Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 9:53 pm



Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
 Beržas gydo 
Autorius Žinutė
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Beržas gydo
laikas pasižvalgyti į beržus
Nuo seno žinoma, kad beržų pumpurai pasižymi gydomosiomis savybėmis. Jais gydomos skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligos, malšinami plaučių ir kepenų uždegiminiai procesai. Beržų pumpurai pagerina apetitą.

Sergant lėtine pneumonija, plaučių tuberkulioze, bronchine astma, rekomenduojama vartoti beržų pumpurų arba lapų spiritinį antpilą ir beržų sulą. Antpilas vartojamas po 20-25 lašus 3 kartus per dieną, kaip uždegimą malšinantis ir organizmą stiprinantis vaistas.



Sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, trys šaukštai beržų pumpurų užpilama 500 ml etanolio, 10 dienų palaukiama, perkošiama ir vartojama po 0,5-1 arbatinį šaukštelį 3 kartus per dieną, praskiedus tokiu pat kiekiu vandens.

Beržų pumpurų antpilais ir nuovirais gydomos kirmėlinės ligos (spalinės, askaridės). Jais vilgomos, greičiau gyja senos ir labai gilios žaizdos, pragulos, malšinami dantų skausmai. Juos rekomenduojama gerti esant labai skausmingoms menstruacijoms. Pogimdyminiu laikotarpiu beržų preparatai labai palankiai veikia moters organizmą. Juos galima pradėti vartoti praėjus 12 dienų po gimdymo.

bitutės pikį renka iš beržų pumpurų
dar vienas mišinukas valyti organizmui
lygiomis dalimis beržų pumpurų, jonažolės, medetkų ir smiltyninio šlamučio (katpėdėlių)
gamindama mišinius nieko nesveriu, todėl sunku nusakyti gramus :oops:
šiemet rinkite pumpurus per artimiausią jaunatį, pirštukai pasidengs lipnia smala- pikiu, bet nieko, nusiplauna :D


Pir Kov 01, 2010 9:28 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Beržas gydo
Cituoti:

Adelė KARALIŪNAITĖ, žolininkė
Paveikslėlis
Kuo naudingas beržas
2007 m. balandžio 17 d.

Beržas - labai naudingas medis. Ir ne tik žmogui. Ant beržo gyvena vaistams naudojamos kerpės, grybai, pintys. Beržo šaknimis maitinasi raudonikiai, paberžiai, ūmėdės. Tupėdama berže mėgsta skaičiuoti metus gegutė.

Sula tausoja organizmą

Balandis - beržo sulos tekinimo mėnuo. Šviežios beržo sultys yra stiprus organizmą valantis, šlapimo išsiskyrimą skatinantis gatavas vaistas. Labai svarbu yra tai, kad beržo sultyse esančios medžiagos yra labai panašios į žmogaus ląstelių koloidinius tirpalus, todėl tausoja organizmą, neišplauna kalio, natrio, kalcio.

Sulos reikia gerti po 2 litrus per dieną ne mažiau kaip 30 dienų. Labai patogu jos prisišaldyti plastikiniuose buteliuose, kad užtektų.

Seniau sulą raugindavo. Tam reikia prileisti sulos pilną kubilą, įmesti į jį riekę ruginės duonos ir ant viršaus užpilti apie 5 cm storio avižų sluoksnį. Pridengti plona drobule. Avižos sudygsta ir sudaro apsauginį sluoksnį, po kuriuo sula surūgsta. Ji įgauna balzganą atspalvį ir saldžiarūgštį skonį.

Šviežios beržo sultys yra stiprus organizmą valantis, šlapimo išsiskyrimą skatinantis vaistas
Šviežios beržo sultys yra stiprus organizmą valantis, šlapimo išsiskyrimą skatinantis vaistas

Rauginta sula yra labai gaivus, jėgas atstatantis, gerinantis virškinimą gėrimas. Ypač tinka sunkiai dirbantiems žmonėms atsigerti. Seniau būdavo patiekiama talkininkams po sunkių pavasario darbų: arimo, sėjos, mėšlavežio. Labai tinka sportininkams, dažnai ir gausiai pirtyje prakaituojantiems, persirgusiems infekcijas žmonėms. Atkuria mineralinių medžiagų pusiausvyrą kraujuje. Raugintoje suloje esančios bakterijos ir grybeliai turi daug B grupės vitaminų. O žmogus labai lengvai pasisavina vitaminus iš rūgimo metu užaugusių mikroorganizmų tiesiog juos suvirškindamas.

