Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Sek Lap 28, 2021 2:44 amNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
Mėnuo ir viskas apie jį 
Autorius Žinutė
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė Mėnuo ir viskas apie jį
Zoroastriečių mėnulio kalendorius

Pavasario lygiadienis
MĖNUO FRAVARDIN

2002-03-21/2002-04-19

Fravardino mėnuo atitinka Avino ženklą ir yra gyvenimo pradžia Visatoje. Jis susijęs su gamtos atgimimu, iš mirusių atgimimu ir Dangiška Ugnimi. Tai dvasinio pasirinkimo laikas, dvasinių tradicijų gimimas ir prisijungimas prie religinio agregoro. Mėnuo pašvęstas daugiašakiam Ainių Medžiui. Šio mėnesio laikotarpyje būtina prisiminti savo ainius, melstis už juos ir prašyti jų pagalbos. Žiūrėkite į jų nuotraukas, darykite savo Giminės genetinį Medį, galvokite apie juos, ir jie būtinai ateis jums į pagalbą. Žmonių gimusių šį mėnesį tikslas kova su Blogiu, supainiotų situacijų aiškinimasis, paklusimas ainių įstatymams, drąsus ir bebaimis veržimasis ieškant tikslo.

Zoroastrizme Fravašai surišami su ainių dvasiomis, kurios pratęsia pomirtinį gyvenimą. Fravašas tai nemateriali būtybė.Gimdamas žmogus atsiskiria nuo savo Fravašo, o po mirties grįžta prie jo. Fravašas tai genetinis medis, kuriam priklauso visi žmonės: ainiai ir palikuonys, kokios nors giminės. Mes kiekvienas turime ainius Fravašus ir kada nors mes patys tapsime Fravašais mūsų tolimiems palikuonims ir taip pat turėsime įtaką jų gyvenimui, kaip mūsų likimams turi įtaka, mūsų pačių Fravašai – ainiai. Ši genetinė grandis tęsiasi nuo tų laikų, kada Fravašų dvasios sutiko įsikūnyti materialiniame pasaulyje, kad galėtų dalyvauti kovoje prieš blogio jėgas fiziniame kūne ir žmogiškame pavidale. Paskutinis susiliejimas su Fravašais ir paskutinio kūno gavimas mūsų laukia po Paskutinio Teismo, kada blogio jėgos bus nugalėtos galutinai ir būtinumas būti fiziniame kūne atpuls savaime.
P.GLOBA “Kaliendar zoroastrijskij-GOD OLIENIA” pusl. 215

Mėnuo Aša – Vachišta

2002-04-20—2002-05-19

Šis mėnuo atitinka Jaučio ženklą ir siejamas su Dangaus Ugnimi, kuri įsikūnijo žemėje. Tai taikos, harmonijos, gerovės ir lygsvaros išlaikymo laikas visuose geruose darbuose. Jei turite žemės, padarykite iš jos rojų, valykite ją, auginkite naudingus augalus, prižiūrėkite gyvulius, džiaukitės sodo žydėjimu, kvėpuokite žydinčių gėlių aromatu. Priimkite šventos žemės gerą energiją ir tada užsidegs jūsų vidinė ugnis. Eikite teisingu turto dauginimo keliu, būkite geri, džiaukitės gyvenimu, meile ir visomis žemiškomis dovanomis.

Gimusių šį mėnesį žmonių užduotis – atiduoti skolą žemei, džiaugtis žemišku gyvenimu, saugoti taiką, harmoniją, būti teisingam, plėsti derlingas žemes ir didinti turtą.

Mėnesio totemai yra Jautis ir Dramblys. Jaučio paskirtis yra ginti žemę nuo parazitų. Dramblys – išminties ir dvasinio turto saugotojas.

Aša–Vachišta avestos kalboje yra “teisingumas” arba “teisinga tvarka”. Tai dievybė visuomenėje įkūnijanti įdealios tvarkos abstraktų supratimą. Tai - Tiesa, kurios dėka galimi abipusiai civiliniai santykiai tarp žmonių.

Ašai–Vachištai priešpastatomas klastingas melo demonas Drudžas. Jis išniekina žmogišką orumą, atima garbę ir geriausias moralines savybes, kuriomis Aša–Vachišta apdovanoja žmones. Aša-Vachišta stovi arčiau pasaulio Kūrėjo už kitus archangelus, nes ugnies stichija, kurią jis turi, sukurta pirmoji, o po to iš ugnies buvo sukurtas Kosmosas.

P.GLOBA “Kaliendar zoroastrijskij-GOD OLIENIA” pusl. 231
Haurvato mėnuo

2002-05-20/2002-06-18

Haurvato mėnesį atitinka Dvynių zodiako ženklas, jį įtakoja Mėnulis, tai mus supančio pasaulio kryptingumo išlaikymas, liaudies medicina, gailestingumas ir pagalba kitiems žmonėms. Šio mėnesio simbolis – veidrodis, visko atspindys, artimųjų ieškojimas. Todėl žmonės gimę šį mėnesį, visada ieško savo antros pusės. Haurvatas globoja vandens stichiją ir atitinka šaltą arba “mirusį” vandenį, kuris maitina ir duoda gyvybinę energiją supančiai aplinkai. Haurvatas kviečia organizmo apsivalymui ir atsinaujinimu, atstatyti prarastą organizmo gyvybiškumą ir lygsvarą.

Gimusių šį mėnesį aukščiausias tikslas – būti mokiniu, perteikti informaciją, mokėti keistis ir atitikti kiekvieną laiko tarpsnį, mokėti valdyti žodį.

