Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Sek Geg 31, 2020 6:17 amNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 
Valstybės įstatymai, projektai straipsniai apie ezoteriką 
Autorius Žinutė
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė Valstybės įstatymai, projektai straipsniai apie ezoteriką
Magijos propagavimo diskusijų pėdsakais
Paveikslėlis
Parašė Donatas Glodenis
2005-08-02

Glodenis apie save http://dgvirtual.tinklapis.lt/?page_id=20


Magija visuomenėje buvo paplitusi visais laikais, ir tai, kad šiandien jos matome daugiau, gali tebūti tik žiniasklaidos nuopelnas. Tačiau padidintas magijos teikėjų ir jos paslaugų matomumas šiais metais sukėlė tiek atsargių, tiek ir gan aštrių reakcijų visuomenėje.

Gan subjektyviai išskirčiau dvi pagrindines su magija susijusias problemas, kurios buvo diskutuojamos šiais metais:

* Magijos vartotojai neatrodo apsaugoti tiek nuo apgavystės, tiek ir nuo galimos žalos. Kaip sustiprinti vartotojo apsaugą šioje srityje?
* Kažkodėl magija susilaukia labai daug žiniasklaidos priemonių, populiariosios publicistikos dėmesio. Magija net propaguojama. Ar ši tendencija - natūrali, ar užsakyta? Ir, ar magijos fenomenų demonstravimo, kuris gali daryti neigiamą įtaką silpnesnės psichikos žmonėms, nereikėtų apriboti?

Šių metų sausio viduryje NRTIC visuotiniame steigėjų susirinkime buvo iškeltas klausimas dėl vis populiarėjančių magijos fenomenų visuomenėje. NRTIC steigėjai nusprendė atkreipti visuomenės ir valstybės įstaigų dėmesį į šią problemą. Jau sausio 26 d. Vyriausybės įsteigta komisija ezoterinių, dvasinių ir religinių grupių veiklai tirti apsvarstė šį klausimą ir nusprendė atkreipti į ją kitų valstybės institucijų dėmesį bei pati teikti siūlymus dėl problemos sprendimo būdų.

Vasario pradžioje į įvairias valstybės institucijas kreipėsi Asociacija ???Piliečių forumas“, skatindama valstybės institucijas sugriežtinti teisinį magijos propaguotojų veiklos reglamentavimą. ???Piliečių forumui“ priklausančios organizacijos bei kitos prie kreipimosi prisidėjusios organizacijos nuogąstavo, kad magijos paslaugos plinta nevaržomai, žmonės yra apgaudinėjami, o žiniasklaida, nekritiškai informuodama apie magų veiklą, tik skatina juos, o dažnai ir reklamuoja.

Tuo pačiu metu aktyvi diskusija apie magijos problemą vyko ir žiniasklaidoje - toje pačioje žiniasklaidoje, kuri ką tik buvo susilaukusi nemažai priekaištų dėl magijos fenomenų propagavimo. Prieštaringų reakcijų susilaukė net ir objektyviai į problemą bandžiusios pažvelgti laidos.

Ezoterikų ir katalikų Bažnyčios reakcijos

Dėl magijos problemos visų pirma sunerimo patys magai: birželio mėnesį turėjo įvykti steigiamasis ???Lietuvos ezoterikų konfederacijos“ suvažiavimas. Kol kas apie jo veiklą nedaug kas girdėti, tačiau atrodo, kad organizacijos steigimo tikslai buvę konstruktyvūs. Atrodo siekta nereguliuojamai maginių paslaugų rinkai suteikti savireguliacijos elementą; viename iš skelbimų apie įvyksiantį renginį teigiama, kad Ezoterikų konferedacija sieks apvalyti maginių paslaugų teikėjų rinką nuo šarlatanų, skelbti viešai nesąžiningų rinkos dalyvių sąrašus, ir pan. Kartu siekta sukurti organizaciją, kuri galėtų atstovauti ezoterikus valstybinėse institucijose, spręsti ginčus, iškilusius dėl jų veiklos.

