Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pir Kov 27, 2023 10:13 pmAtsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
 Medininkų pilis - renginiai 
Autorius Žinutė
Svetys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Bal 25, 2013 3:04 pm
Pranešimai: 3
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Istorija
UNREAD_POST Medininkų pilis - renginiai
Rugsėjo 6-7 dienomis Medininkų pilyje Jūsų lauks jau trečiasis kasmetinis viduramžių karybos festivalis - „Medininkų apgultis. 1402-ieji.“.

Šventės metu Jūs galėsite išmėginti viduramžių šarvuotę bei ginkluotę, stebėti ir sudalyvauti įvairiose rungtyse. Popiet Jus linksmins svečiai iš Baltarusijos. „Lity Taler“ apsiginklavę būgnais ir dūdmaišiu gros kupinus viduramžių dvasios kūrinius, o pastariesiems grojant Jūs būsite kviečiami pašokti.

Bus puiki proga pamatyti istoriškai pagrįstas kovas, turnyrus dar vadinamus Buhurtais (tai nuožmios brutalios kovos su pilna ekipuote, šarvais ir ginklais). Ilsintis, po kovų atlikėjai „Mysteria mundi“ parodys Jums kaip kadaise šokdavo Vakarų Europos dvaruose. Na, o po šokių laukia didžioji vakaro kova - šįkart susikaus LDK kariuomenė su Teutonų (Vokiečių) ordino pajėgomis.

Antrąją dieną kviečiame stebėti įvairius žaidimus, kuriuose bajorai sieks išsiaiškinti, kas yra stipresnis svaidant tiek ietis, tiek geriant alų. Laukiame Jūsų.


Prikabinti failai:
medininkams.jpg
medininkams.jpg [ 107.08 KiB | Peržiūrėta 10262 kartus(ų) ]
Ket Rgp 21, 2014 12:58 pm
Aprašymas
Svetys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Bal 25, 2013 3:04 pm
Pranešimai: 3
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Istorija
UNREAD_POST Re: Medininkų pilis - renginiai
Preliminari programa:

2014 m. Rugsėjo 6 diena, Šeštadienis.
12:00 val. Karių stovyklos atidarymas.
12:00-19:00 val. XIV – XV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Jos kaimynų bei priešų ginkluotės interaktyvios ekspozicijos karių stovyklose. Sutelktos kariuomenės įkurs atskiras stovyklas, kuriose galėsite ne tik su kariais pabendrauti, bet ir jų šarvus pasimatuoti, ne tik sužinoti daug įdomaus ir naujo, bet ir ginklą pakiloti. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lenkijos Karalystės, Teutonų Ordino XIV-XV a. stovyklose tiesiogiai palytėsite istoriją, patirsite neišdildomų įspūdžių atsidūrus viduramžiuose tarp įvairiausio plauko kovai besiruošiančių karių.

13:00 val. Didysis bajorų turnyras. I dalis:
Dalyvių prisistatymas. Susirinkusių bajorų arba riterių su savo dvariškiais metraštininkai arba heroldai savo lanksčiu liežuviu ir saldžiais žodeliais pristatys savo šeimininkus. Apie jų didžius žygdarbius ir aukštą kilmę paporins.
Bajoro ginklanešio išrinkimas. Kiekvieno bajoro dvaras beginklėse dvikovose išsirinks sumaniausią ir šauniausią. Bajoro ginklanešį, visų tarnų vyriausiąjį.
Bajoro ir ginklanešio darnumo išbandymas dvikovose. Lengvai šarvuoti bajoras su savo ginklanešiu susirems dvikovose su kitais bajorais. Bajoras tik su ginklu, o jo ginklanešys tik su skydu, kuriuo turi sugebėti ne tik apginti savo viešpatį nuo priešininko smūgių, bet ir nesimaišyti jam po kojom.
Bajoro dvaro beginklių rungtynės. Viduramžių “futbolas”. Šiemet pristatysime Jums dar vieną įdomybę: šiuolaikinio futbolo protėvį -viduramžių Europoje žaistą žaidimą kamuoliu. Spėjama, kad šis žaidimas atsirado lavinant ginklanešių įgudžius, kad galėtų iš krūvos priešų ištraukti savo sužeistą šeimininką. 90 cm skersmens, 25-40 kg sveriantį kamuolį 6 metrų pločio aikštelėje, reikėjo įridenti (įmesti, įstumti, įgrūsti ir pan.) į 1 m pločio vartus. Pradžioje savo tarnams didikai leisdavo žaisti ginkluotiems, tokiu būdu neišvengta aukų. Nuo XIV a. viduramžių “futbole” ginklai uždraudžiami, leista žaisti tik su “bre” (viduramžiškos trumpikės). Šiame turnyre susirungs beginkliai dvariškiai vaedami bajoro ginklanešio ir akylai prižiūrimi paties viešpačio.

16:30 val. Viduramžių muzikos koncertas: “Lity Taler”(Baltarusija). Dūdmaišiu, įvairiomis dūdelėmis, būgnais ir kitais archajiniais instrumentais grojanti grupė “Lity Taler” jaukioje stovyklos atmosferoje atliks savo kupinus viduramžiškos dvasios kūrinius. Galėsite kojas pamiklinti ir pašokti. Bus kas pamokys.
17:00 val. Bajoro dvaro ginkluotųjų kova. Buhurtai. Bugurtais (buhurdicium) Vak.Europoje viduramžiais vadinti kovos turnyrai, kurie buvo organizuojami tiek miesto jaunimo, tiek keliaujančių riterių, tiek susitelkusios kariuomenės. Tai rungtynės išsiaiškinti stipriausiems kariams, viduramžių kovinis sportas. Beveik kiekvienas bugurtas turėjo savas taisykles. Šį kartą pristatysime pilno kontakto kovas, kuriose kariai kovos pilnu pajėgumu iki kol nukris ant žemės. Kovos tikrai labai nuožmios ir brutalios, silpnų nervų žiūrovams žiūrėti nerekomenduojame. N-18.