Išvertus iš avestos kalbos Haurvatas reiškia “sveikata”, gyvybingumas”. Jis įkūnija savyje prarastos harmonijos atstatymą. Kiekvienas gyvas organizmas – Dievo (Hormazdo) kūrinys – jis turi uždarą harmoningą ir kryptingą struktūrą. Pasikeitus šiai struktūrai keičiasi funkcinės organizmo sistemos darbas, dėlto žmogus suserga. Archangelas Haurvatas - sveikatos simbolis, jis gydytojų ir žiniuonių globėjas. Haurvatas padeda “pažymėtiems” žmonėms (turintiems Hvarną), jis padeda surasti ušslėptus gamtos išteklius ir organizmo energijos rezervus, priverčia kovoti su liga ir pereiti į kitą evoliucinį lygį.

Zoroastrizme Haurvatas yra vienas iš septynių aukščiausių kosmoso esybių. Jis globoja vieną iš Dievo kūrynių – VANDENĮ. Tai vandens jėga valo, maitina, atnaujina ir sujungia stichijas.

P. Globa “God Olienia” kaliendar zoroastriski puslapis 247.

Vandens jokiu būdu negalima teršti, negalima į vandens telkinius mesti atliekas. Išniekinta ir užteršta vandens stichija iškreipia informacijos srautus, o Žemės kraujagyslės-upės šią informaciją išnešioja. Nuo kraujo užteršimo serga visas kūnas, o užteršta vandens stichija iškreipia visą Žemės mikroklimatą. Kadangi Vanduo informaciją saugo labai ilgai, tai jo išniekinimas rodo dvasinių žinių praradimą.
P.Globa “Jadro kosmogrammy, karmičieskij status planiet” puslapis18-19

TIŠTRIJA
2002.06.19-2002.07.18

Mėnuo Tištrija atitinka Vėžio ženklą. Tai žvaigždė Sirijus - Dangaus Raitelis, kuris išsklaido tamsą, sausrą, badą ir mirtį. Jis padeda atstatyti tradicijas, giminių santykius, surasti genetines šaknis.

Šį mėnesį gerai dirbti su vandeniu: valyti kanalus, upes, ežerus ir jų pakrantes, kasti šulinius. Sveika daug maudytis atviruose vandenyse, gerti šaltinio ir šulinio vandenį. Būtina prižiūrėti vyresnius žmones, ypatingai motiną. Gerai statyti namą, tuoktis, tvirtinti šeimos tradicijas, statyti savo giminės genetinį medį.

Gimusių šį mėnesį aukščiausias tikslas – prikelti giminės tradicijas, valyti jos praeitį, atpažinti kiekvieną blogio formą ir apriboti jos pasireiškimą.

Mėnesio totemas – Bebras. Tai kilmingas riteris, kuris kasasi, ieško tradicijų, visur pritaiko raktą.

Dangaus Raitelis dovanoja lietų. Zoroastrizmo legendose tai sausros demono – Apaoši nugalėtojas. Tištrija išsklaido tamsą, apsaugo nuo bado ir mirties. Sirijus pati ryškiausia žvaigždė. Zoroastriečių supratimu, tai naktinio skliauto žvaigždynų vedančioji žvaigždė. Sirijus–Tištrija atneša lietų ir duoda gyvybę išdžiūvusiai žemei. Jis taip pat valo žemę nuo parazitų, liedamas ant jų juos naikinanti vandenį. Be to tai šaulys, nes nukenksmina raganos metamas žvaigždes.
P Globa kaliendar zoroastrijski “God Olienia” pusl.263
AMERTATAS

2002.07.19-.2002.07.08

Mėnuo Amertatas atitinka Liūto ženklą. Tai nemirtingumas, amžinas gyvenimas, meilės džiaugsmas, troškimas kurti. Jis globoja augmeniją, kurios simbolis yra Pasaulio Medis. Amertatas apdovanoja žmogų dvasios sparnais, įkvėpia kūrybai ir tuo pačiu daro žmogų nemirtingą būsimoms kartoms.

Šiuo metų laiku būtina ruošti daržoves, vaisius ir visa tai valgyti. Užkirsti kelią parazitų plitimui Žemėje. Reikia daugiau laiko skirti vaikams, padedant jiems jų kūrybinėje pradžioje.

Gimusių šį mėnesį aukščiausias tikslas – turėti savyje kūrybos ugnelę, šią liepsnelę mokėti uždegti kitiems, padėti ieškoti talentų.

Garbingiausi žmonijos atstovai pašvęsdavo save, norėdami padėti nugalėti mirtį, pajusti amžinybę. Žmogaus dvasios pergalė prieš kūną labai jaudino zoroastriečius. Tai atsispindėjo net religijoje. Avestos kalboje Amertatas yra “nemirtingumas”. Jis globoja augalus. Su juo surištas įvaizdis apie didingą Pasaulio visų sėklų medį Chaomą. Amertatas pirmas rado Chaomos medį, kurio sultys tapo nemirtingumo gėrimu. Jos duoda didesnius, nei yra galimybės sugebėjimus, padeda nugalėti mirtį. Avestos chaoma artima indiškai Somai, dar ji vadinama Amrita arba graikiškai Ambrozija. Tai tas pats gyvas vanduo rusų pasakose, kuriuo nuplovus atgija mirę audiniai.

Amertatas ir Chaurvatas (Dvyniai) yra įsikūniję dvynių mite, jie harmoningai vienas kitą papildo. Panašu į tai, kad nemirtinga dvasia neatskiriamai sujungta su fiziniu kūnu, o nemirtingas Amertatas sujungtas su savomirtingubroliuChaurvatu.
P. Globa Kaliendar zoroastrijskij “God Olienia” pusl. 279
Mėnuo Šachrevar

2002.08.18.-2002.09.16.

