www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

Sosnovskio barštis – pavojingas augalas vasarotojams
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=68&t=1601
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Tre Lie 28, 2010 2:43 pm ]
Pranešimo tema:  Sosnovskio barštis – pavojingas augalas vasarotojams

Saulėtomis vasaros dienomis vis daugiau gyventojų keliauja į gamtą. Šiltą dieną palankiausias metas tvarkytis soduose, daržuose, stovyklauti, bet retas kuris susimąsto kokie pavojai gali tykoti ten kur, galvotume, jų neturėtų būti. Kai kurie Lietuvoje augantys augalai saulėtą dieną gali sukelti nemažai pavojų jūsų sveikatai.

Sosnovskio barštis – pavojingas svetimšalis
Paveikslėlis
Sosnovskio barštis nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio Lietuvoje pradėtas auginti kaip pašarinis augalas. Vėliau jį išplatino gėlininkai ir bitininkai, o po kurio laiko jie išplisto savaime. Nei maistui, nei pašarui Sosnovskio barščiai netinka. Bitės prisirinkusios žiedų nektaro suserga. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras praneša, kad šis augalas yra pavojingas žmonių sveikatai – sultys sukelia odos nudegimus.

Pastaraisiais dešimtmečiais išplitęs iš Kaukazo kilęs Sosnovskio barštis, visų pirma išsiskiria savo dydžiu: palankiomis sąlygomis ši žolė gali išaugti iki 3-5 m aukščio, stiebo skersmuo ties pamatu siekia iki 12 cm, o žiedyno – iki 0,5 m. Augalo lapai ir kamienas šiurkštus ir plaukuoti. Lapai yra panašus į rabarbaro lapus. Žydi liepą-rugsėjį.

Daugiau
http://www.delfi.lt/news/daily/ecology/ ... d=34916129
http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vi ... ija-41-259
http://esu.tiems.kam.esu.lt/forum/viewtopic.php?t=419

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/