Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 3:26 pm



Atsakyti į temą  [ 79 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
 trobelė ant vištos kojelės 
Autorius Žinutė
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
labas, taip, nakčiai užplikykit kmynų arbatėlės, stipresnės, mažiukui gal pilvelį maudžia, o gal šiaip prabunda....pabandykit, po pagalvėle galima padėt apynių maišelį


Sek Kov 28, 2010 9:05 am
Aprašymas
Svetys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Kov 30, 2010 1:47 pm
Pranešimai: 5
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Rokiskis
mano pomėgiai: zoles
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
Laba diena,
šią temą radau atsitiktinai, ieškodama spiritinės žolelių užpiltinės. :)
labai patiko, taigi tikiuosi malonaus bendravimo :wink: .


Ant Kov 30, 2010 1:59 pm
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
:lol: jei manote bendrauti, tikslinga būtų pristatyti save naujokų skyriuje :D malonu kai žmogui gali kažkuo pagelbėti
nesirkit :D


Ant Kov 30, 2010 2:39 pm
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
noriu priminti- laikas dilgėliauti :D
dAtėjo ilgai laukti šilti orai, o su jais pasirodė ir augalai, dovanojantys grožio ne tik gamtai, bet ir žmogui. Maža to – suteikiantys ir sveikatos. Šiame straipsnyje kalbėsime apie dilgėles.

Kuo naudingos dilgėlės?

Vitaminas K pagerina kraujo krešėjimą, pasižymi uždegimo slopinamuoju poveikiu, teigiamai veikia kraujagysles (ypač veido), kovoja su tamsiais ratilais paakiuose, rašo shkolazhizni. Tačiau nereikia pamiršti, kad šio vitamino pavadinimas kilo iš žodžio „koaguliacija“ – kraujo krešėjimas – taigi naudingas jis ne visiems.
Nuo seno gintaras ir gintaro rūgštis naudota medicinoje, farmakologijoje. Gintaru malšintas ausies, dantų, akių skausmas. Tuo tikslu gintarą padegdavo ir dūmų srovelę stengdavosi nukreipti į skaudamą vietą, pavyzdžiui, ausies landą. Sergantieji reumatu nešiodavo gintaro apyrankes. Tikėta, kad smulkesni akmenėliai sąnarių skausmą „ištraukia“ geriau. Medaus, rožių aliejaus ir gintaro miltelių mišinys buvo skiriamas skydliaukės ligomis sergantiems pacientams gydyti. Viduramžių vaistinėse gintaro ekstraktas (Extractum succini) naudotas nusilpusių žmonių organizmui stiprinti, žaizdoms, sumušimams tepti, o gintaro aliejus (Oleum succini) –skaudamoms kūno vietoms trinti. Geriamieji gintaro milteliai buvo skiriami esant šlapinimosi sutrikimams. Norėdamos kūdikiams palengvinti dantukų dygimą, mamos jiems duodavo pakramtyti tvirtai suvertų gintaro akmenėlių. Gintaro apyrankes nešiodavo norėdami apsisaugoti nuo infekcinių ligų ir t.t. Senovės graikų kalba gintaras buvo vadinamas electrum, išvertus tai reiškia – „aš ginu“, o ir lietuviškasis „gintaras“ kilo nuo žodžio „ginti“. Dilgėlė – augalas, kuriame labai daug kalcio, be to, jis jame yra karbonato pavidalu, taigi nepavojingas inkstams vartojant didelėmis dozėmis. Pagal baltymų kiekį dilgėlė nenusileidžia ankštiniams.

Skruzdžių rūgštis ir flavanoidai nuo senų laikų saugojo nuo nušalimų; žmones suvyniodavo į dilgėlių antklodes, taip paspartinant jų kraujotaką. Dilgėlių pluošte yra ligninų ir celiuliozės polisacharidų su vitaminais C, K, E, B grupės. Jie padeda pašalinti toksinus. B karotinas pagerina regėjimą. Ir žinoma, dilgėlėse daug aminorūgščių, mikroelementų, kurie kartu su vitaminais stiprina ir gydo žmogaus organizmą.