Šachrevaro mėnuo atitinka Mergelės ženklą. Jis siejasi su riteriškumu ir pareiga, švara ir nepaperkamumu, visišku teisingumu. Šachrevaras - Dangaus kariuomenės šviesių jėgų vedlys. Jo jėga - Magiškas kardas, išsklaidantis Tamsą ir padalinantis pasaulį į dvi kovojančias stovyklas. Būtent jis yra Frašegirdo (paskutinis teismas) pranašas, jis praneš apie kovos pradžią kosminių Erų sandūroje, atstatys žemėje “Gerąją Valdžią”, ir tada prasidės žmonijos teismas, pervedant juos per Ugningą Upę, kuri išvalo ir išdegina bet kokį blogį.

Šį mėnesį gimusių žmonių aukščiausias uždavinys yra būti kariu, apsišarvavusiu riteriu, sujungiančiu jėgą ir protą. Atskiriant Blogį nuo Gėrio, besąlygiškai vesti kovą su Tamsos Jėgomis už žmonių Sielas.

Šachrevaras arba Hšatra-Vairja (Geriausia Valdžia) yra vienas iš Nemirtingų Šventųjų. Jis oro stichijos globėjas. Su juo siejasi prisiminimai apie pirmą akmeninį dangų, kurį sugriovė Agro Manju (velnias), įsiveržęs į materialinį pasaulį. Zoroastriečių supratimu, brangakmeniai - tai dalelės kažkada sugriauto puikaus akmeninio dangoraižio. Šachrevaras akmenų ir metalo globėjas. Jo kardas nukreipia Dangaus kariuomenę kovai su tamsa ir griovimais. Jis dovanoja žmonėms jėgą, atkaklumą ir vyriškumą.

Jo vardas verčiasi, kaip “Gera Valdžia” su reikšmės atspalviu “Dievo Karalystė”. Monarchiškoje valdžioje zoroastriečiai matė idealią žmonijos bendruomenių valdymo formą. Šachrevaras -karališkos valdžios globėjas buvo laikomas teisingumo, vilčių įsikūnijimo protingas valdytojas.
P. Globa “Kaliendar zoroastijskij. God Olienia” pusl. 295
Rudens lygiadienis
Mėnuo Mitra

2002.09.17.-2002.10.16.

Mitros mėnuo atitinka Svarstyklių ženklą, jis siejasi su Dangaus Įstatymų vykdymu, Saulės ir planetų judėjimu kosmine tvarka, lygsvara, su sutartimis ir priesaikomis. Mitros mėnuo kviečia kiekvieną iš mūsų pasirinkti kelią tarp Gėrio ir Blogio, atgailauti, pripažinti ir atsisakyti savo nuodėmių. Tai geras laikas žmonių apsijungimui į įvairias sąjungas, draugijas, konfliktų sprendimui, teisingumo ir harmonijos atstatymui, tuoktis, daryti sutartis abipusiu žodiniu pasitikėjimu.

Žmonių gimusių šį mėnesį aukščiausias tikslas – būti dorais teisėjais (ne pagal dabartinius įstatymus,o pagal dangaus įstatymus), mokėti atskirti tiesą nuo melo, turėti visišką pareigos jausmą, sugebėjimą išlaikyti harmoniją žmonių santykiuose.

Mėnesio totemas – Arklys - rimtas, griežtas, su savo įsitikinimais, bet dirbantis, reiklus kontaktams ir besilaikantis taisyklių.

Mitra – vienas iš seniausių indo-iraniškos pakraipos dievybių. Mitros kultas padarė didžiulę įtaką daugeliui indo-europietiškų tautinių grupių dvasiniam vystymuisi. Pagrindinė Mitros funkcija – žmonių apjungimas, sukūrimas tvirtos socialinės struktūros, kurios vidaus santykiai pavaldūs griežtai tvarkai, nustatytai protu. Sąžiningumas, teisingumas, laikymasis sutarties, duoto žodžio – tokie kriterijai, pagal kuriuos buvo kuriami žmonių santykiai šeimoje, bendruomenėje, valstybėje ir įvairiuose žmonių susibūrimuose. Visose socialinių santykių formose stebi viską matantis Mitra – teisingumo ir įstatymo dievybė. Mitra dievas – teisėjas. Jis žiūrėdamas iš dangaus aukštybių, teisia žmogų gyvenime ir jam pasibaigus.
P. Globa “Kaliendar zoroastrijskij. God Olienia” pusl. 311.
Mėnuo Apam-Napatas
2002.10.17 – 2002.11.15

Mėnuo Apam-Napatas atitinka Skorpiono ženklą, jis siejasi su gamtiniu ir vidiniu žmogaus pasauliu, mirtimi ir atgimimu, skausminga kova su pačiu savimi ir apsivalymu nuo nuodėmių, kuris visada būna skausmingas. Būtent su šiuo mėnesiu siejasi pats didžiausias zoroastriečių pasnikas "Sudegintas tiltas". Jis kviečia kiekvieną žmogų pažiūrėti į save iš vidaus, pamatyti ir atsisakyti savo nuodėmių, atgailauti ir apsišvarinti, numirti dėl nuodėmės ir atgimti pasišventimui. Aukščiausias žmonių gimusių šį mėnesį tikslas – būti dvasiniu klausytoju, suprantančio reiškinio esmę. Jo tikslas turėtų būti stovėti auksčiau vykstančių procesų, matyti ir aiškinti, kaip iš principo kiekvienam individualiai atidirbti savo karmą (Jėzus mūsų nuodėmių neišpirko, jis tik mokė), turėti verbalinę magiją, išmintį ir pranašystės dovaną.

Apam-Napatas viena iš seniausių indoiraniško panteono dievybių. Tai rodo ta aplinkybė, kad paskirtame jam traktate "Aban-Jašte", jis stovi greta Achura-Mazdos (Viešpaties Dievo) ir Mitros (teisingumo dievybė). Vadinamas jis kaip Achura, tai yra Šeimininkas, ir tai liudija, kad Apam-Napato kultas senas ir atitinka indoiraniškos bendruomenės laikus, kada toks kreipimasis buvo galimas ne tik į Dievą-kūrėją, bet ir į kitus dangaus gyventojus. Ši dievybė yra vandens stichijos ir vardas jos verčiamas “Vandenų Sūnus”. Apam-Napatas tai gamtos stichinių reiškinių įsikūnijimas. Jis užslėptų, nepasireiškusių vandens stichijos jėgų valdovas. Jo valdžioje procesai nematomi akiai, tai paslaptingų srovių tekėjimas.

