Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pir Geg 25, 2020 4:53 amForumas užrakintas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Meditacija rūkant 
Autorius Žinutė
Standartinė Meditacija rūkant
Gal yra kažkas kam sunkiai sekasi mesti rūkyt šita meditacija tūrėtų padėti

Meditacija rūkant

ošo pasakoja:

pas mane atėjo žmogus. Jis trisdešimt metų kentėjo dėl nuolatinio rūkymo, jis sirgo, ir gydytojas pasakė: „Jūs niekad nepasveiksite, jei nenustosite rūkyti." Bet jis buvo chroniškas rūkalius, jis negalėjo sau padėti. Jis bandė — netiesa, kad nebūtų bandęs - jis ryžtingai bandė ir daug kentėjo, bet tai padėdavo vieną ar dvi dienas. Po to reikmė vėl sugrįždavo su tokia milžiniška jėga, kad jis neišlaikydavo. Jis vėl sugrįždavo prie to paties įpročio.
Dėl rūkymo jis prarado pasitikėjimą savimi: jis žinojo, kad negali padaryti tokio paprasto dalyko, negali nustoti rūkyti. Savo akyse jis neteko vertės, pats sau galvojo, kad yra labiausiai netikęs asmuo pasaulyje. Jis prarado savigarbą. Jis atėjo pas mane.
Jis pasakė: „Ką galiu padaryti? Kaip galiu nustoti rūkyti?" Ai atsakiau: „Niekas negali nustoti rūkyti. Jūs turėtumėte suprasti. Rūkymas dabar nėra vien jūsų sprendimas. Jis įėjo į jūsų pasaulio įpročius, j k įsišaknijo. Trisdešimt metų - ilgas laikas. Rūkymas įsišaknijo jūsų kūne, jūsų chemijoje, jis visur paplito. Tai ne jūsų galvos sprendimo dalykas, jūsų galva negali nieko padaryti. Galva yra impotentiška, ji gali pradėti dalykus, bet negali lengvai jų sustabdyti. Jeigu kartą pradėjote ir tai praktikavote taip ilgai, tai jūs esate didingas jogas - trisdešimt metų praktikuoti rūkymą! Tai tapo autonomiška, jūs turite tai deautomatizuoti."
Žmogus paklausė: „Ką reiškia deautomatizuoti?"
Meditacija visuomet siejasi su deautomatizacija.
Aš pasakiau: „Jūs padarykite vieną dalyką: pamirškite, kad norite nustoti rūkyti. Nėra jokio reikalo. Trisdešimt metų jūs rūkėte ir gyvenote, žinoma, jūs kentėjote, bet prie to labai pripratote. Koks skirtumas, jei mirsite keletą valandų anksčiau negu nerūkydamas? Ką jūs darytumėte? Ką jūs darėte? Koks skirtumas, - ar mirsite pirmadienį, ar antradienį, ar sekmadienį, šiais metais, kitais metais - koks skirtumas?"
Jis pasakė: „Taip, iš tikrųjų, koks skirtumas." Tuomet aš pasakiau: „Užmirškite apie tai, mes to visiškai nestabdysime. Greičiau jau pabandysime tai suprasti. Taigi kitą kartą jūs iš to padarykite meditaciją."
Jis pasakė: .Meditaciją iš rūkymo?"
Aš pasakiau: „Taip. Jei zeno žmonės arbatos gėrimą gali paversti meditacija, padaryti iš to ceremoniją, tai kodėl ne? Ir rūkymas gali būti nuostabi meditacija."
Jis susijaudinęs pasižiūrėjo ir tarė: „Ką jūs sakote?"
Jis atgijo! Jis pasakė: „Meditacija? Tik pasakykite man — aš nenoriu laukti!"
Aš jam pasiūliau meditaciją. Pasakiau: „Darykite vieną dalyką. Kai imate iš savo kišenės cigarečių pakelį, judėkite lėtai. Neskubėkite, džiaukitės. Būkite sąmoningas, atidus, budrus; imkite jį lėtai, su visišku sąmoningumu. Po to sąmoningai, iš lėto paimkite iš pakelio cigaretę — ne taip kaip seniau - nesąmoningai ir mechaniškai. Po to pastuksenkite cigaretę į pakelį — labai atidžiai. Klausykitės garso panašiai kaip zeno žmonės, kai samovaras pradeda virti ir dainuoti.., toks aromatas. Po to pauostykite cigaretę, ir tas nuostabumas..."
Jis pasakė: „Ką jūs kalbate? Nuostabumas?"
„Taip, tai nuostabu. Tabakas yra tiek pat dieviškas, kaip ir visa kita. Uostykite, tai Dievo kvapas".
Jis pažiūrėjo truputį nustebęs ir paklausė: „Ką, juokaujate?"
Ne, nejuokauju. Net tuomet, kai juokauju, aš nejuokauju. Aš labai rimtas. „Po to su didžiausiu atidumu įsidėkite cigaretę į burną ir kuo sąmoningiausiai uždekite. Džiaukitės kiekvienu veiksmu, kiekvienu mažu veiksmu ir padalinkite tai į tiek daug mažų veiksmų kiek įmanoma, kad jūs taptumėte vis labiau ir labiau sąmoningas.

Po to pirmą sykį įtraukite dūmą: Dievas dūmų forma. Induistai sako: -Annam Brahm- „Maistas yra Dievas." Kodėl ne dūmai? Viskas yra Dievas. Pripildykite plaučius giliai - tai pranajama (pranayam). Aš duodu naujų amžių naują jogą! Po to išpūskite dūmus, atsipalaiduokite, dar kartą įtraukite - ir tęskite tai labai lėtai.
Jeigu tai galėsite daryti, jūs nustebsite, greitai pamatysite, kaip tai kvaila. Ne todėl, kad kiti sakė, jog tai kvaila, ne todėl, kad kiti sakė, kad tai bloga. Jūs tai matysite. Ir jūs pamatysite ne tik intelektualiai. Tai bus visos jūsų būties matymas; tai jūsų totalumo vizija. Po to jei vieną dieną tai atkris - tai atkris, jei tai tęsis - tai tęsis. Jums nereikia dėl to nerimauti."
Po trijų mėnesių jis atėjo ir pasakė: „Tai atkrito".
„Dabar, - pasakiau, - pabandykite tai su kitais dalykais."
Tai ir yra paslaptis, paslaptis: deautomatizuotis.
Vaikščiodami vaikščiokite lėtai, stebėkite. Žiūrėdami žiūrėkite pastabiau ir jūs pamatysite, kad medžiai žalesnį, negu kada nors buvo, o rožės dar rožiškesnės, negu bet kada yra buvusios. Klausykitės! Kažkas kalba, liežuvauja: klausykitės, atidžiai klausykitės. Kai jūs kalbate, kalbėkite dėmesingai. Tegul visas jūsų pabudęs aktyvumas deautomatizuojasi.

OŠO MEDITACIJA-Pirmoji ir galutinė laisvė
Praktinis meditacijų vadovas


Pen Sau 27, 2006 4:44 am
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Kov 09, 2006 1:01 pm
Pranešimai: 64
Miestas: Vilnius
Standartinė 
kaip susije baltai ir Ošo meditacija???????


Pen Bal 07, 2006 9:33 am
Aprašymas YIM
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Forumas užrakintas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 2 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007