www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

Šventės, nuo kurių atsiriboja baltai.lt svetainė
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=107&t=526
Puslapis 11

Autorius:  BURTONIS [ Pen Vas 24, 2006 2:11 pm ]
Pranešimo tema:  Šventės, nuo kurių atsiriboja baltai.lt svetainė

Mielieji, gavome žinią, kad iškraipomas tikrasis Zoroastriečių kalendorius bei baltiškos tradicijos ir papročiai. Nuo žemiau skelbiamų švenčių baltai.lt svetainė ir KURONO žinyčia atsiriboja.
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Autorius:  Vilke [ Pen Vas 24, 2006 7:28 pm ]
Pranešimo tema: 

Vat apie šį susitikimą ir mačiau reportažą per žinias. Nesupratimas, kas čia vyko, ir atvedė mane (su keletu tarpinių stotelių) į šį forumą...

O straipsnyse šiame nesupratau išsireiškimo "baltams prijaučiantys". Tai kas jie tada?? Slavai?..

Autorius:  Pagone [ Pen Vas 24, 2006 7:35 pm ]
Pranešimo tema: 

Tai šie metai- Vilko ar Gandro? Kurie baltai teisesni, ir kurie kuo vadovaujasi? :?

Autorius:  Vilke [ Šeš Vas 25, 2006 10:48 am ]
Pranešimo tema: 

Pagone rašė:
Tai šie metai- Vilko ar Gandro?


Bent mano žiniomis, vilko metai buvo praėję 2005. O šie - Gandro. Bet, manau, šiose diskusijose yra kompetetingesnių paaiškinti.

Autorius:  Electra [ Sek Vas 26, 2006 11:13 am ]
Pranešimo tema: 

Kiek mano kompetencija leidžia, tai galiu pasakyti, kad Baltojo Vilko metai prasidėjo per 2005 metų pavasario lygiadienį (kovo 21) ir tęsiasi iki 2006 metų pavasario lygiadienio, tad kol kas yra Baltojo Vilko metai.

Autorius:  BURTONIS [ Pir Vas 27, 2006 2:10 pm ]
Pranešimo tema: 

Iki 2006 metų kovo 21 dienos dar tęsis Baltojo vilko metai pagal zoroastriečių 32 metų ciklo kalendorių, kuriuo remiasi ir mūsų svetainė. O nuo šių metų kovo 21 dienos prasidės Gandro metai. Straipsnyje minimi 3018 metai ir Giliažinio balto vilko metai matyt švenčiami Anzelmos Tamūž (Anželikos Tamaš) žynių, kurie gyvena pagal šios žynės banginio laiko kalendorių. Tačiau šventės organizatorius Kęstutis Juškys apsiskelbė Romuvos žyniu arba čia žurnalistų klaida. Kiek man žinoma, per TV laidą nebuvo minima, kad Kęstutis yra Romuvos žynys. Romuviečiai oficialiai paskelbė, kad K.J. nėra Romuvos žynys, mūsų baltųjų žynių Rato nutarimu K.J. taip pat nieko bendra su mumis neturi. Todėl tiek mes, tiek Romuviečiai prisilaiko oficialaus valstybės kalendoriaus bei tradicinių švenčių datų, kurios gali šiek tiek "plaukioti". Nesusipratimą padidino ir straipsnyje minimas 32 metų ciklas ir Balto vilko pavadinimas, kuris siejasi su Kurono (Saturno arba Krono) judėjimu apie Saulę per 32 metus. Jei tai sutapimas, tai galima būtų kelti hipotezę, kad A.Tamūz ir zoroastriečių kalendorius turi kažkokių tai sąsajų. Bet aukojimo ritualas yra labai iškraipytas, niekaip nesusietas su tradicija. Šis žmogus, kiek mums žinoma, nėra įšventintas nei Anzelmos, nei Romuvos, nei Kurono žynių. Tai buvęs parapsichologijos akademijos mokytinis, kuris anksčiau niekur bendrose apeigose nesireiškė, kaip baltų tikėjimo išpažinėjas. Kiek man žinoma, jis save laiko pagoniu, kas prieštarauja mūsų prigimtinio baltų tikėjimo išpažinėjų bendram sutarimui. Todėl oficialiai atsiribojame nuo tokios šventės, kuri nėra nei bendra baltams, nei tradiciška lietuviams. Kovo 21 dieną visas pasaulis švęs "Žemės" dieną, o mes Naujuosius metus. Anksčiau Užgavėnės būdavo tapatinamos su Naujaisiais metais, nes šaltiniai mini, kad per šią dieną tampydavo ir blukį, kaip metų galo simbolį. Kiekviena žinyčia gali švęsti savo šventes, bet skelbti, kad tai bendra baltams yra iššūkis visiems baltų tikėjimo žmonėms ir nepagarba kitoms bendruomenėms ir jų žmonėms. Tai ir yra klaidinanti žinia. Jei visi gyventume pagal bendrai sutartą švenčių ciklą ir aukotume tuo pačiu metu, suprantu, kad galėtume paskelbti maždaug taip:"Baltų tikėjimo išpažinėjų Lietuvoje bendra šventė" bet ne daugiau, nes baltai tai daug platesnė sąvoka.
O jums belieka rinktis, prie ko norėtumėte šlietis ir kokį laiko skaičiavimo kalendorių priimti.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/