Lietuvos katalikų Bažnyčios hierarchai taip pat reagavo, nors ir neskubėdami. Gegužės mėnesį buvo surengta spaudos konferencija apie magijos plitimą ir fenomenus bei išplatintas kreipimasis į tikinčiuosius ir visuomenę dėl okultizmo plitimo. Kreipimesi ne tik įvardijamas negatyvus katalikų Bažnyčios požiūris į magiją, jos praktikuotojus bei paslaugų vartotojus, bet ir siūloma valstybei imtis priemonių stabdant okultizmo plitimą. Okultizmas įvardijamas kaip opi visuomenės problema: ???Žlugdydamas asmens iniciatyvą, pasitikėjimą savimi, orumą ir atsakomybę, nutraukdamas socialinio solidarumo saitus okultizmas kelia grėsmę aiškiais principais ir tarpusavio pasitikėjimu pagrįstam žmonių bendrabūviui“.

Valstybės institucijų veiksmai


Seime darbo grupės dirbo prie keleto dokumentų, susijusių su maginių paslaugų reglamentavimu. Vienas jų - Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas, kuris buvo patvirtintas birželio mėnesį. Vienas iš naujojo žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso principų skamba taip:

18. Žurnalistai ir viešosios informacijos rengėjai neturi propaguoti žmonių ar jų grupių antgamtinių, nerealių savybių, paranormalių reiškinių, išskyrus atvejus, kai tokia informacija pateikiama pramogai arba kaip įstatymais nedraudžiamo tyrimo objektas. Neturi būti sudaromas įspūdis, kad astrologai, chiromantai, parapsichologai, ekstrasensai, bioenergetikai gali teikti patikimų patarimų dėl ateities, sveikatos ar kitų dalykų.

Jau minėta Vyriausybės įsteigta komisija ezoterinių, dvasinių ir religinių grupių veiklai tirti birželio 26 d. susirinkusi į posėdį, peržvelgusi komisijai pateiktus pasiūlymus bei tyrimų rezultatus (vienas komisijai pateiktų tyrimų buvo iš NRTIC projekto ???Sąmoningas pasirinkimas“) nusprendė siūlyti keletą įstatymų pakeitimų, iš kurių svarbesni - pakeitimas Visuomenės informavimo įstatymui, kuriuo būtų aiškiau reglamentuotas paranormalių reiškinių demonstravimas televizijoje, bei draudimas reklamuoti magijos paslaugas kaip sveikatos priežiūros ar gydymo paslaugas. Kartu buvo nuspręsta pasiūlyti Finansų ministerijai svarstyti maginių paslaugų teikėjų apmokestinimo klausimą bei parengti informacinę medžiagą apie magijos paslaugas, kad jų vartotojai būtų geriau informuoti apie gaunamos paslaugos pobūdį bei galimybes ginti savo teises.

Neužilgo po komisijos posėdžio darbą baigė kita Seimo darbo grupė, parengusi Visuomenės informavimo įstatymo naujos redakcijos projektą, kuriame, šį kartą - kaip leidėjams privalomą dalyką, įtraukė nuostatą, kad ???Viešosios informacijos rengėjai negali propaguoti žmonių ar jų grupių antgamtinių, nerealių savybių, paranormalių reiškinių, išskyrus atvejus, kai tokia informacija pateikiama pramogai arba kaip tyrimo objektas.“ Tuo tarpu Žurnalistų etikos inspektorius nuostatas, susijusias su paranormalių reiškinių demonstravimo per televiziją apribojimu, siūlo įtraukti ne į Visuomenės informavimo įstatymą, o į Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą. Matyt nuogąstaujama, kad draudimas propaguoti antgamtines žmonių galias, koks jis yra įrašytas Visuomenės informavimo įstatymo projekte, pažeidžia tiek žodžio laisvę, tiek ir teisę skleisti savo tikėjimą. Tuo tarpu tam tikras tokios informacijos skleidimo per televiziją būdai ar transliavimo laiko ribojimai gali būti tinkamai pagrįsti siekiu apsaugoti nepilnamečius nuo gąsdinančių egzorcizmo, dvasių apsėdimo ir pan. fenomenų demonstravimo per televiziją.

Kas iš to?

