Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ant Kov 19, 2024 6:18 am



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
Prietarai 
Autorius Žinutė
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Cituoti:
Yra toks prietaras, kad nereikia tarkim prisidegti cigaretės nuo žvakės ar šiaip ko, o vietoj žvakės naudoti degtukus.

Norint aiškintis prietarus, reikia šiek tiek nusimanyti apie bočių simboliką bei daiktų prigimtį ir kas su kuo siejama.
Žvakė siejama su auka Dievui. Vaškinės žvakės pagrindą sudaro vaškas, kurį bitelės surenka iš savo liemens žvynelių. 1 kg vaško reikia apie 1 milijoną bitelių, bent taip rašo bitininkai. Knatas yra iš lininio siūlo. Anksčiau žvakes liedavo tik bažnyčiai, o sau tik ypač retoms progoms, tokioms kaip krikštynos, vestuvės, laidotuvės, nes tai labai didelė prabanga, namuose dažniausiai balanas degindavo. Iš tokios žvakės kilmės yra ir mįslė: " bičių liemuo, lino gelmuo, viršuj mėnesėlis teka. Kas?" Tai žvakė. Kaip matome iš mįslės, ugnelė siejama su mėnuliu, kuris pas protėvius Dievaičiu buvo vadinamas.
Dabar cigaretės. Jos grynas importas ir tikrai atplukdytas. Tabakas buvo siejamas su Welino pasauliu, pas krikščionis Velnio. Tabako dūmai yra tamsiųjų jėgų simbolis. Todėl uždegti reikia su degtukais, nes degtukų siera taip pat siejama su požemio dievybėmis, ji smirda, yra gaunama kasybos būdu.
Kad jūreivis mirtų nuo cigaretės pridegimo žvake, reikia daugiau nei prisidegti :) Tačiau toks samprotavimas rodo, kad žvakė išties yra aukojimo paskirties, o tas, kas atplukdė cigaretes (jūrininkai), siejamas su daiktu cigarete tiesiog ryšio principu (iš kur atėjo, to ir turi savybių). Todėl uždegus cigaretę (jūrininką) žvake (auka dievui), mes tarsi daiktų sąsajas perkeliame į žmonių pasaulį, paskiriame jūrininką, kaip auką Dievui. Tai senosios magijos atspindžiai, kurie rodo, kaip magai galėjo veikti gyvųjų pasaulį. Kas kartais mums atrodo naivu, giliau pasikapsčius pasirodo nuostabu...

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Pen Rgp 11, 2006 12:29 am
Aprašymas WWW
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lie 31, 2006 10:47 pm
Pranešimai: 46
Miestas: Klaipėda
Standartinė 
Turiu nemirtingą prietarą jau net nbeatsimenu nuo kada, tai - išeinant iš namų, pažiūrėti į veidrodį. Dabar savo namų koridoriaus sienas papuošiau didžiuliais veidrodžiais :lol: , kad visada pro juos praeičiau :D . Kaip jau daug kas minėjo, mano tėvų šeimoje priimta uždengti ne tik veidrodžius, bet ir visus atspindinčius paviršius, mirus tuose namuose gyvenusiam asmeniui. Pati gyvenu su juodu katinu, kuris man neša tik džiaugsmą, kol nepradeda vaidinti Tarzano ant brangių užuolaidų :lol: . Dar turiu tokį ale prietarą, nes labai renkuosi žmones, kurie gali lankytis mano namuose, o po abejotinų svečių iškart iššluoju namus link durų, padarau skersvėjį, po to dar pasmilkau. Labai saugau savo namus :). Gal dar galima būtų paminėti, kad niekada nenusimaunu savo Amžiną Atilsį močiutės ir prosenėlės buvusio vestuvinio žiedo, kuris pereidavo jau nuo šaltos mirusios rankos ant šiltos gyvos rankos. Apskritai daug daiktų turiu savo mirusios močiutės ir su didžiausiu malonumu juos nešioju ir naudoju :) . Nelaikau savęs prietaringa. Visa tai gaunasi natūraliai ir man tai malonu :)

_________________
Mieliausia - Nekenčiausia :)


Sek Rgp 20, 2006 6:59 am
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė Re:
optiMiste rašė:
ir aš niekada iki tol nebūčiau patikėjus, kad galima bijoti savęs, kad ir koks bebūtum, bet... :roll: tikrai dar per mažai savęs pažįstu. tiesiog išsigandau savo kitos pusės (galbūt tai galima pavadint savo šešėliu), kurios šiame gyvenime dar nebuvau mačiusi :shock: labai tikiuosi, kad kada nors save visą pažinsiu ir nesibijosiu. o gal tai neįmanoma :?: :?
bet džiaugiuosi patyrus tokį "nuotykį", nes taip savo kailiu patyriau veidrodžio galią. dabar man tai jau ne tik prietaras. kaip ten sakoma: geriau kartą pamatyt, nei 100 kartų išgirsti :)

Ir kaip mes atrodome, kai save atrandame?

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Spa 17, 2012 11:40 pm
Aprašymas WWW
Neapsisprendęs (-usi)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Bir 25, 2013 1:40 pm
Pranešimai: 19
Standartinė Re: Prietarai
,,Mano močiutė turi nuostabų prietarą – išeidama iš namų, ji visuomet kryžiaus ženklu pažymi namų duris ir persižegnoja pati. Nežinau, kodėl tas prietaras man taip patinka. Gal dėl to, kad niekada nežinojau, ką jis reiškia – saugios kelionės ženklas?, namų apsauga?, šiaip įprotis? Niekada, tiesą sakant, ir nenorėjau tiksliai žinoti, ką šis prietaras reiškia mano močiutei. Lyg man trūktų savų. " mano senelis taip daro visada, tą įpratau daryti ir pati..

Man įdomūs prietarai dėl plaukų kirpimo- niekad ankščiau nekreipiau į tai dėmesio, bet pastaruoju metu tenka išgirsti kaip kiti kerpa plaukus tik tam tikru metu


Tre Lie 17, 2013 1:18 pm
Aprašymas
Neapsisprendęs (-usi)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Bir 25, 2013 1:40 pm
Pranešimai: 19
Standartinė Re:
Brigita rašė:
Prisimenu kaip močiutė mums, 6-7 metų vaikams, drausdavo žiūrėti į veidrodį ir švilpauti namuose. Esu girdėjusi, kad jūrininkai turi prietarą, kad "laive negalima švilpauti, nes galima prisišaukti audrą ir t.t.". Gal kas žinot ką tie prietarai reiškia :?:


na, aš apie švilpavimą esu girdėjusi, kad jei švilpsi- prašvilpsi visus savo pinigus.
dar žinau prietarą, kad negalima laikyti rankinuko, kuprinės, ar kito daikto, kuriame laikome pinigę ant grindų, nes taip pat neteksime pinigu


Tre Lie 17, 2013 1:22 pm
Aprašymas
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Prietarai
Preila rašė:
Man įdomūs prietarai dėl plaukų kirpimo- niekad ankščiau nekreipiau į tai dėmesio, bet pastaruoju metu tenka išgirsti kaip kiti kerpa plaukus tik tam tikru metu

Tai susiję su mėnulio fazėmis.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Šeš Lie 20, 2013 1:20 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007