Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 2:06 am



Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
 Žygis iki Juodosios jūros: ar yra jame prasmės? 
Autorius Žinutė
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Lap 21, 2004 9:31 pm
Pranešimai: 47
Miestas: Vilnius
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Fotografija, muzika
UNREAD_POST Žygis iki Juodosios jūros: ar yra jame prasmės?
Tikriausiai dauguma jūsų jau girdėjote apie lietuvių žygį iki Juodosios jūros žemaitukais. Vieni džiaugiasi, kad buvo pakartota istorija, įrodyta, jog Vytautas tikrai galėjo žemaitukų veislės žirgais nujoti iki jūros už 2000 km ir juos ten pagirdyti. Kiti gi piktinasi, kad žygis tik tuščias reikalas, kad jis buvo prastai organizuotas ir jo metu kentėjo žirgai.

Tikriausiai skeptikų pusei priklausau ir aš. Šiandien kaip tik teko Viniaus žirgyne matyti tuos žemaitukus, kurie dalyvavo žygyje. Žinot, tie, kuriais buvo jojama (kai kurie buvo tik pakaitiniai), atrodo nekaip - sulysę, ant nugarų matosi žaizdos dėl netinkamų balnų. Vienam netgi patempta sausgyslė. Matant šią žygio pusę, man sunku suprasti jo prasmę, kuomet žmogiškos ambicijos yra iškeliamos aukščiau už gyvūno sveikatą. Taip, Vytauto laikais niekas per daug nelepino žirgų, bet tai visiškai natūralu, nes žirgas tuomet buvo pagrindinė susisiekimo priemonė. Taip, žirgas turi tarnauti žmogui, tačiau tik jei žmogus juo tinkamai rūpinasi. Deja, čia svarbiausi buvo tik žmonių interesai, noras pabūti didžiais.

Vilniaus žirgyno direktorius Stasys Svetlauskas sakė, jog dabar visuomenė nesuvokia šio žygio svarbos, galbūt tas supratimas ateis po kelių metų. Aš esu vienas iš tų, kurie nesupranta.

Ką jūs manote apie tai? Gal vis dėl to tai prasmingas žygis, kuris dar kartą pagarsino Lietuvos vardą?

_________________
Ir aš žinau, kad dar begales kartų aš kilsiu su saule,
Nes dar tiek pat kartų krentantis liftas žemyn mane neš...


Tre Spa 27, 2010 12:16 am
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Žygis iki Juodosios jūros: ar yra jame prasmės?
juoda_plunksna rašė:
Ką jūs manote apie tai? Gal vis dėl to tai prasmingas žygis, kuris dar kartą pagarsino Lietuvos vardą?

Vienas iš iniciatorių yra Klimkevičius, kuris įsigijęs Norviliškių dvarą, jau senai ji populiarina įvairiausiais būdais. Ši atrakcija tik parodo žmogaus tuštumą, norą tapti didvyriu. Kai jau turi turto tiek, kad nežinai ką su juo daryti, tada pinigai nebedomina, reikia garbės ir įsiamžinimo. Šis "žygis" vienas iš tokių. Beabejo, išvyka suteiks naują požiūrį į istorinius mitus apie Vytautą. Kiek žinau, Vytautas niekada žirgų ten negirdė. Tai nusprendė pagirdyti Klimkevičius. Gaila, kad žmogus nėra sąžiningas, savo verslą daro nemokėdamas kitiems už suteiktas paslaugas. Teko ten jam suteikti tam tikras pramogas. kurių niekaip nenorėjo paskui apmokėti.
Norviliškių dvaro reklamai jis griebėsi vaiduoklio istorijos, neva jo mergaitė matė vaiką vaiduoklį, TV puolė ten filmuoti, eilinį sykį pijaras (nemokama reklama) :)
Vienu žodžiu norint būti didvyriu, reikia ne žirgus nuvarinėti dėl savo įgeidžio, o su žirgu pasiekti savo reikšmingus darbus. Todėl, manau, kad tai ne didvyriškumas , garsinantis Lietuvą, o ambicingas verslininko užmojis išgarsinti savo dvarą (žygis prasidėjo būtent nuo jo dvarelio). Kas netikit, tai palaukit, kol sugrįš ir pamatysit per TV jo pasakojimus apie savo nuotykius iš Norviliškių :)

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Tre Spa 27, 2010 1:17 am
Aprašymas WWW
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Lap 21, 2004 9:31 pm
Pranešimai: 47
Miestas: Vilnius
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Fotografija, muzika
UNREAD_POST Re: Žygis iki Juodosios jūros: ar yra jame prasmės?
Baltas rašė:
Kiek žinau, Vytautas niekada žirgų ten negirdė. Tai nusprendė pagirdyti Klimkevičius.


Gal galima būtų plačiau apie Vytautą? Kodėl tada yra toks mitas, kad jis ten girdė žirgus?

Cituoti:
Vienu žodžiu norint būti didvyriu, reikia ne žirgus nuvarinėti dėl savo įgeidžio, o su žirgu pasiekti savo reikšmingus darbus.


Pritariu, labai teisinga mintis. Ir vis dar neatsistebiu, iš kur pas žmonės tiek tuštybės...

_________________
Ir aš žinau, kad dar begales kartų aš kilsiu su saule,
Nes dar tiek pat kartų krentantis liftas žemyn mane neš...


Tre Spa 27, 2010 12:02 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: Žygis iki Juodosios jūros: ar yra jame prasmės?
juoda_plunksna rašė:
Gal galima būtų plačiau apie Vytautą? Kodėl tada yra toks mitas, kad jis ten girdė žirgus?

Čia jau reikia klausti istorikų. Man šiemet būnant prezidentūroje, ten vietinis gidas atvedė prie labai didelio paveikslo, kur Vytautas neva girdo žirgus prie Juodosios jūros. Tada ir pradėjo pasakoti apie šitą mitą, sakydamas, kad to niekada nebuvo. O kodėl jis gimė, manau nesunku susiprotėt. Tais laikais kelionės vykdavo sausuma žirgais, todėl pasakymas pagirdyti žirgą, turima omenyje pasiekti galutinį kelionės tašką arba tikslą. Tokia metafora šiais laikais žmonėms nesuprantama, jie suvokia tiesiogiai.
Šį savo pasamprotavimą galiu paremti psichologiniu tyrimu. Tiriant mokykloje , kaip vaikai supranta senąsias patarles ar priežodžius su perkeltine prasme, praktiškai daugelis jaunesnio amžiaus nesuprato patarlės " nekask duobės kitam, nes pats įkrisi". Vaikai manęs klausinėjo, o kam reikia žmogui ta duobę kasti. Niekas nesuprato, kad duobė reiškia pasalą, kad tai perkeltinė prasmė.
Todėl pagirdyti žirgus prie Juodosios jūros (žirgai niekada negers jūros sūraus vandens ) :) suprantama pažodžiui. Tai tiek :)

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Tre Spa 27, 2010 7:44 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 4 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007