Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 9:36 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
V. Megre "Anastasija" ir susiję judėjimai 
Autorius Žinutė
Seniūnas (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 114
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Gal įpratus skaityti tokius autorius kaip H. Hesse, Megre knygos atrodo labai banalios, naivios, gal net kvailos ir nuobodžios. Tačiau tos mintys sudėtos ten- tokios pilnos šviesos ir paprasto genialumo, sakyčiau. Vis tik manau, pabaigsiu aš jas visas iki galo. :)

_________________
Mylėdama mokausi.


Pir Vas 27, 2006 1:33 pm
Aprašymas
Standartinė 
Visiškai nesukėlė susidomėjimo Megrės knygos apie Anastasija, tiek jų gerbėjų sambūriai, taip ir nesuvokiau kas juos ten traukia... :roll: O lyginti net nematau prasmės - žymiai geriau radus laiko butu prisimint Nyčės Zaratustrą...


Pir Vas 27, 2006 2:26 pm
Seniūnas (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 114
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Kaip vienas pažįstamas sakė- Nyčė labai daug paneigė ir sugriovė, bet nieko nesukūrė. Anastasija Megre knygose- kurianti.

_________________
Mylėdama mokausi.


Pir Vas 27, 2006 11:55 pm
Aprašymas
Standartinė 
Pagone, tu visai teisi, Megre tikrai moka kurti iliuziją.... Bet tai migla tarsi rūkas ir ne ką daugiau :) Tai absoliučiai negyvybinga, na tas pats mokintis meilės ir kitų šviesių jausmų iš muilo operų :) Ten taip pat labai daug gražių žodžių ir idėjų, iliuzijų ir miglų, tik, deja, gyvenimo realybė išblaško tas miglas, tam pakanka lengvo vėjelio dvelksmo :)
Nors kiekvienam savo, kas svaigsta nuo muilo operų saldumo, kas nuo anastasijos miglos, kas vienatvę skandina alkoholyje, kas kuria savo pasaulį narkotikų užmarštyje :) Ten irgi labai spalvingi ir svaigūs sapnai :) Na kam kas labiau patinka :)


Paskutinį kartą redagavo Vigintas Ket Kov 02, 2006 10:59 am. Iš viso redaguota 1 kartą.



Ant Vas 28, 2006 12:29 am
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 233
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Mane irgi palietė šiek tiek "anastasininkai". Kai tik atvažiavau gyventi į Vilnių, prieš keletą metų, susipažinau su jaunuoliu, kuris per pirmą susitikimą padovanojo knygą apie Anastasiją. Atrodė išsilavinęs, įdomus pašnekovas, ieškantis dvasinių dalykų, geranoriškas ir šiltas. Namuose pavarčiau tą knygutę ir galbūt būčiau ėmusi skaityti, bet mane sulaikė vienas vienintelis sakinys, pačioje pradžioje - "ši knyga turi gydantį poveikį ir yra išgydžiusi mases žmonių". Tuomet pamaniau, na kad aš ačiū Dievui sveika ir man tikrai nereikia kad mane gydytų atsitiktinio žmogaus padovanota knyga. (Tuo metu vis dar jautėsi atgarsiai apie liūdnai pagarėjusio Kašpirovskio viešuosius gydymo seansus).Sukėlė savotiškus prieštaringus jausmus manyje, tačiau kadangi aš labiau linkusi vadovautis savo intuicija, tai ji man pašnibždėjo, kad ta knygelė visiški paistalai. Po to buvo dar įdomiau- jau sekančią dieną, tas jaunikaitis, padovanojęs man knygelę, kažkodėl ėmė svaigti kad jis vos mane pamatęs, pajuto man neišpasakytą meilės jausmą, ir norįs, kad aš važiuočiau su jo "anastasininkų" chebra švęsti gimtadienio. Tačiau jei aš to nepadarysiu, tai jis pakvies kitą, kurią irgi nemažiau beprotiškai įsimylėjęs. Teko paaiškinti 15 metų jaunesniam vaikinui, kad jis turi teisę įsmylėti ir kviestis į gimtadienius, ar į savo "chebros" susiėjimus ką tik nori, tačiau, aš čia visai ne prie ko, ir kad man tai mažų mažiausiai keista, ir dar be viso to - kvepia sektantizmo apraiškom. Na po tokio nemalonaus incidento, užkišau tą knygelę į gilesnę lentyną ir kažkaip jinai man nespinduliavo nei gerumo nei dar kokiom tai panašiom idėjom. Labiau panašu tai buvo į gražiais žodžiais apie meilę ir išsivadavimą iš kūno ir jausmų priklausomybės dangstomą svingerių judėjimą. Todėl lig šiol į kairę ir į dešinę taškomais meilės ir gerumo jausmais, kurie pasibaigia tiesiog keleto žmogelių grupės pasilinksminimu nelabai pasitikiu, o apie tuos žmones turiu gal kiek sarkastišką nuomonę. Netgi viešas gerumo deklaravimas man sukelia abejonių. Tie kurie daug rėkia, paprastai nieko nedaro.

