www.baltai.lt
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/

Badavimas
http://www.baltai.lt/kulturos_forumas/viewtopic.php?f=91&t=458
Puslapis 11

Autorius:  Amaras [ Šeš Sau 21, 2006 4:23 pm ]
Pranešimo tema:  Badavimas

Badavimas - viena iš veiksmingiausių (jei ne pati veiksmingiausia) priemonių pašalinti daugelį negalavimų, netgi labai rimtų. Esmė ta, kad mūsų organizmas sugeba pats "išsigydyti" beveik visas ligas, bet jis to negali padaryti dėl labai paprastos priežasties, dėl to, kad mes kasdien jį tiesiog negailestingai nuodijame su maistu.
Medicininėje praktikoje badas skirstomas i tris grupes:
1. Visiškas badas - kai nevalgoma, tačiau geriamas vanduo;
2. Absoliutus badas - kai nevalgoma ir negeriama;
3. Dalinis badas – kai trūksta kokios nors maistinės medžiagos arba per mažas bendras suvalgomo maisto kiekis.
Bet koks badavimas nerekomenduojamas jauname amžiuje, kai organizmas dar tik bresta. Visiškas ir absoliutus badas yra pavojingas, todėl taikoma tik išskirtiniais atvejais. Prieš badaujant, BŪTINA pasikonsultuoti su mitybos specialistais ir gauti kuo daugiau informacijos apie tai.
Dalinis badavimas gali labai palengvinti daugelį negalavimų ir bendrą savijautą. Žmogui per dieną reikia kur kas mažiau maisto nei paprastai suvalgoma. Yra prikurta begalė įvairiausiu dietų, beveik visiems gyvenimo atvejams, bet geriausia dieta bus ta kurią susikursite patys. Tiesiog manau, nera pakankamai sudėtinga per pora ar trejetą dešimčių metų atsirinkti, kokį maistą jūsų organizmas priima, o koks jam nelabai patinka. Netgi mėsa nėra blogai, jei tik tinka jūsų organizmui, tik ne po kelis kilogramus per dieną, o to kas jūsų organizmui nelabai tinka, neturėtų būti labai sunku atsisakyti ar bent labai apriboti. :wink:
Visi esam girdėję, apie Japonų ilgaamžiškumą ir jų mitybos taisyklę: " [maisto norma] = [tiek kiek noriu] - 1/3 "
Ir tikrai organizmui į naudą būtų kokią vieną dieną per savaitę (ar bent kas pora savaičių) nieko nevalgyti, galima būtų apsiriboti tik vandeniu ar net arbata. Bet tai nereiškia, kad kitą dieną galima prisikimšti pilvą dvigubai. Jūsų virškinimo sistema, inkstai, kepenys ir kiti vidaus organai už tai jums tikrai bus dėkingi. Jei jums ilgiau nevalgius pradeda skaudėti skrandį, nepergyvenkit tai greit praeis :wink: , galite išgerti puodelį arbatos ar stiklinę vandens.
Visiškas ir absoliutus badas yra taikomas tik labai rimtais atvejais. Yra žinoma ne vienas ir ne du atvejai, kai visišku badavimu žmonėms yra pavykę įveikti net vėžinius susirgimus. Bet tokiems žygdarbiams reikia gerai pasiruošti, nes reanimacijos palata - ne pati jaukiausia vieta..
Aš tiek kompetencijos neturiu, kad galėčiau tai plačiau išdėstyti, Todėl, jei visdėlto kam nors užtenka beprotybės tai pradėti, kreipkitės į mitybos specialistus kad suteiktų visą reikiamą informacija!
O dalinis badavimas, tikrai ne tik prailgins gyvenima, bet ir padarys jį malonesnį :wink:

Autorius:  Geistė [ Šeš Sau 21, 2006 7:28 pm ]
Pranešimo tema: 

Norėčiau pridurti, kad badaujant būtinos tik teigiamos emocijos, nes jei badaudamas ir toliau pyksi, pavydėsi, dėl ko nors graušiesi ir t.t., rezultatas gali būti nekoks... Tas pats galioja ir vegetarams: jei nori nevalgyti mėsos, turi atsisakyti pykčio...

Autorius:  Hestija [ Sek Sau 22, 2006 12:39 pm ]
Pranešimo tema: 

Iškrovos dienos naudingos. Tik per jas vartoju daug skysčių - arbatų, natūraliai spaustų sulčių. Po to tikrai juatiesi pažvalėjęs :)

Autorius:  Amaras [ Pir Sau 23, 2006 4:21 pm ]
Pranešimo tema: 

O jei trūksta teigiamų emocijų, paklausykit "Bobby Mcferin - Don't worry be happy". Tikrai padės :wink: :D

Autorius:  Geistė [ Ant Sau 24, 2006 12:07 am ]
Pranešimo tema: 

Aš turiu galvoje ne trumpalaikes, o ilgalaikes teigiamas emocijas... :lol:

Autorius:  Hestija [ Ant Sau 24, 2006 12:57 am ]
Pranešimo tema: 

Nelabai ta dai na padeda :)
geriau lambada ;)

Autorius:  Amaras [ Ant Sau 24, 2006 3:09 pm ]
Pranešimo tema: 

Taigi elementaru, jei reikia ilgalaikių teigiamų emocijų, reikia ilgai klausytis tos dainos :wink: :D
O jei, visdėlto, kam nors nepadeda, galima bandyt ką nors kitą, kad ir labambą, universalių vaistų nebūna :roll:

Autorius:  Geistė [ Sek Sau 29, 2006 7:53 pm ]
Pranešimo tema: 

Niekuomet nesu bandžius badauti, todėl labai gerbiu tuos žmones, kurie turi valios tai daryti...Aš tokiam dalykui valios neturiu. Bet man ir poreikio nėra.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/