Štai keli sveikatos receptai

Esant radikulitui ir raumenų skausmams: sumaišome mėsmalėje susmulkintus dilgėlių lapus su sviestu, pridedame trinto krieno. Proporcijos – jūsų nuožiūra. Naudojame kaip tepalą.

__________________ Esant vyriškoms problemoms: I ir II stadijos prostatos adenomai naudojama dilgėlių lapų ir šaknų arbata. 2 arbatiniai šaukšteliai su kaupu dilgėlių lapų ar šaknų užpilami verdančio vandens stikline, 5 minutes verdama, perkošiama. Gerti po 1 puodelį ryte ir vakare 4-6 savaites.

Vyriškai jėgai – dilgėlių sėklos verdamos kaip arbata ir geriamos 30 minučių prieš valgį arba 1 valanda po valgio.

Esant kepenų skausmams, sumažėjusiam kraujo krešėjimui, mažakraujystei, reumatui, cukriniam diabetui, ūmiems gastritams, enterokolitams, vidiniam kraujavimui, kai kurioms šlapimtakių ligoms, inkstų akmenligei: gerti dilgėlių lapų ir šaknų arbatą (žr. receptą aukščiau).

Pūliniai, votys: sumaišyti dilgėlės lapus su actu ir vandeniu lygiomis proporcijomis. Šis mišinys padės „išeiti“ pūliniui.

Širdies darbui pagerinti: 5 valgomuosius šaukštus dilgėlių užpilti puse litro vandens, pavirti ant silpnos ugnies, gerti po pusę stiklinės keturis kartus per dieną pasaldinus pagal skonį.

Odos sveikatai ir grožiui galima naudoti tokias kaukes:

• Vystančiai ir sausai odai naudojamos dilgėlių lapų sultys arba košelė, sumaišyta su medumi lygiomis proporcijomis.

• Riebiai odai naudojama lapų košelė, sumaišyta su degtine.

Dilgėlių galima pasiruošti žiemai. Jei ruošiatės jas naudoti kaukėms, sumaltus mėsmale lapus užpilkite vandeniu ar degtine (priklausomai nuo odos tipo) ir laikykite šaldytuve.

O štai norint žiemą gauti vitaminų, reikia daryti štai ką:

Užsisūdyti dilgėlių: kilogramas dilgėlių, penkiasdešimt gramų (du valgomieji šaukštai) druskos.

Užsirauginti dilgėlių: penki kilogramai dilgėlių, šimtas gramų (keturi valgomieji šaukštai) druskos. Lapus nuplauti, išdėlioti inde kartu su morkomis, obuoliais, bruknėmis ar spanguolėmis ir druska. Iš viršaus būtina prispausti, kitaip dilgėlės supelys.

Ir paskutinis dalykas. Gegužės – birželio mėnesiais galima pasigaminti vantą pirčiai iš dilgėlių. Ji turi būti nedidelė. Prieš naudojat reikia palaikyti iš pradžių karštame, paskui šaltame vandenyje apie dvi minutes. Tokia vanta naudinga kraujotakai ir reumatui gydyti.


Pir Bal 19, 2010 12:59 pm
Aprašymas
Svetys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Kov 30, 2010 1:47 pm
Pranešimai: 5
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Rokiskis
mano pomėgiai: zoles
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
Laba diena, aš dar norėčiau papildyti dilgėlių panaudojimo galimybes rišant vantas. Jautresniems žmonėms dilgėlinės vantos gali pasirodyti per aštrios :shock: , taigi, kad išvengti nemalonių pojūčių, po keletą šakelių dilgėlių pridėkite prie beržinių, ar kitų jums patinkančių vantų. :wink:


Ant Bal 20, 2010 6:57 pm
Aprašymas
Sidabrinis narys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Rgs 03, 2009 11:15 am
Pranešimai: 958
Šalis: Žemaitija
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Telšių r. Vidmantai
mano pomėgiai: Pasaulėžiūra, Praeitis, Ateitis
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
http://www.sil.si.edu/imagegalaxy/image ... d=SIL30-01
įdomi knyga apie augalus.