Su vandens stichija dar siejasi zoroastriečių panteono dievybės: Haurvatas (dievybė atitinkanti Dvynių ženklą), Max (Mėnulio dievybė), Tištrija (dievybė atitinkanti Vėžio ženklą), bet būtent Apam-Napatas įkūnija savyje vandens sakralinę-magišką funkciją. Tai vanduo turintis jėgą galintis nuplauti savo kelyje pasitaikančias, bet kokias kliūtis.
P Globa kaliendar zoroastrijski “God Olienia” pusl.327

ATARO mėnuo
2002.11.16-2002.12.15

Ataro mėnuo atitinka Šaulio ženklą, Ugnies stichiją. Jos funkcijos žmonių ir dievų santykis. Ataro mėnesį pagerbiamos trys šventos Ugnys: Valdovų Ugnis (palaiminta Mintis, ateitis), Šventikų ugnis (palaimintas Žodis, praeitis), Kario Ugnis (palaiminti Darbai, dabartis). Tai atitinka tris Chvarnos pakopas ( Chvarna - šventumas). Ataro mėnesį būtina pagerbti visas tris ugnis: atlikti ritualus, susiburti pagal religinius įsitikinimus. Tai geras laikas kolektyviniam darbui, mokymui, misionieriškam darbui, Dievo žodžio nešimui bei maldoms, išsklaidančioms tamsą.

Zoroastrizme Ataras - tai šventa Ugnis. Ugnies gerbėjai – taip vadinami zoroastriečiai visame pasaulyje. Jie dievina ugnį ir skiria jai ypatingą sakralinę funkciją. Iraniečių mituose sakoma, kad Dievas sukūrė dangų, vandenį, žemę, augalus, gyvūniją bei žmogų, ir į visą tai įdėjo dalelę ugnies. Ugnis - tai plazminis stovis ir yra pirmoji stichija, kuri atsirado kuriant Visatą. Ji iki šių dienų savyje neša dalelę pradinio, dar velnio neišniekinto, kosmoso stovio. Zoroastriečiai žinojo, kad ugnis apsaugo dangaus palaiminimą – Chvarną ir todėl savo šventyklose laikė negestančią ugnį. Zoroastros pasekėjai pripažino tris šventas Chvarnos ugnis. Pati reikšmingiausia buvo skaitoma Valdovų Ugnis –Atar Gušnast. Su šventikų Chvarna siejasi Ataras Farnbagas – “ugnis su dalele dieviško šventumo”. Trečia pagal švetuma dieviška ugnis vadinosi Ataras Borzenmichras, tai karių ir bendruomenių ugnis.
P. Globa Kaliendar zoroastrijski “God Olienia” puslapis 343, leidinys2002 metų
Žiemos Saulės stovėjimas.
Mėnuo Datuša (2002.12.16.-2002.01.14)

Mėnuo Datuša atitinka Ožiaragio ženklą ir skirtas Dievui-Kūrėjui – Achurai-Mazdai. Jo vardas reiškia „kuriantis, duodantis, dovanojantis“. Tai minčių gimimo ir ateities planavimo laikas, siekiant aukščiausio tikslo. Šį mėnesį būtina daryti pasirinkimą pagal vertikalę: arba jūs einate išbandymų keliu siekiant žmogiškos dvasios aukštumų, arba krentate į nedorybių dugną (gobšumą, savęs iškėlimą, egoizmą ir kt.). Į viršų ar dugnan. Šiuo laikotarpiu gimę žmonės, turi ypatingą paskirtį ir neša didelę atsakomybę, nes mėnuo Datuša rišasi su pačiu Visatos Kūrėju.

Gimusių šį mėnesį žmonių aukščiausias tikslas būti neformaliu lyderiu. Jie turėtų padėti kitiems atskirti gerus vaisius nuo blogų. Ir kas beįvyktų pasiekus tikslą nepasididžiuoti.

Šio mėnesio totemas – kalnų ožys, ištikimas, patikimas, neiškrypstantis iš kelio, aukojantis save, gerai žinantis savo tikslą ir einantis tiesiai į viršų.

Zoroastrizme Achura-Mazda – vyriausia dievybė, dovanojanti džiaugsmą ir gerovę. Visa pasaulio gerovė ateina per Achura-Mazdą, visos kančios ir nelaimės nuo jo priešininko Agra-Manju. Tarp Achura-Mazdos ir Agoa-Manju vyksta nesutaikoma kova, kuri baigsis šviesių jėgų pergale – Achura-Mazdos ir jo padėjėjų Ameša-Spenta (archangelai), pakviestų padėti pasaulio Kūrėjui kurti gyvenimą. Būtent Achurai-Mazdai ir jo archangelams (Ameša-Spenta) paskirta pirma Zoroastros kalendoriaus savaitė.
P.Globa Kaliedar zoroastriskij “God Olienia”, pusl. 359, leidinys 2002 metų
Vohu-Mano mėnuo
2003. 01. 15 – 2003. 02. 13

Vohu-Mano mėnuo atitinka Vandenio ženklą. Tai geros mintys, nuoširdumas, gerumas, švarūs darbai, žinių rinkimas, pagalba kitiems, kelionės. Vohu-Manas yra gyvūnijos pasaulio globėjas, jis padeda žmogui atrasti ryšį su savo totemu, savo dieviškąjį pašaukimą. Šiuo metų laiku ypač svarbu kontroliuoti savo mintis, neįleidžiant į jas pavydo, keršto, blogų palinkėjimų, nes mintys gali įsikūnyti konkrečiuose įvykiuose. Pasistenkite galvoti tik apie gerą.

