Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 2:05 am



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
OBE - sąmoningas sapnavimas 
Autorius Žinutė
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė OBE - sąmoningas sapnavimas
Užmigęs - nubusti!
Nubudęs - užsnūsti!
Iš sapno pabusk savo lemčiai -
Tegu visa būtis paliečia vidinę širdį.


OBE - esu šalia savęs...


2002 m. rugsėjo mėn. "Nature" žurnale spausdintame Olaf Blanke straipsnyje "Elektrodai sukelia išėjimą iš kūno" aprašytas įdomus pacientas, kuriam OBE gali būti pakartotai sukelti laikinu vidinės ausies sudirginimu. Prisiminamas ir analogiškas prieš 50 m. Kanados neurochirurgo Wilder Penfield pranešimas "J.of Mental Science" (1955 m. liepos numeryje).

Nors sukeltų pojūčių simptomai yra panašūs į spontaniškus OBE, net nėra identiški. Juos lydi ir vestibuliarinio ir somatinio aparato reakcijos, pvz., keisti kūno vaizdo iškraipymai. Be to, taip sukelti OBE pojūčiai neturi tikslaus aplinkos jutimo.

Negalima tvirtinti, kad visus OBE atvejus sukėlė vidinės ausies sudirginimas, bet kai kuriuos tikrai galėjo. Kitų vidinės ausies sričių dirginimas leidžia išgirsti grojant orkestrą. Tai nereiškia, kad tie garsai yra iliuzija, tai gali būti "orkestro smegenyse" garsai.

Koks ryšis tarp sapnų ir OBE?
Light column

Mūsų sąmonė dienos metu turi užraktą, kuris neleidžia prasiveržti "patirtims". Užmigus, dalis eterinio "Aš" gali atsiskirti nuo kūno. Galbūt, kasnakt aplankote tūkstančius kitų vietų, bet smegenys kasryt vėl jus sugrąžina į realybę. Savo įgytą paturtį "už" - tiesiog pamirštate. Tačiau dvasia (astralas) yra save išreiškianti esybė. Ir sapnai yra tų pasivaikščiojimų išraiška.

Išeidami pro "duris" ar "tunelį" (artimose mirčiai patirtyse), galite sutikti kitas žmogiškosios išvaizdos esybes - kitokia išraiška (nematyta šviesa ar spalva). Kartais jos neturi kūno, tik veidą, sudarytą iš Šviesos. Toje būsenoje mums pasiekiami akašų įrašai - praeities ir ateities įvykiai. Tik toji patirtis sunkiai besutelpa atgal į mūsų suvaržytą ribotą kūną.

Arčiausiai fizinės tikrovės yra psichika (baimes, skausmai, pyktis ir liūdesys). Ją - daugau ar prasčiau - bando tirti psichologija. Ir tame lygyje nesame vieniši ir sutinkame kitas esybes (jas galima suvokti išlavėjusia "trečiąja akimi"). Jos trokšta mūsų kūno - bet tada bendras skausmas dar labiau padidėja.

Aukščiausiame lygyje sutinkami aštarai, baltoji erdvės brolija, plejadiečiai, zeta, archangelai ir Pakylėtieji mokytojai. Jie suvokiami kaip besikeičiančių spalvų energijos rutuliai. Ten yra milžiniškų tunelių ir šviesos spindulių, Tai toji sunkiai paaiškinama realybė, kuri pas mus vadinama Kristaus ar Krišna sąmonė.

Taisyklės:
1. Atsipalaidavus mąstyti ("atjungti" smegenis).
2. Užsiprogramuoti aukštesniųjų jutimų suvokimui.
3. Pasirinkti, kam skiriate "pasimatymą".

Medituokite...


OBE ir žmonių pagrobimų sąryšis

OBE (iėjimas iš savo kūno) yra tarsi sąmoningo ir fizinio pradų atsiskyrimas. Jis skiriasi nuo NDE (priešmirtinės patirties) - vien jau tuo, kad NDE metu kūnas trumpą laiko tarpą buvo miręs. OBE metu nėra patiriama tokia "trauma".

