Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 11:49 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Reinkarnacija 
Autorius Žinutė
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Tre Lie 11, 2007 5:21 pm
Pranešimai: 19
Miestas: Utena
Standartinė Reinkarnacija
Daug žmonių domisi reinkarnacija. Vieni ja rimtai tiki, kiti ją laiko įdomia filosofine idėja, dar kiti ją karštai neigia. Neseniai Amerikoje Gallupo instituto įvykdyta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 23% suaugusių amerikiečių tiki reinkarnacija. Tačiau iš šių 35 milijonų "tikinčiųjų" vargu ar daugelis giliau ją suvokia. Dažnai ji lieka tik paviršutiniška tema pokalbiams prie kavos puodelio. Daugelis žmonių apie reinkarnaciją rašo knygas ar straipsnius, kuriuose dėsto savo idėjas ir supratimą. Šios idėjos dažnai prieštarauja viena kitai, tuo sukeldamos tik dar daugiau sumaišties ir nusivylimo nuoširdiems tiesos ieškotojams.
Ką Jūs manote šiuo klausimu? Ką galite pasiūlyti? Gal kas prisimena pareitą gyvenimą (us). Būtų įdomu.


Pir Lie 16, 2007 6:08 pm
Aprašymas
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Reinkarnacija
Orakulass rašė:

Ką Jūs manote šiuo klausimu? Ką galite pasiūlyti? Gal kas prisimena pareitą gyvenimą (us). Būtų įdomu.

Tema be pabaigos. Pasiūlyti galiu šią temą panagrinėti iš kitos pusės. Tai yra kelti klausimą iš kitos pusės.
1.Ką mes įvardiname žodžiu reinkarnacija?
2.Kokiais nenuginčyjamais faktais galim pasiremti, kad reinkarnacija neegzistuoja?

Dabar dėl atsiminimų. Atmintis, tai smegenų veiklos produktas, informacijos priėmimas į hipokampo sritį, jos kaupimas ir atgaminimas esant reikalingam impulsui iš išorės. Tačiau ar tikrai galima teigti, kad atmintis, tai tik mūsų gimimo ir prenatalinio laikotarpio patirties išdava?
Kažkada Universitete paklausiau dėstytojų, kodėl hipokampas vadinamas Amono ragais, o kitur Amonio? Į šį klausimą man negalėjo atsakyti, nes nežinojo elementarios Egipto mitologijos. Man paaiškino, kad tiesiog skirtingai rašoma literatūroje, o prie ko čia amonis ar amonas nežinojo.
Pasigilinkim į šį pavadinimą. Kas gi yra Amonas ir amono ragai arba hipokampas?
Cituoti:

Amonas Ra egiptiečių mitologijoje – dievas, įkūnijantis Saulę.
Vaizduojamas kaip vyras, užsidėjęs ant galvos dvi plunksnas.

Mitai
Amonas buvo Heliopolio eneados vyriausiasis dievas, Memfio ogdoadoje kartu su „sukurtąja“ deive Amauneta įkūnijo neįžvelgiamą kosminę tamsą – vieną iš pirminių Visatos elementų. Įsigalint sinkretizmui, Amonas susiliejo ne tik su Ra, bet ir su Atumu, Minu, Ptachu, Sobeku, Chapu ir kt. Amonas – polifunkcialus dievas, visapusiškos veiklos demiurgas. Iš pradžių jis sukūrė pats save, paskui – pasaulį, dievus ir žmones. Kaip vienkartinio veiksmo demiurgas, Amonas yra „tolimasis dievas“, bet jis ir kaip artimasis dievas be paliovos ir aktyviai dalyvauja gamtos dievų ir žmonių gyvenime.
Citata iš Vikipedijos


