Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ant Kov 19, 2024 11:09 am



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 17 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Moterys ir religija 
Autorius Žinutė
Standartinė 
bėda yra tame, kad moterys, galbūt savo motinų, galbūt tradicijų, nėra išmokintos būti moterimis, o vyrai -vyrais.
šiuolaikinis pilietis mano, kad vyrai ir moterys turi būti lygūs savo vaidmenyse. taip, lygūs kaip partneriai, kaip sielos, tačiau neužmirškime, kad nei vyrams, nei moterims nėra ko konkuruoti tarpusavyje..

moteris ir vyras - dvi esybės, siekiančios to pačio tikslo, tik skirtingomis energijomis :wink: ...

moteris -yra motina, o vyras -tevas. viskas tuo ir pasakyta. daugelyje šeimų matau, kaip motinos turi atlikti tėvo pareigas, ir kartais atvirkščiai :roll: .. iš čia ir kyla giluminis nesupratimas, kas yra vyriškumas ir moteriškumas... koks moters vaidmuo, koks vyro... konfliktas, kas į kokią padėtį save pasistato...

asmeniškai man nei šilta nei šalta, susitikus vyr. g. atstovą, kokiai kategorijai mane priskiria. tai kiekvieno asmeninė pasaulėjauta.
svarbu, kokias pareigas pati moteris sau prisiima, už ką ji jaučiasi atsakinga :) .


Ant Sau 24, 2006 5:24 pm
Poezijos burtonė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2004 10:30 am
Pranešimai: 389
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Pritarsiu išsakytai nuomonei, kad moters padėtis yra tokia, kokią ji pati sau prisiima. Niekada moterys ir vyrai nebus lygūs vien todėl, kad yra per daug skirtingi, atlieka skirtingas funkcijas. Tačiau tuo pačiu nei vienas, nei vyras nei moeteris nėra aukščiau. Abu lygiaverčiai, abu vienas kitą papildantys, vienas kitam lygiai duodantys ir lygiai imantys. Tai, kad visuomenė ir auklėjimas neišmoko moterų būti moterimis, o vyrų būti vyrais yra didžiulė problema. Dėl to atsiranda noras konkuruoti, įrodyti, kad mes geresnės(-i). O tokia konkurencija prie gero nepriveda. Aišku, man nepatinka kai kurioe religijose esantys pavyzdžiai, kai moteris žeminama ir neturi jokių teisių. Tačiau tokie pavyzdžiai mano nuomone atsirado vėlgi dėl tos pačios konkurecijos, noro įrodyti, kad kažkas stovi ant aukštesnio laiptelio.

_________________
Kilt, net jei patys sparnai nekyla aukštyn...


Ant Sau 24, 2006 9:03 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 17 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007