Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 6:28 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 32 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Druvių pasaulėjauta - kokia ji ? 
Autorius Žinutė
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Klausimas Vigintui,
zenzenas rašė:
O kaip siejama akistat su mirtimi, sunkūs išgyvenimai su druvizmu??? Aš turėjau sunkią akistatą su mirtimi. Draugai juokauja, kad lošiau su mirtimi, tik šį kartą laimėjau aš.

Kodėl druvizmą (labai bjaurus žodis :? ) geriau būtų druwių mokymas ir judėjimas. Mirties, kaip baigtinio fizinio gyvenimo etapo nesiečiau su jokia filosofija. Jei kalbėti apie gyvybės ir mirties santykį ir dvasininkų paruošimą šiems virsmams, tai tada būtų kita kalba.

ašvienis rašė:
Induizmas, budizmas, krikščionybė - vienu ar kitu dalyku man sukelia svetimumo jausmą, pastaroji net kartais prajuokina Druvizmas mane traukia kaip artimiausias mano širdžiai gyvenimo būdas, bet deja apie jį mažai teišmanau
.

Va čia pralinksminot :) sakot, kad druvizmas traukia, bet apie tai nieko neišmanot :shock: Tai kas tada Jus traukia? Apie ką Jūs kalbate, kas jums yra tas dru...(-izmas)? Vigintas išvis nusirašė į lankas, kaip visada su savo karine patologija (jei tai buvo atsakymas Ašvieniui, tai galima ir per PM), o jei čia bandoma rašyti į temą, tai pati tema be ryšio.
Ir štai kodėl:
1. Nėra kol kas jokio druvizmo (kas čia tai sugalvojo?);
2. Nėra, kas atstovautų šį judėjimą oficialiai;
3. Nėra mokytinių, kurie gali pasakyti kas jų mokytojai ir ko jie moko;
4. Nėra net tokio judėjimo, nes nėra kam juda :?:

*Bet yra žmonių kurie bando atrasti savo tautoje atitikmenų tikėjimui baltiška forma ir prakeiktam "pagonio" terminui išreikšti;
* Yra didelis noras atgaivinti savyje drūtumą ir pastovumą tikėjime baltiška forma;
* Yra save paskyrusių šiam eksperimentui ir bandančiu suderinti šių laikų mokslinio determinizmo iškreiptą gyvenimo būdą su dvasine pasaulėjauta baltiškų švenčių šventimo grįsta gyvensena;
* Pagaliau tie žmonės, kurie ryžosi taip gyventi ar įvardino save kažkokia tai sąvoka, kad ir druwiai, tai tik bandymas save sustiprinti dvasinėje plotmėje labiausiai atitinkančiu pasaulėjautą žodžiu.

O jei ir atsiras toks judėjimas, tai nebent tik tada, kai bent saujelė išdrįs sau pasakyti, kad be to aš nebegaliu, tai man svarbiau už orą, tai tiesiog esu aš, o ne mano protėviai ar žemė, kurioje basas bėgiojau. Nes kitu atveju tai yra mūsų LIETUVA, kokia ji bebūtų, kas ją bevaldytų.
Druwiui ne vistiek, kas dvasią penės, koks tikėjimas, kokie Dievai reikšis per jį ir jame.

RRR rašė:
]O tai kas yra nuo vaikystės mano širdyje, tai tarsi akmuo, tarsi žemė, kuri gali būti pustoma vėjo, bet ji amžina. Taip, nesuprantu aš to žodžio druvizmas, bet man to ir nereikia. Man užtenka to ką aš jaučiu.

Kartais, o gal ir labai dažnai mes nesuprantame, bet jaučiame. Tai, kai atsiras tokių, kurie pajaus, kad jis ir yra druwis ir tai pradės ginti, reiškia jame druwio gyvata įgijo galią gintis, vadinasi gali ir kurti.

ašvienis rašė:
]Į druvizmą norėčiau įsigilinti sustiprinimui savo tikėjimo, misijos.

