Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 11:56 am



Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 
 Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais 
Autorius Žinutė
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
Paveikslėlis

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Ant Bir 16, 2009 4:48 pm
Aprašymas WWW
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
gal būt pernelyg drasiai aš čia įsiliejau, bet šioje temoje noriu išsakyti pagrindines, man žinomas taisykles
pirma- augalas, naudojamas vaistams, turi būti išaugintas ar rinktas tik lietuvoje, nenaudoti atvežtinių, dėl paprastų priežasčių
mes gyvename čia, kvėpuojame šiuo oru, mus šildo ši saulė, vaikštome šia žeme, kur ir turi išaugti vaistažolė, gaudama iš žemės viską, prie ko mes pripratę, gaudama iš saulės tą pačią energiją, kurioje gyvename ir mes, surinkdama iš švaraus oro gydomąsias savybes
juk mums netiks tie augalai, kurie išaugę kitam kontinente, kur ir žemės mineralai kitokie ir kosmoso energija visai kita
augalai, kurie pas mus neauga, reikia juos atsivežti ir išauginti, tik tuomet tiks mums
antra, žolynai veikiami mėnulio, todėl ir renkami atsižvelgiant į mėnulio fazes
vaistus gaminame taip pat tik pagal mėnulį ,o ne kada užsinorėsim
tai būtų pagrindinės taisyklės


Sek Vas 07, 2010 2:28 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
ragana rašė:
....
juk mums netiks tie augalai, kurie išaugę kitam kontinente, kur ir žemės mineralai kitokie ir kosmoso energija visai kita
...
tai būtų pagrindinės taisyklės

Keista tai skaityti, kadangi net pasakose rašoma, kad žmonės vykdavo už jūrų marių kokios nors stebuklingos žolės ar gyvo/negyvo vandens. Jūsų teiginys apie tik geografinės vietovės reikšmingumą "lietuviškoms" ligoms gydyti nepretenduoja į bendrąsias taisykles. Jei tai yra jums taisyklė, tai ji tikrai labai ir labai siaura...
Yra atlikti tyrimai apie tik mūsų žemėje augintų augalų, daržovių ir kitų ingradientų poveikį. Paaiškėjo, kad žmogui, kuris pastoviai valgė tik tai, kas auga jo darže (bulvės, kopūstai ir t.t.) visiškai jam netiko, organizmas alergiškai reaguodavo. Buvo išbandyta daugybė kito maisto ir atrinko tik tai, ką žmogaus organizmas neatmesdavo. Pasirodo labiausiai tiko bananų ir šokolado dieta, kitų gerai neatsimenu, galėčiau pasiknist literatūroje, gal dar rasčiau. Dabar pamąstykime, o kaip su tais augalais, kurie "peržengia" pasienio ribą ar auga neutralioje zonoje :))))? Lietuvos teritorija niekaip nesusieta su augalo gydomosiomis savybėmis. Su klimatinėmis sutikčiau, kadangi veikliosios medžiagos turi savo brendimo ciklą. Jei saulės mažoka, tam tikros šaknys nesugeba sukaupti pakankamai veiklios medžiagos, todėl Kinijoj išauginta auksinė šaknis turi daugiau veikliosios medžiagos nei išauginta lietuvio darželyje. Kalbant kosmosą ir sąsajas su žolėmis tuo jūs save paneigiate, kad svarbu tik Lietuvos teritorija. Kosmosas veikia visą Visatą ir tuo labiau konkretų dangaus kūną, kaip Žemės planetą, bet ne mažytį planetos lopinėlį. Yra tam tikra metodika, kurioje kalbama apie tautiškumo svarbą gydymui, bet tai liečia tik vieną komponentę iš 5. Taigi, taisyklė esminė, ką nors teigiant, nepamiršti pasakyti, kad tai tik mano nuomonė, o ne taisyklė :)...

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Sek Vas 07, 2010 11:35 pm
Aprašymas WWW
Vartotojo avataras
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
ragana rašė:

pirma- augalas, naudojamas vaistams, turi būti išaugintas ar rinktas tik lietuvoje, nenaudoti atvežtinių, dėl paprastų priežasčių
mes gyvename čia, kvėpuojame šiuo oru, mus šildo ši saulė, vaikštome šia žeme, kur ir turi išaugti vaistažolė, gaudama iš žemės viską, prie ko mes pripratę, gaudama iš saulės tą pačią energiją, kurioje gyvename ir mes, surinkdama iš švaraus oro gydomąsias savybes
juk mums netiks tie augalai, kurie išaugę kitam kontinente, kur ir žemės mineralai kitokie ir kosmoso energija visai kita
augalai, kurie pas mus neauga, reikia juos atsivežti ir išauginti, tik tuomet tiks mums
antra, žolynai veikiami mėnulio, todėl ir renkami atsižvelgiant į mėnulio fazes
vaistus gaminame taip pat tik pagal mėnulį ,o ne kada užsinorėsim
tai būtų pagrindinės taisyklės


O kaip tada jei mes išvažiuojame į kitą šalelę? Ar tada mums neveiks Lietuvoje užaugęs augalas, o vietiniai veiksmingi bus? Ar gali būti, kad augalai irgi taip kaip žmonės sienomis susiskirstę? Ir vietinius atsivežus į Tėviškelę jie jau negali mūms padėt.
:(