Žmonių gimusių šį mėnesį užduotis būti gerų minčių palydovu ir propoguotoju, spręsti karminius klausimus ir šventai vykdyti savo pareigą.

Vohu-Manas yra vienas iš septynių Ameša-Spenta šventųjų. Jo vardas verčiasi, kaip „Gera mintis“.Gera mintis greta gero žodžio ir gerų darbų sudaro moralinę etinę zoroastrizmo triadą. Zoroastrizmo filosofijoje tai sudaro trys dalys: viršutinis pasaulis Menog (Jan) – tai vaizduotės ir idėjos; vidurinis pasaulis Retag (Den) – tai žodis ir garso vibracijos, žemutinis pasaulis Getig (In) – tai fizinė forma ir materija. Su šiais trimis pasauliais siejasi gera mintis, geras žodis ir geri darbai. Jiems priešpastatomi kiti trys veiksniai: Minog – pikta mintis, Retag – pikti žodžiai, Getig –blogi darbai.

Archangelui Vohu-Manui priešpastatomas blogos minties demonas – Aki-Manas.
П.Глоба. Календарь зороастпиский, Год Филина. Минск, 2000. С .41
Mėnuo Spenta-Armaiti
2003. 02. 14 – 2003. 03. 15

Spenta-Armaiti mėnuo atitinka Žuvų ženklą ir pašvęstas Motinai-Žemei. Tai švelnumas, meilė, motinystė, vaisingumas ir viltys apie giminės pratęsimą. Spenta-Armaiti globoja gimdyves, o tuos kas rūpinasi žeme apdovanoja sveikata, gerais ir mylinčiais vaikais. Šis mėnuo siejasi su tarnyba, pareigos atlikimu, šeimos židinio saugojimu, žemės valymu nuo visokio purvo, paslaptingų reiškinių stebėjimu ir jų atskleidimu.

Žmonių gimusių šį mėnesį aukščiausia pareiga sergėti mūsų pasaulio pilnavertiškumą ir grožį, valyti žemę, mokėti šventai tarnauti ir būti pasiruošusiam aukotis.

Mėnesio totemas yra Šuo. Tai ištikimas, atsidavęs, turintis didelę intuiciją, jaučiantis pavojus ir mokantis saugoti paslaptis.

Spenta-Armaiti – tai žemės įsikūnijimas, vienas iš septynių Dievo kūrinių. Žemė – tai kovos arena tarp šviesos ir tamsos. Šioje kovoje dalyvauja kiekvienas žmogus, jis stovi vienoje ar kitoje pusėje. Spenta-Armaiti kenčia nuo Achrimano (velnias) tarnų žemei daromų žaizdų, kurie ardo pirminio pasaulio grožį. Kiekvieno zoroastriečio pareiga palaikyti jį supančios aplinkos švarą ir grožį. Achrimano išniekinta žemė turi vėl sužydėti skaisčiomis spalvomis. Ją turi prižiūrėti mylinčio žemę žmogaus rankos. Zoroastriečiai kūrė oazes dykumose, sausino pelkes, stengdamiesi padaryti derlingomis net šias žemes. Jie įnešdavo harmoniją į išardytą pasaulį, laikydami ją gražiausia Kūrėjo dovana.
П.Глоба. Календарь зороастрийский, год Филина. Минск, 2000. С 419

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Sek Gru 25, 2005 6:51 pm
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė 
MĖNULIO Mazgų ingresija į AVINO ir SVARSTYKLIŲ ženklus

2004–12–26 10:14val.

Sekmadienis, 11 Saulės diena, 15 Mėnulio diena

Pagal astronominius davinius Mėnulis apie Žemę sukasi iš vakarų į rytus. Danguje jo matomas kelias penkių laipsnių kampu kertasi su ekliptikos matomu keliu (ekliptika – Saulės kelias žvaigždžių fone). Mėnulio kelio susikirtimo taškai su ekliptika vadinami Mėnulio Mazgais (jų yra du) ir vienas nuo kito nutolę 180 laipsnių.

Astronomijoje Mėnulio Mazgai vadinami fiktyviomis (užslėptomis) planetomis, jos neša labai svarbią informaciją. Ši informacija nurodo karmines užduotis. Kylantis Mėnulio Mazgas (Raxu) nurodo evoliucini, karminio vystymosi kelią, aukščiausių Kosminių įstatymų požiūriu. Besileidžiantis Mėnulio Mazgas (Ketu) rodo, kad tai, kas sukaupta anksčiau, dabar gali būti panaudota kaip pamatas, bazė, atsispyrimas.

Kylantis Mėnulio mazgas (Raxu) įeis į Avino ženklą, jo ėjimas šiuo ženklu (Mėnulio Mazgai Avine ir Svarstyklėse bus pusantrų metų) iš mūsų pareikalaus dinamikos, nepriklausomybės, aktyvaus savęs parodymo, drąsaus nuomonės pareiškimo ir pozicijų išlaikymo. Šiuo laikotarpiu reikės remtis į tokias žmogiškas savybes kaip individualizmas, drąsa, ryžtas, sąžiningumas ir negudrumas. Sėkmė lydės tuos, kas į viską žiūrės iš kario pozicijos, kurie vyriškai moka valdyti savo valią ir protingai vesti paskui save – būti nesavanaudišku riteriu.

Ingresijos metu Besileidžiantis Mėnulio mazgas, (Ketu) įeis į Svarstyklių ženklą, tai ne tik kompromisų, priešpriešos, dvigubų situacijų, bet ir komforto, harmonijos, ramybės, lygsvaros ženklas. Viso šito reikės atsisakyti, nes Besileidžiantis Mazgas yra kelias į bedugnę, tai prieštarauja karminei evoliucijos programai. Todėl reikia atsisakyti nuo nereikalingo bendravimo, paviršutinių kontaktų, išlaikyti vidinę harmoniją. Ten, kur reikia sakyti tik tiesą, kur reikalingas tvirtas, kardinalus sprendimas, neieškokite kompromisų.

