Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Šeš Bir 06, 2020 2:09 pmNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
KNYGOS, kitos publikacijos 
Autorius Žinutė
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė KNYGOS, kitos publikacijos
Knyga “10 sėkmingo gyvenimo paslapčių”
Socialinių mokslų daktaro Sauliaus Pečiulio knygoje “10 sėkmingo gyvenimo paslapčių” pasidalinama su skaitytoju patirtimi – ką reiškia patirti patirti psichikos sutrikimą, atsidurti psichiatrijos sistemoje ir sėkmingai sugryžti į pilnavertį gyvenimą. Tokios knygos Lietuvos istorijoje dar nėra buvę, todėl knyga įvardinta kaip istorinis įvykis Lietuvos kultūroje.
Nuo 1998 m. grupė Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto mokslininkų, vadovaujamų doc. D. Pūro tyrinėja visuomenėje vyraujančius požiūrius į psichikos ligą bei į asmenis, sergančius psichikos sutrikimais. Remiantis šių mokslininkų tyrimais, teigiama, kad “jaunų žmonių tarpe vyrauja neigiamas požiūris.”(psl.5) Pasąmonėje įsitvirtinusiems klaidingiems mitams, kad psichikos sutrikimais sergantys žmonės nėra agresyvesni ar pavojingesni nei visuomenė prieštarauja moksliniai faktai, kurie teigia priešingai, esą asmenys su psichikos sutrikmais dažniausiai tampa aukomis. Todėl ši knyga užpildo trūkstama nišą literatūroje lietuvių kalba apie žmonių, sergančių psichikos ligomis integraciją į visuomenę ir prisideda prie jų stigmatizacijos mažinimo.
Ši knyga moko jau daug kartų įrodymais patvirtintos gyvenimo tiesos: psichikos sutrikimai gali atsirasti bet kuriam iš mūsų, nepriklausomai nuo lyties, rasės, socialinės padėties, pajamų, išsilavinimo, auklėjimo vaikystėje. Autorius pats patyręs klastingą psichikos sutrikimą dalinasi savo patirtimi su skaitytojais. Saulius savo patirtimi iliustruoja, kaip dėl aplinkinių žmonių nesupratimo bei iracionalios baimės, jis, atsiradus psichikos problemų, prarado pirmiausia tai, kas yra svarbu kiekvienam žmogui – pagarbų požiūrį į jį, kaip į individą.
Visuomenės psichikos sveikatos požiūriu – ši knyga parodo tiek žmonėms, turintiems psichikos sveikatos problemų, tiek jų artimiesiems, tiek psichikos sveikatos profesionalams ir visiems žmonėms, kad yra būdai ir keliai, kaip susigražinti psichinę sveikatą, atstatyti pažeistą žmogišką orumą ir integruotis pilnaverčiu nariu į visuomenę.
S. Pečiulio knygoje rasime labai vertingų pasiūlymų, iš kurių galėtų pasisemti patirties pedagogai, nes psichiatrai, anot autoriaus “turėtų užsiimti ne betarpiškai gydymu, o vartotojų kaip asmenybių ugdymu bei doroviniu aulėjimu”(39psl.)
Autorius dalinasi per 15 metų pasiektos išminties perlais kad “nėra taip svarbu, kiek kartų Tu patekai į ligoninę, o yra svarbu, ar Tavo gyvenimas klostosi sėkmingai” (psl.9) bei optimistinio požiūrio principais:
1. net sirgdamas sunkia psichikos liga Tu turi pagrindo būti pačiu laimingiausiu žmogumi pasaulyje.
2. užjausdamas kitus žmones, įsijausdamas į jų problemas bei jiems padėdamas tu tiesiog “neturėsi laiko” pats depresuoti.
Saulius Pečiulis patyrė ir dievišką, kosminį principą:
3. meilė dovanoja Tau sėkmę, kuris yra pagrindinė transformacijos formulė, kurią galima kartoti ir kartoti giliai įsijaučiant į kiekvieną žodį.
4. niekas taip gerai nesupranta psichiatrijos vartotojo kaip kitas vartotojas, todėl, kad vartotojas geriausiai gali pasidalinti savo įspūdžiais ir išgyvenimais su kitu vartotoju.
5. negalima gydyti nuo laimės (laimingo prietrankos sindromas), atvirkščiai, reikia gydyti nuo nelaimės, nuo kančios.
Pabuvęs psichiatrinių paslaugų vartotoju autorius patyrė, kad psichiatrijos mokslas turėtų vystytis humaniškesne kryptimi ir nusprendžia šia knyga pasakyti visiems psichiatrams, ir visai visuomenei, kad “ mes turime pilną teisę būti “nenormalūs”, mes turime pilną teisę būti “laimingi prietrankos”. nes autoriaus karti patirtis rodo jog psichiatrų persistengimo atveju, kuomet iš tikro yra “gydoma nuo laimės” vis dar pasitaiko.