_________________
Kaip žiūri taip ir matai :)


Ant Vas 28, 2006 11:07 am
Aprašymas
Standartinė 
Teko bendrauti šiom temom su įvairiais žmonemis.Įpač bažnyčios atstovai, tiek baltu,tiek anastasijos,tiek ... judejimus laiko sektom,taip pat ir eiliniai pasauliečiai taip mano.
Juokingai atrodo ar ne?jei ko nors žmogus nesupranta,tai jau sekta.O pats ar esi tikras,kad po kiek laiko neišsigasi savo dabartinio kelio?
Aš manau,kad perlu yra visuose mokymuose.Ir kada nors paėmes ta "perla"iš kito judejimo ištarsi:Dieve,man jo taip truko
Ar tada noresis prisiminti praeitį,kai iš to judejimo šaipeisi?
Manau,kad bent jau saugumo sumetimais reik ugdytis toleranciją kitiems judejimams,nes ką gali žinot,gali jos pritrukti iš kitų mano atžvilgiu :wink:


<<<KLAIDOS!!! Beje, atkreipkite dėmesį, po skyrybos ženklų reikia palikti tarpus.>>>


Ant Vas 28, 2006 9:34 pm
Standartinė 
Jotvingi : aš savo kelio neišsigąsiu, savo Dievų nekeisiu :) O dėl gražių žodžių, ne taip seniai vienas juokingas, mažas, plikas žmogeliukas užsilipo ant šarvuočio ir porino visai gražius žodžius: žemė - valstiečiams, taiką - kareiviams, fabrikus darbininkams... ir rusai juo patikėjo ir nuėjo paskui jį.... Žodžiai buvo labai gražūs, o darbai - valstiečiai visi gavo žemės, yptatingai tie, kurie numirė nuo bado... Kareiviai vietoje 1 pasaulinio kariavo kruviname pilietiniame, o darbininkai gavo dar didesnę eksploataciją tuose pačiuose fabrikuose... O kas nenorėjo tikėti tokiais šviesiais žodžiais, gavo gulagą ir ilgalaikį poilsį ledinuotojo vandenyno pakrantėse :)
Jei pasiilgai iliuzijų, paskaityk Leniną, labai šviesios ir svaigios knygos apie šviesų rytojų, apie visuotinį pasaulinį komunizmą :) Nors žada daugiau nei Anastasija, ne vien belytę meilę :) O ten šimtai milijonų nužudytų žmonių, čia juk tik baikės palyginus su tokiom labai šviesiom sąvokom, kaip meilė, laisvė, brolybė ir lygybė :)

<<<Vigintai, jeigu jūsų žinutės ir toliau bus pilnos klaidų, gausite įspėjimą ;) Aš rimtai>>>


Paskutinį kartą redagavo Vigintas Ket Kov 02, 2006 11:09 am. Iš viso redaguota 1 kartą.



Ant Vas 28, 2006 11:07 pm
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 233
Miestas: Vilnius
Standartinė 
jotvingis rašė:
Įpač bažnyčios atstovai, tiek baltu,tiek anastasijos,tiek ...judejimus laiko sektom,taip pat ir eiliniai pasauliečiai taip mano.
Juokingai atrodo ar ne?jei ko nors žmogus nesupranta,tai jau sekta.O pats ar esi tikras,kad po kiek laiko neišsigasi savo dabartinio kelio?
Aš manau,kad perlu yra visuose mokymuose.Ir kada nors paėmes ta "perla"iš kito judejimo ištarsi:Dieve,man jo taip truko
Ar tada noresis prisiminti praeitį,kai iš to judejimo šaipeisi?
Manau,kad bent jau saugumo sumetimais reik ugdytis toleranciją kitiems judejimams,nes ką gali žinot,gali jos pritrukti iš kitų mano atžvilgiu :wink:


Galiu patikinti gerb.Jotvingį, beveik pusė savo amželio jau vaikščioju šia žemele, ir jau neketinu keisti savo kelio, ieškojimai vyksta jau ne paties kelio, o einant tuo keliu. Turiu ne tik patirties bet ir praktikos kaip atskirti tuščią nuo pilno, gražbylystes nuo informacijos ir pan. Dar yra toks dalykas, kaip intuicija, arba nuojauta, kaip norit taip vadinkit. Jinai manęs nė karto neapgavo, nebent aš ją bandžiau apgauti :) Tuomet baigdavosi nekaip :wink: Tačiau jokiu būdu nesišaipau iš kitų judėjimų, ar susibūrimų. Tiesiog turiu pilną teisę turėti savo nuomonę, ją išsakyti, ir žinoma teisę rinktis. O jūs kaip supratote, aš jau pasirinkau. Aš gyvenu lietuvių žemėj, mano visi protėviai buvo lietuviai, ir savo dukrai stengiuosi skiepyti meilę savo tautai ir kraštui. O kažkokie ten "anastasininkai" savo gražbylystėmis nė kiek netraukia ir nežavi, tačiau jei kam labai reikia iš jų mokytis, tegul mokosi. Aš iš jų pamoką jau gavau, ir už tai jiems nuoširdus ačiū :)

P.S. Gerbiamieji, Jotvingi ir Vigintai, labai prašau gerbti savo protėvių kalbą ir ištaisyti klaidas. Turbūt parašius nėra labai sunku atidžiai viską perskaityti ir tik tada paspausti "siųsti" :?: Beje būsiu labai dėkinga, jei pastebėję mano klaidas, parašysit ir suteiksit galimybę ir man pačiai pasitaisyti. :)

_________________
Kaip žiūri taip ir matai :)


Tre Kov 01, 2006 11:54 am
Aprašymas
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 233
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Vigintas rašė:
Jotvingi : aš savo kelio neišsigąsiu, savo Dievų nekeisiu :) O dėl grąžių žodžių, ne taip senai vienas juokingas, mažas, plikas žmogeliukas žmogeliukas užsilipo ant šarvuočio ir porino visai grąžius žodžius - žemė valstiečiams, taiką - kareiviams, fabrikus darbininkams... ir rusai juo patikėjo ir nuėjo paskui jį.... žodžiai buvo labai grązus, o darbai - valstiečiai visi gavo žemės, įptatingai tie kurie numirė nuo bado... kareiviai vietoje 1 pasaulinio karavmo kruviname pilietiniame, o darbininkai gavo dar didersnia eksplotacija tuose pat fabrikuose... o kas nenorėjo tikėti tokiais šviesiais žodžiais gavo gulagą ir ilgalaikį poilsį ledinotuojo vandenyno pakrantėse :)
Jei pasiilgai iliuzijų paskaityk Leniną, labai šviesios ir svaigios knygos apie šviesų rytojų, apie visuotinį pasaulinį komunizmą :) Nors žada daugiau ne ianastasiją, ne vien belytę meilę :) O ten šimtai milijonų nužudytų žmonių, čia juk ik baikės palyginus su tokiom labai šviesiom sąvokom, kaip meilė, laisvė, brolybė ir ligybė :)


Labai prašau, ištaisyti klaideles. Ačiū. :)

_________________
Kaip žiūri taip ir matai :)


Tre Kov 01, 2006 11:59 am
Aprašymas
Standartinė 
Tesiog nuostabūs Viginto ir RRR pasisakymai - manau, po jų nebelieka ką pridurti. Tinkamiausia informacija nėra "kemšama" iš pašalies - jos eini pats ieškotis, todėl bet koks kvietimas ateiti į seminarą gatvėje "Už gėrį ir taiką" ar brukama knyga jau savaime sukelia labai didelius įtarimus...


Tre Kov 01, 2006 12:43 pm
Seniūnas (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 114
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Gaila, kad dažnai mus atstumia ir išankstinį nusiteikimą sukuria pavieniai mokymų ir kultūrų atstovai... Sutinku, kad tie, kurie garsiai ir daug rėkia, dažniausiai neturi daug ką išmintingo pasakyti... Bet tokių galima sutikti visur. Ar galima išskirti nors vieną mokymą, kultūrą, kuri neturėtų savo rėkiančių ir nelabai protingų pasekėjų?.. Tiek tarp induistų, tiek tarp budistų, tiek tarp krikščionių galime sutikti įvairaus "plauko" ir intelekto! Pritariu Jotvingiui, kad visur galime rasti perliukų. Svarbu neuždaryt ir neįrėmint save.

_________________
Mylėdama mokausi.


Tre Kov 01, 2006 9:51 pm
Aprašymas
Standartinė 
Pagone, tu visiškai teisi, na absoliučiai visur galima visokių perliukų surasti, net marksizme-leninizme ir labai šviesiame mokslinio komunizmo moksle :) Kažkada buvau tiesiog priverstas institute nueiti į kelias paskaitas, vis reikėjo egzaminus laikyti :) Net ir valstybinį.... O kokie šviesūs tenai šūkiai liaudžiai, na mirsiu neužmiršiu -"Ekonomika turi būti ekonomiška" :) Aplodismentai pereinantys į ovacijas :)
Žinok, tikrai krūčiau už Anastasiją, o migdo tiesiog dieviškai, pusę puslapio perskaitai ir kaip narkozė suveikia :) Matai koks šviesus mokslas, vietoje migdomųjų galima naudoti :)


Paskutinį kartą redagavo Vigintas Ket Kov 02, 2006 11:14 am. Iš viso redaguota 1 kartą.



