Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Geg 28, 2020 8:27 amAtsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
 Abortų klausimas Lietuvoje 
Autorius Žinutė
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Vas 25, 2007 2:37 am
Pranešimai: 133
Miestas: Kaunas
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Kaunas
mano pomėgiai: Folkloras, kovu menai, knygos, muzika
UNREAD_POST Abortų klausimas Lietuvoje
Kurioje barikadų pusėje turėtų būtį baltiškos pasaulėžiūros žmogus ? :x
Kaip manot, derėtų uždrausti abortus visai, ar taikyti griežtesnius apribojimus, o galbūt visiškai nedrausti ??


http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=16146789
Cituoti:
Briuselyje bus protestuojama prieš Lietuvos politikus, mėginančius uždrausti abortus
Seimo narės Marijos Aušrinės Pavilionienės iniciatyva pirmadienį Briuselyje vyks protesto akcija prieš Lietuvos politikus, kurie mėgina griežtai apriboti abortą. Iniciatyva kilo dėl Seime svarstomo Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projekto.

Jame numatyta, kad nėštumą nutraukti gydytojas gali tik dviem atvejais - kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai, ar yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų.
Reklama

A. M. Pavilionienės teigimu, minėto projekto priėmimas pažeistų "moters kaip žmogaus teises".

"Pagrindinis klausimas - ar Lietuvoje visoms moterims yra sukurtos lygiavertės sąlygos gyventi, kurti šeimą ir socialiai aprūpinti savo vaikus? Kai projekto rengėjai atsakys į šį klausimą, galėsime ginčytis toliau", - Eltai penktadienį sakė A. M. Pavilionienė.

Parlamentarės teigimu, abortas negali būti laikomas šeimos planavimo priemone, bet tam tikrais atvejais tai "yra gelbėjimasis iš tragedijos".

"Neapsišvietusioms mergaitėms ir neatsakingiems berniukams ar vyrams taip nutinka, kad moteris pastoja ir visos dramatinės pastojimo pasekmės krenta ant vargšės moters pečių. Vyras šito nesupranta, nes vyras niekada nebuvo pastojęs, nešiojęs kūdikio", - sakė A. M. Pavilionienė.

Seimo narės nuomone, abortas galėtų būti pateisinamas, kai moteris išžaginama, gyvybė pradedama prieš moters valią, nustatomas vaisiaus apsigimimas ar tuomet, "kai moteris yra nepasiruošusi nei moraliai, nei fiziškai, nei socialiai ir supranta, kad išleidusi kūdikį į pasaulį, ji neturės kaip jį išauginti".

Protesto akcija, kuri vyks A. M. Pavilionienės ir Lietuvos šeimos planavimo asociacijos iniciatyva, pirmadienį per pietus vyks prie Lietuvos Respublikos ambasados Briuselyje. Akcijoje ketina dalyvauti Europos parlamentarai, Belgijos socialistų partija, Moterų socialisčių judėjimas ir Emilio Vanderveldės institutas.

Anot A. M. Pavilionienės, akcijos rengėjai kreipėsi į Belgijos bei Europos Sąjungos valstybių piliečius, kviesdami solidarizuotis su tais Lietuvos žmonėmis, kurie gina moters kaip žmogaus teises, moters lytinę ir reprodukcinę sveikatą bei teises kaip vieną lyčių lygybės sąlygų.

ELTA primena, kad šią savaitę spaudos konferenciją Seime surengęs parlamentaras Valdemaras Tomaševskis apgailestavo, jog Lietuvoje iki šiol "nėra įstatymo, kuris gina negimusį vaiką". Seimo nario teigimu, susidariusią situaciją galėtų išspręsti Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo priėmimas.

Anot V. Tomaševskio, dabartinė situacija neatitinka Konstitucijos 19 straipsnio, kuris numato, kad žmogaus teisę į gyvybę saugo įstatymas. Parlamentaras taip pat atkreipė dėmesį, jog, pagal Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką, pradėto, bet negimusio vaiko teisės negali būti priešinama su moters teise į privatų gyvenimą.

V. Tomaševskiui antrino ir NVO vaikams konfederacijos valdybos narė medicinos daktarė Giedrė Žilinskienė. "Tarptautinės konvencijos pripažįsta vaisiui žmogaus orumą, todėl negimęs vaikas yra teisės į gyvybę turėtojas, ką bando paneigti įvairios žmogaus teisių institucijos", - pareiškė G. Žilinskienė.