6. Principas, kad kai “nuvažiuoja stogas” – atsiveria Dangus. Tariant vieno klieriko žodžiais kad “psichiatrijos vartotojas yra kažkuria prasme “arčiau Dievo”. Knygos autorius asmeniškai yra išgyvenęs daug nepaprasto “nušvitimo” ir vienybės su Dievu būsenų. “Betarpiškas bendravimas su dvasiniu pasauliu yra apskritai labai dažnas reiškinys tarp vartotojų. Be to skaitydamas mokslinę, religinę ir ezoterinę literatūrą aš radau nepaprastai daug paralelių tarp psichiatrijos vartotojų patirties ir to, kas šioje literatūroje rašoma. Todėl manyje subrendo labai aiškus suvokimas, kad negalima gydyti ne tik nuo laimės, negalima gydyti ir nuo vizualizacijų (arba vadinamų haliucinacijų), nuo įvairių perkeistinių sąmonės būsenų, nuo kelionių po paralelinius pasaulius, kosmosą ar laiką, nuo kalbėjimo su augalais, akmenimis, Saule ar kitomis žvaigždėmis, negalima gydyti nuo teiginių “aš esu genijus”, “aš esu šventasis”, “aš esu Dievas”, “aš esu Kristus” ir t.t. Čia aš noriu sušukti: visos šios būsenos nėra psichikos liga!!! visos jos yra aktyvaus dvasinio gyvenimo norma.“(psl.12) rašo autorius. Dėl to, kad psichiatrai dažniausiai minėtos literatūros nežino ar ja nesidomi jie ima „gydyti“,arba,tiesą sakant, žudoma pati vertingiausia asmenybės dalis – jos dvasinis pasaulis.
Knygoje pateikiama 10 sėkmingo gyvenimo paslapčių:
1. Tavo problema daug kam turi būti paslaptis;
2. Tavo kūrybiškumas gali pateisinti bet kokį „stogo nuvažiavimą“;
3. Tavo atsakomybės jausmas yra pagrindinė vertybė, vedanti į gerus santykius su aplinkiniais;
4. Jeigu Tavo originalumas yra kai kam nepriimtinas – tiesiog vaidink „normalų“, užsidėk kaukę;
5. Reikia mokytis iš klaidų ir stengtis eiti pirmyn – ne degradavimo, o asmenybės tobulėjimo keliu;
6. Alcheminė transformacija – kaip paverstisavo „trūkumus“ savo pranašumais?
7. Naudok specialias psichotechnikas sėkmei užtikrinti;
8. Nieko nekaltink ir dėkok Dievui(ar likimui) už visą gerą, ką turi savo gyvenime;
9. Savipagalba – reikia ne tik naudotis psichinės sveikatos priežiūros sistema, bet ir aktyviai dalyvauti joje padedant kitiems likimo draugams;
10. Gyvenimas yra spektaklis – visas problemas priimk lengvai ir su humoro jausmu.
Knygos pabaigoje autorius pateikia 16 punktų išvadas, kuriose apibendrina, kad psichikos sveikatos problema nėra fatališka kliūtis sėkmei gyvenime ir gerai profesinei karjerai, kad stiprioji psichiatrijos vartotojo pusė yra jo unikalūs talentai. Tai kas yra „normalu“ gilia filosofine prasme, gali būti laikoma“nenormaliu“ buitiniu lygiu. Kad įvairios perkeistinės sąmonės būsenos, vizijos, bendravimas su dvasinėmis būtybėmis, kelionės į paralelinius pasaulius ir t.t. gali būti ir ne psichikos ligos požymiai. Daro išvada, kad psichikos liga prasideda ten, kur prasideda žmogaus kančia arba realus pavojus gyvybei ir sveikatai. Kad psichiatrijos vartotojas turi nugyventi savo gyvenimą sunkinančiomis aplinkybėmis ir kad veikti reikia apgalvotai atsižvelgiant į šias sunkinančias aplinkybes, tai užtikrins sėkmę. Kad pagrindiniai raktai į sėkmę yra meilė, tikėjimas ir viltis. Meilė harmonizuojavisus jausmus ir formuoja „gerą charakterį“, tikėjimas Dievu, savimi bei savo svajone suteikia dvasinių jėgų sėkmei pasiekti, viltis yra pagrindinis saugiklis ar „angelas sargas“ patekus į bėdą. Kad reikia atsargiai informuoti apie savo psichinę sveikatą aplinkos žmones ir ne anksčiau nei sudarysite jiems gerą pirminį įspūdį apie save, kaip gerą draugą, žmogų, bendradarbį. Kad kūrybiški žmonės neva turi polinkį į psichikos ligą, kuo jie gali pukiai pasinaudoti, kaip teigiamą asmenybės aspektą. kad vartotojas turi būti maksimaliai atsakingas ir valingas savo santykiuose su aplinkiniais. Kad yra naudinga savo originalumo nedemonstruoti tiesiog vaidinant „normalų“ ar užsidedant „normalumo“ kaukę. Kad siekiant progresuoti, kaip asmenybei savo ligos paūmėjimo atvejus tikslinga vertinti kaip naudingas pamokas, nedarant ateityje tokių klaidų. Nurodoma, kad minčių, jausmų ir pojūčių chaosą transformuoti į harmoniją. Psichologai ir psichiatrijos pedagogai turi padėti vartotojui, kad „fiks“ idėja virstų „genialia mintim“, netvarkingas emocijų blaškymasis virstų harmoninga jausmų gama su meile centre, o chaotiškas subtilaus pasaulio regėjimas ar kitoks išgyvenimas virstų kontroliuojamais parapsichologiniais (ekstrasensoriniais) talentais.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Ant Bal 26, 2005 2:24 am
Aprašymas WWW
Standartinė 
Ar visuose knygynuose yra ši knyga?


