Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pir Lie 13, 2020 12:58 amNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Lietuva diskriminuoja naująsias religijas 
Autorius Žinutė
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė Lietuva diskriminuoja naująsias religijas
Cituoti:
Lietuva diskriminuoja naująsias religijas

Pastaruoju metu ypač padaugėjo tikrovės neatitinkančios informacijos, religinės diskriminacijos ir tiesiog melo apie naujo religingumo bendruomenę Ošo meditacijos centrą „Ojas“ (toliau Ojas – skaitoma odžas), kuris neva sugebėjo įteisinti nelegalias statybas („Elta“, „Delfi“, 2007-09-22) ar neva registruodamas statinį Ojas įveikė tikrintojus („Sostinė“ - „Lietuvos ryto“ priedas, 2007-09-22). Publikacijose daug prasivardžiavimo, karingumo, nesąžiningų žeminančio pobūdžio kaltinimų. Aplink statybą, vykstančią Vilniaus rajono Miškinėlių kaime, matosi vis nauji veidai.

Tai visų pirma, matyt, susiję su Ojo - naujo dvasingumo atstovo Lietuvoje dvasiniu augimu ir populiarėjimu. Meditacija ir Ojo veikla nepaprastai gerina žmonių sveikatą, jiems įskiepija tikrą ir aukštą vidinę ir iš jos kylančią išorinę moralę, labai ugdo kūrybiškumą ir pakelia gyvenimo gerovę. Geresniam gyvenimui reikalingas didesnis nuoširdumas, gilesnė intuicija, įžvalga. Oje kol kas negirdėta apie smurtą, alkoholizmą, narkomaniją, veidmainystę, AIDS ir tuo labiau apie karingumą, savižudybes, žudynes ar pedofiliją. Senųjų represyvių, dogmatiškų tikėjimų atstovai sunkiai supranta naujųjų atsakingų ir laisvų religijų narius. Čia galimi nesusipratimai.

Pateiksime pagrindinius faktus apie statybą ir galimus nesusipratimus.

Ošo meditacijos centras „Ojas“ jam nuosavybės teise priklausančiame žemės sklype, esančiame Miškinėlių k., Vilniaus r. numatė pastatyti gyvenamąjį namą. Vilniaus r. savivaldybei 2006 m. spalio mėn. 12 d. buvo pateiktas prašymas projektavimo sąlygų sąvadui gauti ir šis sąvadas 2006 m. lapkričio mėn. 3 d. buvo gautas. Jokių esminių kliūčių, trukdančių projektuoti ar statytis gyvenamą namą nebuvo. Projektuojant ir statant namą nebuvo pažeisti jokie privatūs ar viešieji interesai. Nebuvo padaryta jokios žalos ir visiškai niekas nesiskundė, nes viskas buvo atliekama jautriai ir teisingai. Tuo labiau, kad namas statomas ne mieste ir ne kokiame nors draustinyje.

Pagal minėtą sąvadą parengus projektą, jis 2007 m. balandžio mėn. 24 d. buvo pateiktas derinimui Vilniaus r. savivaldybei. Vilniaus rajono savivaldybės administracija 2007 m. gegužės 14 d. raštu Nr. A33-1772-(4.20) „Dėl gyvenamojo namo techninio projekto“ nurodė tris smulkias pastabas (net ne trūkumus) dėl vandens šaltinio gaisrams gesinti, dėl evakuacijos iš mansardinio aukšto ir dėl dokumentų žymėjimo, nenurodant kokie žymėjimai ir kokių norminių dokumentų neatitinka. Šios smulkmenos galėjo būti pašalintos darbine tvarka.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija vietoj savalaikio leidimo statybai išdavimo, sugalvojo „kovą prieš nelegalias statybas“ ir atsiuntė 2007-05-14 d. į Ojas statybas komisiją. Komisija vietoje sutiko, kad statyba leistina, projektas geras, bet Ojas „nusikaltimas“ tame, kad neturi leidimo statybai. Betgi tikrintojai žinojo, kad tik jie ir trukdo leidimo išdavimą ir statybą. Tokios dirbtinės kliūtys verčia galvoti, kad valdininkai gal norėjo įpiršti kyšio būtinybę. O paskui ir paimti ar kyšininką „pagauti“? Tokias „kovas“ LR spec. tarnybos taiko Ojas meditatorių darbovietėse. Kitaip, kam šis spektaklis? Kam vaidinti pažeidimą, kurio nėra? Kodėl nesilaikyti elementaraus protingumo ir teisingumo? Ar valdininkai nori išvaikyti iš Lietuvos žmones? - klausėme komisijos.