Paveikslėlis
Cituoti:
Ra (Re), "kuriančioji galia", "kūrėjas" buvo Saulės dievas, vyriausias iš visų. Pagal mitus, iš jo burnos išėję pirmieji dievai, o iš ašarų - žmonės.
Ankstyvuoju laikotarpiu tapatintas su Horu, turėjusiu vanago ar sakalo išvaizdą. Manyta, kad dangumi ar požemiu jis plaukia laivu. Jo kulto centras buvo Annu (žydų On, graikų Heliopolis - dabartinio Kairo vietoje) 5 dinastojos pirmasis faraonas Userkaf buvo Ra vyriausiasis žynys - ir nuo jo laikų prie faraonų vardo pridedama dalelytė Sa-Ra (Ra sūnus). <...>

http://www.spauda.lt/mitai/artimi/crlotos.htm
Cituoti:
Avino žvaigždyno hieroglifo reikšmė - ėriuko aukojimo kultas, kuris gyvavo tūkstantmečius.
Paveikslėlis
<...>Vyriausias Egipto dievas, Saulės dievas Amonas Ra, kurio švenčiausiuoju gyvulėliu buvo laikomas avinas, dažnai vaizduojamas su avino galva. Ant Avino ragų žėri Saulės diskas – kosminės išminties simbolis.<...>

http://www.astronomija.info/idomybes/zvaigzdynuk.php

Iš minimalios informacijos mes matome, kad Amonas yra siejamas su pagrindine Saulės šviesa, su kūryba ir pirmuoju Avino zodiako ženklu ir avino galva bei ragais.

O dabar pasižiūrėkime į smegenų anatomijos pavadinimus.
Cituoti:
hippocampus jūrų arkliukas/Amonio ragas/hipokampas


Cituoti:
Jūrų arkliuko pavadinimas kilo iš graikiško žodžio hippos- arklys ir lotyniško campus- laukas. Dar jis vadinamas hidripu (graikiškai hydro- vanduo). Graikų mitologijos jūrų dievo Poseidono karietą traukia hipokampai.
Knygoje ''Fiziologas'', parašytoje apie II a. po Kr., sakoma, kad kai kurios jūrų legendos hipokampą vadina ''visų žuvų karaliumi''. Bet vėliau senuosius mitus išstūmė judaizmas ir krikščionybė, todėl ir tos legendos truputį pasikeitė: jose pasirodė auksinė žuvis, gyvenanti Rytuose. Šiame variante hipokampas- į Mozę panašus vedlys: ''Susitikusios ir susimetusiosį guotą, jūros žuvys iš šiaurės ir pietų; ir jos plaukia auksinės žuvies link, o hidripas jas veda. Visos žuvys ir hidripas, prisiartinę prie auksinės žuvies, sveikina ją kaip karalienę''.

Tai aprašymas, kada senąją mitologinę sistemą keitė naujoji. Tai Žuvies epochos pradžia, kai Saulė tekėjo per lygiadienį Žuvų žvaigždyne, todėl Auksinė žuvis čia yra vadinama karaliene. O Hipokampas yra vedlys į povandeninį pasaulį. Štai Dievas Poseidonas šiuos arklius pasikinkęs leidžiasi į savo karalystę.
Ką gi bendro turi Egipto Amonas su Poseidono Hipokampais? Būtent Žuvies žvaigždynas keitė prieš tai buvusį Avino žvaigždyną Saulei tekant per lygiadienį. Turėjo keistis ir mistinė patirties vieta smegenyse. Greičiau ne pati vieta, o pobūdis įeiti į Dievų Žemę arba EZOTERRą (Asų žemė). Mes panirome 2000 metų į jūros dugną, kur karaliavo ŽUVIS ir krikščionybė. Tačiau ar krikščionybė nėra tik Kali jugos apibūdinimas? Beabejo. Tam Kristus ateina, kad nuspėjama Žmonijos leidimasis į pačią tamsiausią Visatos evoliucijos vietą, tai proto užtemimas, civilizacijos suklestėjimas, karų išplitimas, didžiausia rizika susinaikinti ir sunaikinti Žemę. Todėl reiktų atsieti Kristaus mokymą, nuo bažnyčios nešto Kristaus kulto.