Ingresijos momentu Mėnulio Mazgai pakankamai gerai aspektuoti, susidarys kelios labai svarbios konfigūracijos. Todėl naujai karminei programai realizuoti kelių bus nemažai. Konfigūraciją Burė evoliuciniam keliui suteiks emocinį pakilimą ir laisvės jausmą. Kadangi šioje konfigūracijoje Uranas yra Žuvų ketvirtame griaunamame laipsnyje, kova greičiausiai vyks už ideologinę laisvę. Todėl kosminis skydas nuo Besileidžiančio Mazgo Svarstyklėse įsijungs tik ideologinės kovos metu, ir tai suteiks garantiją taikai ir ramybei. Kita labai svarbi ingresijos konfigūracija – Vežimas. Iš vienos pusės Vežimas duoda didžiulę gynybą, iš kitos – sudėtingiausią vidinę įtampą. Tai savotiška kovos gynyba ir tai dar kartą papildo Mėnulio Mazgų programą Avino–Svarstyklių programoje. Dar yra karminė aspektų konfigūracija Trapecija. Vadinasi į programą Avinas–Svarstyklės mes būsime įtraukti prieš mūsų norą ir pasirinkimo teisės neturėsime. Kaip reikės spręsti šiuos klausimus, nurodo bisekstilės Raxu-Uranas-Saulė ir Ketu-Saulė-Uranas: tikslo siekimas pagal griežtą asmeninę poziciją (Saulė-Ožiaragyje), ypatingai klausimuose, kurie siejasi su to laikotarpio ideologija (Uranas-Žuvyse). Be to sekstilės aspektas Uranas-Saulė, šioje konfigūracijoje rodo apie netikėtus kūrybinius atsivėrimus. Cirkulis yra kūrybinė aspektų konfigūraciją tačiau jis įsijungs tik tada, jei bus išlaikyta visos Mėnulio Mazgų ašies lygsvarą. Jei laikysimės vien tik ašies, tai bet kuris kūrybinės laisvės periodas bus griaunamas, o jei dar įsijungs konfigūracija Vežimas, tai dar bus ir sustingimas.

Mėnulio Mazgų valdytojai: Marsas (Kylančio mazgo) yra Šaulyje, o Chironas (Besileidžiančio mazgo) – Ožiaragyje. Marsą su Mėnulio Mazgais sieją užslėpti harmoningi aspektai, tai suteiks galimybę ištaisyti klaidas. Jei eisime Kylančio mazgo keliu, gausime slaptą gynybą pagal Besileidžiančio Mazgo funkcijas. Chironas su Mėnulio Mazgais aspektų neturi. Taip pat nėra aspektų tarp Marso ir Chirono, todėl kai kuriais klausimais – „pulti ar būti atsargiam“ – reikės priimti savarankiškai, laisvai pasirenkant.

Visuomenėje, Kylančio Mazgo ėjimas per Aviną, iškels klausimus, kurie siejasi su karine veikla, ginklavimusi, o tai tiesiogiai siejasi su Besileidžiančiu Mazgu Svarstyklėse – taika, harmonija, lygsvara, ramybe. Kitaip tariant Mėnulio Mazgų programa Avinas–Svarstyklės – tai taika, aktyvioje kovoje už taiką, be ginklų. Todėl reikia įsivaizduoti, kad nuo 2005 metų pradžios pusantrų metų bloguoju atveju gali prasidėti nauja karų banga, teroro aktai ir ginklavimosi lenktynės.

*Ypatingai neigiamas, sudėtingas laikotarpis:

2005-III-21 \ 2005-V-26 Kylantis Mazgas eis 23 Avino griaunamu laipsniu, Besileidžiantis mazgas tuo metu bus Svarstyklių 23 laipsnyje, o tai pasirinkimo laipsnis.

2005-VI-0-9 \ 2005-VI-22 Kylantis Mazgas eis 21 Avino Saturno kritimo laipsniu,blogas laikas katastrofų atžvilgiu, Besileidžiantis mazgas tuo metu bus 21 Svarstyklių laipsnyje, o ten Saturno egzaltacija, tai galima įvertinti, kaip senų skolų atidavimo laikotarpį.

*Geras laikas ilgalaikių programų sukūrimui, naujų darbų pradžiai:

2005-VI-10 \ 2005-VI-21 Kylantis Mazgas eis 18 Avino karališku laipsniu.

2005-VI-23 \ 2005-VII-04 Kylantis Mazgas eis Avino Saulės egzaltacijos laipsniu.

2006.VI 11\12 Mėnulio Mazgai išeis iš ženklų Avinas–Svarstyklės, jie bus karminiuose Zodiako laipsniuose, Besileidžiantis Mazgas bus pirmame Svarstyklių griaunamame laipsnyje. Skolų grąžinimo, pasiaukоjimo, pavojų nuo neteisingai priimtų sprendimų laikotarpis, sumaištys gėrio ir pykčio klausimuose ir, kaip rezultatas, neteisingas pasirinkimas. „Neapsirik, rinkdamasis kelią!“

П. Глоба. Календарь зороастрийцкий „Год Мангуста“. Минск 2004. С 116–120.
PILNAS MĖNULIO UŽTEMIMAS

2004–10–28 07:05:00

Ketvirtadienis, 11 Saulės diena, 15 Mėnulio diena

Pilnas Mėnulio užtemimas geriausiai bus matomas pietų ir šiaurės Amerikoje, (neįskaitant vakarinių pakraščių), o taip pat tolimiausiuose vakarų Europos ir vakarų Afrikos rajonuose. Atskiros užtemimo fazės matysis daugumoje Europos šalių, bei pietinėje ir vidurinėje Azijoje. Užtemimas nebus matomas Australijoje ir šiaurės–rytų Azijos dalyje.

