Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ant Kov 19, 2024 11:28 am



Atsakyti į temą  [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
 SKELBIMAI-Šventės, apeigos, baltiško tikėjimo susiėjimai 

Kas Jūs skatina dalyvauti apeigose?
Naujų bičiulių ir draugų ieškojimas? 6%  6%  [ 2 ]
Priimtina tikejimui išreikšti forma? 44%  44%  [ 15 ]
Asmeninė patirtis santykiui su Dievu išreikšti? 38%  38%  [ 13 ]
Kitos priežastys 12%  12%  [ 4 ]
Viso balsų : 34

 SKELBIMAI-Šventės, apeigos, baltiško tikėjimo susiėjimai 
Autorius Žinutė
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 785
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST SKELBIMAI-Šventės, apeigos, baltiško tikėjimo susiėjimai
UGNIES APEIGA ANT ŠATRIJOS KALNO
2004 metų liepos 17 d.

1994 m. liepos 17 d. ant Šatrijos susirinkę Ringaudo dvaro dvariškiai bei Romuvos žyniai uždegė Amžinąją ugnį pagal žinomus senųjų laikų papročius. Nuo kalno Amžinoji ugnis buvo pargabenta į Ryškėnus ir apsigyveno Ringaudo dvaro židinyje. Židinys patapo šventu Deivės Gabijos alku. Tikimasi, kad kada nors bus atstatyta Šatrijos kalno žinyčia ir Šatrijos ugnį bus galima grąžinti į jos namus. Iki tol Ringaudo dvaras su Šatrijos ugnimi veiks kaip laikinoji žinyčia - durys atviros visiems kas nori pagerbti
Deivę Gabiją.
Ugnis kasmet, trečiąjį liepos mėnesio šeštadienį, nugabenama ant Šatrijos kalno. Vėl atliekama ugnies apeiga. Daug žmonių atvyksta į šią šventę - žemaičiai, lietuviai, svečiai iš užsienio. Šatrijos kalnas šventas visiems žemaičiams, gerbiamas nuo neatmenamų laikų. Žemaitijos žmonės myli ir mylės Šatriją amžinai.
Liepos 17 d.12 val. Amžinosios ugnies paėmimas iš Kunigaikščio Ringaudo dvaro (Adolfo ir Magdutės Gedvilų sodyba, Ryškėnai, Telšių raj.) ir išvykimas į Šatriją.
13 val. Susirinkimas prie Šatrijos kalno.
· Kopimas į kalną pro vartus su ugnimi. Nusiprausimas prie vartų. Kiekvienas į kalną užneša po akmenį.
· Aukuro sukrovimas iš akmenų.
· Eisena aplink kalną.
· Amžinosios ugnies apnešimas aplink aukurą 3 kartus ir aukuro uždegimas ąžuolo malkomis, ugnies pasotinimas druska, grūdais, gintarais.
· Žemynėliavimas - duona ir gira.
· Šiaudų su blogomis mintimis deginimas.
· Švarios naujos ugnies užkūrimas. Senosios ugnies atjauninimas švaria nauja ugnimi.
· Perėjimas per ugnį ir smilkymas.
· Ugnies iš aukuro paėmimas į žibintą (vaško žvakė) ir pernėšimas.
· Aukuro ugnies gesinimas švariu vandeniu. Ugnies ir angliukų pasiėmimas į namus.
· Lipimas nuo kalno į vaišių vietą, laužo užkūrimas, šiūpinio virimas. Pasisakymai. Nuodegulio gesinimas šiūpinyje, suneštinės vaišės, vakaronė.
· Išsiskirstymas.

Turėti vaišių, puodelį, dubenėlį, šaukštą, indų atsivežtom vaišėm. Pageidautina atvykti su šventiniais rūbais.

Teirautis: Adolfas Gedvilas, n.t. 844470614, mob. 862173491.

ŠATRIJOS ROMUVA


Paskutinį kartą redagavo BURTONIS Ket Spa 20, 2005 10:51 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.