Atsiųsta 2007-05-14 d. komisija surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą dėl statybos leidimo neturėjimo, kurio ji pati dirbtinai neišdavė, dėl neva neleistinos 2 metrų aukščio tvoros ir dėl neva užtverto kaimo keliuko. 2007-06-08 d. Vilniaus apskrities viršininko administracijos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento pareigūnai Ojas įgaliotinį namo statybai Arūną Radžiūną nubaudė dviejų su puse tūkstančio litų bauda ir pareikalavo pradėtą statyti namą nuversti iki 2007-09-08. Sveiko proto žmogus tegalėjo šyptelėti dėl tokio „iškilaus“ valdininkų sprendimo. Matyt, tik tikėjimas aukštesnėmis jėgomis gali taip susukti žmonėms protą.

Pašalinus nurodytas kliūtis namo projektas 2006-06-14 d. buvo įteiktas antrą kartą. Pateikus projekto dokumentus Vilniaus rajono savivaldybės valdininkai vėl rado būdą kaip sutrukdyti leidimo statybai išdavimą – be jokios reikšmingos dingsties pareikalavo pakeisti išvalytų nuotėkų tvenkinio vietą. Kadangi jau buvo aišku, kad jokių reikšmingesnių kliūčių statybai nėra – tai tik valdininkų priekabiavimai ir, be to, reikėjo laikytis sudarytų sutarčių, namo statyba iš lėto buvo vykdoma. „Toliaregiai“ valdininkai tuo metu jau pradėjo kalbėti ir apie namo neatitikimą vienbučio namo katalikiškai lietuviškai sampratai.

Ojas nepagrįstą, šališką ir diskriminacinį valdininkų nutarimą 2007-06-18 d. apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. (Skundą galima peržiūrėti Ojas tinklalapyje www.dhyan.eu ). Skundo nagrinėjimas numatytas 2007-09-25 d.. Pagal minėtų tikrovės neatitinkančių žiniasklaidos publikacijų turinį, toną ir jų paskelbimo laiką, aiškėja, kad jos pateikiamos prieš teismą sukurti prieš Oją nuteiktą atmosferą. Taip jau buvo prieš Ojas registraciją, kai jį puolė įvairūs tikrintojai ir šališka žiniasklaida.

Po antro namo statybos projekto pataisymo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Statybos skyrius rado naują būdą užvilkinti statybos leidimo išdavimą, motyvuodama tuo, kad jai dabar dar reikia išsiaiškinti vienbučio namo sampratą.

Dėl tokių pat argumentų Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija apie dešimt metų neregistravo religinės bendruomenės Ošo meditacijos centras „Ojas“, nes buvo skaitę savo pačių prirašytų paskalų apie bendruomenės narių norą neva gydyti dvasią, gal neapmokamą darbą, nemoralumą ir galiausiai apie meditacinės religijos neva neatitikimą katalikiškai religijos sampratai. Tai buvo paskutinis katalikų ir jų sekėjų valdininkų argumentas neradus jokių inkriminuojamų sveikatos, dorovės ar viešosios tvarkos pažeidimų, kuriuos, kaip visiškai nepagrįstus, Lietuvos Vyriausias administracinis teismas atmetė ir Ojas įregistravo.

Užklausimą, ar galima neišduoti Ojui leidimo namo statybai dėl galimo namo neatitikimo katalikiškai vienbučio namo sampratai, Vilniaus rajono savivaldybė 2007-07-12 išsiuntė LR Aplinkos ministerijai. Aplinkos ministerijos sekretorius Inesis Kiškis Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriui Stefan Svietlikovski 2007-07-19 atsakė, kad tokia galimybė Lietuvos įstatymuose nenumatyta.

Šalia to, p. Inesis Kiškis, matyt, pamiršęs ar neprisiminęs, kad Lietuva yra demokratinė valstybė ir jau yra Europos Sąjungoje, parašė: „Už statinio naudojimą ne pagal paskirtį Administracinių teisės pažeidimų kodekso 1892 straipsniu nustatyta bauda iki 5 tūkstančių litų, o nenutraukus statinio naudojimo ne pagal paskirtį statinių naudojimo priežiūrą atliekančio viešojo administravimo subjekto nustatytu terminu, skiriama bauda iki 10 tūkstančių litų. Todėl Ošo meditacijos centras „OJAS", pasistatęs l buto namą pagal A.Kilišausko parengtą ir prie Jūsų rašto pridėtą projektą, negalėtų jo naudoti meditacijos centro reikmėms, o naudoti tokį pastatą vienai šeimai gyventi būtų neracionalu.“

Tačiau p. Inesis Kiškis neįskaitė, kad visoje Europos Sąjungoje ne tik katalikai, bet ir visi dvasingi žmonės gali praktikuoti dvasines praktikas savo namuose. Tuo labiau meditatoriai – savo meditacijos centro Ojas patalpose.

