www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

Džiovinti vaisiai
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=91&t=1544
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Pen Sau 22, 2010 7:57 pm ]
Pranešimo tema:  Džiovinti vaisiai

Paveikslėlis

Autorius:  Catori [ Šeš Sau 23, 2010 11:43 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Džiovinti vaisiai

Viskas su tais vaisias būtų gerai, tik pasirodo, tam kad jie išlaikytų spalvą (pvz ryškiai oranžiniai abrikosai) ir šiaip ilgiau stovėtų juos sulfitais (bet galiu ir klysti, gali būti sulfatai, na žodžiu sieros junginiai kažkokie) apdoroja.. Jautresnis organizmas nekaip į juos reaguoja.
Maksima pardavinėja ekologiškus iš italijos atvežtus džiovintus vaisius, dėl įdomumo nusipirkit abrikosų, tai nustebsit spalvą natūralią pamatę :) ( na bent jau aš nustebau :D )

Autorius:  MigruojantiSraige [ Ant Spa 12, 2010 8:17 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Džiovinti vaisiai

Džiovinti vaisiai tikras gėris šaltos žiemos vakarais norint kažko skanaus. Taip pat puikus garnyras ruošiant maistą ar pan.

Bet neapsigaukit, iš asmeninės patirties patariu, venkite džiovintų vaisių iš parduotuvės. Nes didžioji dalis jų, yra džiovinami nenatūraliai, o mirkomi cukraus koncentratuose. Dėl to, vaisiai pašalina savo vandenį ir prisisiurbia daug daug cukraus. Dėl to padidėja jų svoris (kas labai paranku prekybininkams) ir dauguma vaisių praranda savo tikrą skonį ir savybes. Pažiūrėkite į vaisius iš parduotuvės, jie sulipę ir sunkūs (kas yra blogai, nes pati ląsteliena nėra sunkį, o visą svorį sudaro vaisiuose natūraliai vanduo, o džiovintuose vaisiuose vandens turi būti ne daugiau nei 20%) bei labai saldūs. Nepalyginti naminių džiovintų obuolių ir iš parduotuvės.

Trumpas pasakojimas kaip aš tuo įsitikinau.
Kadangi auginu šinčilą. Maitindavome ją ėdalu skirtu šinčilom iš parduotuvės. Pažiūrėjau sudėtį, nusprendžiau kad daug ką galima supirkti atskirai, susmulkinti ir sumaišius naudoti kai ėdalą gyvūnėliui. Suma gavosi mažesnė, plius na ir skaniau turėjo būt.Pirmom savaitėm, viskas buvo gerai, vėliau gyvūnėlis susirgo, sulipo kailiukas, sudrėko nosytė, daug miegojo, pasidarė nerangi ir daug kitų negalavimų. Nuvažiavom į gyvūnėlių parduotuvę, papasakojom esamą padėtį. Buvau aš su mama baisiai apibartos. Tada mums ir papasakojo apie vaisius, kaip jie džiovinami šiais laikais.
Ir pasirodo kaina gyvūnų ėdalo yra didesnė nes dedami kokybiški vaisiai, nes šinčilų skrandžiai labai jautrūs. Ir vaisia ten yra daug sveikesni ir geresni nei tie kurie parduodami mums. (net juokinga)

Tad išvada, arba pirkit gyvūnų ėdalą, arba džiovinkit namie :)Aš asmeniškai šiemet prisidžiovinau didelį maišą obuolių. Lapnosim drauge su šinčila.
Šiaip, iš mūsų vietinių vaisių manau galima džiovinti obuolius, kriaušes, slyvas, vyšnias.
Kas be ko ir riešutus :)

Tai tiek mano patirties su džiovintais vaisiais :)

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/