www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

Kinija supirkinėja Europą
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=68&t=1653
Puslapis 11

Autorius:  Šešėlis [ Šeš Lap 06, 2010 2:14 am ]
Pranešimo tema:  Kinija supirkinėja Europą

Cituoti:
Kinija supirkinėja Europą

Pekinas sparčiai kuria Europoje savo placdarmą pigiai išpirkdamas tokių krizės nuniokotų šalių, kaip Graikija, Airija ar Ispanija, vyriausybės skolą ir strateginius aktyvus. Tačiau Kinijos ilgalaikės ambicijos neapsiriboja tik pinigų kaupimu – ji nori, kad Briuselyje jos žodis taptų svaresnis, rašo „The New York Times“.

Kinijos ministras pirmininkas Wenas Jiabao praėjusią savaitę lankėsi Atėnuose, kurių uostą Pekinas ką tik įsigijo, ir atvyko ne tuščiomis rankomis: atsivežė naujų milijardų dolerių vertės verslo pasiūlymų. „Mums pasisekė, kad mus remia mūsų draugai kinai“, - kalbėjo Graikijos ministras Haris Pamboukis. Tačiau Kinijos ambicijos kur kas didesnės. Graikija Pekinui tapo strategine atrama, bandant patekti į Europą. Kinija pradėjo nuo to, kad staigiai supirko finansinės krizės metu žemyn smukusius aktyvus, ir darosi vis svarbesnė kitų krizės sukrėstų Europos šalių partnerė.

Analitikų teigimu, ateityje Pekinas tikisi ne tik išplėsti rinką savo kompanijoms, bet ir įgyti didesnę įtaką Briuselyje ir Vokietijoje, sprendžiant strateginius ekonomikos klausimus. „Jie rodo norą įkišti savo nosį į Europos reikalus“, - teigia Carlas B. Weinbergas, vyriausiasis ekonomistas iš Jungtinių Valstijų „High Frequency Economics“. - „Tai labai gudru, be to, jie siunčia labai aiškią žinutę, kad Kinija yra jėga, su kuria reiks varžytis“.

Šią savaitę Kinija tik patvirtins šią žinią, nes Kinijos prezidentas Hu Jintao lankysis Portugalijoje ir Prancūzijoje. Europos finansinė krizė atvėrė galimybes turtingiems investuotojams, o Kinija vadovauja paradui. Ji išpirkinėja išskirtinai tik Graikijos, Ispanijos ir kitų sunkiai besiverčiančių šalių valstybės skolas, taip pat perka rytiniuose ir pietiniuose Europos pakraščiuose esančių valstybių uostus, kelius ir pramonės įmones. Airija, Vengrija ir kai kurios kitos šalys taip pat kovoja tarpusavyje, stengdamosi prisivilioti Kinijos investicijas, tikėdamosi, kad jos sukurs tūkstančius naujų darbo vietų.

delfi informacija

Autorius:  TZU [ Tre Lap 10, 2010 1:25 am ]
Pranešimo tema:  Re: Kinija supirkinėja Europą

Amerikonu taktika duok tiek kiek nori, o kai jau pradeda imti atimk. Kinijos krize prasidės iškart po Lenkijos bankroto 2014 - 2015

Autorius:  juoda_plunksna [ Ket Lap 11, 2010 1:15 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Kinija supirkinėja Europą

TZU rašė:
Kinijos krize prasidės iškart po Lenkijos bankroto 2014 - 2015


Ar galima plačiau apie tai?

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/