Kol kas tai - tik įstatymų projektai, ar nedaug galios teturintis Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas. Teisingumo ministerija, kuri kartu su Nacionaline vartotojo teisių apsaugos taryba rengs informacinę medžiagą apie magijos paslaugas, šios medžiagos dar neišplatino. Tačiau procesas, kurio pasėkoje magijos pardavėjų laisvės gali būti šiek tiek suvaržytos, o jų savireklama bei žiniasklaidos priemonių dovanojamas viešumas šiek tiek apribotas. Ar tai turės įtakos magijos paplitimui Lietuvoje, tik ateitis teparodys.
komentarai:
http://www.religija.lt/index2.php?optio ... p=1&page=0

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Sek Spa 23, 2005 9:21 pm
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Informaciją apie naująsias religijas teikianti organizacija atkreipia dėmesį į okultizmo plitimą

2005-01-20

Sausio 14 d. įvykusiame Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centro (NRTIC) ataskaitiniame susirinkime pasidžiaugta praėjusiųjų metų pasiekimais bei atkreiptas dėmesys į kai kurias neraminančias Lietuvos religinio gyvenimo tendencijas. Susirinkime dalyvavusiems organizacijos steigėjams buvo pristatyti praėjusiųjų metų darbai, iš kurių svarbiausi - nuolat vykstančios konsultacijos žmonėms, susiduriantiems su naujaisiais religiniais judėjimais, bei NRTIC interneto svetainės veveve.religija.lt veiklos plėtojimas.
NRTIC yra daugiausiai savanoriškumo pagrindu veikianti organizacija, faktiškai vienintelė Lietuvoje teikianti informaciją apie naujuosius religinius judėjimus ir kitas netradicinio religingumo formas. Praėjusiaisiais metais NRTIC gavo dalinę paramą tik vienam projektui iš Vilniaus m. savivaldybės Sveikatos ir socialinės apsaugos departamento, tačiau, nepaisant to, savanorių pastangų dėka nuolat veikė. NRTIC specialistai teikė konsultacijas susidūrusiems su naujaisiais religiniais judėjimais, skaitė paskaitas tikybos ir etikos mokytojų seminaruose, rašė straipsnius savaitraštyje Dialogas“ bei interneto svetainėje veveve.religija.lt. 2004 m. minėtoji svetainė buvo pertvarkyta ir papildyta įvairiomis interaktyviomis priemonėmis: forumu, IRC kanalu, galimybe teikti komentarus straipsniams ir pan.

Jau trečius metus NRTIC vykdo projektą Sąmoningas pasirinkimas“, kurio metu yra konsultuojami naujųjų religijų nariai bei asmenys, kurių artimieji yra įsijungę į tokias grupes. Vykdant šį projektą buvo pastebėtos kelios tendencijos.

Iš vienos pusės, Lietuvos visuomenė vis dar labai stokoja objektyvios ir išsamios informacijos apie įvairias religines, dvasines bei ezoterines grupes. Dauguma žmonių kreipėsi į NRTIC specialistus ieškodami informacijos.

Iš kitos pusės, didelė dalis besikreipiančių žmonių ieško pagalbos dėl problemų, kurios iškyla praktikuojant okultizmą (spiritizmą, juodąją ir baltąją magija ir panašiai) ir domintis įvairiais ezoteriniais reiškiniais (bioenergetika, astrologija, biolokacija ir pan.)

NRTIC specialistai taip pat pastebėjo, kad pastaruoju metu labai suintensyvėjo ezoterinių bei okultinių reiškinių ir praktikų nušvietimas žiniasklaidoje. Galima teigti, jog daugumoje atvejų visuomenei yra pateikiama vienpusiška informacija apie šiuos reiškinius ir ji nėra informuojama apie galimus tokios veiklos padarinius.

Projekto ataskaitoje, kuri yra paskelbta ir NRTIC žiniatinklio svetainėje, pabrėžiama, jog Lietuvoje, kreipiantis į įvairaus pobūdžio okultizmo specialistus, yra praktiškai neginamos vartotojo teisės: vartotojai nėra informuojami apie tokių paslaugų teikėjų kvalifikaciją ar apie galimą jų siūlomų praktikų poveikį. NRTIC ketina siūlyti ir valstybės institucijoms svarstyti šią problemą.