Galiausiai gerbiami Vilniaus raj. savivaldybės vadovai, neradę jokių kitų galimybių vilkinti namo statybos leidimo išdavimo, nuolatinėje statybos komisijoje 2007-08-16 d. priėmė sprendimą leidimą išduoti, o 2007-08-27 jį ir išdavė. Todėl „Sostinės“ kaltinimas, kad Ojas po 2007-08-22 d. netikėtai gavo statybos leidimą yra nepagrįstas ir apgalvotai klaidinantis, tikint kad tai pakirs pasitikėjimą naująja religija ir neigiamai paveiks tolimesnę Ojas veiklą. Tokį keistą „Sostinės“ kaltinimą Ojui, matyt, suponavo kitas dar keistesnis jau antras Vilniaus apskrities viršininko administracijos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento 2007-08-22 sprendimas dar kartą nuversti statomą namą „Darbus atlikti savo lėšomis iki 2007-11-23 ir sutvarkyti statybvietę. Neįvykdžius reikalavimo per nustatytą terminą, Vilniaus apskrities viršininko administracija teiks ieškinio pareiškimą teismui dėl įpareigojimo vykdymo.“

Kita vertus, gerbiami Vilniaus rajono savivaldybės valdininkai dar turi keletą galimybių diskriminuoti meditatorius. Viena iš jų - priekabiavimas dėl Ojas teritorijos Miškinėliuose tvoros. Pagal LR įstatymus Ojas teritorija gali būti aptverta dviejų metrų aukščio tvora. Tuo labiau aptverti dvasinės bendruomenės ribas, nes teritorijoje reikalinga tyla ir ramybė. Dėl tos tvoros, statybos leidimo ir dėl niekam nereikalingo keliuko, kurio nėra pirkimo dokumentuose, meditacijos centras, kaip buvo minėta aukščiau, valdininkų buvo nubaustas 2500 Lt bauda. Paprašius Vilniaus rajono savivaldybės architektės pateikti dokumentus, pagal kuriuos ji reikalauja pažeminti tvorą, pirmą savaitę gerb. architektė tokių dokumentų ieškojo, antrą savaitę – ant durų paliko raštą, kad serga, ir galiausiai trečią savaitę pratęsė savo ligą iki teismo išvakarių.

Nepriimant meditacijos ir naujojo dvasingumo, kaip nepriimant kūdikio, Lietuvos laukia viduramžiška ateitis, priimant – naujos įkvepiančios sveikatos, gerovės ir laimės aukštumos. Ar Lietuva ir toliau trauksis, ar sužėruos naujomis spalvomis, priklauso tik nuo mūsų. Bet viena aišku. Jei Žemė išliks, tai visų pirma meditacijos dėka. Tai mato ir žino kiekvienas meditatorius, pažinęs ir sujungęs vienovėje ramybę, beribį kūrybiškumą ir bemintę tylą. Tai gali patirti ir kiekvienas.

Ojas info 2007-09-25

pagal dhyan.eu

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Spa 10, 2007 7:42 pm
Aprašymas WWW
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Cituoti:
Teisinė širma religinei diskriminacijai Lietuvoje?

Lietuva ieško naujų religijų. Senosios religijos nepatenkina Lietuvos žmonių vidinių troškimų. Senosios religijos, tiksliau senieji tikėjimai visuomet buvo prieš pažangą, mokslą, evoliuciją, laisvę, tiesą. Šiandien tik jaunosios religijos, ypač meditacinės religijos gaivina, įkvepia ir duoda žmonėms gyvus atsakymus kaip gyventi, tobulėti, kurti, mirti ir vėl gimti. Tik meditacinės religijos yra darnoje su gyvenimu, mokslu ir evoliucija. Jos ne veidmainiškos, kaltinančios, o tiesios, vientisos, integralios.

Lietuvos televizijos žurnalistės Linos Paškevičiūtės prašymu 2007-09-26 Ošo meditacijos centro „Ojas“ (toliau Ojas – skaitoma odžas) vadovas, meditacijos meistras Prem Buda (Mečislovas Vrubliauskas) susitiko su žurnaliste Ojas gyvenamojo namo (toliau Harmonijos Rūmai) statybvietėje, Miškinėliuose, Vilniaus rajone. Prem Budos interviu LTV
(http://www.dhyan.eu/index.php?Show=*200 ... Sk=1&LAN=l)Laida „Žurnalisto tyrimas“ transliuota 2007-10-02.

