Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Rgp 18, 2022 1:02 pmAtsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
 RASTINIAI namai 
Autorius Žinutė
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2840
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST RASTINIAI namai
Rąstiniai namai
http://www.masoma.lt/
UAB «Masoma» stato rąstinius namus iš sertifikuotos šiaurės spygliuočių medienos, pagal tipinius ir individualius projektus. Teikiame cilindruotus, apipjautus ir rankinių būdu tašytus rastus. Rastinių namų vidaus apdailai galima naudoti įvairias medžiagas: akmenis, plytas, gipso-kartono plyteles ir t.t. Namai pastatyti iš Karelijos medienos puikiai reguliuoja mikroklimatą busto viduje, nes medis per savo poras tarsi kvėpuoja. Ši mediena pasižymi labai gera termoizoliacija. Šilumos varžos lentelė padės jums palyginti medžiagų varžos pralaidumą esant žemai temperatūrai.
Paveikslėlis

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Pir Bir 12, 2006 2:37 am
Aprašymas WWW
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2840
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Rastiniai namai tampa vis populiaresni

Atgavę senelių žemes ar nusipirkę sklypus užmiestyje lietuviai vis dažniau dairosi, kaip pasistatyti tvirtą rastinį namą. Savo paslaugas siūlo per 40 kompanijų, tačiau prieš pradedant statybą dažnam rūpi sužinoti ne tik kainą, bet ir tokių namų pranašumus bei trūkumus.

Niekada nesusidūrusiems su rastinių namų statyba sunku orientuotis, pagal kokius kriterijus rinktis rastinį namą, kurie yra geros kokybės ir kodėl skiriasi kainos.
Paveikslėlis
Mediniame name lengva gyventi
Daugiau nei šešerius metus užsiimantis rastinių namų statyba architektas Petras Ubartas įsitikinęs, kad mediena - universali ir amžina statybos medžiaga. "Tai viena populiariausių medžiagų, naudojamų ir interjeruose, ir statinių konstrukcijoms, - sakė pašnekovas. - Per tūkstantmetę statybos patirtį žmonės suprato, kad mediniame name lengva gyventi. Mediena, kaip struktūra, lengvai pasiduoda mikroventiliaciniams procesams ir susidaręs mikroklimatas labiausiai tinka gyventi žmogui". P.Ubartas neatmeta ir dvasinių, energetinių dalykų. "Prisiglaudęs prie medžio kamieno žmogus nusiramina", - savo pastabomis dalijosi architektas.

Architektas prisipažįsta prievarta nė vienam nesiūląs statyti rastinį namą. "Kiekvienas turi pats apsispręsti, ko nori, - įsitikinęs P.Ubartas. - Yra nemažai manančių, kad rastinis namas - tai kažkokia senovinė kaimiška troba. Savo darbą išmanantys meistrai statydami ir įrengdami namus gali pritaikyti visas reikalingas šiuolaikines technologijas, naudoti stiklą, metalą, akmenį, jei reikia - paslėpti elektros instaliaciją rąsto viduje".

Stinga kokybiškai dirbančių meistrų
Kokybiškai dirbantys meistrai, pasak pašnekovo, kartais nukenčia dėl pigiai dirbančių pavienių statybininkų mėgėjų, pridarančių broko ir klaidų. Kokybiškai dirbantys gamintojai dažniausiai visą savo produkciją eksportuoja.

Pigiai dirbantys rastinių namų gamintojai sutaupo naudodami antrarūšę medieną, įdarbindami patirties neturinčius darbuotojus, medieną apdirbdami pigiausiomis trumpalaikėmis medžiagomis. "Gerus" meistrus, pasak specialisto, išduoda išsiklaipiusios sienos, neatsidarantys langai, sienose šviečiančios skylės. Architekto teigimu, rastinių namų statybos kaina iš tos pačios kategorijos rąstų rinkoje svyruoja neviršydama 5 proc. ribos, tačiau galutinis darbo rezultatas gali akivaizdžiai skirtis.

Pasak P.Ubarto, medis - pati kaprizingiausia statybos medžiaga, tad net nedidelis nukrypimas nuo technologinio proceso gali nepataisomai sugadinti produktą.

Pasak architekto, labai svarbu nepadaryti klaidų projektuojant namą. "Aš visada pasirenku tokį architektūrinį sprendimą, kuris nepakenktų namo konstrukcijoms, - prisipažino P.Ubartas. - Labai madingi sprendimai neilgaamžiai, po 5-10 metų jie atrodo naiviai". Architektas mano, kad pats ne tik projektuodamas rastinius namus, bet ir juos gamindamas lengviau pasiekia kokybės.

