www.baltai.lt
http://baltai.lt/kurono_forumas/

skaičius 7 ir nuodėmės reikšmės
http://baltai.lt/kurono_forumas/viewtopic.php?f=49&t=522
Puslapis 11

Autorius:  Šešėlis [ Tre Vas 22, 2006 12:02 am ]
Pranešimo tema:  skaičius 7 ir nuodėmės reikšmės

ANGELINA ZALATORIENĖ

LAIKO SAUJA


Mes nesuprasim vienas kito, kol supaprastinsime
kalbos iki septynių žodžių

D.Džibranas


SEPTYNI

yra pasaulinis ir absoliutus, laiko ritmų skaičius. Jis magiškos galybės, žinių ir paslapčių simbolis. Septyni savyje laiko 4 ir 3, 5 ir 2. Jis yra dvasios skaičius, viešpataujantis virš materijos, panašiai kaip 5.

Jeigu skaičius 7 atsispindėtų tiktai septyniose spalvose Vaivos juostose, gal ir neskirtume jam tiek daug dėmesio. Tačiau jis visur, kur yra paslaptis. Savaitėje septynios dienos.

Mėnulio fazės trunka septynias dienas. Kiniečių kalendoriuje, kuriame puikiai susiderina Saulės ir Mėnulio ritmai, mėnulio pradžia visad sutampa su jaunu mėnuliu, o mėnesio vidurys - su pilnatimi.

Muzikoje, gamoje, danguje - septyni mus jaudina. Pavyzdžiui, septynios didžiosios planetos, septynios žvaigždės Didžiuosiuose ir Mažuosiuose Grįžulo ratuose, septynias dienas reikia laukti, kol sužinosi prigis-neprigis persodintas žmogui organas... Bosiuetas pasakė - septyni yra pilnatvės sinonimas, septynių metų ritmai žmogaus gyvenime. Septyni sakramentai, septynios čakros, septyni laisvieji menai viduramžiais, septyni periodai cheminių elementų lentelėje... O dabar, kantrusis Skaitytojau, mažas egzaminėlis. Padėkite knygą į šalį ir išvardinkite septynias Didžiąsias Nuodėmes... Pavyko? Ar nelabai... Pasitikrinkite ir ben vieną išmeskite iš savo gyvenimo.

O nuodėmės tokios:

1. Begalinis išdidumas.
2. Gašlumas.
3. Pyktis.
4. Tingėjimas.
5. Godumas.
6. Pavydas.
7. Persisotinimas.

P.S. Jei mes išpažintume vienas kitam savo nuodėmes, visi juoktumės vienas iš kito, kad esame tokie neoriginalūs. Jei visi atskleistume savo dorybes, irgi juoktumės dėl to paties.

D.Džibranas

Autorius:  Daiva [ Tre Vas 22, 2006 3:07 pm ]
Pranešimo tema: 

Ar pastebėjote, jog tik viena iš septynių nuodėmių turi būdvardį - begalinis.
Ar tai reikštų - kad išdidumas nėra nuodemė, jei turi ribas.

Autorius:  Daiva [ Tre Vas 22, 2006 8:50 pm ]
Pranešimo tema: 

Pasakojimas iš Dyzano stanzos:

Septintosios amžinybės virpėjimas sklinda per Begalybę;
Motina pučiasi (yra nėščia) iš vidaus, kaip lotuso pumpuras.

Virpesiai pasklinda, savo vėju paliesdami visą visatą
ir gemalą, tūnojusį Tamsoje (nepasireiškusį);
Tamsa, alsuojanti virš snaudžiančių Gyvybės vandenų.

Tamsa skleidžia Šviesą;
ir vienas spindulys krenta į Motinos gelmes.
Jis praskrodžia Nepradėtąjį kiaušinį,
priverčia Amžinąjį kiaušinį virpėti
ir įmeta neamžinąjį kondensuotą gemalą į pasaulio kiaušinį.

Tada trys įkrenta į keturis.
Spinduliuojanti Esmė tampa septyniais viduje, septyniais išorėje;
Švytintis kiaušinis, pats būdamas trys,
Kreša į varškę ir sklinda po Motinos gelmes
Pagrindas, besikuriantis Pirmapradžio gyvybės okeano gelmėse.

Pagrindas pasilieka, Šviesa pasilieka, varškė pasilieka, -
vien tik Oeahoo yra Vienintelis"
http://www.spauda.lt/plato/wcreat.htm

Autorius:  Hestija [ Pen Kov 03, 2006 11:47 pm ]
Pranešimo tema: 

O 7 mano mėgstamiausias skaičius :) .

Autorius:  Vestale [ Tre Bal 05, 2006 12:04 pm ]
Pranešimo tema: 

Beskaitinėdama profesinę spaudą, radau tokį straipsnį, šeip pamaniau, kad gal kam nors bus įdomu. Čia ištrauka iš jo.