Nežinau kur jūs ten gilinsitės, matyt į Viginto polemikas, bet pagal jūsų kryptį siūlau pasidomėti www.romuva.lt ir tapsite romus bei patenkintas.
Druwiai nėra romūs, jie tokie tampa tik virsmo metu.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ant Bal 04, 2006 1:59 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
ašvienis rašė:
Stiprus ryšys su protėviais, cikliškas gyvenimas pagal Rėdos ratą, darnos siekimas ne tik savyje bet ir su aplinkiniu pasauliu tai ko aš noriu ir siekiu.

Rašiau, kad beveik neišmanau druvių gyvenimo būdo - bet įvardinau savo siekiamybę, veiklos kryptį.
Baltas rašė:
Nežinau kur jūs ten gilinsitės, matyt į Viginto polemikas, bet pagal jūsų kryptį siūlau pasidomėti www.romuva.lt ir tapsite romus bei patenkintas.
Druwiai nėra romūs, jie tokie tampa tik virsmo metu.

Ir nematau kodėl čia reikia Romuvą KIŠTI - gal norint subtiliai pasityčioti. Jei radote mano minčių apie romumą, norą dalyvauti apeigose ir veiklose "bandos" principu - prašau pacituoti. Ar kartais nepasireiškė puikybė tavyje Baltai?


Ant Bal 04, 2006 3:21 pm
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 233
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Klausimas Vigintui,
Baltas rašė:

*Bet yra žmonių kurie bando atrasti savo tautoje atitikmenų tikėjimui baltiška forma ir prakeiktam "pagonio" terminui išreikšti;
* Yra didelis noras atgaivinti savyje drūtumą ir pastovumą tikėjime baltiška forma;

/.../
O jei ir atsiras toks judėjimas, tai nebent tik tada, kai bent saujelė išdrįs sau pasakyti, kad be to aš nebegaliu, tai man svarbiau už orą, tai tiesiog esu aš, o ne mano protėviai ar žemė, kurioje basas bėgiojau. Nes kitu atveju tai yra mūsų LIETUVA, kokia ji bebūtų, kas ją bevaldytų.
Druwiui ne vistiek, kas dvasią penės, koks tikėjimas, kokie Dievai reikšis per jį ir jame.



Va užtai ir nesuprantu aš tų žodžių. Pagal Baltą dabar išeina, kad druwių judėjimas siejasi su Žmogaus kultu (prieš tai jo replikoje minėta, kad "druvizmo esminės kryptys, kurių centras yra Žmogus"), nepriklausomai kur jis gimęs, nepriklausomai kur jis augęs ir kas jo protėviai. Tai tuomet matau prieštraravimą - o prie ko tada ta citatoje minima" baltiškoji forma "?
Baltas dar rašo, kad "Druvis, tas, kas turi ryšį "tarp Dangaus ir Žemės". Tai tarpininko tarp gyvųjų ir mirusiųjų vaidmuo Žemėje." Tada man klausimas iškyla, tarp kokių abstrakčių mirusiųjų ir abstrakčių gyvųjų tada tarpininkaujam druvis?

_________________
Kaip žiūri taip ir matai :)


Ant Bal 04, 2006 5:13 pm
Aprašymas
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Klausimas Vigintui,
RRR rašė:
Tada man klausimas iškyla, tarp kokių abstrakčių mirusiųjų ir abstrakčių gyvųjų tada tarpininkaujam druvis?

Jau minėjau, kad tai ne judėjimas, o prūsų kalboje buvęs žodis, reiškiantis tikėjimą. Pats tikėjimas negali būti -izmas (tikizmas). Todėl sąvoka druwis buvo paimta plačia prasme, kaip žmogaus, kurio dvasinis alkis verčia savęs ieškoti ir save realizuoti. O baltiška forma yra savasties forma, nes jei jau gimėm čia, tai daugelis mūsų savybių yra ne tik genetiškai paveldimos, bet ir suformuotos pačios tautos. Tarpininkavimas yra tokia būsena, kai asmeniniai gebėjimai nukreipiami anapusinės realybės link.

Ašvienis rašė:
Ir nematau kodėl čia reikia Romuvą KIŠTI - gal norint subtiliai pasityčioti. Jei radote mano minčių apie romumą, norą dalyvauti apeigose ir veiklose "bandos" principu - prašau pacituoti. Ar kartais nepasireiškė puikybė tavyje Baltai?