Statybos procesas
Rastiniai namai, pasak P.Ubarto, paprastai statomi iš lietuviškų pušų. "Galima statyti ir iš atvežtų rąstų, - teigė pašnekovas, - tačiau tai labai brangiai kainuotų. Paprastai sudarome sutartis su urėdija ar privataus miško savininku, perkame medieną. Atsivežę pušis stengiamės iš karto nulupti žievę, kad jos nepradėtų juoduoti, neįsiveistų pelėsinis grybelis. Apsaugant nepageidaujamų veiksnių mediena apdorojama specialiais antiseptikais. Specialistai pataria ją 2-3 mėnesius palaikyti sukrautą lauke, kad natūraliai džiūtų".

P.Ubarto suprojektuotą 150-180 kv. metrų ploto namo medinės konstrukcijos ceche pagaminamos per 2 mėnesius. Paskui pastato konstrukcija nuvežama užsakovui ir per 5 dienas sumontuojama ant jau paruoštų pamatų. Stogas, langai, durys priklauso nuo užsakovo pageidavimų. "Kartais žmonės jau būna susiradę meistrus, kartais prašo mūsų pagalbos, - apie statybos eigą pasakojo architektas. - Neretai statybos procesas užsitęsia metus ar ilgiau, tačiau rąstų namui "sveika" uždengtu stogu pastovėti be langų ir durų. Vėjas prapučia namą, jis "susėda", mažiau suskyla, natūraliai išdžiūsta". Architektui rūpi jo paties projektuoti namai. "Gyvenančių mūsų namuose teiraujuosi, ar nėra kokių nors problemų, ar neišlenda kokios nors klaidos, - sakė P.Ubartas. - Mediniam namui sunku duoti visiškas garantijas, nes rąstai labai aikštingi, juos reikia ilgai vėdinti, džiovinti. Net ir po tokių ilgų procesų šilumoje pabuvęs medžio pluoštas plyšta".
Paveikslėlis
Visų namų kainos panašios
Architektas sako, kad visų namų, ir mūrinių, ir karkasinių, ir medinių, kainos šiandien skirtingos ir kartu panašios. "Tokios pačios kokybės rastinio namo kaina skiriasi ne daugiau kaip 10 procentų, - teigė P.Ubartas. - Skiriasi tik rąstų apdirbimo būdas. Staklėmis tekinto rąsto skersmuo gali būti mažesnis, be to, staklėmis atliktas darbas pigesnis. Konstrukcija lemia apie 50 procentų namo kainos, tad statytojas gali taupyti ieškodamas pigesnės technologijos. Tačiau yra žmonių, kurie renkasi rankų darbo rąstus. Dalį namo kainos sudaro inžinerinės technologijos. 20-30 procentų kainų skirtumas kartais susidaro kompanijos architektui neįvertinus visų namo statybos detalių".

P.Ubarto nuomone, tinkamai pasirinkus projektuotojus ir meistrus įmanoma pastatyti rastinį namą, kurio l kv. metro kaina būtų 1500 litų.

Rasa Liškauskaitė
w.asa.lt

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Tre Bir 28, 2006 2:21 pm
Aprašymas WWW
Bendruomenės druwis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 785
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST 
Rastiniai namai Lietuvai iš Rusijos

http://www.russianhouse.lt/ru/katalog/doma/D_133

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Bir 28, 2006 3:58 pm
Aprašymas WWW
Vartotojo avataras
UNREAD_POST 
http://www.konvesta.lt

UAB “KONVESTA” įsikūrė 1992 metais.
Paveikslėlis
Bendrovė sukaupė didelią medinių namų ir kitokių statinių iš apvalių ir stačiakampių rąstų gamybos patirtį.

UAB “KONVESTA” gamina: gyvenamuosius rąstinius namus, pirtis, poilsio ir sodo namelius, pavėsines bei smulkesnius gaminius — supynes, šulinius, stalus su suolais ir kitus.

rąstiniai namai
gyvenamieji namai
poilsio ir sodo nameliai


Visada stengiamės būti geru ir patikimu partneriu savo klientams:

*
siūlome lanksčias bendradarbiavimo formas,
*
maksimaliai atsižvelgiame į kliento pageidavimus,
*
konsultuojame ir rekomenduojame naujoves,
*
gamyboje diegiame moderniausias technologijas,
*
statiniams suteikiame 5 metų garantijas.