Pir Lie 12, 2004 1:06 pm
Aprašymas WWW
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 785
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Spalio 16 Vėlinių apeigos Karmazinų pilkapyne. Grižtame namo ta pačią dieną, vėlai vakare. Atsivežkite žvakutes, šiltus drabužius, alaus, karštą arbatą ir maisto sau ir savo artimui. Išvažiuojame iš Vilniaus savo transportu.Jei galite paimti kitus, informuokite telefonu.Kas norėtu prisijungti, rašykite į forumą.


Ket Spa 07, 2004 4:51 pm
Aprašymas WWW
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 174
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Patikslinimas (Burtonio prašymu). Vėlinių apeigos Karmazinų pilkapyne įvyks ne šeštadienį o sekmadienį, 2004 m. spalio 17d.


Ant Spa 12, 2004 5:04 pm
Aprašymas YIM
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 785
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Artėja Kalėdos, susimąstykime, grąžinkime visiems skolas, kad galėtume vėl pradėti naują gyvybės ratą. Norintiems sužinoti, ką lems kitiems metams mesti burtai, jau dabar reiktu rašyti forume, kas norėtu važiuoti į šventyklą. Yra du variantai 1. Į KURONĄ 2. Karmazinai.
Prie jūros mes ir šiaip turim apsilankyti, juk KURONO gimtadienis artėja.
O Karmazinai arčiau. Jei kas norėtu dalyvauti iš svečių, rašykite man burtininkas@baltai.lt

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Gru 08, 2004 3:59 pm
Aprašymas WWW
Vartotojo avataras
UNREAD_POST 
Noreciau i Karmazinus nuvykti...per Velines pasimokiau kad miegoti diena nevalia kai galima kelione :oops:


Tre Gru 08, 2004 10:43 pm
Poezijos burtonė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2004 10:30 am
Pranešimai: 319
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
As noreciau apsilankyti sventykloje. Siaip noreciau apsilankyti ir Kurone ir Karmazinuose. nes nei vienoje is ju nesu buvusi. Taciau Karmazinai yra zymiai arciau. Todel jei butu balsavimas, turbut rinksciausi ir palaikyciau pastaraji varianta. (Ups, labai jau materialistiska mano poziuris)


Ket Gru 09, 2004 12:35 pm
Aprašymas
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Gru 11, 2004 11:36 pm
Pranešimai: 27
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Na per Naujus metus aš negalėsiu dalyvauti, bet galėtume per Kuronalijas arba kalėdų laikotarpyje važiuoti i Kuroną. jei tik žinoma kitiems tai tinka.


Sek Gru 12, 2004 6:26 pm
Aprašymas YIM
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 174
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Kurono šventę vistik reiktų atšvęsti, o kartu žinoma ir kuronalijas. Geriausiai tam tinkama vieta, mano nuomone - Kuronas.Ir aplamai labai norėčiau aplankyti Kuroną.Man tinkamiausias laikas važiuoti būtų gruodžio 17-19, arba prieš kalėdas.Gaila gruodžio 31-sausio 01 dienomis būsiu išvykusi :( Tačiau žinoma spręs dauguma. Būtų labai gaila jei negalėčiau būti su jumis kartu :( Tai reikštų kad ir Kuronas iš tikrųjų nebenori manęs priimti (tokį pojūtį patyriau paskutinįjį kartą būdama Nidoje) :( Tikiuosi apie tai pasikalbėti artimiausiu metu Žynyčioje. Siūlau tam susirinkti pusvalandį anksčiau prieš paskaitą, t.y. 18.30val.


Sek Gru 12, 2004 8:25 pm
Aprašymas YIM
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Lap 21, 2004 9:31 pm
Pranešimai: 47
Miestas: Vilnius
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Fotografija, muzika
UNREAD_POST 
As asmeniskai buciau uz kelione i Nida. Aisku, dabar man su finansais truputi sunku (o kam dabar lengva), bet viskas issprendziama. Laikas man tinka is esmes bet koks, nors siulyciau vaziuot po Kaledu. Naujiesiems kol kas yra kiti planai, bet jie lengvai koreguojami.