Griežčiausiai abortus Europoje riboja Lenkija ir Airija. Tiesa, dėl tokio reglamentavimo Strasbūre įsikūręs Europos Žmogaus Teisių Teismas pernai įpareigojo Lenkijos valdžią sumokėti 25 tūkst. eurų kompensaciją neįgaliai moteriai, kuriai nebuvo leista nutraukti nėštumo.


http://www.delfi.lt/news/daily/Health/a ... d=16176068
Cituoti:
Abortų priešininkams – siūlymas uždrausti ir lytinius santykius
Lietuvoje uždraudus abortus, moterys vis tiek pačios spręs nepageidaujamo nėštumo problemą – arba kriminaliniu būdu, arba užsienyje, tvirtina parlamentarė Marija Aušrinė Pavilionienė. Anot jos ir kitų abortų draudimo kritikų, tai nublokštų į žmonių persekiojimo viduramžių tamsą ir ne apsaugotų negimusį kūdikį, o pažeistų moters teises.

Pirmadienį netrukus po vidurdienio prie Lietuvos ambasados Briuselyje rengiama protesto akcija pieš „konservatyviai mąstančių“ mūsų šalies politikų mėginimą uždrausti abortą ir nėštumo nutraukimą paversti kriminaliniu nusikaltimu. Jos organizatoriai – Europos parlamentarai, Belgijos socialistų partija, Moterų socialisčių judėjimas ir Emile’io Vanderveldės institutas.

Anot M. A. Pavilionienės, šia akcija žadama išreikšti moralinę paramą tiems, kurie „gerbia istorijos raidoje žmonijos iškovotas vertybes: žmogaus teises ir laisves, moters pasirinkimo teisę planuoti savo asmeninį ir profesinį gyvenimą, reguliuoti vaisingumą, pačiai spręsti kada ir kiek susilaukti vaikų“.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje parlamentinės Reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės narė ir dar kelios moterys karštai kritikavo Seime svarstomą Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektą. Pagal jį nėštumą nutraukti gydytojas galėtų tik dviem atvejais – kai nėštumas gresia nėščiosios gyvybei ar sveikatai arba yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų.

Moterys vis tiek ras išeitį?

Anot M. A. Pavilionienės, įstatymo iniciatorius Seimo narys Valdemaras Tomaševskis, „nukopijavęs katalikiškų kraštų – Lenkijos, o gal ir Lotynų Amerikos valstybių ar Filipinų respublikos moters teisių paneigimo projektą“, įeis į Europos valstybių, mūsų visuomenės ir moterų istoriją kaip „fanatiškas žmogus, kuris mėgino nublokšti Europą į žmonių persekiojimo viduramžių tamsą“.

Keletą metų svarstytą projektą „parlamentaras ir jo konservatoriškasis politinis bei religinis užnugaris“ artėjant rinkimams prisiminė esą kaip rinkėjų masalą. Vėl prasidėjusias diskusijas dėl abortų politikė pavadino kova tarp tamsos ir šviesos, lietuviškojo mąstymo provincialumo ir europietiškų vertybių.

„Akivaizdu, kad projekto pateikimu dar kartą skelbiama ideologinė kova dėl valdžios, dėl siekio paralyžiuoti žmogaus protą, mąstymą, padaryti žmones klusnius, atmesti šiuolaikinio mokslo pažangą, ir, kalbant apie gyvybės išsaugojimą, pasmerkti moteris, vyrus ir vaikus kančioms ar mirčiai“, - kritikavo Socialdemokratų frakcijos narė.

Jos teigimu, aborto uždraudimas susijęs ir su Katalikų bažnyčios lytinio švietimo draudimu, draudimu naudoti kontraceptikus ir prezervatyvus, kurie saugo nuo ŽIV bei AIDS. Įstatymas esą verstų moteris gimdyti tiek kartų, kiek pastotų nuo neatsakingo vyro.

„Moterys bus uždarytos šeimoje, neturtingos moterys pasmerktos skurdui, nedarbui, neišprusimui. Tai reiškia ir visišką moters priklausomybę nuo vyriškosios lyties, kuri iki šiol dominuoja pasaulinėje, nacionalinėje ir bažnytinėje politikoje“, - kalbėjo M. A. Pavilionienė.

Anot jos, net uždraudus abortus moteris, jei norės, „sutvarkys šitą problemą – ar kriminaliniu būdu, ar užsienyje“.

