Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ant Rgs 29, 2020 11:01 amNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Urantija 
Autorius Žinutė
senbuvis(ė)

Užsiregistravo: Tre Kov 14, 2007 4:18 pm
Pranešimai: 57
Miestas: Kaunas
Standartinė Urantija
Cituoti:
Urantijos knyga nėra susijusi su religija įprastine prasme. Šia knyga remiasi dvi organizacijos - Urantia Foundation ir Urantia Fellovvship. Taip pat šią knygą mėgsta studijuoti individualūs tikintys. Neretai ji tampa krikščionių parankine knyga.

Sunku pasakyti, kiek žmonių skaito Urantijos knygą. Jos išleista yra virš ketvirčio milijono egzempliorių.

Urantija, kaip teigiama knygoje, yra senovinis Žemės planetos pavadinimas, Knyga didelė - per du dūkstančius puslapių ir apima daugiau nei 200 atskirų skirsnių apie:

1. Dievą,
2. Kitas antgamtines būtybes
3. Žemės ir Visatos istoriją
4. Žmonijos atsiradimą ir istoriją
5. Jėzų Kristų ir jo žinios esmę.

XX a. trečiajame dešimtmetyje Čikagos psichiatras W.S.Sadler (1875-1969) susidomėjo neįprastu atveju. Paciento žmona pasakojo, kad jos vyras naktį per miegus kalba apie kažkokius apreiškimus, kažką bando diktuoti. Įdomu tai, kad pacientas, atsibudęs ryte, menkai rūpinosi savo naktinėmis pranašystėmis. Sadler ir paciento žmona užrašė tai, ką pacientas diktavo ir taip atsirado Urantijos knyga (UK). Ji užrašyta 1934-35 metais. Knygą analizuoti buvo įkurta ne pelno siekianti organizacija The Urantia Foundation. Ji įkurta 1950 metais. Vėliau įsikūrė Urantijos Brolija, tačiau Fondas 1996 metais pareikalavo, jog Brolija pavadinime nenaudotų Urantijos pavadinimo ir ši pasivadino Penktąją Epochine Brolija. Savo ruožtu Fondas 1999 metais pakeitė pavadinimą į Urantijos Draugiją (Fellowship).

Angliškai atspausdinta Urantijos knyga buvo 1955 metais ir netrukus išversta į suomių, ispanų, prancūzų kalbas. Knygą sudaro keturios dalys, kurių paskutinė išskirtinai skirta Jėzui Kristui - jis vadinamas ketvirtuoju epochiniu įvykiu žmonijos istorijoje. Urantijos knygos pasirodymas yra penktasis toks įvykis.

Mūsų pasaulis, pasak UK, yra vienas iš 10 milijonų apgyvendintų pasaulių. Dievas yra Visatos kūrėjas ir universalus Tėvas, visa ko šaltinis. Jis veikia kartu su kitomis dievybėmis, kurios sudaro tris trejybes. Knygoje pasakojamas pasaulio atsiradimas nesutampa nei su Biblijiniu, nei su darviniškuoju. Žemesnieji gyviai išsivystė į žmogų, o žmogus turi išsivystyti įdvasinę būtybę. Kiekviename žmoguje veikia dieviškoji dvasia, kuri kreipia mūsų evoliuciją aukštyn. Neigiama prigimtinė nuodėmė ir kartu atpirkimo poreikis. Jėzus aprašomas kaip septintoji Dievo sūnaus Nebadono inkarnacija. Prieš savo viešąją misiją Jėzus keliavo po Indiją. Jis mirė ant kryžiaus ir buvo prikeltas morontiniame kūne (kažkas tarpinio tarp dvasinio ir materialaus būvio).

Urantijos knygos genezė ir jos pretenzijos panašios į kitų XIX ir XXa. privačių apreiškimų pobūdį (pvz., Visariono, Moono, Josepho Smito, Eugenio Siraguso tekstai). Paprastai šiuos tekstus rašantys asmenys sako, jog jiems girdisi diktuojąs balsas, įsakmiai reikalaujantis apreiškimą užrašyti. Tokių „apreiškimų“ kilmė gali būti labai įvairi. Urantijos knyga išsiskiria tuo, jog yra kiek panaši į mokslinę fantastinę literatūrą; jos idėjos neabejotinai darė įtakos įvairiems UFO kultams ir New Age sąjūdžio adeptams.

