MASONAI IR RELIGIJA
<...>
Pagrindinis pareiškimas
Masonystė nėra nei religija, nei jos pakaitalas. Masonai reikalauja iš savo narių tikėjimo Aukščiausiąja Būtybe, tačiau nepateikia savo tikėjimo sistemos.
Masonai yra atviri visų tikėjimų žmonėms. Diskusijos apie religiją bendrijos susitikimuose yra draudžiamos.
Aukščiausioji Būtybė
Aukščiausiajai Būtybei pavadinti naudojami skirtingi vardai leidžia skirtingų tikėjimų žmonėms susijungti maldoje Dievui (kaip kiekvienas jį mato), neleidžianti pasėti maldos žodžiams nesantaikos sėklos tarp jų.
Nėra atskiro masonų Dievo. Masono Dievas išlieka Dievu tos religijos, kurią jis išpažįsta.
Masonai susivienija bendroje pagarboje Aukščiausiajai Būtybei, tačiau Dievas išlieka Aukščiausiąja Būtybe jų asmeninėse religijose. Masonai nebando sujungti religijų. Todėl ir nėra “nariuoto” masonų Dievo.
Šventasis įstatymas
Biblija, kurią masonai vadina Šventuoju įstatymu, būna atversta kiekvieno masonų susitikimo metu.
Masonų priesaika
Masonai prisiekia ant Šventojo įstatymo ar kitos prisiekiantiems šventos knygos. Tokios priemonės padeda išlaikyti masonų atpažinimo ženklus, o taip pat atitinka masonų principus.
Fizinės bausmės, kurios yra tik simbolinės, nėra priesaikos dalis. Tačiau įsipareigojimas sekti masonų principais yra labai stiprus.
Masonystė lyginant su religija
Masonystė neturi pagrindinių religijos elementų.
a) Ji neturi teologinės doktrinos. Draudimas susitikimuose diskutuoti religinėmis temomis kliudo teologinės doktrinos plėtrai.
b) Ji neteikia sakramento.
c) Ji neskelbia vedanti į išganymą darbo, slapto žinojimo ar kitais keliais. Masonystės paslaptys yra tik organizacijos atpažinimo ženklas ir negali būti siejamos su išganymu.
Masonystė remia religiją
Masonystė toli gražu nėra abejinga religijai. Tiesiogiai nesikišant į religiją, iš masonų tikimasi, kad jie būtų tikintys ir aukščiausia savo pareiga laikytų pareigą prieš Dievą, nepriklausomai nuo vardo, kuriuo jis vadinamas. Masonystės moraliniai mokymai yra priimtini visoms religijoms.
Todėl masonystė remia religiją.
Nereguliarios ir nepripažintos Didžiosios ložės
Esama ir tokių masonų organizacijų, kurios neatitinka šių reikalavimų: iš savo narių nereikalauja tikėjimo Aukščiausiąja Būtybe ar leidžia bei skatina savo narius dalyvauti politikoje. Anglijos jungtinė didžioji ložė nepripažįsta tokių Didžiųjų ložių ar organizacijų reguliariomis masoniškomis organizacijomis ir draudžia kontaktus su jomis. <...>
http://www.freemasonry.lt/index.php?section=20