Gali būti, kad OBE patiria ir maži vaikai, kurie dar nesuvokia to reiškinio esmės. Tai gali būti prielaida "lietaus (ar prieblandų) žmogaus" sąvokos atsiradimui. Galbūt vaikai todėl skundžiasi, kad nenori miegoti savo lovytėse ir būti šalia mamos ar tėčio, nes bijo tų "judėjimų" ar vidinių energijos pokyčių.

Gali būti, kad (bent dalis) NSO "pagrobtųjų" teturėjo OBE faktą. Tiesiog jie niekaip kitaip negalėjo paaiškinti to reiškinio. Juk NSO jau yra mūsų kultūros grupinės sąmonės dalis.

OBE patyrimai įrodo, kad mes esame daugiau, nei fizinės būtybės. Ir dar vienas nuostabus reiškinys: OBE metu galima keliauti laike! Ištirti praeitį, o gal ir "užmesti akį" į ateitį. Tai parodo, kad ir laikas tėra iliuzija. Tai paaiškina ir pranašų vizijas.

OBE yra susijęs ir su RV (matymu per atstumą). Tačiau RV nesukelia tiesioginio dalyvavimo pojūčio - tai tarsi vaizdo stebėjimas per juodai-baltą TV.

Galbūt labiau išsivysčiusioms civilizacijoms nėra būtinybės kurti fizinius kosminius laivus. Astralinė būtis leidžia vienu metu būti keliuose matavimuose (ir savo valia). Tikėtina, kad daugiau kontaktų su nežemiečiais įvyksta būtent astraliniame lygmenyje. Juk "pagrobtieji" pasakoja apie "ryškias būtybes", energijas ir t.t. Kartais tos būtybės neturi ryškios formos (ir kuri gali kisti). Su juo bendraujama tarsi su energijos gniužulu. Tačiau juntamas jo protas.

OLE simptomai:


1. patirti purtymą ar stumtelėjimą;
2. girdimi garsai - zyzimas, krebždėjimas ir t.t.
3. juntama vibracija ar aukštesnės energijos;
4. patiriamas supimas, pasukimas ir kiti judesiai;
5. patiriamas "paralyžius";
6. sapne skraidoma;
7. tave liečia ar pakelia į orą;
8. tave kažkas puola ir paniška baimė;
9. girdimi balsai ir žingsniai;
10. regima per užmerktas akis;
11. matomos ar juntamos neatpažįstamos nefizinės būtybės;
12. "ryškūs sapnai";
13. regėti, kalbėti ar girdėti mylimąjį...

Parašykite apie savo patyrimus miego metu...

Klausimai:
1. Ar sapne dalyvauja giminaičiai (gyvi ar anksčiau mirę)?
2. Ar yra žiaurumo ir sekso scenų?
3. Sklendžiate ore ar stovite ant žemės?
4. Regite nepažįstamus (kuriuos žinote arba ne)?
5. Regite kažką, apie ką neturite jokio supratimo?
6. Regite žmogaus formos esybes. Šviesos rutulius? Kaip jas suvokėte?
7. Ar jutote kūno ribotumą? Ar pajutorte, kad nėra nei viršaus, nei apačios, nei kairės, nei dešinės - tebuvo tik būtis?
8. Buvote tunelyje ar milžiniškame rutulyje - jų nematėte, bet jutote?
9. Norėjosi likti sapne ir stebėtis?...

Skaityti kitų pasisakymus

w.nso.lt

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Pen Rgs 15, 2006 1:37 am
Aprašymas WWW
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Sąmoningas sapnavimas

Sąmoningas sapnavimas - tai suvokimas miegant, kad sapnuoji. Tai specifinė būsena, kai sapnuotojo sąmonė stebi save.

Sąmoningo sapno metu sapnuotojo sąmonė prasiplečia: jis suvokia, kad sapnuoja, regi savo kūną, atsimena savo vardą bei savo gyvenimą būdraujant ir tuo pat metu regi, kaip sąmonė "rodo sapnų kiną". Sąmoningą sapnavimą jau ne vieną tūkstantį metų praktikuoja Tibeto jogai, kinų daosai, toltekų magai. Sąmoningo sapnavimo praktika nėra savitikslis dalykas, bet naudojama sąmoningumui plėsti, sąmonei valdyti bei dvasiniams tikslams pasiekti.

