Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 5:32 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Pasąmonė ar aiškiaregystė? 
Autorius Žinutė
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bal 11, 2007 10:23 am
Pranešimai: 61
Miestas: Vilnius
Standartinė Pasąmonė ar aiškiaregystė?
Norėjau parašyti į sapnų skyrelį, bet pagalvojau, kad tai juk buvo nei sapnas, nei OBE.

Vakar (penktadienis, 2007.04.27) teko važiuot į polikliniką vėlai vakare. Galvojau, kad, jei būtų kokia medikų šventė, tai nupirkčiau gydytojai gėlių. Galvojimu ir apsiribojau, nes nežinojau, ar iš viso yra medikų šventė. Grįžau namo, pasižiūriu kalendoriun, o ten dar ketvirtadienio, 26 d., lapelis nenuplėštas. Nuplėšęs lapelį, pamačiau užrašą, skelbiantį, kad balandžio 27 d. yra "Medicinos darbuotojų diena".

Nesu iš tų, kurie prieš miegą skaito kalendorius. Kelis lapelius prieš pasikabindamas atsiverčiu paskaityti, bet ne daugiau. Ar čia "suveikė" pasamonė pas mane, ar aiškiaregystės dovaną turiu?

Pasakykit, protingieji kurmiai, ką galvojate.

_________________
Geriau sudegti, negu supūti.


Šeš Bal 28, 2007 12:21 pm
Aprašymas
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Bal 16, 2005 6:35 pm
Pranešimai: 203
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Reikėjo nupirkti gėlių :) Išsigandot, kad nepatogu be progos pradžiuginti žmogų? Man, atrodo, kai yra vidinis poreikis padaryti kažką gražaus, reikia daryti.... nors rizikuoji likti nesuprastas.
O kaip šį reiškinį pavadinti, nežinau... šiuo konkrečiu atveju jums sufleravo jūsų vidinis balsas, čia aš taip pavadinčiau :)

_________________
Gyventi čia ir dabar


Šeš Bal 28, 2007 3:23 pm
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Tai primena prekogniciją - išankstinį žinojimą, protingasis kolega kurmiau :lol:

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Šeš Bal 28, 2007 8:51 pm
Aprašymas WWW
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bal 11, 2007 10:23 am
Pranešimai: 61
Miestas: Vilnius
Standartinė 
PREKOGNICIJA, kaip jau sakiau, man negirdėtas žodis. Manau, kad kažkada anksčiau mačiau kuriame nors kalendoriuje, kad 04.27 yra medicinos darbuotojų diena, o dabar pasąmonė bandė man tai priminti.

_________________
Geriau sudegti, negu supūti.


Pir Bal 30, 2007 10:20 pm
Aprašymas
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Bal 16, 2005 6:35 pm
Pranešimai: 203
Miestas: Vilnius
Standartinė 
BURTONIS rašė:
Tai primena prekogniciją - išankstinį žinojimą, protingasis kolega kurmiau :lol:


Gal galėtumėt pasakyti kokiais autoriais ar žodynais remiatės?
Aš pažiūrėjau knygoje "Paranormalūs reiškiniai senojoje skandinavų literatūroje" Nils Bjorn Kvastad (autorius remiasi šamanizmo ekspertu Mircea Eliade). Nerašysiu čia visų apibrėžimų ir pavyzdžių ką jis rašo, bet iš viso to supratau, kad labai sunku konkrečiai apibrėžti kokį tai reiškinį. Reikia įvertinti labai daug su įvykių susijusių reiškinių. Todėl priskyrimas vienai ar kitai kategorijai yra labiau subjektyvus.
Belieka tik paskaityti įvairių autorių interpretacijas ir susidaryti savo nuomonę.

_________________
Gyventi čia ir dabar


Ant Geg 01, 2007 12:24 pm
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Brigita rašė:
BURTONIS rašė:
Tai primena prekogniciją - išankstinį žinojimą, protingasis kolega kurmiau :lol:


Gal galėtumėt pasakyti kokiais autoriais ar žodynais remiatės?
Aš pažiūrėjau knygoje "Paranormalūs reiškiniai senojoje skandinavų literatūroje" Nils Bjorn Kvastad (autorius remiasi šamanizmo ekspertu Mircea Eliade). Nerašysiu čia visų apibrėžimų ir pavyzdžių ką jis rašo, bet iš viso to supratau, kad labai sunku konkrečiai apibrėžti kokį tai reiškinį. Reikia įvertinti labai daug su įvykių susijusių reiškinių. Todėl priskyrimas vienai ar kitai kategorijai yra labiau subjektyvus.
Belieka tik paskaityti įvairių autorių interpretacijas ir susidaryti savo nuomonę.


Šaltinis
Cituoti:
"Курс лекций Мюнхинского института парапсихологии."
<...>
3. Психометрия/телеметрия
— чтение памяти "мертвой" материи
4. Регрессия
— воспоминание о событиях прежних существований
5. Ясновидение
- когниция (восприятие событий настоящего времени)
- ретрокогниция (познание прошлого)
- прекогниция (взгляд на будущее)
<...>


Tačiau nesirėmiau niekuo, tik savim, o terminą pritaikiau iš parapsichologijos terminologijos.
Visa parapsichologija yra vientisas subjektyvizmas, o ne objektyvūs dalykai, pati puikiai žinote, pati baigėte parapsichologijos akademiją. Todėl laikas remtis profesionaliais parapsichologijos arba psichologijos terminais, jei jau kalbėti apie rimtesnį nagrinėjimą.
Nors Delfino aprašyme ir yra regresijos elementų, tačiau man labiau primena prekogniciją. Be to čia galėjo būti ir psichometrijos variantas, jei seniau jis kažkada yra skaitęs apie medikų šventę.
Bet esmė aprašyme nurodyta į savaiminį žinojimą arba senai užmirštą informaciją, kuri galėjo atsigaminti jam patekus yra panašią situaciją. Šiuo atveju ėjimas pas medikus galėjo sukelti žinotos informacijos savaiminį iškėlimą iš pasąmonės į sąmonės sritį. Hipokampas šia info galėjo jau turėti. Bet mes nežinome ar jis tai žinojo anksčiau. Todėl man ir priminė prekogniciją, tačiau neteigiau, kad yra būtent taip.

Knygoje "Paranormalūs reiškiniai senojoje skandinavų literatūroje" Nils Bjorn Kvastad neatmenu ar aprašo prekogniciją. Jis daugiau tyrinėjo paranormalių reiškinių atvejus skandinavų poemose. Todėl išankstinio žinojimo atvejai pas jį galėjo būti priskirti telepatijai arba aiškiaregystei, o ne prekognicijai.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Pir Geg 14, 2007 11:37 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007