Pagal religijotyrininko A. Navicko pateiktą medžiagą

http://www.religija.lt/content/view/302/53/


Cituoti:
URANTIJOS Knyga yra pirmasis toks KOLEKTYVINIS, o ne vieno autoriaus, apreiškimas mūsų planetai per visą žmonijos istoriją. Pateikiamos informacijos autoriai yra įvairių kategorijų dvasinės asmenybės, kurių kilmė atitinka apreiškiamos informacijos lygį. Jeigu dokumentuose aptariamas Dievas Tėvas, Dievas Sūnus, Dievas Dvasia, Trejybė, Rojus, tuomet ir autoriaus kilmė yra aukščiausia, iš Rojaus Trejybės Asmenų. Kitaip tariant, autoriai žino, ką mums, mirtingiesiems, perteikia, nes patys bendrauja su tais asmenimis, su kuriais supažindina ir mus. Tik savo mintis adaptuoja prie mūsų žmogiškojo proto išsivystymo lygio. Ir jie veikia toje aplinkoje, kurią mums aprašinėja. Jeigu kalbama apie kūrinijos mažesnius darinius, tokius, kaip, vietines visatas, žvaigždynus, vietines sistemas, planetas, tuomet ir autoriai yra atitinkamai žemesnės kategorijos, kilę vietinėje visatoje, kurios pačioje apačioje gyvena ir įvairiausių kategorijų materialūs žmonės: ir tokie, kaip mes, ir kitokie. Tarp autorių yra tokios galingos dvasios asmenybės, kaip Dieviškasis Patarėjas, Visuotinis Cenzorius, Išminties Tobulintojas, Galingasis Žinianešys. Ir yra ne tokių galingų, visos kūrinijos, ne mirtingųjų požiūriu, asmenybių, tokių, kaip Archangelų Vadovas, Melkizedekas, Lanonandekas, Gyvybės Nešėjas, Serafimų Vadovas, Atsiskyrusysis Žinianešys, Vakaro Žvaigždžių Vadovas. Tarp autorių yra ir visai arti mūsų veikiančių asmenybių, tokių, kaip angelai ir Tarpinės Būtybės.

http://www.urantia.lt/


Gal kas turės laiko paanalizuoti, peržvelgt savo kritišku žvilgsniu :)
Patys matėt autorius :shock: :D

_________________
Siūlai siūlai susivykit


Pir Sau 28, 2008 6:06 pm
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Urantija
Varvaras rašė:

Gal kas turės laiko paanalizuoti, peržvelgt savo kritišku žvilgsniu :)
Patys matėt autorius :shock: :D

Nežinau ką tu nori čia kritikuoti? Ir kas stebina tavo jauną ir nepatyrusį protą? Urantija per daug sudėtinga knyga, kad ją galėtum bent apžvelgti iš kelių aspektų. O ką jau kalbėti apie turinio analizę.
Tas bukos išvaizdos autorius, kažkada buvęs romuvos judėjime, ypač nusiteikęs visų, jam nepriimtinų dvasinių apraiškų atžvilgiu. Jo straipsniai dažnai yra menkaverčiai, rodantys paties autoriaus psichologines problemas, kadangi jį pažįstantys žmonės aprašo jo asmenybę ir jo paties nirtulingą neapykantą pagonims, ypač senąjį tikėjimą išpažįstantiems lietuviams.
Urantijos knygą reiktų nagrinėti, skaityti ir diskutuoti su urantologais. Vienas iš pažįstamų mokytojų dėsto šios knygos tematika. Bet žmogus yra labai garbingo amžiaus, moka apie 7 (gal ir daugiau) kalbas. Pasak jo, Urantijos knygą žmonės dar negreit supras, per daug dalykų, prie kurių žmonija dar net nepriartėjo.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Paskutinį kartą redagavo BURTONIS Šeš Vas 02, 2008 2:43 am. Iš viso redaguota 1 kartą.Ant Sau 29, 2008 3:07 pm
Aprašymas WWW
senbuvis(ė)

Užsiregistravo: Tre Kov 14, 2007 4:18 pm
Pranešimai: 57
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Na, dėl Navicko nežinojau.

Cituoti:
Urantijos knygą reiktų nagrinėti, skaityti ir diskutuoti su urantologais. Vienas iš pažįstamų mokytojų dėsto šios knygos tematika. Bet žmogus yra labai garbingo amžiaus, moka apie 7 (gal ir daugiau) kalbas. Pasak jo, Urantijos knygą žmonės dar negreit supras, per daug dalykų, kurių žmonija dar net nepriartėjo.


Būtent to aš ir norėjau, kad kas nors iš forumiečių pasidalintų savo nuomone apie šią informaciją. Klausimas ar verta gaišti laiką ir analizuoti, juolab kad informacijos apimtis labai didelė. Jeigu autoritetingi žmonės pataria nagrinėti, tai jau šis tas ne tik man, bet ir kitiems.

_________________
Siūlai siūlai susivykit


Šeš Vas 02, 2008 12:07 am
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Kiekvienas turi spręsti pats, o tęsiant Urantijos temą, būtų įdomu pažvelgti į šios knygos fragmentus.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Šeš Vas 02, 2008 2:41 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007