_________________
Jei nori mokyt gyvenk taip pats.
R.V.


Pir Geg 24, 2010 12:30 am
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
ačiū, būtinai atsiversiu.....turėdama laiko
dėkui, TZU


Pir Geg 24, 2010 9:52 am
Aprašymas
Svetys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Kov 30, 2010 1:47 pm
Pranešimai: 5
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Rokiskis
mano pomėgiai: zoles
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
Knyga labai šauni, tik gaila, kad ne eiliniams protams :oops: :lol:


Pen Geg 28, 2010 10:22 pm
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
:shock: uo :roll: jau skaitei?
puiku, ir aš kada prisėsiu uodegą


Šeš Geg 29, 2010 9:29 am
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
:shock:ooooouuuuuu, koks gražus mano avataras :lol:
ačiū, Baltai :D ,
stebiuosi įžvalgumu :D


Šeš Rgp 07, 2010 8:48 am
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
ragana rašė:
:shock:ooooouuuuuu, koks gražus mano avataras :lol:
ačiū, Baltai :D ,
stebiuosi įžvalgumu :D

Tai dovana visiems registruotiems vartotojams, neturintiems avataro, kurie neša šilumą ir dega savo vidine ugnele :)

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Šeš Rgp 07, 2010 9:00 pm
Aprašymas WWW
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
:D tai puiku, plačios prasmės avataras, kiekvienas gali sau pritaikyti ir priimti su džiaugsmu,
man tai būtų, "kaimo liktarna" :lol: :lol: :lol: :lol:
ačiū, labai prie širdies


Sek Rgp 08, 2010 9:46 am
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
ragana rašė:
:D tai puiku, plačios prasmės avataras, kiekvienas gali sau pritaikyti ir priimti su džiaugsmu,
man tai būtų, "kaimo liktarna" :lol: :lol: :lol: :lol:
ačiū, labai prie širdies

Tai liktarna ar "žibalinė? :D

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Sek Rgp 08, 2010 11:31 am
Aprašymas WWW
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lap 05, 2007 7:06 pm
Pranešimai: 80
Miestas: Vilnius
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Persikėlęs per Kroną žemgudas
mano pomėgiai: dvasininkėjimas
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
Dėkui už pokalbius.
savaitgalį, šventės prie kirvakalnio metu, lankiausi pas šios pokalbių erdvės dalyvę raganą ir buvau šventėje susitikęs su Šeimiu.
Noriu pasakyti, kad abu šie žiniuoniai kviečia mus pas juos pasisvečiuoti.
Suprantu mintis, kad žmonės galbūt klystantys. Tačiau juk susitikimai tam ir reikalingi, kad tobulėtume.
šeimys ir ragana gyvena netoli vienas kito, kad vienos išvykos metu galima būtų aplankyti juos abu.
Pajutau geranoriškumą, supratingumą, nuoširdumą.
atsiliepkite. ar dalyvaujam?


Sek Rgp 08, 2010 6:23 pm
Aprašymas
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: trobelė ant vištos kojelės
:shock: a kas t zo Šeimys? sakai- netoli, bet nesu girdėjusi ir dažnai neišgalėdama kur dalyvauti kviečiama, bandau prisiminti, kas galėtų atlikti tai vietoj manes,
būt gerai suspažyt
a čia kų organizuoji ,Daugminai?iš many be paros neišvažuosit, tai pamesk planus šaut per dienų du zuikius, tavo laimė- spėjai pabėgt, kol karvį melžiau 8)
ne žiniuonė aš, tik rrragana :mrgreen:


Sek Rgp 08, 2010 8:15 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 79 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007