Ataskaitiniame susirinkime buvo aptarti NRTIC veiklos planai 2005 metams, iš naujo išrinkta NRTIC valdyba. Naująją valdybą sudaro: Milda Ališauskienė (religijotyrininkė), Dr. Irena Vaišvilaitė (istorikė), Arūnas Peškaitis (psichologas, religijotyrininkas), Robertas Petronis (psichoterapeutas), Arnoldas Matijošius (teisininkas), Valdas Mackela (teologas), Donatas Glodenis (religijotyrininkas).

NRTIC informacija žiniasklaidai

Labai įdomūs komentarai, kur galite ir jūs išsakyti savo nuomonę
http://www.religija.lt/content/view/337/2/

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ant Gru 13, 2005 2:34 pm
Aprašymas WWW
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Vas 23, 2005 3:36 pm
Pranešimai: 69
Miestas: Kaunas
Standartinė 
[quote="Baltas"]
"Ataskaitiniame susirinkime buvo aptarti NRTIC veiklos planai 2005 metams, iš naujo išrinkta NRTIC valdyba. Naująją valdybą sudaro: [b]Milda Ališauskienė (religijotyrininkė), Dr. Irena Vaišvilaitė (istorikė), Arūnas Peškaitis (psichologas, religijotyrininkas), Robertas Petronis (psichoterapeutas), Arnoldas Matijošius (teisininkas), Valdas Mackela (teologas), Donatas Glodenis (religijotyrininkas)."


O man tai labai patiko tos valdybos sudėtis :roll:
Na visada žaviuosi, kai reikalus sprendžia tie, kas mažiausiai apie tai išmano. Ir, aišku, būtų labai džiugu, jei valdybos nariais taptu bent keli žmonės praktikoje taikantys tuos dalykus. Juk, kad galėtum bent jau diskutuoti apie minėtas sritis, reikia žinoti, susipažinti, įsigilinti...


Ant Gru 13, 2005 4:26 pm
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė Nuo rugsėjo pirmos žurnalistai nebegalės propaguoti magijos
Nuo rugsėjo pirmos žurnalistai nebegalės propaguoti magijos ir okultizmo

Cituoti:
2006-07-26

Nuo 2006 m. rugsėjo pirmosios įsigalios nauja Visuomenės informavimo įstatymo redakcija, kurioje nustatomi apribojimai žurnalistams, savo laidose nekritiškai nušviečiantiems magijos ir okultizmo reiškinius. Seimo liepos 11 d. priimtame įstatyme nustatoma, kad viešosios informacijos rengėjai „neturi propaguoti žmonių ar jų grupių antgamtinių, nerealių savybių, paranormalių reiškinių, išskyrus atvejus, kai tokia informacija pateikiama pramogai arba kaip tyrimo objektas. Neturi sudaryti įspūdžio, kad astrologai, chiromantai, ekstrasensai, bioenergetikai gali teikti patarimus dėl ateities, sveikatos, pinigų ir panašiai.“

Anksčiau panašios nustatos buvo įtrauktos į „Televizijų programų rengimo ir transliavimo nuostatus“, tačiau minėtas dokumentas tebuvo rekomendacinio pobūdžio.

Svarstant įstatymo projektą Seime dėl šios 22 straipsnio 8 dalies 9 punkto nuostatos diskusijų nekilo, nors naujoji įstatymo formuluotė gan reikšmingai riboja žurnalistų laisvę skleisti mokslu neparemtus, ekstrasensų ir magų įsitikinimus.

Lietuvos komercinėse televizijose šiuo metu rodomos kelios laidos, kurias ši įstatymo norma paveiks tiesiogiai. Pvz.,TV3 laida „Kitoks gyvenimas“ nuolat nekritiškai pasakoja apie ypatingų galių turinčius žmones bei apie tai, kaip ekstrasensai, žiniuoniai gydo žmones ir daro įvairiausius stebuklus.