„Išleiskime įstatymą, draudžiantį lytinius santykius – juk kiek spermos vyrai per gyvenimą iššvaisto. Būkime teisingi visoms lytims“, - ragino Seimo narė, atmesdama priekaištus dėl negimusių kūdikių žudymo.

„Niekas negali kontroliuoti moters organizmo“

Spaudos konferencijoje dalyvavusi jaunimo organizacijos „In Corpore“ atstovė Rūta Dūkštaitė projektą dėl abortų draudimo pavadino kvailu.

Anot jos, turi būti ginama moters teisė į abortą kaip medicininę procedūrą ir kokybiškas medicinos paslaugas. „Taisyklė Nr. 1 – niekas negali kontroliuoti moters organizmo ir nurodyti, ar gimdyti, kada gimdyti ir kiek vaikų“, - kalbėjo R. Dūkštaitė.

„In Corpore“ atstovės teigimu, naivu būtų tikėtis, kad uždraudus abortus jie išnyks – esą paplis nesaugūs ir brangesni kriminaliniai abortai, o abortą darydamasi moteris žinos, norėdama apsaugoti save nusikalsta.

R. Dūkštaitės teigimu, kol pasitaiko daug atsitiktinių lytinių santykių ir išlieka gajūs mitai, esą nutrauktas lytinis aktas ar apsiplovimas po to apsaugo nuo nėštumo, abortai turi būti leidžiami. Ji taip pat paragino aktyviau ugdyti jaunimą lytiniais klausimais, teikti informaciją apie abortų žalą.

Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos jaunimo grupės „Just“ atstovė Elena Petrulevič teigimu, jau surinkta per 500 parašų, raginančių neuždrausti nėštumo nutraukimo. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad priešingu atveju kūdikio nepageidaujanti moteris privalės mokėti didelius pinigus ir vykti į tą užsienio, kur abortai leidžiami, arba nutraukti nėštumą nelegaliai, o tai sukels pavojų sveikatai.

Vaisiaus ir kūdikio teisės jau ginamos

Šios asociacijos direktorė Esmeralda Kuliešytė ironizavo, esą katalikiškos organizacijos įsitikinusios, kad dėl visko kaltos moterys. Jos neva lengvai ir negalvodamos nutraukia nėštumą, gyvena palaidą gyvenimą, todėl jas reikia nubausti, priversti išnešioti kūdikį, pagimdyti ir auginti.

Anot E. Kuliešytės, mūsų šalyje kasmet nutraukiama apie 10 tūkst. nėštumų. Abortai esą dažnesni ten, kur naudojama mažiau kontracepcijos, trūksta lytinio švietimo, reprodukcinės sveikatos paslaugos prieinamos mažesnėms visuomenės grupėms.

„Neturint pasirinkimo moteriai bus sunku, - kalbėjo ji. – Projektu siekiama, kad būtų sunkiau. Kiekvieni lytiniai santykiai moteriai grės pastojimu, kiekvienas nėštumas kels baimę, kad gali tekti auginti neįgalų vaiką. Tik moteris bus baudžiama už nėštumo nutraukimą. Jei ją paliks partneris, turės viena rūpintis vaiku“.

Lenkijoje uždraudus abortus, kaip pažymėjo E. Kuliešytė, padaugėjo neįgalių vaikų. Ten neseniai mirė viena jauna moteris, mat medikai saugojo kūdikio gyvybę.

„Sakoma, kad draudžiant abortus ginamos kūdikio teisės. Bet valstybė jau dabar gina vaisiaus teises – moterims teikiama nėštumo ir gimdymo priežiūra, kūdikių mirtingumas pas mus pakankamai žemas“, - kalbėjo asociacijos vadovė.

Abortų draudimo šalininkai tvirtina, esą Lietuva šiuo metu pažeidžia tarptautinius teisės aktus, kuriuose teigiama, kad neturėtų būti priešpriešos tarp negimusio vaiko teisių bei žmogaus teisės į privatų gyvenimą, o vaiko gyvybė turėtų būti saugoma tiek prieš gimimą, tiek po jo. Tačiau mokslininkai iki šiol nesutaria, nuo kada vaisius tampa žmogumi.

Griežčiausiai abortus Europoje riboja Lenkija ir Airija. Tiesa, dėl tokio reglamentavimo Strasbūre įsikūręs Europos Žmogaus Teisių Teismas pernai įpareigojo Lenkijos valdžią sumokėti 25 tūkst. eurų kompensaciją neįgaliai moteriai, kuriai nebuvo leista nutraukti nėštumo.