O dabar apie smegenų veiklą ir kaip atrodo tie Amono ragai arba hipokampas?
Paveikslėlis
Kaip matote, smegenyse išties yra "ragai" ant kurių galų taip vadinami migdolai.
Cituoti:
<...>Neuronų sugebėjimas keisti tarpusavio sąveikos stiprumą (sinapsių ''svorį'') įgalina smegenis įsiminti informaciją. Regis, kad kone visos smegenų dalys sugeba keisti sinapsių svorius, taigi - įsiminti. Tačiau viena smegenų dalis yra ypač svarbi smegenų programavimui - tai hipokampas. Jei skaitytojo/s hipokampas staiga sustreikuotų tuo metu, kai ji/s susipažįsta su nepažįstamu žmogumi, jam/i tektų kartoti susipažinimo ritualą kas pusę minutės, nes atmintyje neįsitvirtintų jokia informacija apie susipažinimo faktą. Įdomiausia, kad hipokampas ne tik įsimena dienos įvykius, bet ir atlieka mokytojo vaidmenį smegenų žievėje. Manoma, kad sapnų metu hipokampas pakartotinai pergroja dienos įvykius (užkoduotus keista, ''froidine'' kalba) smegenų žievei, kad pastaroji galėtų formuoti apibendrintas įvykių reprezentacijas. Sakoma: hipokampas padeda konsoliduoti atmintį.

Čia būtų galima trumpai paminėti, jog šiuo metu yra kilęs nemažas susidomėjimas vienu požieviniu branduoliu, vadinamuoju migdoliniu kūnu. Kaip ir hipokampas, migdolinis kūnas turi stiprius ryšius su smegenų žieve. Nustatyta (J.Le Doux ir kolegos), jog šis branduolys gali dalyvauti formuojant sąmonei neprieinamą emocinę atmintį. Hipokampas tarpininkauja formuojant mūsų sąmoningą atmintį, o migdolinis kūnas padeda organizmui įsiminti jo fiziologines reakcijas. Taip kartais nei iš šio, nei iš to mums ima sparčiau plakti širdis ar išmuša prakaitas, nors tokia ''bepriežastinė'' reakcija mums nesuprantama. Iš tiesų tuo metu mūsų pasąmonė atpažįsta anksčiau patirtą (ir beviltiškai pamirštą) situaciją. Ta situacijos atmintis kartais būna visiškai paslėpta nuo mūsų sąmonės. Kadangi hipokampas išsivysto vėliau nei migdolinis kūnas, manoma, kad daugelis ankstyvosios vaikystės įspūdžių lieka ''įrėžti'' pasąmoninėje emocinėje atmintyje, kuri mums niekad nebus sąmoningai prieinama.<...>

citata iš
"Smegenys - sudėtingiausia Visatos sistema? (2)"
GIEDRIUS BURAČAS, SKIRMANTAS JANUŠONIS
Tęsinys, pradžia MG 1997/10
http://ausis.gf.vu.lt/mg/nr/97/1112/1112smeg.html

Rekomenduoju perskaityti visą straipsnį, iš kurio daug sužinosite apie neuronines manipuliacijas ir taip vadinama "mokslišką statistinį vidurkį" kuriuo iki šiol remiamasi. Bet neuronas iki šiol vienas atlieka ypač sudėtinga informacijos perdavimo darbą ir nekreipia dėmesio į mūsų proto "moksliškumą", tai yra nesupratimą, ką gi tas neuronas daro :D

Cituoti:
T.Olbrait (T.Albright) su kolegomis nustatė, kad neuroniniai regėjimo kodai, formuojantys paviršių suvokimą, turi nemažai informacijos apie fizinius vaizdų formavimo principus, pvz., neuronai ''žino'', kaip turi atrodyti permatomi paviršiai ir kt. Tokių neuroniniame kode slypinčių žinių dėka mes iš šviesos-tamsos ir kontrastų piešinių galime atkurti jų turinį.

Kaip matote čia randame tiesioginę sąsaja su Amonu Ra, tai šviesos ir tamsos kontrastingumu paremtas kūrybos procesas ir atkuriamoji informacijos geba. Manau, kad kūrybos procesas yra tiesiogiai susietas su šviesos ir tamsos kontrasto maina. Jei žmogus pasineria tik į Šviesos dimensiją arba Tamsos, iškart sumažėja kūrybos procesas, kuriam būtinas kontrastas, tai yra Darna - pastovi Šviesos ir Tamsos maina.