Ant Bal 26, 2005 1:52 pm
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Kažkas matė Vagos knygyne.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Ant Bal 26, 2005 2:35 pm
Aprašymas WWW
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 224
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
O gal žinot kur gaut knygą "Apie tave ir tavo žvaigždę" ?
Labai jos reikia....

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Ket Bir 30, 2005 12:36 pm
Aprašymas WWW
forumo burtininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Geg 14, 2005 10:42 am
Pranešimai: 304
Miestas: Buvusi sostinė
Standartinė 
Reiktu informacijos plačiau: autorius, metai, leidykla, (iš kokios srieties, ar ezoterika ar astrologija, ar psichologija?)

_________________
Tiesa, kaip šešėlis po tavo kojom...
Aš esu, vadinasi tu gyvas<:)


Ket Bir 30, 2005 2:49 pm
Aprašymas
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 224
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Nežinau nieko daugiau. Sritis astrologija, nes apie dangaus kūnų įtaką charakteriui rašo. Žinau, tik kad violetinės spalvos. Atrodo autorė moteris. Leidimo metai :roll: gal jau nuo 1900, apie 1992... Neiškočiau jei turėčiau, bet kažkas jos man negražino...

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Ket Bir 30, 2005 5:01 pm
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Tokios aš neturiu. O kokia kalba parašyta?

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ket Bir 30, 2005 5:38 pm
Aprašymas WWW
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 224
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Lietuvių kalba. Ant galo dar buvo l. gražūs eilėraščiai kiekvienam zodiakui... :)

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Ket Bir 30, 2005 5:45 pm
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė 
O jeigu mes tau sukursim eilėraščius visiems zodiako ženklams, ar tiks? O astrologinės prognozės galima rasti kiekvienoje astrologinėje knygoje. Šiaip pasiklausiu savo kolegų astrologų, gal kas nors ir turi.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ket Bir 30, 2005 5:49 pm
Aprašymas WWW
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 224
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Na dėl eilėraščių ne taip svarbu. O tas astro apibūdinimas buvo gan tikslus ir paltus. Dar apie metalų įtaką rašė. Buvo gera knyga ir nzn kur vėl ją gaut ar bent atsišviest. Šiaulių P.Višinskio bibliotekoje yra turėta, bet dabar dingusi...

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Ket Bir 30, 2005 6:04 pm
Aprašymas WWW
Poezijos burtonė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2004 10:30 am
Pranešimai: 389
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Tiksliai nepamenu, bet šiandien tokiupavadinimu knygą lyg ir mačiau dėvėtų knygų turgelyje Kaune, bet nevarčiau jos. Bet tau turbūt nelabai aktualu Kaune.

_________________
Kilt, net jei patys sparnai nekyla aukštyn...


Ket Bir 30, 2005 11:41 pm
Aprašymas
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Bal 16, 2005 6:35 pm
Pranešimai: 203
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Gal ši knyga? www.libis.lt

Apie tave ir tavo žvaigždę / Angelina Zalatorienė ; iliustr. Ž. Lekečinskaitė
1992 Vilnius

_________________
Gyventi čia ir dabar


Pen Lie 01, 2005 11:05 am
Aprašymas
Paslapčių ieškotojas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 224
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Brigita rašė:
Gal ši knyga? www.libis.lt

Apie tave ir tavo žvaigždę / Angelina Zalatorienė ; iliustr. Ž. Lekečinskaitė
1992 VilniusBūtent šita. Bet Šiauliuos bibliotekoje jos nėra....

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Pen Lie 01, 2005 3:49 pm
Aprašymas WWW
Poezijos burtonė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2004 10:30 am
Pranešimai: 389
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Gali bandyt užsisakyt per tarpbibliotekinį abonimentą, jeigu labai reikia. centrinėje bibliotekoje pasiteirauk apie tokią galimybę. Deją, teks mokėti siuntimo išlaidas.

_________________
Kilt, net jei patys sparnai nekyla aukštyn...


Pen Lie 01, 2005 3:56 pm
Aprašymas
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Atrodo mačiau Akropolio knygyne Vilniuje, bet manau galim rasti ir kitur, nelabai populiari ši knyga, bent jau tarp astrologų.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Pen Lie 01, 2005 3:57 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007