Kultūros ir Teisingumo ministerijos šiuo metu taip pat rengia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio papildymą. Pagal šį papildymą laidos, kuriose demonstruojami paranormalūs reiškiniai, bus priskirtos potencialiai neigiamą įtaką nepilnamečių vystymuisi darnačioms, ir jų rodymas bus ribojamas. Pagal pirminę Vyriausybei pateiktą įstatymo projekto versiją, tokio turinio laidas bus galima rodyti tik po 23 val. vakare.

Kol kas nėra aišku, kokios sankcijos bus taikomos žurnalistams, pažeidžiantiems šią ir kitas etines nuostatas. Tai turėtų paaiškėti Seimui priėmus atitinkamus Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus.

religija.lt informacija


Paveikslėlis
[url=http://www3.lrs.lt/cgi-bin/getfmt?C1=e&C2=280580]LIETUVOS RESPUBLIKOS
VISUOMENĖS INFORMAVIMO ĮSTATYMO PAKEITIMO ĮSTATYMAS
[/url]
Pilnas dokumentas (dokumentas atsisiuntimui)
2006 m. liepos 11 d. Nr. X-752
Vilnius

Cituoti:
IV SKYRIUS
VIEŠOSIOS INFORMACIJOS RENGĖJŲ, SKLEIDĖJŲ IR JŲ DALYVIŲ, ŽURNALISTŲ TEISINIS STATUSAS IR VEIKLOS SĄLYGOS

PIRMASIS SKIRSNIS
VIEŠOSIOS INFORMACIJOS RENGĖJŲ, SKLEIDĖJŲ, ŽURNALISTŲ STATUSO REGLAMENTAVIMAS

22 straipsnis. Viešosios informacijos rengėjai, skleidėjai ir jų dalyviai
...
8. Viešosios informacijos rengėjai:
1) skleisdami informaciją visuomenei, neturi iškraipyti teisingos, nešališkos informacijos bei nuomonių ir panaudoti tai savanaudiškiems tikslams. Viešoji informacija yra nesuderinama su žurnalistinėmis kampanijomis, rengiamomis pagal išankstinius nusistatymus ar tenkinant grupinius, politinius interesus;
2) privalo būti objektyvūs ir nešališki, pateikti kuo daugiau nuomonių ginčytinais politikos, ekonomikos ir kitais visuomenės gyvenimo klausimais;
3) fiksuodami įvairias viešas visuomenės akcijas – mitingus, eitynes, streikus, piketus ir pan. – neturi skatinti imtis neteisėtų ar desperatiškų veiksmų;
4) neturi skelbti nepagrįstų, nepatikrintų, faktais neparemtų kaltinimų;
5) privalo saugoti ir gerbti žmogaus teisę į privatumą mirties ar ligos atveju, neminėti asmens duomenų skelbdami žinias apie savižudybes ar bandymus nusižudyti;
6) neturi propaguoti ar patraukliai vaizduoti rūkymo, girtavimo ar narkotikų vartojimo. Rūkymo, girtavimo, narkomanijos vaizdavimas pateisinamas tik kaip kontekstas, siekiant tikroviškumo;
7) neturi skleisti tendencingos ir šališkos informacijos apie religiją, neturi diskriminuoti kitų religijų;
8 ) turi aiškiai pristatyti religines organizacijas ir jų pažiūras, kad žmonės nebūtų klaidinami;

9) neturi propaguoti žmonių ar jų grupių antgamtinių, nerealių savybių, paranormalių reiškinių, išskyrus atvejus, kai tokia informacija pateikiama pramogai arba kaip tyrimo objektas. Neturi sudaryti įspūdžio, kad astrologai, chiromantai, ekstrasensai, bioenergetikai gali teikti patarimus dėl ateities, sveikatos, pinigų ir panašiai.[/

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Pir Lie 31, 2006 1:10 pm
Aprašymas WWW
Bendraujantis (-i)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 154
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė Re: Nuo rugsėjo pirmos žurnalistai nebegalės propaguoti magi
Cituoti:
9) neturi propaguoti žmonių ar jų grupių antgamtinių, nerealių savybių, paranormalių reiškinių, išskyrus atvejus, kai tokia informacija pateikiama pramogai arba kaip tyrimo objektas. Neturi sudaryti įspūdžio, kad astrologai, chiromantai, ekstrasensai, bioenergetikai gali teikti patarimus dėl ateities, sveikatos, pinigų ir panašiai.
Tai pakankamai lengva apeiti. Žiūrint ką turima omenyje sakant "propaguoti" ar "sudaryti įspūdį". Reklamuoti? Įtikinėti? O susidaryti įspūdį galima net gaunant labai prieštaringą info. Labai painus įstatymas. Suprantu, jei būtų parašyta, kad išvis uždrausti ezoterinio pobūdžio informacijos žiniasklaidą. Tačiau tai jau, manau, būtų kvaila, panašu į sovietinių laikų cenzūras...