Tai kaip gi su reinkarnacine atmintimi?
Jei priimti domėn, kad sielos esmė yra šviesa, kuri gali reikštis per neuronus kūrybos procese, tai kodėl negalima įdėja apie šviesos kūriančios galios materializaciją bet kurioje gyvybinėje formoje Visatoje? Atmintis, tai kas atgal įminta, tai emocinės atminties pėdsakai.
Kaip tai pasireiškia realiai? Štai jums skaitoma paskaita be emocijų, lygiu tonu ir ritmu. Po trumpo laiko mūsų smegenys pradeda slopinti šį signalą ir mes pradedame žiovauti. Sakome, kad baisiai neįdomi paskaita. O štai lektorius, kuris info perduoda per savo emocijas, emocingai pasakoja ir dėsto naujus dalykus, štai tada mūsų smegenys per pirminius emocinius impulsus "įspaudžia" pėdsakus hipokampe, taip perkelia info į smegenis. Mes tada puikiai prisimename apie ką buvo pasakota ir kaip mes tada jautėmės. Tai sakykime, kad tokie emociniai patyrimai gali turėti ir ne tik prenatalinio laikotarpio informaciją, bet ir netgi postmortalinio periodo. Apie tai galėtų liūdyti klinikinės mirties metu išlikusi informacija ir atsiminimai, kurie šokiruoja medikus. Žmogus "miręs" girdi apie ką jie kalba, iš šono stebi jų darbą prie nejudančio kūno.

Cituoti:
Kaip smegenys susidoroja su šia "aš" padėties kokioje nors erdvėje problema? Smegenų dalis gali būti laikoma biologiniu "aš" pagrindu, jei ji atvaizduoja duotąją (fizinę arba abstrakčią gyvenimo) erdvę ir jeigu jos neuronų aktyvumas atspindi asmens padėtį toje erdvėje. Be abejo, lengviausia nustatyti fizinio "aš" neuroninį substratą, nes jį turėtų turėti ir žemesnieji gyvūnai, su kuriais yra lengva eksperimentuoti. Tokie eksperimentai buvo atlikti Okifo ir Maknotono (J.O’Keefe, B. McNaughton), kurie atrado, kad graužikų hipokampe (jis slypi giliai už smilkinio srities smegenų žievės) neuronai visiškai atvaizduoja fizinių erdvių, kuriose yra žvėrelis (pvz., labirinto), geometriją, be to, jų aktyvumas gan preciziškai atspindi pačią graužiko padėtį. Taigi eksperimentatorius, žiūrėdamas vien į neuronų atsakus, gali labai tiksliai atspėti, kur graužikas turi būti. Tie patys duomenys gali būti panaudoti ir tiksliai egocentro padėčiai kūno tūryje įvertinti. Šį pavasarį Kečenas Čangas (Kechen Zhang) iš Solko (Salk) instituto (Kalifornija, JAV) apskaičiavo, kur turėtų rastis graužiko "egocentras," t.y. jo fizinis "aš" <...>

Paaiškėjo, kad greičiausiai egocentras yra tarpuakyje - ten, kur nemaža žmonių dalis suvokia esant savąjį "aš" (regos moksluose tai vadinama "ciklopine akimi"). Kad čia yra tiesos, galite lengvai įsitikinti laikydami pieštuką ištiestos rankos atstumu taip, kad jis atrodytų nutaikytas tiesiai į save. Kitas paprastas eksperimentas gali nustatyti, kur "aš" yra kūno tūryje. Paprašykite ko nors nupiešti ant kaktos pirštu raidę "R". Greičiausiai ta raidė pasirodys kaip rusiška "Ja". Tačiau jei "R" bus nupiešta ant pakaušio, ji bus suvokta teisingai. Taigi mes save suvokiame kaip esančius už savo kūno priešakinio paviršiaus. Daug sunkiau yra nustatyti, kur yra tas mūsų "aš", kurį suvokiame kaip nekintantį daugelį metų ir kuris suteikia mūsų gyvenimui tęstinumo iliuziją.

Nors mes ir nežinome, ar graužikai iš tikrųjų savo fizinį "aš" suvokia tarpuaky, neurofiziologiniai eksperimentai su hipokampu suteikia gausybę medžiagos apmąstymams. Yra žinoma, kad hipokampas aukštesniuosiuose gyvūnuose (beždžionėse) gali atvaizduoti ne tik fizinę erdvę, bet ir abstrakčias uždavinio erdves. Neatsitiktinai Okifas hipokampą pavadino "kognityviniu atvaizdu". Galbūt mūsų hipokampas iš tikrųjų atvaizduoja mūsų, anot Merlo-Ponty, "gyvenamojo pasaulio" situacijas? Jei šis spėjimas pasirodys esąs teisingas, drąsiau galėsime spėti, kad ten pat reikia ieškoti mūsų "aš" biologinio substrato.

