Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 5:05 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
ATMINTIS: PRISIMENAME PRAEITĮ AR IR...ATEITĮ? 
Autorius Žinutė
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Vas 23, 2005 3:36 pm
Pranešimai: 69
Miestas: Kaunas
Standartinė ATMINTIS: PRISIMENAME PRAEITĮ AR IR...ATEITĮ?
Klausimas “ar galime atsiminti ateitį?” yra prasmingas ne tik kalbos srityje. Kalboje galime sakyti, jog prisimenu, kad rytoj turiu susitikimą; skirtingose kalbose vartojami laikai, nusakantys ateities ir praeities santykius, tačiau realiai mes negalime prisiminti, kas įvyko per rytoj vyksiantį susitikimą. Griežtąja prasme prisiminimas yra kažko prisiminimas. Ir tas kažkas privalėjo įvykti (atsitikti) anksčiau nei mes tą įvykį galime prisiminti. Tai be abejo suponuoja laiko kryptiškumą. Jei laikas turi kryptį, tada prasminga klausti, ar jis turi tik vieną kryptį, ar gali ši kryptis būti apversta? Visatos plėtimosi hipotezė, Visatos susitraukimo galimybė, entropijos principas yra tik keletas argumentų, leidžiančių realiai kalbėti apie laiko kryptiškumą. Šiuolaikinių fizikų darbuose galima rasti nemaža hipotetinių svarstymų apie laiko krypties apvertimo galimybę. Neaišku, ar fizikiniai dėsniai, galiojantys viena laiko kryptimi, turėtų galioti ir atvirkštine kryptimi. Jei Visatai plečiantis galime kalbėti apie progresyvią laiko projekciją, tai jai traukiantis svarstytina regresyvios laiko projekcijos galimybė. Be to, jei erdvėlaikis yra iškreiptas gravitacijos, tai hipotetiškai galima tokia iškreiptumo forma, kai erdvėlaikis sudarys uždarą ciklą.

Tai tik citata iš tinklalapio
http://www.filosofija.vu.lt/tekstai/atmintis.htm

Manau būtų įdomu, jei vieni kitiems papasakotume, kaip prisiminėme praeitus gyvenimus, o gal ir būsimus.


Pen Spa 28, 2005 1:48 pm
Aprašymas
Standartinė 
Nu aišku, kad pirmiausia žmogaus pasamonėje formuojasi ateitis, o po to ji virsta tikrove, užtat ir galime remiantis sapnais nustatyti, kas mums maždaug atsitiks ateityje. :oops:


Pen Spa 28, 2005 4:45 pm
Standartinė 
Kartais žinau, kas bus ateityje, nors esu eilinė moteris. Tarkim, buvo žinojimas, kad mano dukra vieną dieną nuo kažko nukris ir bus smegenų sutrenkimas... Ir visai nenustebau, kai tai įvyko. Arba einu pas dantų gydytoją ir staiga dingt mintis, kad ji šiandien nedirba. Prieinu prie durų, kabo raštelis, kad gydytoja susirgo... O, tarkim, mano močiutė tiksliai žinojo savo mirties datą. Radom jos maldaknygėje raštelį. Tik keliom valandom suklydo.
Turim visi tą žinojimą... Tik kartais geriau, kai nežinai...
O kartais įmanoma ateitį ir pakeisti... Kartą man pavyko...Todėl nesu našlė.


Ant Lap 01, 2005 12:33 pm
Neapsisprendęs (-usi)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Gru 11, 2004 11:36 pm
Pranešimai: 29
Miestas: Vilnius, Nida
Standartinė 
Kas liečia pačią ištrauką: pasakymas "prisimenu, kad rytoj turiu susitikimą". Prisimenama, ne tai kas rytoj bus susitikime (čia tiktų žodžiai manau, numanau, spėju), bet prisimenama pats faktas, nes įvyko kažkoks susitarimas, ar koks kitas panašus veiksnys kuris lėmė, kad rytoj bus susitikimas, taigi mes prisimename ne rytojaus susitikimą, o veiksnį įtakujusį, tą faktą kad rytoj bus susitikimas. Logiškai rytdienos susitikimo prisiminti negalime, nes jis dar neįvyko. Tačiau sutrumpinant ilgą sakinį sakoma "prisimenu, kad rytoj bus susitikimas". Tai šitai mums diktuoja logika.
P.S. negalima sakyti "turiu susitikimą". Reikia sakyti "prisimenu, kad rytoj susitariau susitikti" arba "prisimenu, kad ryt einu į susitikimą". Tai yra kalbos kultūros klaida.

Geiste, žinoti visuomet yra geriau nei nežinoti. Žinojimas leidžia padaryti išvadas, pasimokyti, arba (jei tai susija su ateities numatymu) leidžia bandyti kažką pakeisti ar įtakoti.



P.S. Čia tik mano subjektyvi nuomonė. Pabandžiau analizuoti, taigi atsiprašau jei suklydau.


Tre Lap 02, 2005 1:45 am
Aprašymas
Standartinė 
GintarineAkis rašė:


Geiste, žinoti visuomet yra geriau nei nežinoti.


ar tikrai visuomet geriau žinoti nei nežinoti? žinojimas kartais gali labai brangiai kainuoti..


Tre Lap 02, 2005 2:43 am
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Vas 23, 2005 3:36 pm
Pranešimai: 69
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Jeigu jau pabuvai toje ateityje, tuomet ir prisimeni, kas bus...

Labai būtų įdomu jeigu kas nors pasidalintų savo patirtimi apie tai, kaip prisiminė praeitus gyvenimus.

Parašysiu, kaip atsitiko man. Kartą atlikdama vieną maginį ritualą tiesiog sugavau save, kad pakeičiau veiksmų seką, kuri kartais būna griežtai reglamentuota. Ir taip visas procesas ėmė "plaukti" lietis pats iš savęs. Atsirado žinojimas, ką ir dėl ko turėčiau pakeisti, kaip tai padaryti kitaip, kokios papildomos jėgos sąveikauja procese ir kaip jį įtakoja. Tiesiog jaučiau save besisukančią tame procese. Pagal pojūčius tai buvau aš, o pagal išvaizdą...vyras.


Tre Lap 02, 2005 11:48 am
Aprašymas
Neapsisprendęs (-usi)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Gru 11, 2004 11:36 pm
Pranešimai: 29
Miestas: Vilnius, Nida
Standartinė 
Marija, na bent jau as apie keliones i ateiti negirdejau... :roll:

Amaras, tiesa zinojimas gali brangiai kainuoti, bet nezinojimas gali kainuoti dar brangiau.


Tre Lap 02, 2005 9:57 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007