Kartais jis pasireiškia spontaniškai, net netreniruojant proto, nemedituojant. Sąmoningų sapnų regi vaikai ir suaugusieji, kai miegodami pasako sau: "Aš sapnuoju, čia tik sapnas, iliuzija, nėro ko nervintis, viskas netikra."

***

Tačiau norint ugdyti savo sąmonę ir pradėti sapnuoti sąmoningai reikia pastangų ir treniruočių.

Europoje vienas seniausių šaltinių, kuriuose minimi sąmoningi sapnai, yra V a. Šv. Augustino raštai. XIX a. padidėjus susidomėjimui dvasiniais dalykais atsirado žmonių, aprašančių savo sąmoningus sapnus. 1860 m. Saint Denys išleido knygą "Sapnai ir jų valdymas". Čia tyrinėtojas pasidalina savo išgyvenimais ir sąmoningais sapnais.

1913 m. Nyderlandų psichiatras Frederikas van Edenas, turėjęs ryšių su psichoanalizės tėvu Z. Froidu, 14 metų tyrinėjo savo sapnus, rašė sapnų dienoraštį ir supažindino skaitytojus su savo sąmoningais sapnais. Jis išleido knygą "Sapnų studija". Ja susidomėjo Psichinių reiškinių asociacija. F. van Edenas aprašė keletą sąmoningų sapnų tipų, ypač tuos, kuriuose jį gąsdindavo demoniškos būtybės, tačiau psichiatras išlikdavo sąmoningas, nes galėjo kontroliuoti sapnų turinį.

***

XX a. JAV sapnų tyrėjai Stefanas la Bergas ir jo kolegos Kalifornijoje Stanfordo institute keletą metų tyrinėjo sapnus. Mokslininkai nustatė, kad tiek paprasti, tiek sąmoningi sapnai sapnuojami vadinamojo Greitojo akių obuolių judėjimo stadijoje. Žmogaus miegas susideda iš dviejų fazių: gilaus miego ir paviršutiniško: šios fazės keičia viena kitą maždaug kas 90 minučių. Stebint tiriamą objektą (tiek žmogų, tiek gyvūną) buvo nustatyta, jog paviršutiniško miego metu juda sapnuotojo akių obuoliai. Žmogus regi sapnus, kai ima judėti jo akys po užmerktais vokais, žodžiu, regėjimo funkcijos sapne veikia taip pat kaip būdraujant, todėl sapnuojančiajam atrodo, kad jo matomi vaizdai realūs.

***

Kai buvo tiriami savanoriai sapnuotojai, mokantys sąmoningus sapnus, mokslininkai nustatė, jog sąmoningai sapnuojant kūnas yra paralyžiaus būsenos, nes ypač suaktyvėja sapnuotojo smegenų veikla. Sąmoningai sapnuojant ypač paaštrėja individo budrumas ir savistaba, o jo kūnas yra miego paralyžiaus būsenos.

Apie sąmoningą sapnavimą modernioji visuomenė sužinojo iš žinomo JAV rašytojo Karloso Kastanedos knygų apie indėnų toltekų magiją. Pasak rašytojo, sąmoningas sapnas būna tada, kai sapnuotojas susikoncentruoja į "antrąjį dėmesį", t.y. mato ir jaučia astraliniame lygmenyje. Sapno valdymas - svarbus momentas asmeinės galios įvaldymo kelyje.