Romuvos judėjimas daugelio atveju arčiau -izmo, kaip pvz. kolektyvizmas, nors taip ir nevartojame, kaip pvz. budizmas, induizmas, bet nesakome krikščionizmas. Romuva gaivina etnokultūra ir tai yra gerai. Jei ponui Ašvieniui atrodo, kad pas mane yra puikybė, tai matome tai, kas pas mus pačius užslopinta.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ant Bal 04, 2006 5:35 pm
Aprašymas WWW
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sek Geg 30, 2004 12:28 pm
Pranešimai: 233
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Klausimas Vigintui,
Baltas rašė:
O baltiška forma yra savasties forma, nes jei jau gimėm čia, tai daugelis mūsų savybių yra ne tik genetiškai paveldimos, bet ir suformuotos pačios tautos. Tarpininkavimas yra tokia būsena, kai asmeniniai gebėjimai nukreipiami anapusinės realybės link.


Na taigi ir aš taip pat galvoju :)
Vadinasi tiesiog nepagavau minties. Bet dabar jau viskas tvarkoj. :wink:

_________________
Kaip žiūri taip ir matai :)


Tre Bal 05, 2006 11:24 am
Aprašymas
Standartinė 
Gana sudėtinga diskusija - juo labiau, kad net pati druwio sąvoka vienąkart minima druwis, kitąkart druvis. Tai tik parodo šios temos abstraktumą.
Jei jau taip norime vadinti baltišką tikėjimo formą - tam reikia tikslaus apibrėžimo bei pavadinimo. Paaiškinimo, kodėl imame jau išnykusios kalbos žodį, o juo labiau jį vartojame "plačiąja prasme". Taip lengva nukeliauti į pievas.
Manau, beveik kiekvienas čia pasisakantis ieško savęs ir savo realizacijos per mums bendrą savasties formą kaip ir rašė Baltas. Bet ar dėl to jau galima vadintis druwiais? Dėl to, kad mūsų panašus gyvenimo būdas? Bet nejau mes nebandome tik atkurti - būtent kurti. O tai savaime atneša pakitimų.
Mums būdingas stiprus ryšys su anapusiniu pasauliu galėtų būti vienas iš kertinių atgaivintos druwizmo sąvokos akmenų. Taip pat darna su aplinka, savo dvasios stiprinimas, baltiškų švenčių šventimas suvokiant jų dvasinę prasmę.


Tre Bal 05, 2006 11:58 am
Standartinė 
Baltai : temos pradžioje minėjau Druidizmą - pažiūrėk Škotijos ar Airijos gyventojų surašymo duomenis, absoliučiai oficialius ir suprasi apie ką aš kalbu :)
Dėl druvis ir druwis čia jau mano "nuopelnas" , dvigubos v nėra lietuviškoje abėcėlėje, todėl tai gramatinė klaida, kas netingite, paklauskite pas bet kokį kompo gramerį :) Ką ten liepiama gerbti šiame forume ??? Teisingai gramatiką :)
O bendrai paėmus, labai keista pasaulėžiūra pačių druvių lyg ir nėra, anot Balto pasisakymų, yra tik mokyklėlė, akademija, kvietimas pasimokius inicijuotis .... Kas gi tada tos akademijos mokinukus mokina, na turbūt kaip kazlauskinėje, vyresnio kurso mokinukai :)

Ašvieni: dėl žodžių dvilypumo tu teisus, bet giluminius norus ne taip jau sunku ir iškelti, tokius esminius, tik tam reikia kantrybės ir laiko :) Jei tau įdomu parašyk į meilą :)
Beje, dėl motyvų, jie pas mane absoliučiai savanaudiški, dabar gyvenu čemodaninėm nuotaikom, vienas draugas škotiškas apsitvarko su darbais, keliam būres ir pusmetį ieškosime darnos jūrose :) Senai norėjau pasigrožėti pietų kryžiumi :) Bet Kaune lieka draugė, pas ją tokios pat problemos buvo, taip pat nežinojo ko norėjo, todėl man ir lengva prognozuoti situaciją:) Jai bus reikalingas susirašinėjimo draugas, susirašinėjime padėsite vienas kitam surasti tuos misijos norus :)


Paskutinį kartą redagavo Vigintas Pen Bal 07, 2006 9:01 am. Iš viso redaguota 1 kartą.