Susitikime ir laidoje aiškinamasi, kas ir kodėl Harmonijos Rūmų statybą vadina nelegalia ir kodėl Harmonijos Rūmų statyba galėtų būti nelegali. Statyba leistina, jai dar 2006 m. išduotas statybos sąlygų sąvadas, kaimynų, visuomenės ar trečiųjų šalių interesai nepažeisti. Projektas yra, statyba vyksta pagal pažangų projektą. O gal tai nauja augančios ir gražėjančios jaunos pažangiausios meditacinės religijos dvasinės bendruomenės diskriminacijos banga?

Ojas religinė diskriminacija prasideda Lietuvos Konstitucijoje. Joje lietuviai ir pažangūs žmonės, praktikuojantys meditacinę religiją, laikomi antrarūšiais: kaip fašistų - žydai ar komunistų – katalikai. Ar palaikysime religinę diskriminaciją Lietuvoje, įtvirtintą LR Konstitucijos 43 ir kituose straipsniuose?

Pažangesnė Europos dalis jau apsigydė fašizmo, komunizmo ir inkvizicijos žaizdas, o tuo tarpu Lietuva savo Konstitucijoje iškėlė ir laiko virš lietuvių katalikus. Dvasiškai, politiškai, ekonomiškai, teisiškai. Lietuvos Konstitucijoje neišskirti lietuviai, baltaodžiai, juodaodžiai, jaunimas, ligoniai ar pensininkai. Joje išrinktaisiais paskelbti tik katalikai. Ir dar dėl fono keli kiti tradiciniai tikėjimai, kurie irgi skundžiasi diskriminacija. Tačiau jiems patinka privilegijos kitų tėvynainių atžvilgiu. Nepatinka tik katalikų privilegijos jų pačių atžvilgiu. Tai išaiškėjo neseniai tradicinių tikėjimų vadovų ir jų atstovų susitikime su Lietuvos prezidentu Valdu Adamkumi. Iš diskriminacinės Lietuvos Konstitucijos seka, kad visa Lietuvos teisė yra diskriminacinė. Lietuvos religinėje teisėje nėra lygybės ir teisingumo.

Deja, net Lietuvos prezidentas ieško būdų, kaip įtvirtinti katalikus virš lietuvių ir kitų tėvynainių. Iki okupacinės Didžiosios Lietuvos kunigaikštystės aukščių. Taip labai paranku išrinktiesiems gauti Lietuvos europinigus. Apie tai byloja prezidentui vis šmėkščiojančios „iškilios“ imperijos šmėklos. Ir susitikime su Anglijos karaliene, ir susitikime su tikratikiais. Nesunku pamatyti, kaip po tokių pasikylėjimų subliūkšta imperijos. Po kelių amžių pasikėlimo ir okupacijos seka kelių amžių žmonių kančios ir vargai. Subliūško ir Lietuvos imperija. Gal Rusija galėtų imti pavyzdžiu Didžiąją kunigaikštystę ir prezidento nostalgiją?

Religinė tėvynainių diskriminacija pirmiausia kertasi su prigimtiniu žmogiškumu, Europos Konstitucija, kurią jau priėmė Lietuvos seimūnai, ir su Europoje pripažintomis lygiomis žmonių teisėmis. Visose dimensijose. Pagrindinė dvasinės diskriminacijos šmėkla jau pašalinta iš Europos ir pagrindinių jos dokumentų. Bet ne iš Lietuvos.

Dvasinė diskriminacija yra pati bjauriausia ir labiausiai žalojanti Lietuvą iš visų diskriminacijos rūšių. Nuo jos prasideda puvimas iš vidaus, kurį matome politikoje, ekonomikoje, žiniasklaidoje, švietime, teisėje. Po jos eina korupcija, alkoholizmas, narkomanija, paleistuvystė, savižudystė, karai kaimuose, mokyklose, keliuose, emigracija.

Mes raginame pakeisti religiškai diskriminacinę Lietuvos Konstituciją ir iš jos sekančius įstatymus taip, kad visi čia gyvenantys žmonės pagal įstatymus būtų lygūs.

Lietuvai reikia ne dvigubos pilietybės, o viengubos moralės.

Lietuvoje bus geriau tik tuomet, kai išsivalysime ir pasigydysime savo dvasines ligas, Lietuvos dvasią ir pašalinsime jų priežastis. Dvasinio sveikumo ir gerovės pamatas – žmonių lygybė, švietimas, pažinimas, laisvė, tiesa.

Pagarbiai,
Prem Buda

Pagal dhyan.eu

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Spa 10, 2007 7:52 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007