Kalbėdamas apie sapnų programavimą K. Kastaneda išskiria esminį momentą: jeigu sapne pamatomos rankos, tai sutartinis ženklas, jog individas sapnuoja. Tuo metu sapnų kūne įsijungia sąmonė. Sapnų kūnas ir sąmonė pereina tarsi į "kito" pasaulio kontrolę, į kitą dimensiją. Miegančiajam šis įprastas fizinis pasaulis tampa kitu. Netreniruotas sapnuotojas pamiršta miegantį save ir įprasto fizinio pasaulio taisykles. Sapnuojantysis pasineria į nežinomybės sferą. Paprasta realybė sapnuojančiajam nesuvokiama, ji tampa nereali kaip sapno pasaulis būdraujančiam. Miegantysis ir sapnuojantysis atsiduria tarsi dviejuose paraleliuose nesusikertančiuose pasauliuose. Sapnuojančiajam fizinis pasaulis - kita realybė, jis užmiršta savo fizinį Aš, o būdraudamas mano, kad sapnas - iliuzija. Visiškai kitaip nutinka sąmoningam sapnuotojui, jam visa tikrovė - iliuzinė. Jis žino, kad tiek fizinis pasaulis sukurtas ir projektuojamas jo sąmonės, tiek sapnų pasaulis - nerealūs. Todėl žmogus gali valdyti ir dienos, ir nakties sapnus.

Anot K. Kastanedos, pirmas žingsnis į suvokimą ir budrumą sapne - susirasti rankas. Tada abi - miegančiojo ir sapnuotojo - pusės susilieja.

***

K. Kastanedos mokytojas Don Chuanas, nežinia, realus ar sugalvotas personažas, sapnavimo meną laikė tiltu tarp dviejų pasaulių: tonalio (įprastojo) ir nagvalio (nežinomybės) susijungimą. Tuomet asmenybė tampa visumine. Sapne svarbu prisiminti šias abi puses ir jas integruoti. Sąmoningas sapnas grąžina sapnuotojui paslaptingąją jo asmenybės dalį.

Sapnų pasaulis susijęs su būdravimo tikrove: kai mes keičiame gyvenimo būdą, keičiasi ir sapnų turinys, ir atvirkščiai: kai pakeičiame sapnų pasaulį, keičiasi ir fizinė realybė.

Taigi sapnų pasaulis tampa mūsų asmenybės tobulėjimo arena.

Žmonės, pradėję sąmoningai sapnuoti, įgyja naują matymą: sapne suvokia, kad pats palaiko ir kuria sapno realybę, kuri kas sekundę mainosi.

Sąmoningo sapnavimo technika

1. Pirmas žingsnis į sąmoningą sapnavimą - tai gebėjimas koncentruoti dėmesį į objektą. Sapnas labai dinamiškas, takus, jame vaizdai keičiasi labai greitai.

2. Sapno signalas - rankos. Taip pat gali būti ir koks nors kitas ženklas ar neatitikimas. Rankos visada šalia ir labiausiai matomoje vietoje, todėl šis ženklas laikomas patogiausiu.

3. Pamėginkite užmigti sėdėdami.

4. Sąmoningiems sapnams palankiausias laikas 4 - 5 val.

5. Išmokite sapne stebėti daiktus. Todėl dieną nors keletą minučių medituokite, žvelgdami į kokį nors objektą, tarkim, degančią žvakę ar paveikslėlį. Sapne įpraskite fiksuoti dėmesį į objektą: po kurio laiko jis "išplauks" - tai ir bus ženklas, kad sapnuojate.

***

Tibeto jogams sapnų praktika padeda išlaikyti budrumą mirties akimirką, sutelkti sąmonę ir nesiduoti karmos vėjams nunešamam į žemutines atgimimo sferas. Tibeto budistai įsitikinę, kad gyvenimas sudarytas iš tokios pat medžiagos kaip ir sapnas. Tai ta pati iliuzijos forma arba neprabudusios sąmonės projekcija. Sapnų joga praktikuojama ne tik nakties, bet ir dienos sapnuose. Pasak Tibeto lamų, mūsų išgyvenimai ir sapnai gimsta iš nežinojimo arba užtemusios sąmonės. Nežinojimas yra įgimtas ir įskiepytas sociumo bei kultūros sąlyginumų.

Įgimtas nežinojimas (samsaros) yra ciklinės egzistencijos pagrindas. Mes nežinome tikrosios savo ir pasaulio prigimties, todėl esame įkalinti dualistiniame proto kalėjime: skirstome reiškinius ir daiktus į juodus ir baltus, gerus ir blogus. Dualizmas gimdo priešybes ir dichotomiją. Susiformuoja prisirišimai: aistros, neapykanta, kančios.