Tre Bal 05, 2006 6:25 pm
Standartinė 
Deja ne vien tik Viginto nuopelnai, tą patį pastebėjau dar bent jau Balto žinutėse.
Aš vis tik laikyčiausi nuomonės - jei jau vartojame šią sąvoką, tai derėtų kiek galima mažiau ir iškraipyti ir vartoti sąvoką druwis.
Mano manymu - sąvokos druwis, duwids, druidas turi bendrą kilmę susijusią su ąžuolas, drūtas bei žinojimu. Tik skirtingose tautose su laiku pavadinimas išsikraipė. Galbūt čia prisidėjo ir graikų ir kitų aprašinėjusių iškraipymai (kaip, kad kurėnas vadinamas kuršėnu).


Ket Bal 06, 2006 10:47 am
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė 
ašvienis rašė:
...pat darna su aplinka, savo dvasios stiprinimas, baltiškų švenčių šventimas suvokiant jų dvasinę prasmę.

Tai ir daro Romuva ir nebūtina ant jos taip aršiai purkštauti.
Kas liečia žodį druwis, tai prūsai neturėjo viengubos v, visada rašė w, todėl rašau su w. Jei lietuvinti, tai reiktų rašyti drūvis, bet taip įveliama klaida prasminė, nes kiekviena raidė yra ženklas su atskira prasme.
Druwis yra prūsiškas žodis tikėjimui išreikšti. Tikėjimas žodis gan naujas ir neišreiškia drūtumo bei praranda ryšį su ąžuolo simbolika, kuri labai svarbi. Sutinku su Viginto pastebėjimais, kad tai labai būdinga druidams, bet tokio druidizmo taip pat nežinau. Druidai, bardai ir filidai buvo žyniai, turintys ir atliekantys religinėms apraiškoms skirtas funkcijas.

Vigintas rašė:
...]O bendrai paėmus labai keista pasaulėžiūra, pačių druvių lyg ir nėra, anot Balto pasisakymų, yra tik mokyklėlė, akademija, kvietimas pasimokius inicijuotis .... Kasgi tada tos akademijos mokinukus mokina, na turbūt kaip kazlauskinėje, vyresnio kurso mokinukai


Kur Jūs Vigintai matėte parašyta, kad tai druwių judėjimo mokykla ar kita kokia nors organizacija? Druwis yra tik abstraktus žodis tikybai baltiška forma išreikšti, bet ir tai paskutiniame pasitarimo posėdyje nebuvo patvirtinta, kad šis žodis visais atvejais tinka dėl prūsiškos savo kilmės ir asociacijų.
Mokyklos ir akademijos tikslas yra mokyti dvasiugdos ir darnos savyje. Todėl žmogus ir yra tas centras, kuris savyje ieško atsakymo, o ne išoriniuose realybės atspindžiuose. Tai ką kalba Ašvienis, tai ir liks tik kalbomis, kurias jam puikiai sekasi raityti, neveltui oro ženklas. Bandė mokytis mokykloje tik teoriškai, nes daugiau nei vieną užsiėmimą neištvėrė. Tai kam čia ta bereikalinga diskusija apie neaišku ką. Juk tą ir norėjau pastebėti pačioje pradžioje, kad diskusijos ašis pagal Vigintą yra druidizmas. Todėl ir paskatinau išsakyti savo požiūrį į neatitikimą pavadinime druvizmas (nėra tokio nei lyderio, nei mokymo). Yra tik Darnos filosofinė kryptis ir Darnos dvasininkų profesijos paruošimo mokyklos.
Ar atsakiau į neaiškumus?