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Paskutinį kartą redagavo optiMiste Sek Rgs 03, 2006 12:13 am. Iš viso redaguota 1 kartą.Šeš Rgs 02, 2006 10:20 pm
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
optiMiste, po taško rašoma didžiąja raidele, pasitaisykite.

O dabar į temą. Žurnaliuke "Savaitė su TV" rugpjūčio 30 d. yra straipsnis "Kodėl valdžia nori iš mūsų atimti horoskopus. Jei kas turite, paskaitykite, gal kas nuskanuotų ir įdėtų?

Pacituosiu trumpai ištraukas iš pasisakymų.
Cituoti:
BIJOTI NEREIKIA
Audronė PITRĖNIENĖ, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė.

- Darbo grupei buvo pasiūlyta dirbti net su keliomis nuostatomis, tačiau, kuriant pataisas, mūsų mintys krypo ta linkme, kad žiniasklaida neskatintų žmonių perdėtai ir aklai tikėti viskuo. Yra palikta pakankamai formų, kaip šias temas galima būtų nušviesti.
Mes kaip tik diskutavome apie tai, ar čia ko nors reikėtų bijoti. Tikrai nemanome, kad dėl pataisų reikėtų skleisti baimę. Tiesiog nereikia perlenkti lazdos.

Dar pasisakė H.Vaitiekūnas, žurnalistas
Cituoti:
<...> -kas nagrinės, ar paskelbta informacija skirta pramogai? Gal kokia nors komisija- kaip nagrinėjama, kuo seksas skiriasi nuo pornografijos.


M.Liaukonis, istorikas
Cituoti:
<...> Mano nuomone, esmė yra tokia, kad žmonės tiki tuo, kuo nori tikėti, ir jokiais įstatymais proto jiems neįvarysi. Deja, ilgus šimtmečius sveiku protu ir mokslu pasikliaujančios tautos skraido į kosmosą, o didžiausias mūsų verslas - prekyba dešrelėmis ir kiniškomis pripučiamomis valtimis, stengiantis iš šios veiklos gauti tokį pat pelną, kaip prekiaujant nafta...

A.Garšvienė, ezoterinių mokslų centro "Du pasauliai" vadovė.
(pilnas pasisakymas)
Cituoti:
-Nei šia veikla užsiimantys žmonės, nei visuomenė apie šias įstatymo pataisas nebuvo informuoti. Ir nemanau, kad priimant jas, buvo atsižvelgta į žmonių nuomonę, greičiau priešingai. Tiesiog susėdo grupelė žmonių (kitaip nepavadinsi) ir surašė viską, kaip jiems atrodė. Manau, tai pasikėsinimas į žmogaus pasirinkimo laisvę ir į pačią demokratiją. Pagaliau palikime žmonėms teisę klysti, jei nuo to jie laimingesni.
Mes kol kas dirbsime kaip dirbę, bet jei tai turės rimtų pasekmių mūsų veiklai, tai tikrai imsimės ryžtingų priemonių. O gal čia kalbama ne apie pačią veiklą, o tik apie tai, kaip bus rašoma ir informuojami žmonės? Kiek žinau, civilizuotose šalyse niekur tokių draudimų nėra - kuo žmonės užsiima, tą reklamose ir parašo. Ar vėlmes norime sukurti kokį nors netikrą vaizdelį?

