www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

Statybų pragaro keliai ir leidimų statytis rojus
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=56&t=979
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Pir Lie 30, 2007 12:02 pm ]
Pranešimo tema:  Statybų pragaro keliai ir leidimų statytis rojus

Cituoti:
Savavališkos statybos atsakomybės sugriežtinimas - pasekmės tvarkymas ar priežasties pašalinimas?
2007-05-05 14:19
Eilinį sykį sugriežtinus atsakomybę už savavališkas statybas seimas eilinį sykį parodė savo atitrūkimą nuo šiandienos realijų arba tam tikrų grupių interesų protegavimą. Kas yra savavališka statyba, kodėl ji klesti Lietuvoje? Ar nėra šis sugriežtinimas kova su pasekmėmis ir nenoru pradėti kovą su priežastimis?

Šią dieną, norint teisėtai įvykdyti statybą, tenka pereiti Golgotos kelius. Dažnai, net ir turint finansinių galimybių bei sklypą statyboms, statybą įmanoma pradėti tik po kelerių metų. Be abejonių - tai toks terminas, kuris ekonomiškai yra nepagrįstas. Šiame kelyje būsimasis statytojas susiduria su daugybe nenumatytų kliūčių, kurios silpnų nervų žmonėms tampa nepakeliamos.

Totali korupcija

Korupcija leidimų sistemoje prieina iki absurdo. Duodi kyšį žmogui, kuris žino žmogų, galintį prieiti prie to, kam skiriamas kyšis ir kuris iš jo jį priims. Tobula grandinė ir pabandykite kyšio neduoti. Jūs manote, oficialiu keliu jums pavyks gauti leidimą? Reiškia, esate optimistai. Jūsų neprievartaus duoti kyšio, elementariai jūsų popieriukas „ netyčia“ užsigulės klerko stalčiuje. Po to, kai jį pajudinsite ( gal net ir su aukštesnių instancijų pagalba) popieriukas persikels į kitą stalčių arba pereis pas kitą klerką. O tokių popieriukų jums reikės begalės.

Pavyzdžiui, pirmiausia jums reikia dokumentų žemei. Mes sutarties dėl žemės nuomos iš Vilniaus apskrities žemėtvarkos skyriaus laukėme metus ( laukiame dar iki šiol ). O be žemės dokumentų pajudėti neįmanoma. Na, bet padarykime prielaidą, kad jį kada nors gausime – nuėjome oficialiu keliu, pateikėme skundą administracijos skundų nagrinėjimo komisijai.

Papildyta - gautas atsakymas iš komisijos. Tokio veiklos imitacijos pavyzdžio jau senokai neteko sutikti. Atsakymas surašytas dviejuose lapuose.
Tačiau esmė aiški - skundas pavėluotas. T.y. jei jūs skundą pateiksite praėjus keliems mėnesiams po nustatyto termino jis negalios. Manau jei mūsų seimūnai susidurtų su tokia situacija tiesiogiai, po prezidento pasiūlymo panaikinti apskritis paplotų jam atsistoję.

Sekantis etapas ( jei jūs esate bendros nuosavybės zonoje) - jums reikia gauti leidimą atlikti darbus iš visų bendrasavininkų. Nesvarbu, kad teritorija didelė ir teritorijos sąlygos leidžia atlikti rekonstrukciją ar padidinti pastato aukštingumą. Jūs galite sustoti, jei visiškai kitur esantis ir niekaip statybų nepaliečiamas Petras sugalvoja neduoti jums leidimo. Naujasis civilinis kodeksas puikiai padėjo sumaniusiems rekonstruoti apgriuvusių gamyklų teritorijas, kurios, kaip įprasta, išparceliuotas daugybei savininkų. Su civilinio kodekso iškrypimais susiduria ir palėpių savininkai, dėl kurio praktiškai visai sustojo palėpių įrengimas. O juk įrengus palėpes Vilniaus mieste gyvenamasis plotas padidėtų keliomis dešimtimis tūkstančių kvadratinių metrų gyvenamojo ploto. Tai stipriai sumažintų ir butų bei, aišku, sklypų paklausą ( gal dėl to ir nenorima daryti?)

Na, bet vienokiais ar kitokiais būdais tie parašai surenkami. Teoriškai pajudėjimas vyksta tada, kai jūs paprašote techninių sąlygų projektavimui. Jas gaunate ir galite užsakyti projektavimą. Negalvokite, kad viskas jau padaryta. Kad pritartų projektui ....... teks surinkti ne vieną dešimtį parašų. Vėl būsite optimistai, jei manote, kad vežimas judės ir be patepimo. Kiekvienas valdininkas su jūsų dokumentais turi teisę mėnesiui poilsio, o jei po to jis paprašys papildomų duomenų? Ir vėl mėnesiukas stalčiuje. O gali ir metams, kaip ir mums, ir jokių paaiškinimų. Po to, kai vienas šiame versle besispecializuojantis žmogus papasakojo procedūrą, praėjo noras ir pastato, ir palėpės rekonstrukcijai.

Mano nuomone, savavališka statyba yra pasekmė nuolaidžiavimo korumpuotai statybinei leidimų sistemai ir nelogiškumai naujame civiliniame kodekse. Kovoti reikia su priežastimi, o ne imituoti veiklą, kovojant su pasekmėmis.

Linkime paruošusiems įstatymo pataisas ir jas priėmusiems patiems pasistatyti namą, rekonstruoti patalpas ar butą, įsirengti palėpę, pasistatyti papildomą namuką ar pirtelę savo sodyboje. Ir nesinaudojant seimo nario mandatu ar pažintimis. Manau po to atitrūkimas nuo realijų truputį apmažės.

Apie tai , kad statybų leidimų sistema yra vienas iš didžiausių stabdžių statyboje, konstatavo Valstybės kontrolė. Tą pačią savaitę žiniasklaidoje buvo užsipulta tarnybos vadovė. Atsitiktinumas, ar vis dėl to betvarke leidimų sistemoje suinteresuotos rimtos interesų grupės?

Sergejus Jeriomenko
http://lt.lt.allconstructions.com


O čia galite pasižiūrėti, kiek yra statybos įstatymų :lol: :lol: :lol:

http://lt.lt.allconstructions.com/portal/istatymai

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/