_________________
Ir aš žinau, kad dar begales kartų aš kilsiu su saule,
Nes dar tiek pat kartų krentantis liftas žemyn mane neš...


Pir Gru 13, 2004 7:22 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2786
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Kiek žinau mašinoje tik 5 telpa, ką daryt, kurie netelpą?Pas BURTONI mašina kažko blogai veikia. O RRR tik 5 paims?


Pir Gru 13, 2004 8:12 pm
Aprašymas WWW
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Gru 11, 2004 11:36 pm
Pranešimai: 27
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Hm... Gal kurono studentams reiketų rinktis ne per kuronalijas bet diena prieš, tarkim, kad viska aptarti. Jei yra idėjų per kuronalijas važiuot į Kuroną. Įdomu, kokios kitų galimybės? Gal net tie 5 nesusirinks. :roll:


Ant Gru 14, 2004 10:09 pm
Aprašymas YIM
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Lap 21, 2004 9:31 pm
Pranešimai: 47
Miestas: Vilnius
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Fotografija, muzika
UNREAD_POST 
Hmm... pritariu Gintarinei Akiai. Galbut tikrai reiketu apie tai pasneket ne per kuronalijas, o kita diena. Pvz. kodel nepadarius Kurono labirintu 7dieni ir visko neaptarus? Be to, manau, kad yra ir kitu klausimu, kuriuos reiketu aptarti.

_________________
Ir aš žinau, kad dar begales kartų aš kilsiu su saule,
Nes dar tiek pat kartų krentantis liftas žemyn mane neš...


Tre Gru 15, 2004 10:50 am
Aprašymas
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 174
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
RRR paimtų ir daugiau, bet tuomet visus horizontalioj padėty tektų patalpint jos mažuuučiame džipuke-golpuke :lol: O jei rimtai, tai aš pasiūliau tą dalyką pasvarstyti būtent penktadienį, kad nereiktų Elektrai papildomai lėkt į Vilnių. O jai kiek žinau papildomas atvažiavimas būtų problematiškas (bet reiktų gal kad ir pati Elektra apie tai tartų žodį). Ar jūs manot, kad mes kaip nuspręsim taip ir bus? :P O kad neišsiplėsti į pievas, tai jau reiktų kad kiekvienas turėtų savo pasiūlymą, arba bent nuomonę, ir tada galima būtų konstruktyviai tiesiog suderinti važiavimo klausimą :) Ups, pamiršau, kad mūsų dauguma oro elemento įtakoje :P Na bet jei nusprendimui kada ir kaip važiuojam reikia papildomos dienos, tai, susitikim tada savaitgalį, nes mielieji, aš darbo dienomis negaliu, užgulė metų pabaigos darbų lavina :? Kitu atveju tuomet jau būsiu kaip ir Elektra, tiesiog pasikliausiu jūsų sprendimu :P


Tre Gru 15, 2004 12:51 pm
Aprašymas YIM
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 785
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Taigis, mano mašinai šiandien abu ratai nuleisti. Problemėlės su finansais, o siaip galėtume visi su mano važiuot. Aš su jumis pasitariau ir pats nusprendžiau :lol: kad šį ketvirtadienį kas galit ateinat į žynyčia 18val.Ką nuspręsim, tą kitiems perduosim. Labai gaila, kad Alkatai niekas nepranešė apie penktadienį. Ji vargšė atlėkusi į paskaitas nieko nerado :?

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Gru 15, 2004 8:34 pm
Aprašymas WWW
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 174
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Dėl Alkatos. Tikrai jos nepamiršau. Tačiau lig šiol neaišku jos statusas akademijoje. Kaip supratau apie paskaitas, kurias ji gali lankyti Burtonis praneša jai atskirai . Ketinau dar jai skambinti, bet Gintarinė Akis man dar priminė, kad ne aš sprendžiu ar jai lankyti paskaitas ir kad jei reikės jai bus pranešta.


Ket Gru 16, 2004 11:05 am
Aprašymas YIM
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007