Pumpurai gydytojai

Reikėtų pasirinkti ir beržo pumpurų. Jie renkami surišant šluotas iš miškų grioviuose augančių berželių šakelių. Šluotos padžiaunamos tamsioje palėpėje ir džiovinamos. Kai jau gerai išdžius, nukuliami pumpurai. Laikomi sandariame inde. Beržų pumpuruose esančios dervinės medžiagos dirginančiai veikia inkstus, todėl dažniausiai jų arbata geriama šlapimo išsiskyrimui skatinti.

Arbatą iš beržo pumpurų žiupsnelio, užplikyto termose dviem stiklinėmis verdančio vandens, galima gerti ir nuo stipraus kosulio.

Tačiau didžiausią naudą gausime beržų pumpurus ruošdami su alkoholiu. Jei dar pasirinksime saują topolio pumpurų, keletą pienių šaknelių, kokias tris geltonosios žiognagės šakneles ir visą šitą mišinį užpilsime puslitriu degtinės, palaikysime tamsioje vietoje dvi savaites, turėsime vaistą nuo skrandžio ir kasos veiklos sutrikimų. Tiesiog reikia gerti po arbatinį šaukštelį antpilo su puse stiklinės vandens tris kartus per dieną prieš valgį.

Vandeniu praskiestą antpilą galima naudoti ir išoriškai: trinti skaudamus sąnarius, dėti kompresėlius ant sumušimų, patinimų.

Beržų pumpurų saują ir porą šakelių kadugio užpylus 5 litrais verdančio vandens, pavirinti ant mažos ugnies 10 min., supilti į vonelę kojoms ir pamirkyti kojas vakarais. Galima įpilti porą šaukštų ricinos aliejaus. Suminkštins nuospaudas, palengvins kraujagyslių sutrikimų, grybelinių pažeidimų gydymą. Atgaivins, kaip ranka nuims nuovargį.

Nusilpusiems - kerpės

Ant senesnių beržų auga kerpės briedragūnės - Lichnes. Tai parazituojantys sugyventiniai: grybas ir melsvadumblis. Tai gliukano, mineralinių, organinių medžiagų, riebalų sandėliukas, kurio gėrybes verta sunaudoti.

Surinkus padžiovinti ir laikyti drobiniame maišelyje. Puikus maisto papildas nusilpusiems, po chemoterapijos, spindulinio gydymo, operacijų, viduriavimo. Ypač tinka kamuojamiems sąnarių skausmo, stuburo išvaržų, nervų išsekimo.

Du valgomuosius šaukštus kerpių užplikyti termose 1 litru verdančio vandens, gerai išmaišyti ir tuojau pat nusunkti. Vandenį išpilti lauk. Kerpes vėl sudėti į termosą, dar kartą užplikyti 1 litru verdančio vandens, palaikyti 10 min, kad pritrauktų. Gerti po pusę stiklinės keletą kartų per dieną, kol sunaudosite visą paruoštą kiekį.

Lapai šalina gleives

Iki Sekminių reikia prisirinkti beržų lapų. Tai puikus vaistas nuo druskų, akmenėlių susidarymo organizme. Beržų lapai turi daug kvapniųjų medžiagų - fitoncidų, kurie naikina daugelį ligas sukeliančių bakterijų ir virusų. Todėl jau vien buvimas beržyne palankiai veikia plaučių ligomis sergančius žmones, o arbata iš poros šaukštų jaunučių beržo lapelių, termose užplikytų litru verdančio vandens, padės pasišalinti iš organizmo nereikalingoms gleivėms, su kuriomis kartu mus paliks ir milijardai mūsų sveikatos priešų - mikrobų.

Juodasis grybas ir pintis

Ant beržo, - o gal reikėtų sakyti kartu su beržu, - auga vienas nuostabiausių vaistinių darinių - beržo juodasis grybas, arba čaga (Inonotus obliquus).
Paveikslėlis
Tai puikus organizmą stiprinantis ir nuo seno onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms padedantis gamtinis vaistas. Grybas nukapojamas nuo beržo. Nešantis namo, reikia grybo gabaliuku braukyti per beržų kamienus, kad kuo daugiau jo pasėtume, nes dabar pasitaiko vis rečiau.

Išdžiovinamas ir laikomas sandarioje dėžutėje. Reikia atsiminti, kad net visiškai išdžiūvęs jis išlieka gyvas, todėl geriau paruošti visą surinktą grybą iš karto. Užpilti ant susmulkinto grybo tiek šalto virinto vandens, kiek jis pats sveria, pamirkyti per naktį. Grybą dar pasmulkinti, pavirinti tame pat vandenyje, kuriame mirko, tris minutes, ataušinti ir užpilti tiek medicininio spirito, kiek sveria grybas su vandeniu. Laikyti tamsiame butelyje. Naudoti tinka po trijų savaičių. Gerti po 20 lašų 3 kartus per dieną po valgio su vandeniu. Tinka jėgoms atgauti, vėžinių, infekcinių ligų profilaktikai.