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Šeš Rgs 02, 2006 11:48 pm
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Paveikslėlis

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Pir Rgs 04, 2006 10:42 am
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Cituoti:
Nuo rugsėjo pirmos žurnalistai nebegalės propaguoti magijos ir okultizmo

Nuo 2006 m. rugsėjo pirmosios įsigalios nauja Visuomenės informavimo įstatymo redakcija, kurioje nustatomi apribojimai žurnalistams, savo laidose nekritiškai nušviečiantiems magijos ir okultizmo reiškinius. Seimo liepos 11 d. priimtame įstatyme nustatoma, kad viešosios informacijos rengėjai „neturi propaguoti žmonių ar jų grupių antgamtinių, nerealių savybių, paranormalių reiškinių, išskyrus atvejus, kai tokia informacija pateikiama pramogai arba kaip tyrimo objektas. Neturi sudaryti įspūdžio, kad astrologai, chiromantai, ekstrasensai, bioenergetikai gali teikti patarimus dėl ateities, sveikatos, pinigų ir panašiai.“

Anksčiau panašios nustatos buvo įtrauktos į „Televizijų programų rengimo ir transliavimo nuostatus“, tačiau minėtas dokumentas tebuvo rekomendacinio pobūdžio.

Svarstant įstatymo projektą Seime dėl šios 22 straipsnio 8 dalies 9 punkto nuostatos diskusijų nekilo, nors naujoji įstatymo formuluotė gan reikšmingai riboja žurnalistų laisvę skleisti mokslu neparemtus, ekstrasensų ir magų įsitikinimus.

Lietuvos komercinėse televizijose šiuo metu rodomos kelios laidos, kurias ši įstatymo norma paveiks tiesiogiai. Pvz.,TV3 laida „Kitoks gyvenimas“ nuolat nekritiškai pasakoja apie ypatingų galių turinčius žmones bei apie tai, kaip ekstrasensai, žiniuoniai gydo žmones ir daro įvairiausius stebuklus.

Kultūros ir Teisingumo ministerijos šiuo metu taip pat rengia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio papildymą. Pagal šį papildymą laidos, kuriose demonstruojami paranormalūs reiškiniai, bus priskirtos potencialiai neigiamą įtaką nepilnamečių vystymuisi daračioms, ir jų rodymas bus ribojamas. Pagal pirminę Vyriausybei pateiktą įstatymo projekto versiją, tokio turinio laidas bus galima rodyti tik po 23 val. vakare.

Kol kas nėra aišku, kokios sankcijos bus taikomos žurnalistams, pažeidžiantiems šią ir kitas etines nuostatas. Tai turėtų paaiškėti Seimui priėmus atitinkamus Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus.

religija.lt informacija


Matyt visi jautrūs žmonės, kuriuos priskirs ekstrasensams ar kitų krypčių jautriesiems, imsis boikotavimo ir bet kuriai TV neduos jokio intervių. Viskas pereis į pogrindį. Vėl bus kaip alkocholio draudimo, lietuvių kalbos draudimo, kitokios nesovietinės ar bažnytinės nekrikščioniškosios nuomonės draudimo laikais. Panašu, kad artėja "raganų deginimo" laikai.

Pasidomėkite, kas sudarė šią darbo grupę ir skelbkite čia , įkelkite jų nuotraukas, juk reikia susipažinti su šiais nomenklatūros geradariais.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Pir Rgs 04, 2006 10:51 am
Aprašymas WWW
Standartinė 
Įdomu ką veiks su dokumentiniais ir meniniais filmais, kuriuose pasakojama apie magiją, burtus.(Pvz: ,,Baltaragio malūnas,,)


Tre Rgs 06, 2006 7:12 pm
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Štai viena iš geradarių, uždraudusi dvasinės informacijos laisvą judėjimą.

Paveikslėlis
2004-2008 m. kadencijos Seimo narė
[url=http://www3.lrs.lt/pls/inter/w3_lrs.seimo_narys?p_asm_id=47866&p_kalb_id=1]
Audronė PITRĖNIENĖ
[/url]

Seimo narė nuo 2004 11 15.
Išrinkta Skuodo - Mažeikių (Nr. 37) apygardoje,
iškėlė Darbo partija
Kandidato puslapis

Kabinetas: III-416
Darbo telefonas: 2396723
Asmeninis elektroninis paštas: audrone.pitreniene@lrs.lt

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Rgs 06, 2006 8:30 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007