18:00 val. Viduramžių šokiai: “Mysteria mundi”(Lietuva). Šokėjai dėvintys XIV-XV a. Vak.Europos rūbus atliks to laikmečio madingiausius šokius.

18:30 val. XIV –XV a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Teutonų Ordino šarvuotės bei ginkluotės pristatymas. Kariams apsišarvavus renginio vedėjas papasakos apie kiekvieno jų šarvus, pabrėždamas ypatumus, išskirtinumus. Supažindinsime Jus su įvairiausių rūšių kariuomene: nuo prakaitu ir pigiu vynu prasmirdusio apšepusio Ordino knechto iki išsipusčiusio ir prisikvėpinusio Vokietijos grafo. Nuo tūlo nepraustaburnio pašauktinio valstiečio iki blizgančio šarvuose kunigaikščio. To nepamatysite nei viename filme, to nerasite nei viename vadovėlyje. Tik gryna prakaituota ir kruvina istorija, nieko daugiau!
18:30 val. Didžioji kova. LDK ir Teutonų Ordino kariuomenių mūšis. Vaizdžiai komentuojant reginį pavaizduosime Jums Lietuvos Dižiosios Kunigaikštystės ir Teutonų Ordino kariuomenių mūšį. Parodysime kaip kariuomenių sparnai manevravo mūšio metu, kaip traukėsi ir vėl susitelkdavo po vėliavomis. Tai ką paprastai regite istorinių filmų masinėse batalinėse scenose pamatykite gyvai, be kompiuterinių efektų, nesuvaidintą prakaitą ir kraują...pajuskite pralaimėjimo kartėlį ir pergalės džiaugsmą ...
19:00 Renginio uždarymas. Kol viena kariuomenė skandins pralaimėjimą aluje ir vyne, kita kariuomenė parneš Stovyklon pergalę. Atėjo laikas bajorams ir kariams pailsėti po sunkios dienos. Iki rytojaus mielieji! Duok Perkūne rytoj mums gerą orą!

2014 m. Rugsėjo 7 diena, Sekmadienis.

12:00 val. Renginio atidarymas.
12:00-16:00 val. XIV – XV a. LDK ir Jos kaimynų bei priešų ginkluotės interaktyvios ekspozicijos karių stovyklose. Vakar įkurtose sutelktos kariuomenės stovyklose, galėsite ne tik su kariais pabendrauti, bet ir jų šarvus pasimatuoti, ne tik sužinoti daug įdomaus ir naujo, bet ir ginklą pakiloti. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lenkijos Karalystės, Teutonų Ordino XIV-XV a. stovyklose tiesiogiai palytėsite istoriją, patirsite neišdildomų įspūdžių atsidūrus viduramžiuose tarp įvairiausio plauko kovai besiruošiančių karių.
13:00 val. Didysis bajorų turnyras. II dalis/finalas:
Bajoro taiklumo išmėginimas medžioklėje. Bajoras išsirengia medžioti šerno. Pagal seną tradiciją medžiojama bus akstimis. Tai - svaidomoji ietis, tūlam Lietuviui buvo ir medžioklės įrankis ir ginklas. Archeologai Protėvių pilkapynuose aksčių antgalių randa nemažus kiekius. Tai rodo, kad šis paprastas,pigus, bet efektingas ginklas buvo labai populiarus ir Lietuviai jį puikiai ir taikliai mokėjo svaidyti tiek į stovintį, tiek į judantį taikinį. Apie ką byloja ir viduramžių metraščiai aprašydami ne tik XII a.lenkams, bet ir XIV a. puikiai šarvuotiems Vak.Europos riteriams siaubą keliančius Lietuvių aksčių spiečius.
Raitųjų bajorų turnyras. Kadangi Vokiečiai išsivarė visus arklius, o atšaukti turnyrą negeras ženklas, bajorai rungtyniaus raiti ant savo tarnų.
Bajoro dvasininko išbandymas. Žinia, kad viduramžiais dvasininkai pasižymėjo ne tik gilia mintim, bet ir gilia gerkle.

15:00 val. Ginkluotų bajorų pėsčiųjų dvikovų turnyras. Nugalėtojų apdovanojimai. Paskutinis ir pagrindinis turnyro etapas. Pilnai šarvuoti ir ginkluoti bajorai susirems dvikovų turnyro aikštelėje, kad pagaliau išsiaiškintų, kuris jų yra pats kilmingiausias, narsiausias, turtingiausias ir visaip kitaip šauniausias.
16:00 Karių stovyklos uždarymas. Žygis baigėsi. Visi laimėtojau apdovanoti, alus išgertas, iš puotos belikę trupiniai ir kaulai. Metas grįžti namo. Iki sekančio žygio!


Ket Rgp 21, 2014 12:59 pm
Aprašymas
Svetys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Bal 25, 2013 3:04 pm
Pranešimai: 3
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Istorija
UNREAD_POST Re: Medininkų pilis - renginiai
Kelios nuotraukos iš vykusio renginio.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis


Tre Rgs 10, 2014 2:31 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 3 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007