Ant beržo auganti paprastoji pintis - Fomes fomentarius - viena iš reikalingiausių ruošiant įvairius žolinius vaistus. Ją reikia išdžiovinti, susmulkinti, laikyti labai sandarioje dėžutėje. Įmaišyta į žolelių arbatas, ji sugeria lakiąsias medžiagas - fitoncidus. Todėl žolelės išsaugo daugiau veikliųjų savybių, būna kvapnesnės.

Prisiruoškime vantų

Iki Joninių reikia paruošti šeimai beržinių vantų. Dažnai manęs klausia: ką pilti ant įkaitusių pirties akmenų kvapniam garui išgauti. Mano nuomone, pirtyje ant akmenų geriausia pilti švarų vandenį ir vanotis beržinėmis vantomis. Nuo išmirkusių vantų pasklis pakankamai gaivaus kvapo. Beržinės vantos nepakeis jokios eukaliptinės ar tuo labiau sintetiniai kvapnūs aliejai. Bet kad tingime pasidaryti patys, todėl lekiame pirkti, kas tik po ranka pakliuvo.

Balandis - bobausių ir briedžiukų mėnuo. Tai stebuklingi, daugialąstelinį kūną turintys aukšliagrybiai, kurie gamina ypatingą organinį junginį usninę rūgštį. Savo poveikiu ši primena antibiotikus. Be to, aukšliagrybiai sintezuoja gliukanus ir mananus, labai reikalingus mūsų ląstelių stangrumui palaikyti.

Pasinaudokime gamtos sukurtais produktais ir juos susirinkime. Geriausias vaistas yra tinkamas maistas. O juk pavasariniai grybai yra dar ir delikatesas.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pen Kov 12, 2010 11:04 pm
Aprašymas WWW
Moderatorė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 06, 2010 8:04 pm
Pranešimai: 204
Šalis: lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: lazdiju r.
mano pomėgiai: tapyba
UNREAD_POST Re: Beržas gydo
Beržų sula - skanus, stiprinantis, gaivinantis ir naudingas gėrimas. Nuo senų laikų žinoma, jog pavasarinėje beržo suloje yra labai daug vitaminų ir ją gerti sveika. Tačiau kad nedingtų visos vertingos sulos savybės, būtina žinoti kada, kaip ir į kur ją rinkti.

Kur ir kaip rinkti

Sulą galite rinkti iš visų beržų, bet patariama vengti medžių, augančių šalia judraus kelio. Nepakenkdami medienai, iš šiaurinės medžio pusės 70 cm aukštyje grąžtu pragręžiama iki 5 cm gylio skylė. Į ją įstatomas medinis latakėlis, kuriuo lengvai į jau paruoštą indą tekės medžio sultys. Geriausiai rinktis stiklinį indą. Dėl plastikiniuose induose esančių cheminių medžiagų sula gali įgauti specifinį skonį.

Baigus rinkti sulą, angą reikia užkišti mediniu kaiščiu, kad apsaugoti medį nuo galimų ligų.

Nepamirškite, kad šviežia sula greitai rūgsta.

Kuo naudinga

Suloje yra apie 0,5-2 % sacharidų (gliukozė, fruktozė), vitaminų C, PP, kalcio, kalio, geležies druskų, organ
inių rūgščių ir daug kitų vertingų mineralinių medžiagų.

Šviežia beržų sula gydo skrandžio žaizdas, galvos skausmus, bronchitą, kosulį, skorbutą, kepenis, padeda sergant inkstų akmenlige, reumatu, radikulitu, artritu ar podagra. Reguliuoja medžiagų apykaitą, bendrai stiprina ir valo organizmą, skatina audinių regeneraciją. Taip pat vartojama trūkstant vitaminų.

Kad sula teiktų naudos gydant ligas, reikia išgerti apie 2 litrus per dieną. Kitais atvejais geriama po stiklinę 3 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio.

Kaip teisingai laikyti

Jei negersite šviežios sulos iš karto, norite ją išsaugoti kuo ilgiau, tuomet užsukite stiklainį ir laikykite jį šaldytuve.

Tačiau ilgiau nei 2 – 3 dienas sulos geriau nelaikykite, nes ji gali iš gydomojo gėrimo virsti nuodais.

Jei beržų sulą užkonservuosite, tuomet galėsite ją laikyti keletą mėnesių.


Tre Kov 31, 2010 8:20 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 3 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007