KLIENTAI

Užsakovai dažniausiai yra privatūs asmenys. Parduodama tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Mūsų rąstiniai statiniai užsienyje turi didžiulę paklausą, nes yra kokybiški ir pagaminti pažangiomis technologijomis.
Vienas iš stambiausių įgyvendintų projektų — 40-ties namukų medžiotojų poilsio miestelis pastatytas Vengrijoje. Daug gyvenamųjų namų pastatyta Vokietijoje, Danijoje.

"Architektūra. Projektavimas. Statyba“ 2006/PAVASARIS (APS)
Rąstinių namų statyba sparčiai populiarėja


Daugeliui rąstiniai namai asocijuojasi su svajonių būstu. Šiandien tokie namai visuotinai pripažįstami kaip ekologiškiausi bei jaukiausi. Rąstinis namas laikomas tradicinės statybos pavyzdžiu. Šie gyvenamieji namai ir visuomeniniai statiniai visiškai atitinka visus šiuolaikiniams pastatams keliamus estetinius bei techninius reikalavimus, nes jiems statyti taikomos modernios medienos paruošimo technologijos bei nuolat tobulinamos rąstinių namų konstrukcijos.
Rąstinių namų statybos etalonu laikomos skandinaviškos technologijos, todėl dauguma kokybiškai paruoštos medienos ir architektūrinių sprendimų iki šiol atkeliaudavo būtent iš Skandinavijos. Tačiau kokybišką medieną bei tobulus rąstinių namų konstrukcijų sprendimus šiandien gali pasiūlyti ir mūsų šalies gamintojai. Dar 1992 metais įsikūrusi UAB „Konvesta“ sukaupė didelę medinių namų ir kitokių statinių iš apvalių ir stačiakampių rąstų gamybos patirtį. Įmonė stato rąstinius gyvenamuosius namus, pirtis, poilsio, sodo namelius ir pavėsines. Bendrovės direktoriaus Rimanto Mušausko teigimu, bendrovei įsikūrus Lietuvoje rąstinių namų paklausa buvo gerokai mažesnė nei užsienyje. Teko įgyvendinti projektus Danijoje, Vokietijoje, Vengrijoje ir kitose šalyse. Šiandien tokių namų paklausa Lietuvoje labai išaugo.
Kur slypi rąstinių namų patrauklumas? Kodėl jie taip dažnai įvardijami kaip svajonių namai?

Rąstinis namas kvėpuoja. Žiemą natūraliai akumuliuoja šilumą, o vasarą neleidžia jai prasiskverbti į vidų. Kai namo statybai naudojami tinkamai paruošti rąstai, į jį gyventi galima įsikelti per šešias–dešimt savaičių nuo sutarties pasirašymo. Rąstinio namo statyba kainuoja ne daugiau nei įprasto pagal individualų projektą statomo namo, jis ilgaamžis ir sukuria jaukią bei šiltą aplinką. Be to, pamažu ir mūsų šalyje imamas vertinti vienas svarbiausių gero būsto kriterijų − ekologiškumas. Pavyzdžiui, Vokietijos vyriausybė finansavo astma sergančių žmonių statomus medinius namus, suteikdama jiems beprocentes paskolas. Populiarumas auga, todėl šiandien ir kitų šalių vyriausybės sudaro palankias sąlygas norintiesiems įsigyti ekologišką rąstinį namą.
Kokią medieną geriausia naudoti rąstinių namų statybai?

Rąstinių namų statybai medieną pasirenka klientas: Lietuvos miškuose augančių eglių bei pušų medieną arba klientų pageidavimu medieną, atgabenamą iš Rusijos. Šiuo klausimu nuomonių yra daug. Man asmeniškai visais atžvilgiais optimalus sprendimas − statybai naudoti tų medžių medieną, kurie užaugo tomis pačiomis klimato sąlygomis, kur bus statomas namas. Kita vertus, pasigirsta nuomonių, kad Sibiro miškų mediena yra tinkamiausia rąstiniams namams, bet eiliniams klientams sunku nustatyti medienos kilmę: ar tai yra Sibiro, pietų Rusijos ar lietuviška mediena. Todėl svarbu pasirinkti patikimą gamintoją, kuris gali garantuoti medienos kilmę.
Kokių klaidų pasitaiko?

Daug kas stato namus iš nedžiovintų rąstų. Naudojant tokią medieną, ilgainiui konstrukcijoje neišvengiamai atsiranda tarpai, kampų jungtys lieka neužsandarintos. Ir apskritai tokia konstrukcija pretenzinga, džiūstant medienai, atsiranda daug jos trūkumų. Todėl neretai teigiama, kad rąstiniai namai nesandarūs. Tačiau to negalima pasakyti apie visus rąstinius namus. Dabar, kai taikomos pažangesnės namų statybos technologijos ir naudojama džiovinta mediena, rąstiniai namai yra sandarūs ir šilti.
Ar keičiasi medienos apdorojimo technologija?