***

Sociumo nežinojimas lemtas visuomenės normų ir tabu. Visos kultūros laikosi tam tikrų tiesų ir prietarų - mes esame įsitikinimų aukos ir savo idealų vergai. Net mokslas ar įvairios religijos turi savo ypatingą pasaulio matymo ir suvokimo skalę. Tačiau prie tikros tiesos, ne intelekto sugalvotos, taip ir neprisikasame. Tad, kol nepasiekėmė nušvitimo, dualumas yra normalus dalykas. Tibeto patarlė sako: kol gyveni asilo kūne, mėgaukis žolės skoniu. Tad iš esmės nežinojimas yra proto užtemimas.

Tačiau kai pažvelgi į daiktus iš aukštesnio taško - skirtumai tarp jų išsitrina. Tai, kas mums trukdo, yra ne išorėje, o viduje, mūsų prote, kurį lemia karma.

***

Karma - tai veiksmas. Kiekviena reakcija į įvykius sapne ar būdraujant slepia draugiškumą ar priešiškumą ir palieka sąmonėje pėdsakus. Reakciją diktuoja karma. Tai ir yra samsaros ratas, begalinės veiksmų ir reakcijų pynės. Tad verta galvoti apie karmą kaip apie priežasties - pasekmės procesą, o mūsų pasirinkimas, kurį padarysime atsakydami į situaciją, turės savo pasekmes, tad vertėtų išmokti nesukurti negatyvių priežasčių ir sukurti situacijas, kurios gyvenimą pakeistų į gera. Jei savo emocijas reiškiame audringai, tai gali turėti neigiamų pasekmių tiek sau, tiek kitiems. Jei emocijas slopinsime, negatyvus pėdsakas vis tiek liks pasąmonėje. Karminiai pėdsakai panašūs į fotojuostą, kurioje užfiksuoti mūsų išgyvenimai, o kiekviena reakcija: potraukio ar neapykantos, nukreiptos į kiekvieną išgyvenimą: prisiminimą, jausmą ar mintį galima palyginti su nuotrauka. Sapno tamsoje mes ryškiname savo karmos juostą. Kokie vaizdai pasirodys konkrečią naktį, priklauso nuo antrinių sąlygų, kurios neseniai susiklostė. Sąmonė kaip projektoriaus spindulys apšviečia karminius pėdsakus ir jie pasireiškia vaizdais, kuriuos išgyvename sapnuose. Mes jungiame juos kaip kino juostos kadrus, nes taip veikia mūsų psichika, o rezultatas yra mūsų įpročių ir aplinkos faktorių siužetas - sapnas. Dieną mes darome tą patį, ką ir naktį: projektuojame vidinį vyksmą į išorinį pasaulį. Tibeto sapnų joga remiasi augančiu sąmoningumu ir intuicija, jais vadovaudamiesi praktikuotojai priima atitinkamą sprendimą. Sapnų praktika suteikia metodus karmos sėmenims sudeginti. Sąmoningas sapnas leidžia karminiams pėdsakams išsilaisvinti. Tai vyksta, kai esame sąmoningos būsenos. Sąmoningumas ugdomas meditacijomis ir dvasinėmis praktikomis. iš pradžių, kai sunku pasiekti nedualumą, sapne galime pasirinkti teigiamą veiksmą, atnešantį teigiamus dalykus.

***

Jogai sapnuodami taip apvalo proto tamsumą, kad juosta tampa apšviesta: nebėra ką ryškinti, nelieka karminio poveikio, kuris suteikia mūsų sąmonei formas ir spalvas. Kadangi karminiai pėdsakai - tai sapno šaknys, juos išvalius lieka vien tyra sąmonė ir aiškus suvokimas: nebelieka filmo ir siužeto, t.y. sapnų, nei to, kas juos žiūri - tik švytinti sąmonės prigimtis, kuri yra absoliuti realybė. Todėl nušvitus daugiau nesapnuojama ir apie tokį asmenį sakoma: pabudęs.