Pir Vas 08, 2010 12:03 am
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
ko gero turiu prie kiekvieno komentaro pridėti
tai mano nuomonė, perduota senelių
o jūsų valia rinktis, ar naudoti atsivežtą ar išsiauginti patiems
o gal nesuprantate ir to, kad kasdien valgote chemiją, pirktą parduotuvėse
?
tai mano nuomonė


Pir Vas 08, 2010 9:56 am
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
ar man nuolat kartoti, kad perduodu etnines žinias?
kaip ir nebuvo tiriamos augalų tokios sudėtinės dalys, kaip rauginės medžiagos, alkaloidai, flavanoidai.................
žinojo žmogus, kam padeda žolynas ir kam pakenkia
jei jums reikalingos tik googlės žinios, tai aš ištiesų čia nereikalinga
googlėje bus augaliukai suskirstyti į visas sudėtines daleles, jei jus tai tenkina, tik....ne viskas tiesa, goglėje, kaip ir pramonėje- biznis, laikas -pinigai


Pir Vas 08, 2010 10:11 am
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
ragana rašė:
ar man nuolat kartoti, kad perduodu etnines žinias?

Tai labai gerai, kartotis nebūtina, bet ir teigti absoliučiai nekorektiška :) Tiesiog jūsų teiginiai linkę į absoliutizmą ir gan nekorektiški kitų žiniuonių atžvilgiu.

ragana rašė:
jei jums reikalingos tik googlės žinios, tai aš ištiesų čia nereikalinga

Googlas čia ne prie ko. Čia tik forumas, o ne medicinos koledžas, pagaliau čia ne raganynas, tik etninės kultūros puoselėtojų ratas, kurie tikrai turi ką parašyti. Mažiau savireklamos, daugiau diskusijų ir viskas atsistos į savo vietas :) Forumas nėra darbovietė, kurioje trūksta darbuotojo. Reikalingumas jūsų suprantamas vienpusiškai, tai yra aš atėjau jums duoti, o jūs dar čia spyriojatės. Gerbiamoji, ar tikrai suprantame kur mes randamės ir kokiu pagrindu bendraujame? Tikiuosi davimas duoda pačiam žmogui, kas duoda, pats geriau supranta kiek turi ir ko trūksta. Linkiu daugiau supratimo :)

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pir Vas 08, 2010 1:21 pm
Aprašymas WWW
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
iš tikrųjų taip :D
linkusi tiesos ieškoti praeityje, manydama, kad didžiosios tiesos yra atrastos tik mano dar nesurastos :D
todėl, turėdama galimybę, nepraleidžiu progos išklausyti kursus liaudies buities muziejuje


Pir Vas 08, 2010 2:10 pm
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Spa 13, 2008 8:48 pm
Pranešimai: 198
Šalis: Graikija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Atėnai
mano pomėgiai: Kultūra, muzika, kelionės, filosofija
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
Zilvinas rašė:


O kaip tada jei mes išvažiuojame į kitą šalelę? Ar tada mums neveiks Lietuvoje užaugęs augalas, o vietiniai veiksmingi bus? Ar gali būti, kad augalai irgi taip kaip žmonės sienomis susiskirstę? Ir vietinius atsivežus į Tėviškelę jie jau negali mūms padėt.
:(



Aš tai manyčiau (remdamasi ir kai kuriasi tyrimais apie adaptaciją), kad ilgą laiką gyvenant svečioj šaly, organizmas prisiderina prie jos klimato,prie mitybos.. Pagal tyrimų duomenis, tai būtent prie mitybos jis prisiderina sunkiausiai.. Bet kai tai įvyksta, žmogus tampa vietiniu t.y. susiharmonizuoja su ta aplinka, kurioj tenka gyventi, tada jau ir vietinės vaistažolės tampa veiksmingos

_________________
Kai nieko neturi, turi dangų, žvaigždes ir vėją turi


Pen Vas 19, 2010 7:07 pm
Aprašymas
Ieškantis(i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Rgs 07, 2010 12:04 pm
Pranešimai: 13
Miestas: Biržai
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Biržai
mano pomėgiai: Ezoterija, archeologija, kompiuterinis dizainas ir maketavimas, dvasiniai mokymai.
UNREAD_POST Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
Aspirinas padeda. Tik kur jis pasideda organizme. O avietės padeda taip pat, ar net geriau ir jau tikrai
nesikaupia nei kepenyse, nei žarnyne.
Mano mama gydėsi ginko lapų arbata, - produktas gal ir geras, bet atvežtinis. Negaliu sakyti, kad efekto visiškai
nebuvo, bet kai Sveikatos ministerija "pamiršo" patvirtinti ginko lapų arbatos įvežimą į Lietuvą, jos tiesiog neliko
nei vienoje vaistinėje. Ir gavo mama iš vietinės raganos vietinės kilmės žolelių arbatos. Nežinau kas tai buvo, bet
nauda buvo žymiai didesnė. Ir nemanau, kad tai senos moteriškės įsitikinmas, nes ji iš vis jokių vaistų nepripažįsta.

_________________
Meilė nuves ten, kur reikia būti...


Ant Rgs 14, 2010 4:42 pm
Aprašymas WWW
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Taisyklės, kurios būtinos gydantis augaliniais vaistais
labas, ginko išsiauginam namuose taip pat :D


Tre Rgs 15, 2010 8:12 am
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 11 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007