_________________
Siūlai siūlai susivykit


Ket Kov 06, 2008 2:10 am
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Vas 25, 2007 2:37 am
Pranešimai: 133
Miestas: Kaunas
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Kaunas
mano pomėgiai: Folkloras, kovu menai, knygos, muzika
UNREAD_POST 
Tiems kas nesijaučia pakankamai edukuotais šioje temoje ir vis dar neturi nuomonės:

http://www.youtube.com/watch?v=cjNo_0cW-ek
Cituoti:
The Silent Scream Complete Version - Abortion as Infanticide

Dr. Bernard Nathanson's classic video that shocked the world. He explains the procedure of a suction abortion, followed by an actual first trimester abortion as seen through ultrasound. The viewer can see the child's pathetic attempts to escape the suction curette as her heart rate doubles, and a "silent scream" as her body is torn apart. A great tool to help people see why abortion is murder. The most important video on abortion ever made. This video changed opinion on abortion to many people.
Introduction by Dr. Bernard Nathanson, host. Describes the technology of ultrasound and how, for the first time ever, we can actually see inside the womb. Dr. Nathanson further describes the ultrasound technique and shows examples of babies in the womb. Three-dimensional depiction of the developing fetus, from 4 weeks through 28 weeks. Display and usage of the abortionists' tools, plus video of an abortionist performing a suction abortion. Dr. Nathanson discusses the abortionist who agreed to allow this abortion to be filmed with ultrasound. :!: The abortionist was quite skilled, having performed more than 10,000 abortions. We discover that the resulting ultrasound of his abortion so appalled him that he never again performed another abortion. The clip begins with an ultrasound of the fetus (girl) who is about to be aborted. The girl is moving in the womb; displays a heartbeat of 140 per minute; and is at times sucking her thumb. As the abortionist's suction tip begins to invade the womb, the child rears and moves violently in an attempt to avoid the instrument. Her mouth is visibly open in a "silent scream." The child's heart rate speeds up dramatically (to 200 beats per minute) as she senses aggression. She moves violently away in a pathetic attempt to escape the instrument. The abortionist's suction tip begins to rip the baby's limbs from its body, ultimately leaving only her head in the uterus (too large to be pulled from the uterus in one piece). The abortionist attempts to crush her head with his forceps, allowing it to be removed. In an effort to "dehumanize" the procedure, the abortionist and anesthesiologist refer to the baby's head as "number 1." The abortionist crushes "number 1" with the forceps and removes it from the uterus. Abortion statistics are revealed, as well as who benefits from the enormously lucrative industry that has developed. Clinics are now franchised, and there is ample evidence that many are controlled by organized crime. Women are victims, too. They haven't been told about the true nature of the unborn child or the facts about abortion procedures. Their wombs have been perforated, infected, destroyed, and sterilized. All as a result of an operation about which they they have had no true knowledge. Films like this must be made part of "informed consent." NARAL (National Abortion Rights Action League) and Planned Parenthood are accused of a conspiracy of silence, of keeping women in the dark about the reality of abortion. Finally, Dr. Nathanson discusses his credentials. He is a former abortionist, having been the director of the largest clinic in the Western world.http://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_Nathanson
Cituoti:
Bernard Nathanson (born July 31, 1926, in New York) is a medical doctor and pro-life activist from New York. Nathanson graduated in 1949 from McGill University Facility of Medicine in Montreal.[1] He has been licensed to practice in New York state since 1952.[1] He became board-certified in obstetrics and gynecology in 1960.[1]

Nathanson's grandfather committed suicide when Nathanson's father was a child. (Hand of God, p.6). Nathanson's sister committed suicide at the age of 49 (Hand of God, p.6).

As a younger man, he had been strongly pro-choice, and he performed an abortion on a woman who had become pregnant by him.[1] He later gained national attention by then becoming one of the founding members of the National Association for the Repeal of Abortion Laws, now known as NARAL Pro-Choice America. He worked with Betty Friedan and others for the legalization of abortion in the United States. Their efforts essentially succeeded with the Roe v Wade decision. He was also for a time the director of the Center for Reproductive and Sexual Health (CRASH), New York's largest abortion clinic. Nathanson has written that he was responsible for over 75,000 abortions throughout his pro-choice career.