Užtemimo metu mėnulis bus pietinėje Avino žvaigždyno dalyje, kadangi užtemimas vyks kelios dienos iki apogėjaus (tolimiausias Mėnulio taškas nuo Žemės), tai Mėnulio diskas atrodys daug mažesnis, nei buvo per gegužės užtemimą.

Užtemimo metu šiaurinė Mėnulio dalis bus labiau apšviesta ir labiau ryški, nei pietinė. Todėl Mėnulio „išvaizda“ pastoviai keisis, artėjant prie žemės šešėlio centro, jis gaus vis tragiškesnį atspalvį. Tačiau iš anksto mėnulio ryškumo negalima nusakyti, nes tai priklauso nuo Žemės atmosferos stovio. Žemei esant tarp saulės ir mėnulio, saulės spinduliai, kurie apšviečia žemės paviršių, skverbdamiesi pro atmosferą, išsisklaido ir patenka į žemės šešėlį. Kadangi oru geriausiai praeina raudoni ir oranžiniai spinduliai, tai Mėnulis nusidažo purpurine, plytos arba vario spalva.

Įdomesnės spalio mėnesio 28 dienos datos

Kiekvienų metų kalendorinė diena turi savo praeitį. Blogi ar geri įvykiai vykstantys vieną ir tą pačią dieną, po truputėlį kaupiasi ir formuojasi į taip vadinamą dienos informacijos fondą. Reikšmingų dangaus reiškinių dienos informacija prabunda ir gali pasireikšti. Didelę reikšmę turi gimimai ir mirimai, nes dienos „prabudimo“ metu gali atgimti ir žmogaus dvasia, pažymėta šios dienos antspaudu.

1943 metais buvo išleistas TSRS Prezidiumo Įsakymas apie tautas, palaikančias fašizmą, kurios iki 1944 metų turi būti išvežtos į Altajaus ir Krasnojarsko kraštus, Omsko ir Novosibirsko apskritis ir Vidurinę Aziją – tai kalmukai (140000), totoriai (200000), čečėnai (400000), ingušai (100000), karačensai (80000), bulgarai (40000).

1962 metais Nikita Chruščiovas pažadėjo išmontuoti, išvežti iš Kubos ir parsivežti į TSRS raketas. Visas pasaulis su palengvėjimu atsikvėpė, nes planeta žemė buvo ant branduolinio karo ribos. Karibų krize buvo sėkmingai įveikta.

1995 metai Baku metro įvyko gaisras – Narimov stotelėje degė elektrinis traukinys (baisiausia katastrofa pasaulinėje metro istorijoje). Žuvo 286 žmonės, jų tarpe 28 vaikai, 269 patyrė įvairaus laipsnio nudegimus.

1492 metais Kristoforas Kolumbas atrado Kubą.

1636 metais įkurtas Harvardo universitetas – pirmasis JAV.

1886 metais atidengta Laisvės statula, dalyvavo JAV prezidentas G. Klivlendas.

1965 metais popiežius Pavelas VI „nuėmė“ nuo žydų kolektyvinę kaltę už Kristaus nukryžiavimą.

1973 metais Arabų šalys (naftos tiekėjos) paskelbė embargą (areštas, draudimas) dėl naftos tiekimui į JAV.

1891 metais žemės drebėjimo Japonijoje metu, žuvo 7300 žmonių.

1973 metais buvo informuota, kad Etiopijoje 100000 žmonių žuvo dėl sausros.

1879 metais gimė Levas Trockis, revoliucionierius.

1469 metais gimė Erazmas Roterdamskis, suomių rašytojas, švietėjas, filosofas–humanistas.

1955 metais gimė Bilas Geitsas, Microsoft firmos įkūrėjas, turtingiausias planetos žmogus.

1967 metais gimė Džiulija Roberts, amerikiečių artistė gaunanti pasaulyje didžiausias pajamas.

1969 metais mirė Kornėjus Ivanovičius Čiukovskis, rašytojas.

UŽTEMIMO KOSMOGRAMA

Spalio mėnesio 28 dieną Mėnulio užtemimas vyks Jaučio Zodiake, tai siejasi su materialine padėtimi: turto, pinigų kaupimu, arba atvirkščiai, visiškas jų netekimu. Todėl užtemimo metu žmonių sąmonėje gali suaštrėti finansiniai klausimai: vieniems „iš kur imti?“, kitiems „kur dėti?“. Jaučio valdytoja Venera yra Mergelėje, savo kritimo vietoje. Nepriklausomai nuo to, gerai ar blogai, tai suaštrina materialinius klausimus. Būkite atsargūs, naudodami pinigus ar vertybinius popierius, didelė apiplėšimų ir apgaulių galimybė.

Įdomu tai, kad užtemimo kosmogramoje figūruoja žvaigždė Kaf iš Kasiopės žvaigždyno. Ši žvaigždė retai suteikia materialinę pagalbą, tačiau gali padėti rasti lobį. Tai išradėjų, mistikų, paslaptingų veikėjų, paslapčių atskleidėjų, keršytojų ir žmonių, turinčių vidinę stiprybę, žvaigždė. Todėl kai kurių žmonių gyvenime gali įvykti grafo Montekristo fenomenas. Tik kas ko laukia: atpildas ar bausmė priklausys nuo kiekvieno individo ankstesnių veiksmų. Žinoma, daugiausiai tai palies tuos, pas kurių horoskope kokia nors reikšminga planeta, besąlygiškai paklius į užtemimo tašką.

