Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 12:21 am



Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
 Keturkalbystė, realu ar komiškai tragiška ateitis? 
Autorius Žinutė
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Keturkalbystė, realu ar komiškai tragiška ateitis?
Cituoti:
BBD, 2003 05 28 12:21

Mane volnujet viena pytanie. That dvuchkalbystės story. Iki šiol daug kur možno bylo skaityti, that dviejų językow mokėjimas vlijajet nechorošo. I have svoi wzgląd, how možno išspręsti etu problemu. Jau nuo jaunystės am četyriochkalbis. And vsio okei.

Matka išmokė po litewskai, Tėvas – po polskai, mokykloje išmokė po angelskai, Russian TV – po ruskai. Konečnas rezultatas bardzo stulbinantis – new language! Jei panstwo visuotinai pasiektų so far, butų priamo bespadobna. Karoče, po biškį iš každovo języka, ir everybody ponimajet, visi gali mowiac or govoritj. Oczywiscie, tai will give načialo dlia new international kalba, ktora v dziesięc times lučše negu esperanto. Ir sovsem nereikia bojatsia, that litovskij język išnyks. Naoborot, litvinų kalba taps meždunarodnogo famous. Vapščie mano predloženije toks: kadangi visa Lietuva četyriochkalbė, kviečiu vsech žmones mokytis that nowego języku. Ibo greičiau rasprostranitj this language, reikia naujų učebnikų and knygų. Aš lično esu ready to translate į etu kalbą didžiųjų pisatelių stories.

As you can see, etot straipsnis yra četyriochkalbis, ale koe čto can rozumiec predstaviteliai četyrioch narodov. Vot kokia nauda! Nebereikia to translate z jednego języka į kitą.

Lietuvos people – nemislykite ir neabejokite! Future priklauso četyriochkalbystei!

Jonas John Kuznecov-Kowalski

Šiuo metu anglų kalba tampa dar viena "liga" lietuvybei. Dažnai išgirsi vietoj "atsiprašau" "sory", vietoj "gerai" "ok" ir t.t. Šis aukščiau pateiktas tekstas labai realus atspindys. Tik klausimas gilesnis, ką daryt tiems, kurių tėvai yra iš skirtingų tautų. Jų pasaulio pažinimas buvo mažiausiai per dvikalbystę, o gal ir per keturkalbystę. Tautoms maišantis, tokių vaikų daugės, kaip jie bus mokomi, taip jie suaugę įtakos ir visą valstybę. Kokios pozicijos turėtų laikytis valstybę atstovaujantys mūsų išrinktieji, kokios nuomonės jūs patys?

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pir Spa 13, 2008 1:38 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 1 pranešimas ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007