_________________
Siūlai siūlai susivykit


Ket Kov 06, 2008 2:24 am
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2834
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Ši tema jau buvo nagrinėta Eutanazijos klausimu su gan plačiomis diskusijomis, ten buvo paliestas ir abortas. Bet forumus padalinus, tokios temos tinka psichologijos forumui, o ne baltų pasaulėžiūrai.
Taip, kaip atliekamas abortas dabar, yra šiuolaikinis išradimas ir tiesiog kraupus. Tačiau senovėje moterys nuodijosi žalių rūtų antpilu (be galo pavojinga žolė gyvybei ir pačiai merginai). Todėl ir tapo rūta nekaltybės simboliu. Pagaliau yra begalės senovinių receptų, kaip atsikratyti nėštumo.
O prieš abortus (dabartinius metodus) daugiausiai kelia katalikiškos pasaulėžiūros visuomenės dalis. Jei pamatytumėte realiai, kaip atrodo abortas (mums buvo parodytas universitete), manau pakrauptumėt ir taptumėt aborto priešininkais. Mūsų kurso moterys net sukilo demonstracijos metu, liepė nutraukti filmą. Tai išties siaubinga, bet neišsprendžia laisvo seksualinio gyvenimo problemos.
Manau temą reikia perkelti į psichologijos forumą.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pen Kov 07, 2008 1:33 am
Aprašymas WWW
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Vas 25, 2007 2:37 am
Pranešimai: 133
Miestas: Kaunas
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Kaunas
mano pomėgiai: Folkloras, kovu menai, knygos, muzika
UNREAD_POST 
Nenagrinėjau visai psichologijos forumo, bet gal ir verta perkelti, jeigu ten veiksmas vyksta ir daugiau žmonių susipažintų bei kiltų kokios diskusijos.

Cituoti:
Tačiau senovėje moterys nuodijosi žalių rūtų antpilu (be galo pavojinga žolė gyvybei ir pačiai merginai). Todėl ir tapo rūta nekaltybės simboliu.


Na jei jau ir būdavo, tai, manau, tikrai išskirtiniais atvejais, vis dėlto aborto darymą gali sulaikyti žmogaus moralė. Girdėjau kad ir vienuolės rūtą panašiai naudodavo. Rūtą naudodavo dar ir kaip vaistą: per vestuves nešiotą vainikėlį saugodavo, džiovindavo, o užklupus kokiai ligai vainiko nuoviru gydydavo. Tik neatsimenu, ar išgert duodavo, ar vilgydavo..
Ir jeigu tikrai rūta tapo skaistos simboliu dėl savo toksiško veikimo, tai anaiptol liaudies sąmonėje rūta nebūtų taip sakralinta. Nes aborte jokio sakralumo nėra. :?

_________________
Siūlai siūlai susivykit


Pen Kov 07, 2008 5:23 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2834
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Varvaras rašė:
Nenagrinėjau visai psichologijos forumo, bet gal ir verta perkelti, jeigu ten veiksmas vyksta ir daugiau žmonių susipažintų bei kiltų kokios diskusijos.

WWW.baltai.lt svetainėje sudaryta galimybė gilintis į žmogaus būties klausimus beveik visais aspektais. Tai istorinė, etnografinė dalis (baltų forumas), emocinė, socialinė, žmogaus ugdymo dalis (psichologijos ir pedagogikos forumas), dvasinė, sielovados, ezoterinė dalis (kurono forumas). Tikrasis baltai.lt narys sąmoningai turi peržvelgti visas baltiškos pasaulėžiūros ir pasaulėjautos, bei dabarties problemas ugdant sąmoningą Lietuvos respublikos pilietį, savo tautos patriotą, realiai mąstantį, giliai žvelgiantį, visada pasiruošusį reaguoti į pasaulio pokyčius, kurie liečia jį, kaip ŽMOGŲ ir atstovaujantį savo tautą aukščiausiu savasties lygiu.

Varvaras rašė:

Ir jeigu tikrai rūta tapo skaistos simboliu dėl savo toksiško veikimo, tai anaiptol liaudies sąmonėje rūta nebūtų taip sakralinta. Nes aborte jokio sakralumo nėra. :?

Rūta yra atneštinis augalas, Lietuvoje prigijęs, kaip priešnėštuminė priemonė. Nieko bendra su sakralumu. Vestuvinėse apeigose visi veiksmai su rūta, tai tik simbolizmas, reikalingas pakeisti sąmonės būseną ir nuostatą nėštumo atžvilgiu. Rūta deginama tam, kad parodyti atsisakymą vengti nėštumo ir žengti link naujos gyvybės prasidėjimo. Ar tau užtenka tiek iš manęs? Ką kiti mano, tai kiekvieno asmeninis reikalas.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Šeš Kov 08, 2008 12:04 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 5 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007