Rąstinių namų bei medienos apdirbimo technologija atkeliavo iš Skandinavijos. Iš pradžių labai domėjomės garsių Skandinavijos rąstinių namų gamintojų „Honka“ bei „Kontio“ taikomomis technologijomis. Ir dabar nuolat renkame informaciją, bendradarbiaujame ir keičiamės patirtimi su kitomis Lietuvos bei užsienio įmonėmis. Šiuo metu nusprendėme daugiau gaminti būtent rąstinių namų konstrukcijų. Užsibrėžėme tikslą, kad mūsų gaminiai būtų išskirtinės kokybės. Pastatų iš lietuviškos medienos rąstų kokybė panaši į skandinavų, tačiau mūsų pranašumas tas, kad galime pasiūlyti konkurencingas kainas. Atkrenta transportavimo išlaidos ir pan. Šiais metais investuojame į gamybinių pastatų renovaciją ir naujos, moderniausios Lietuvoje rąstinių namų gamybos linijos įrengimą. Dėl šios linijos statybų kokybė ir našumas pasieks aukščiausius kriterijus.
Ar reikia rąstų konstrukcijas impregnuoti?

Dauguma vartotojų rąstinius namus renkasi dėl jų ekologiškumo. Cheminiais impregnantais apdorotos medienos nepatartina naudoti gyvenamųjų pastatų statybai, nes tokie namai negali būti vadinami ekologiškais. Todėl geriausia ją apdoroti terminiu būdu džiovyklose. Tinkamai parinkus džiovinimo režimą, medieną veikia fizikinių veiksnių kompleksas (garai, įkaitęs sausas arba drėgnas oras, aukšto dažnio srovės ir kt.). Tokiu būdu apdirbta mediena išlieka ekologiškai nepažeista, tampa atspari grybeliams, kenkėjams bei vabzdžiams, be to, nebereikia naudoti cheminių medžiagų. Iki šiol naudojamės kitų sertifikuotų įmonių paslaugomis, bet šiais metais bus pastatyta ir pradės veikti 600 m³ sertifikuota, moderni medienos džiovykla.
Ar bendradarbiaujate su architektais?

Toks dialogas, užsiimant rąstinių namų statyba, neišvengiamas. Ne visi kliento norai gali būti įgyvendinami dėl rąstinių namų gamybos ir statybos specifikos, todėl bendravimas tarp kliento, architekto ir rąstinius namus statančios įmonės būtinas, siekiant išvengti konstrukcinių klaidų. Visi rąstiniai statiniai renčiami pagal individualius projektus. Užsakovas norimą projektą pateikia pats arba jam rekomenduojamas atestuotas architektas, gerai žinantis rąstinių namų specifiką ir galintis pasiūlyti parankiausią variantą. Rąstinius namus renkasi originalumą ir jaukumą vertinantys klientai, todėl projektuojant labai svarbu atsižvelgti tiek į statinius supančią aplinką, tiek į kitus dažnai labai individulius užsakovo pageidavimus.


Tre Rgs 13, 2006 12:06 am
Stebėtojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Bir 11, 2010 1:53 pm
Pranešimai: 1
Šalis: Lietuva
Miestas, gyvenvietė, kaimas: Vilnius
mano pomėgiai: Gamta
UNREAD_POST Re: RASTINIAI namai
Patyre meistrai rankomis stato kokybiskus namus pagal kliento pageidavimus. Rąstinio namo vieno 1m2 sienos kaina yra nuo 180 Lt/m2. Sato ir skandinavisko tipo namus, kurie pasizymi geresnemis sedimo savybemis.


Pen Bir 11, 2010 1:58 pm
Aprašymas
Jungiantis (-ti)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 2840
Miestas: Vilnius
UNREAD_POST Re: RASTINIAI namai
karolis rašė:
UAB Hikorija. Patyre meistrai rankomis stato kokybiskus namus pagal kliento pageidavimus. Rąstinio namo vieno 1m2 sienos kaina yra nuo 180 Lt/m2. Sato ir skandinavisko tipo namus, kurie pasizymi geresnemis sedimo savybemis.
http://www.hikorija. lt

Karoli, ar suderinot reklamą su adminais? Pagal forumo taisykles prašome rašyti tik lietuviškais rašmenimis.

_________________
Mūsų svetainėje rašoma tik lietuviškomis raidėmis, tai esminė dalyvavimo mūsų forume taisyklė.


Šeš Bir 12, 2010 1:16 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Atsakyti į temą   [ 6 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007