 5:04 pm ]
Pranešimo tema: 

Patikslinimas (Burtonio prašymu). Vėlinių apeigos Karmazinų pilkapyne įvyks ne šeštadienį o sekmadienį, 2004 m. spalio 17d.

Autorius:  BURTONIS [ Tre Gru 08, 2004 3:59 pm ]
Pranešimo tema: 

Artėja Kalėdos, susimąstykime, grąžinkime visiems skolas, kad galėtume vėl pradėti naują gyvybės ratą. Norintiems sužinoti, ką lems kitiems metams mesti burtai, jau dabar reiktu rašyti forume, kas norėtu važiuoti į šventyklą. Yra du variantai 1. Į KURONĄ 2. Karmazinai.
Prie jūros mes ir šiaip turim apsilankyti, juk KURONO gimtadienis artėja.
O Karmazinai arčiau. Jei kas norėtu dalyvauti iš svečių, rašykite man burtininkas@baltai.lt

Autorius:  BaltojiS [ Tre Gru 08, 2004 10:43 pm ]
Pranešimo tema: 

Noreciau i Karmazinus nuvykti...per Velines pasimokiau kad miegoti diena nevalia kai galima kelione :oops:

Autorius:  Electra [ Ket Gru 09, 2004 12:35 pm ]
Pranešimo tema: 

As noreciau apsilankyti sventykloje. Siaip noreciau apsilankyti ir Kurone ir Karmazinuose. nes nei vienoje is ju nesu buvusi. Taciau Karmazinai yra zymiai arciau. Todel jei butu balsavimas, turbut rinksciausi ir palaikyciau pastaraji varianta. (Ups, labai jau materialistiska mano poziuris)

Autorius:  GintarineAkis [ Sek Gru 12, 2004 6:26 pm ]
Pranešimo tema: 

Na per Naujus metus aš negalėsiu dalyvauti, bet galėtume per Kuronalijas arba kalėdų laikotarpyje važiuoti i Kuroną. jei tik žinoma kitiems tai tinka.

Autorius:  RRR [ Sek Gru 12, 2004 8:25 pm ]
Pranešimo tema: 

Kurono šventę vistik reiktų atšvęsti, o kartu žinoma ir kuronalijas. Geriausiai tam tinkama vieta, mano nuomone - Kuronas.Ir aplamai labai norėčiau aplankyti Kuroną.Man tinkamiausias laikas važiuoti būtų gruodžio 17-19, arba prieš kalėdas.Gaila gruodžio 31-sausio 01 dienomis būsiu išvykusi :( Tačiau žinoma spręs dauguma. Būtų labai gaila jei negalėčiau būti su jumis kartu :( Tai reikštų kad ir Kuronas iš tikrųjų nebenori manęs priimti (tokį pojūtį patyriau paskutinįjį kartą būdama Nidoje) :( Tikiuosi apie tai pasikalbėti artimiausiu metu Žynyčioje. Siūlau tam susirinkti pusvalandį anksčiau prieš paskaitą, t.y. 18.30val.

Autorius:  juoda_plunksna [ Pir Gru 13, 2004 7:22 pm ]
Pranešimo tema: 

As asmeniskai buciau uz kelione i Nida. Aisku, dabar man su finansais truputi sunku (o kam dabar lengva), bet viskas issprendziama. Laikas man tinka is esmes bet koks, nors siulyciau vaziuot po Kaledu. Naujiesiems kol kas yra kiti planai, bet jie lengvai koreguojami.

Autorius:  Baltas [ Pir Gru 13, 2004 8:12 pm ]
Pranešimo tema: 

Kiek žinau mašinoje tik 5 telpa, ką daryt, kurie netelpą?Pas BURTONI mašina kažko blogai veikia. O RRR tik 5 paims?

Autorius:  GintarineAkis [ Ant Gru 14, 2004 10:09 pm ]
Pranešimo tema: 

Hm... Gal kurono studentams reiketų rinktis ne per kuronalijas bet diena prieš, tarkim, kad viska aptarti. Jei yra idėjų per kuronalijas važiuot į Kuroną. Įdomu, kokios kitų galimybės? Gal net tie 5 nesusirinks. :roll:

Autorius:  juoda_plunksna [ Tre Gru 15, 2004 10:50 am ]
Pranešimo tema: 

Hmm... pritariu Gintarinei Akiai. Galbut tikrai reiketu apie tai pasneket ne per kuronalijas, o kita diena. Pvz. kodel nepadarius Kurono labirintu 7dieni ir visko neaptarus? Be to, manau, kad yra ir kitu klausimu, kuriuos reiketu aptarti.

Autorius:  RRR [ Tre Gru 15, 2004 12:51 pm ]
Pranešimo tema: 

RRR paimtų ir daugiau, bet tuomet visus horizontalioj padėty tektų patalpint jos mažuuučiame džipuke-golpuke :lol: O jei rimtai, tai aš pasiūliau tą dalyką pasvarstyti būtent penktadienį, kad nereiktų Elektrai papildomai lėkt į Vilnių. O jai kiek žinau papildomas atvažiavimas būtų problematiškas (bet reiktų gal kad ir pati Elektra apie tai tartų žodį). Ar jūs manot, kad mes kaip nuspręsim taip ir bus? :P O kad neišsiplėsti į pievas, tai jau reiktų kad kiekvienas turėtų savo pasiūlymą, arba bent nuomonę, ir tada galima būtų konstruktyviai tiesiog suderinti važiavimo klausimą :) Ups, pamiršau, kad mūsų dauguma oro elemento įtakoje :P Na bet jei nusprendimui kada ir kaip važiuojam reikia papildomos dienos, tai, susitikim tada savaitgalį, nes mielieji, aš darbo dienomis negaliu, užgulė metų pabaigos darbų lavina :? Kitu atveju tuomet jau būsiu kaip ir Elektra, tiesiog pasikliausiu jūsų sprendimu :P

Autorius:  BURTONIS [ Tre Gru 15, 2004 8:34 pm ]
Pranešimo tema: 

Taigis, mano mašinai šiandien abu ratai nuleisti. Problemėlės su finansais, o siaip galėtume visi su mano važiuot. Aš su jumis pasitariau ir pats nusprendžiau :lol: kad šį ketvirtadienį kas galit ateinat į žynyčia 18val.Ką nuspręsim, tą kitiems perduosim. Labai gaila, kad Alkatai niekas nepranešė apie penktadienį. Ji vargšė atlėkusi į paskaitas nieko nerado :?

Autorius:  RRR [ Ket Gru 16, 2004 11:05 am ]
Pranešimo tema: 

Dėl Alkatos. Tikrai jos nepamiršau. Tačiau lig šiol neaišku jos statusas akademijoje. Kaip supratau apie paskaitas, kurias ji gali lankyti Burtonis praneša jai atskirai . Ketinau dar jai skambinti, bet Gintarinė Akis man dar priminė, kad ne aš sprendžiu ar jai lankyti paskaitas ir kad jei reikės jai bus pranešta.

Puslapis 14 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/