"Išmininčių pasaulio ir stebuklų skaičius

Skaičius 7 ypatingas daugelyje kultūrų ir religijų. Babiloniečių kultūroje skaičiuojami 7 skirtingi dangūs. Septynių pakopų šventykla – zikuratas- pastatyta iš septynių spalvų plytų, o į Saliamono sostą veda septyni laipteliai. Viduramžiais septynių dangų atsvara tapo septyni pragarai, o septynios dvasios buvo gretinamos su septyniomis piktosiomis dvasiomis.
Graikijoje tai šventas Apolono skaičius. Graikų mitologijoje žinotinos septynios nakties dukros, arba hesperidės, septynios Atlanto dukros arba plejadės, kurias Dzeusas pavertė žvaigždėmis danguje. Legendos byloja apie septynis Helijo sūnus, septynias Niobės dukteris ir septynis sūnus. Žinomi septyni senovės išminčiai (Talis, Bijantas Prienietis, Pitakas, Solonas, Kleobas, Cheilonas, Periandras), septyneri Tėbų vartai, Septynetas prieš Tėbus.
Jau senovėje vardyti septyni pasaulio stebuklai – garsiausi statybos ir meno kūriniai. Tai Egipto piramidės; Kabantys Semiramidės sodai Babilone; Artemidės šventykla Efese; Dzeuso statula Olimpe, nukaldinta Feidijo; Halikarnaso mauzoliejus (arba karaliaus Mauzolo kapas) Mažosios Azijos pietvakariuose; Rodo kolosas – 30m aukščio bronzinė saulės dievo Helijo statula; Faro švyturys prie Aleksandrijos – 110 m aukščio.

Septynios savaitės dienos

Babiloniečiai stebėjo 7 palnetas. Greičiausiai dėl to atsirado 7 dienų savaitė, Mėnulio mėnuo. Mėnulis dangaus skliaute yra matomas 28 dienas, šis laikotarpis padalytas į 4 fazes po 7 dienas. Šia samprata pagįstas Mėnulio kalendorius, kurio laikytasi daugelyje kultūrų.
Daugelyje kalbų planetų pavadinimais vadinamos savaitės dienos. Antai pirmadienis (Monday, Montag) nurodo Mėnulį, antradienis (martes, martedi) – Marsą, trečiadienis (mercoledi) – Merkurijų, penktadienis (venerdi) – Venerą, šeštadienis (Saturday) – Saturną, o sekmadienis (Sunday, Sonntag) – Saulę.
Su septyniomis planetomis susiję 7 vėjai, 7 jūros, 7upės, 7 dykumos, 7 Žemės, gyvenimo ir laiko dalys.Iš babiloniečių astronominių stebėjimų kilusios septynios vaivorykštės spalvos.
Su septynių planetų skaičiumi siejama ir septyniakampė žvaigždė, kurią savo valstybiniu simboliu laiko Gruzija, Australija ir Jordanija.

Laimė ir nelaimė – greta

Tikėjimas septintu dangumi kaip didžiausios palaimos vieta ir būsena radosi Babilone, o vėliau išplito kitose kultūrose.
Skaičius 7 dažnai laikomas laimės simboliu: tai septynios arklio pasagos, septyniomis vinimis prikalta arklio pasaga. Jei kas sulaukdavo septinto sūnaus ar septintos dukters, tikėdavo, kad likimas juos bus apdovanojęs ypatingais gabumais ir talentais. Tikėta stebuklinga septynių žolelių arbatos galia. Graikai septintą savaitės dieną laikė šventa – tą dieną ir kelionės klojosi sėkmingai, ir pasėtas grūdas nešdavo didelį derlių. […]

Daugelyje kultūrų skaičius 7 laikytas nelaimingu – tai septyni demonai, septynios piktosios dvasios, septynios nelaimės, septyneri pragaro vartai. Hipokratas, kurio priesaikos ir šiandien laikosi gydytojai, teigė, kad šis skaičius valdo ligas, todėl skausmingi negalavimai dažniausiai trunka 7 dienas, o sveikatos atžvilgiu kritiškiausias septintas mėnuo.
Tikėjimas skaičiaus 7 blogumu atėjo iš žydų, kurie manė, kad septintą savaitės dieną geriausia nieko nedaryti, nes bet koks veiksmas užtraukia nelaimę. Nelaimingomis buvo laikomos visos dienos, kurios dalijosi iš 7,- tai 14, 21 ir 28 dienos. […]

parengė Ingrida Sabalytė"

Autorius:  svyturys [ Pen Bir 30, 2006 8:36 am ]
Pranešimo tema: 

Teosofiniai šaltiniai byloja, kad žemėje yra užkasti 7 kosminiai magnetai ir tos vietos 7 spinduliais susijusios su 7 Baltosios Brolijos Hierarchais, arba Šambalos Mokytojais. Dardžilingas -tai Pirmojo, Mokytojo Morijos, spindulio miestas. Netoli Dardžilingo, Gūmo kaimelyje 1850 m. buvo pastatytas nedidelis Jiga Čiolingo vienuolynas ir šventykla, kurioje suspindo kerimo grožio Budos Maitrėjos statula. Šio amžiaus pradžioje, pasak legendų, Šambalos mokytojai Gūme buvo įkūrę savo ašramą, o Morija jame dirbo, įsikūnijęs Tibeto lamos pavidalu.
Jurga Ivanauskaitė " Tibeto mandala"

Gal skaičius 7 yra kryptis einantiems dvasiniu keliu? Vertikalaus bendravimo su kosmosu kanalas. Manau, kad šis skaičius riša pradžia, dabartį, ateitį.

Autorius:  Hestija [ Ant Lie 11, 2006 11:06 pm ]
Pranešimo tema: 

O dar susidomėjau, kodėl per kompiuterį ar šiaip spaudoje 7 rašome be pagaliuko per vidurį, o rašytinį su. :roll:

Autorius:  žemaitis [ Ant Sau 23, 2007 6:17 pm ]
Pranešimo tema: 

Rašoma su brūkšneliu, manyčiau, iš praktinių sumetimų- juk rašant ranka ir vienetą, ir septynis vizualiai dažnai gaunasi tas pats. Taigi įmetus brūkšnelį viskas tampa aišku kur 1, o kur 7.

Autorius:  Hestija [ Pir Sau 29, 2007 12:27 am ]
Pranešimo tema: 

O tai jau spausdintas labai skiriasi... :roll:

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/