Rita Banienė, "Būrėja" nr. 09 (59)

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Ket Bal 02, 2009 9:30 pm
Aprašymas WWW
Ieškantis(i)

Užsiregistravo: Ket Lie 26, 2012 7:07 pm
Pranešimai: 12
Miestas: Kaunas
Standartinė Re: OBE - sąmoningas sapnavimas
nzn ko taip padalinot ir turbut busiu pirmas kas atsake paemiau abi klausimu sritis nes manau ir svarbu
atsakysiu viska jei kam kils po to mintis kas as esu atsakykit

1. patirti purtymą ar stumtelėjimą;
taip
2. girdimi garsai - zyzimas, krebždėjimas ir t.t.
ne
3. juntama vibracija ar aukštesnės energijos;
tik vibracija
4. patiriamas supimas, pasukimas ir kiti judesiai;
ne
5. patiriamas "paralyžius";
taip ir net labai
6. sapne skraidoma;
ne
7. tave liečia ar pakelia į orą;
ne
8. tave kažkas puola ir paniška baimė;
buna sapnų kur kariauju bet baimė gal ne

9. girdimi balsai ir žingsniai;
ne
10. regima per užmerktas akis;
taip šitas punktas manau reikalingas papildomo paaiškinimo per užmerktas akis as kartais matau ir nemiegant

11. matomos ar juntamos neatpažįstamos nefizinės būtybės;
ne

12. "ryškūs sapnai";
ne

13. regėti, kalbėti ar girdėti mylimąjį...
taip

Parašykite apie savo patyrimus miego metu...

Klausimai:
1. Ar sapne dalyvauja giminaičiai (gyvi ar anksčiau mirę)?
ne

2. Ar yra žiaurumo ir sekso scenų?
žiaurumo yra sekso ne

3. Sklendžiate ore ar stovite ant žemės?
stoviu
4. Regite nepažįstamus (kuriuos žinote arba ne)?
taip
5. Regite kažką, apie ką neturite jokio supratimo?
taip
6. Regite žmogaus formos esybes. Šviesos rutulius? Kaip jas suvokėte?
sunku atsakyt i sita klausima ne rutulius bet teko matyt kai ka

7. Ar jutote kūno ribotumą? Ar pajutorte, kad nėra nei viršaus, nei apačios, nei kairės, nei dešinės - tebuvo tik būtis?
aš apturėjau sapna kuriam buvau kristalas tai visa ta pajutau nelinkiu niekam pakartot jausmas nekoks

8. Buvote tunelyje ar milžiniškame rutulyje - jų nematėte, bet jutote?
ne

9. Norėjosi likti sapne ir stebėtis?...
likti norejosi bet ne del stebetis


Pir Spa 08, 2012 9:34 pm
Aprašymas YIM
Ieškantis(i)

Užsiregistravo: Ket Lie 26, 2012 7:07 pm
Pranešimai: 12
Miestas: Kaunas
Standartinė Re: OBE - sąmoningas sapnavimas
nedasistengiau su lietuviškom raidėm gal naujokui atleisit


Pir Spa 08, 2012 11:28 pm
Aprašymas YIM
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: OBE - sąmoningas sapnavimas
rin868 rašė:
nedasistengiau su lietuviškom raidėm gal naujokui atleisit

tikrai ne, beje, lietuviškai tokio žodžio "nedasistengiau" nėra.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Spa 17, 2012 11:38 pm
Aprašymas WWW
Ieškantis(i)

Užsiregistravo: Ket Lie 26, 2012 7:07 pm
Pranešimai: 12
Miestas: Kaunas
Standartinė Re: OBE - sąmoningas sapnavimas
ka manot apie technines priemones treniruotis OBE
kažkada senai jau prieš daug metų buvau pasiskolines tokius akinius miegant užsidėt
ten keli šviesdiodžiai įmontuoti ir turėtų sumirksėje pagal kažkokią sistemą padėt OBE pasiekt
man teigiamo rezultato nebuvo kažkiek neigiamo gal jei tai nuo jų nedidelis galvos skausmas


Tre Gru 26, 2012 10:39 pm
Aprašymas YIM
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007