www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

BASEINAI
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=56&t=656
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Tre Bir 14, 2006 12:37 pm ]
Pranešimo tema:  BASEINAI

Baseinai nuo šiol gali būti dezinfekuojami nekenksmingai

Nuo šiol baseinų dezinfekcija nebekenks sveikatai ir aplinkai. Baseinų vandeniui skirtų dezinfekuoti priemonių sąrašas Lietuvos higienos normose "Baseinai. Įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai" buvo papildytas šiuo metu pasaulyje plačiai naudojamu biocidu - vandeniniu vandenilio peroksido tirpalu su sidabro nitratu.

Iki šiol vanduo baseinuose buvo dezinfekuojamas chloro ir bromo junginiais. Tačiau per oksidacijos reakcijas susidarantys chloraminai suteikia baseino vandeniui būdingą "chloro kvapą" ir yra pavojingi sveikatai bei aplinkai, kenkia biologiniams valymo įrenginiams. Panašios neigiamos vandens dezinfekcijos pasekmės būna naudojant ir kitus oksiduojančius vandens dezinfekantus.

Į bendrąsias nuostatas įrašyta, kad bus sudarytos sąlygos vartotojams, leisiančios ir ateityje pasirinkti autorizuotus biocidus pagal savo poreikius, įvertinus keliamo pavojaus sveikatai ir aplinkai, kainos ir teikiamos naudos bei efektyvumo santykį.

Pagrindinis būdas sumažinti cheminių dezinfekantų pavojų yra dubliuotos sistemos taikymas, kai papildomai naudojamas ir fizinis dezinfekcijos būdas (ultravioletinė spinduliuotė, ultragarsas ir panašiai).
anonsas.lt

Autorius:  BURTONIS [ Ket Lie 13, 2006 4:55 pm ]
Pranešimo tema: 

Ekologinis baseinas-naujiena Lietuvoje :!:

Cituoti:
"Nerti į baseiną be chemikalų-tik turtingųjų privilegija" :?:

Nardyti baseine, kurio vanduo skaidrus kaip krištolas, bet neturi nei gramo chloro ar kitokio dvokiančio ir akis griaužiančio chemikalo atrodo nelabai realu, tačiau tokie baseinai jau populiarėja Prancūzijoje. Iš pirmo žvilgsnio toks baseinas primena gerai sutvarkytą, vandens augalais apsodintą natūralų tvenkinį. Kalbama vis dėl to ne apie tvenkinį, o apie patentuotas šveicarų bendrovės "Biotech" technologijas naudojantį natūralų ir ekologiškai nepriekaištingą baseiną.
Jame vandenį išvalo pati gamta-augalai, bakterijos, smėlis ir saulė.
Su siurblio pagalba jis teka uždaru ratu, tarp trijų atskirų baseinų: valymo, filtravimo ir plaukiojimo. Kad vanduo gautų pakankamai deguonies, taip pat reikia įrengti kaskadą, upelį arba lataką. Šių baseinų vandens švara nė trupučio nenusileidžia paprastų baseinų kokybei.<...>
Lietuvos rytas/2006 m. liepos 12d., nr. 156 /Būstas/


Lietuvoje kol kas šie baseinai beveik nežinomi. Manau laikas susidomėti ir pasitelkus lietuvių bioinžinierius ar savo smegenėles, pradėti populiarinti ekologinius vandens telkinius, ypač privačiose sodybose, vaikams skirtose stovyklose, kaimo bendruomenėse. Čia įkelsiu savo surinktą medžiagą ir paruoštas nuotraukas. Jei kas susidomėsit, galim pradėti diskutuoti ir įgyvendinti tokį projektą. Nuotraukose matyti, kad Prancūzijoje tokio baseino kaina 40.000 eurų (150.000 Lt) Manau Lietuvoje tokį galima pastatyti ir už 10-20 tūkst. Lt. Tik reikia noro ir pastangų.
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Pasigrožėkime, užsidekime, realizuokime :)
PaveikslėlisPaveikslėlis

Paveikslėlis

http://www.bioteich.fr/

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/