Smegenys, Sąmonė, Mintis MG 1999/1
Kodėl sau esame "aš"
Dr. GIEDRIUS BURAČAS

http://ausis.gf.vu.lt/mg/nr/99/1/1burac.html

Taigi kalba apie ne konkrečią fizinę erdvę, bet abstrakčią. Ar tai neprimena reinkarnacinės atminties? O kas gi yra mūsų fantazijos. Jos konkrečios ar abstrakčios?

Cituoti:
Mokslininkai praskleidė aiškiaregystės paslaptį 2007 - 04 - 09

Kai kurių žmonių sugebėjimą numatyti ateitį galima vadinti ir Dievo dovana, ir įgimta patologija, tačiau fenomenas nuo to netampa nei aiškesnis, nei mažiau intriguojantis. Britų mokslininkai Daršanas Kumaranas ir Eleanora Magvair (Kumaran D., Maguire E.) paskelbė, kad jiems pavyko suprasti neurobiologinius aiškiaregystės pagrindus. Žurnale Public Library of Science Biology paskelbtame straipsnyje jie teigia, kad esminį vaidmenį, numatant ateities įvykius, vaidina hipokampas – galvos smegenų dalis, atsakinga už mokymąsi ir atmintį.
Specialaus eksperimento metu mokslininkai magnetorezonansinės tomografijos metodu stebėjo žmogaus galvos smegenų atskirų sektorių aktyvumą. Tiriamiesiems įvairiu eiliškumu buvo demonstruojami keturi piešiniai. Paaiškėjo, kad hipokampo aktyvumas pakinta tuomet, kai piešiniai tiriamojo nuomone būdavo išdėstomi „neteisingai“, t.y. netikėtai.
Paveikslėlis
Tyrėjų teigimu, hipokampas susieja praeities patirtį su dabarties pojūčiais, įspėjančiais žmogų apie neprognozuojamus aplinkos pokyčius. Kitais žodžiais tariant, žmogaus smegenys geba nuspėti būsimus įvykius, automatiškai „prisimindamos“ nuoseklią praeities įvykių grandinę ir ekstrapoliuodamos ją į ateitį.
Toks požiūris paaiškina žinomus faktus, kai vos išvydę kieno nors veidą ar išgirdę muzikinio kūrinio fragmentą, iš karto prisimename visą su juo susijusį epizodą. Jei dėl kokių nors priežasčių hipokampas pažeidžiamas (trauma, liga), smegenys praranda galimybę susieti į vieningą visumą praeities patirtį su dabarties įvykiais ir žmogus kartais net nebegali surasti kelio į reikalingą vietą.
http://www.mtinfo.puslapiai.lt/mtinfo/A ... iskiar.htm




Gal nesiplėsiu. Stengiausi praplėsti mąstymo erdvę šiuo klausimu.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Paskutinį kartą redagavo Baltas Tre Lie 18, 2007 10:42 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.



Ant Lie 17, 2007 4:12 pm
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Ši tema jau buvo kitoje temoje, taip, kad nesikartokim, o atidžiau perskaitykite visus skyrius, tik tada atidarinėkit naujas temas.
Apie reinkarnaciją http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 041d02a89d

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Tre Lie 18, 2007 10:39 pm
Aprašymas WWW
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Tre Lie 11, 2007 5:21 pm
Pranešimai: 19
Miestas: Utena
Standartinė Baltui
Baltai, gaila , kad viską suvedi tik į fizinų kūną, smegenis ir jų atmintį. O informacinis laukas? O kiti kūnai, be fizinio, t.y. eterinis, astralinis, mentalinis ir t.t.?


Sek Lie 22, 2007 10:28 pm
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Baltui
Orakulass rašė:
Baltai, gaila , kad viską suvedi tik į fizinų kūną, smegenis ir jų atmintį. O informacinis laukas? O kiti kūnai, be fizinio, t.y. eterinis, astralinis, mentalinis ir t.t.?

Keista, kai žmogus nesuvokia, kad kūnas, tai tik atspindys gilesnių priežastinių kūnų, o tiriant fizinį, galim atrasti ryšius su ne fiziniu. Taip, kad nesikartokim dvejose temose.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Pir Lie 23, 2007 11:32 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007