Tre Kov 01, 2006 11:26 pm
Standartinė 
Tikrai daugelyje ideologijų galima rasti kas labai malonaus ir žavinčio kaip pasakė Vygintas. Tą patį Marksą paskaičius - tokios nuostabios idėjos... Deja realiame gyvenime jos atnešė žymiai daugiau bėdos negu darnos. Puikiausias to pavyzdys komunizmas, fašizmas. Tad reikėtų labai atsargiai reguoti į tokius dalykus apeliuojančius į žmogaus protą. Juk kur fanatzimas - blaivaus proto nerasta, o ir su tolerancija kitaip galvojantiems ne ką geriau.

Čia truputėlį nuklysiu nuo temos, dėl Vyginto pasisakymo - deja net ir man teko susidurti su tokios ekonomikos dėstymo apraiškomis, kai egzaminui tegalima ruostis buvo pagal vieną knygelę. O jeigu atsakymas skirdavosi nuo joje parašyto, buvo galima net ir neišlaikyti. Tada kovojientiems už issamesnius ir naujesnius ekonomikos apibrėžimus teko skaudžiai nukentėti.


Ket Kov 02, 2006 10:38 am
Standartinė 
Perskaičiau tai,ką jūs visi parašėt šioje temoje ir eilinį kartą pagalvojau: kaip madinga dabar mūsuose kitus vadinti sektantais...Daug kartų esu buvusi anastasijiečių susiėjimuose ir jokio sektantiškumo juose nemačiau. Ten eina žmonės, turintys laisvo laiko ir norintys pabendrauti su bendraminčiais, padainuoti, pabūti tarp šviesių žmonių. Susirenka ten jų apie 50 (vasarą mažiau). Kartais skaitomos paskaitos, rodomi filmai. Anastasija nėra garbinama kaip koks stabas. Ir kas čia blogo, jei žmonės kuria savo sodybas? Aš pati to neplanuoju daryti, nors esu perskaičius visas Megre knygas. Dažnai bendrauju su šias knygas išvertusia moterim, kuri yra tikras meilės įsikūnijimas...
Netinka anastasijiečius lyginti su "Tikėjimo žodžiu". Tie gi jau išaugo iš vaikystės ir nebelaksto gatvėmis :) Sumažėjo ir jų agresyvumas. O anastasijiečiams agresyvumas išvis nebūdingas...Jų tarpe yra daugybė reikistų bei žmonių, priklausančių GYVENIMO MENO organizacijai.
Megre knygos, atseit, yra panašios į muilo operas. Tai negi jas reikėjo rašyti su tokiais terminais, kuriais kalba, tarkim, Šliogeris? Bet tada jas suprastų kur kas mažiau žmonių nei dabar... :D Paprasta nebūtinai reiškia prasta...


Sek Kov 05, 2006 12:07 pm
Standartinė 
Geiste, aš visiškai sutinku su tavimi, kad anastasininkų pasisėdėjimai neturi nieko bendro su sektantizmu :) Bet juose per tas paskaitėles ir filmukus sektos pasirenka naujų narių :) Na, kaip pavyzdys, Visarijono sekta, na, tas sibiro naujojo kristaus reinkarnacija ... Beje, tam pačiam sibire jau gyvenama pagal tas idėjas, jos labai artimos Anastasijai, tik turi tai ko neturi Anastasija :) Statomi keli miestai, nuostabios bažnyčios, kuriose nenaudojamos net vinys :) Bet Visariojono pasekėjai sektantai :) Nusirenka savo derlių nuo anastasininkų ir tikėjimo žodžio :) Tuom jie yra pavojingi ne tiesiogiai patys, bet jų susiėjimuose žymiai lengviau užsirauti ant sektantų kryptingos įtraukimo kampanijos :)
Dėl jų agresyvumo, na pabandyk tenai pakritikuoti reiki sukūrėją ar kūrėją, jis buvo japonas ir samurajus... beje savo veiksmais ir poelgiais tapęs niekšu ir išdaviku, todėl pas japonų mokytojus aplamai apie jį tylima kaip apie tautos gėdą :) Pabandyk pakalbėti apie tuos dalykus ir pamatysi kokie romūs pasidaro tie patys anastasininkai :) Žiūrėk, tu kaip moteris aplamai gali būti išmesta iš susiėjimo, net naudojant fizinę jėgą :)


Paskutinį kartą redagavo Vigintas Pir Kov 06, 2006 11:38 am. Iš viso redaguota 1 kartą.



Sek Kov 05, 2006 12:41 pm
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007