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ket Bal 06, 2006 5:15 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Ačiū Baltai, pagaliau pasidarė žymiai aiškiau ir turbūt ne man vienam ... Na ačiū Dievui, pagaliau nuėjo puta ir liko alus :)

Aš nesu druidizmo atstovas ar kažkoks propaguotojas, papraščiausia jų tyrinėjimai nuėjo žymiai toliau nei mūsiški, žymiai toliau, mane daugiau domina jų patirtis einant savuoju keliu :) Taip pat domiuosi rusų patirtimi, kaip tik rusų, o ne slavų, vėl domina iki krikščioniškas periodas... Beje, abi šakos labai panašios, ne pavadinimais ar apeigomis, bet pasaulėžiūra, pasaulėjauta ... Mane asmeniškai domina ne tiek teoriniai modeliai, o praktinis taikymas šiuolaikiniame pasaulyje, nors kažkoks teorinis pagrindas žinoma irgi būtinas :)

Dėl pačio termino, manau drūvis sėkmingas terminas, na vietoje pagonis - pagankė - musmėrė... Na, pagonis labai jau nekaip skamba, man asmeniškai :) Dėl dvigubos v, na nelabai manau, kad patys prūsai naudojo lotynišką abėcėlę, tai jau okupantų išmislas... Na, pavyzdžiui, prūsų vėliavoje visiškai kitokios raidės, visai kitas raidynas ...


Ket Bal 06, 2006 7:37 pm
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Vigintas rašė:
... mane daugiau domina jų patirtis einant savuoju keliu :) Taip pat domiuosi rusų patirtimi, kaip tik rusų, o ne slavų, vėl domina iki krikščioniškas periodas... Beje, abi šakos labai panašios, ne pavadinimais ar apeigomis, bet pasaulėžiūra, pasaulėjauta ... Mane asmeniškai domina ne tiek teoriniai modeliai, o praktinis taikymas šiuolaikiniame pasaulyje, nors kažkoks teorinis pagrindas žinoma irgi būtinas :)

Sėkmės pas rusus, škotus, ieškant savo namų, o mes dirbsime savo darbus ir eisime savo pasirinktu Tautos keliu.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Pen Bal 07, 2006 10:50 am
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Senokai užšalusi diskusija, manau joje ledus galėtų pralaužti Daugminas, kuris bent jau turi tokias pretenzijas. Tai ką manai Daugminai apie druwių pasaulėjautą ir kelią? Domina visų mintys, kurie nors ir tik čia, forume bendrauja.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ant Gru 18, 2007 12:03 am
Aprašymas WWW
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Spa 04, 2007 10:27 pm
Pranešimai: 34
Miestas: Vilnius
Standartinė 
:) Manau vertėtų pasvarstyti kuo skiriasi druwiška (vienas iš atstovų - Merlinas) ir hindu-budistinė pasaulėžiūros. Žinau, kad yra esminis skirtumas tarp hinduizmo ir budizmo, tačiau man norisi juos priskirti vienai - rytietiškos tradicijos krypčiai. Jaučiu, kad druwiškas kelias yra visai kas kita...
Taip pat labai įdomus yra Kristaus pasaulėžiūros aspektas. vieni teigia, kad jis išsimokslino hindu-budistinėje pasaulėžiūroje, o kiti, - kad druwiškoje pasaulėžiūroje....


Tre Gru 19, 2007 12:00 pm
Aprašymas
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Daugminas rašė:
:) Manau vertėtų pasvarstyti kuo skiriasi druwiška (vienas iš atstovų - Merlinas) ir hindu-budistinė pasaulėžiūros.

Tai būtų jau kita tema.
Daugminas rašė:
Jaučiu, kad druwiškas kelias yra visai kas kita....

Tai pasvarstyk apie tai, ką jauti ir kas sudaro prielaidas tokiems tavo jutimams?

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ket Gru 20, 2007 1:16 am
Aprašymas WWW
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Spa 04, 2007 10:27 pm
Pranešimai: 34
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Manau Kristus savyje talpino ir druwišką, ir budistinę-hindu pasaulėžiūras. todėl jis ir buvo maištingas bei ieškantis, o jo mokymo pagrindu sukurtoje katalikybėje abstu prieštaravimų...
Man taip pat persimaišę druwiška su hindu-budizmu :cry:
Manau išskirtinis dalykas druwiškume yra gyvybės medis. Tai yra spiralinis amžinumas, laiko tėkmė tiek iš praeities į ateitį, tiek iš ateities į praeitį...
Tai yra buvimas čia ir dabar, meditavimas į medį, buvimas jame, reiškimasis per tašką į visumą bei visumoje taškų stebėjimas...
Kažkokių panašumų turi indijos vedantinė tradicija...


Pen Gru 21, 2007 1:17 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 32 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007