Užtemimas vyks šeštame Jaučio laipsnyje. Tai laipsnis, turintis teigiamą charakteristiką: kūryba, dideli protiniai gabumai, žinomumas. Užtemimo taškas yra konfigūracijos Piramidė viršūnėje (Mėnulis, Jupiteris, Plutonas). Tai į įvykių grandinę įtraukia žmones, kurie turi tarp savęs ryšį ir padeda šiuos įvykius realizuoti. Piramidė graikų kalboje reiškia „sustingusi ugnis“. Šį kartą Piramidės aspekto viršūnė gali pasireikšti kaip „sustingęs talentas“. Geruoju atveju užtemimas taps talentų atgimimo ir kūrybinės ugnies uždegimo laiku. Bloguoju atveju – talentų užgesimu, kuris nesuteiks galimybės jiems atsiverti. Piramidės pagrindą sudaro Jupiterio ir Plutono kvintilė, šis aspektas padės tendencijoms rutuliuotis tuo atveju, jei žmogus bus laisvas nuo bendruomenės–socialinių ritmų ir nepriklausomas nuo įvairaus plauko autoritetų ir kolektyvinių nuomonių. Būkite dėmesingi įvykiams, kurie vyksta apie jus ir matykite žmones, kurie jus supa. Šiuo metu padaryta klaida jums gali brangiai kainuoti.

Užtemimo metu didesni pavojai kils nuo žemės stichijų (žemės drebėjimai, griūtys metro, šachtose ir t. t.), nes užtemimas vyksta žemės ženkle. Šią informaciją papildo Plutono laipsnio subdispozitorius (Plutonas yra požemių valdytojas), kuris užtemimo metu sudarys įtemtą aspektą. Jautrūs bus sprandas ir gerklė, padidėjęs pavojus susirgti viršutinių kvėpavimo takų susirgimais. Padidėja jautrumas maistui, apsinuodijimai, negalima maitintis, kuo pakliūva. Badauti taip pat negalima, geriau laikytis dietos. Skirtingai nei pavasarinis, šis užtemimas taip psichikos neveiks, nes Mėnulis Jautyje yra savo egzaltacijoje, o tai sukuria emocinį pasaulio stabilumą.

П. Глоба. Календарь зороастрийский, „Год Мангуста“. Минск 2004. С. 196–201

Ra kova su Apopu

Senovės Egipto mitas

Nuo to laiko, kai Saulės dievas Ra pasikėlė į dangų, daug kas pasaulyje pasikeitė.

Nebematė žmonės didingo dievo šalia savęs ir kreiptis į jį su prašymais galėjo tik padedami žynių, jų aukomis ir maldomis. Bet saulė vis dėlto šviečia dieną, nusileidžia vakare ir vėl pateka rytą. Dievai ir dabar tebeplukdo Saulės diską Ra su jo palyda Dangaus Valtimi.

Kiekvieną diena Ra plaukia Dangaus Nilu dienos valtimi Manžet. Valtis plaukia iš Rytų, ir vakare pasiekia vakarinius kalnus, kur yra vartai į požemio karalystę. Skambant muzikos garsams, Ra iškilmingai išlipa iš valties Manžet, sėdasi į naktinę valtį Mesektet ir plaukia po žeme mirusiųjų pasauliu skleisdamas saulės šilumą mumijoms ir gulintiems sarkofaguose.

Kelias požeminiu Nilu eina ilga ir siaura lyguma, kurioje yra dvylika vartų, išsidėsčiusių per visą lygumą vienodais atstumais vieni nuo kitų. Ra kas valandą praplaukia vienus vartus. Ir išeina pas jį požemio karalystės gyventojai, kad pasveikintų Saulę ir pasidžiaugtų jos šviesa. Auštant, iš olos per rytines uolas valtis vėl išplaukia į dangaus skliautą, visa tai kartojasi diena iš dienos , metai iš metų, šimtmečiai iš šimtmečių.

Dievų, plaukiančių Dangaus Valtimi, laukia daug pavojų. Turi priešų šviesusis dievas Ra. Tai įvairios prieblandos pabaisos, gyvatės, besislepiančios tamsiuose tarpekliuose arba olose žemėje, krokodilai ir hipopotamai, gyvenantys vandens verpetuose.

Lėtai dangumi plaukia Manžet valtis. Ra, kaip ir priklauso didžiam valdovui, sėdi auksu išpuoštame soste. Šalia ant nendrių, sukryžiavęs kojas sėdi dievas–raštvedys Tot. Ant kelių jis pasidėjęs išvyniotą papiruso ritinėlį, dešinėje nuo jo, kaip ir pas visus raštvedžius rašymo reikmenys –lentelė su spalvomis ir kelios lazdelės, atliekančios plunksnų funkciją.

Visa valdovo palyda yra čia pat. Valties priekyje stovi dievybės Maat ir Chathor. Maat skrybėlę puošia puri plunksna, teisingumo simbolis, juk Maat – tai teisingų įstatymų ir išmintingos pasaulėžiūros dievybė. Kontroliuodama įstatymų vykdymą, Maat skvarbiai žiūri į priekį. Čia jai padeda Chathor. Sparnuotasis dievas Gor Sakalo pavidalu, švytėdamas įvairiaspalvėmis plunksnomis, skrenda priekyje laivo, pasiruošęs, pagal Ra įsakymą, pasinerti į kovą ir sutriuškinti piktus demonus.

Krokodilai, hipopotamai, šliaužiojančios nuodingos būtybės visada stengiasi užpulti nepasiruošusias gynybai, plaukiančias laivu dievybes. Krokodilai savo didžiuliais nasrais stengiasi praryti Saulės diską. Kartais jiems pavyksta ir tada būna saulės užtemimas. Bet Ra tarnai kovoja su demonais, o tuo metu gamta jaudinasi, pučia uraganai ir dreba žemė. Būtinai laimi dievai ir saulė tęsia savo kelionę dangumi.

Priekyje, prieš saulėlydį, juoduoja vakarinio kalnagūbrio siluetas. Už laivo pasiliko miestai, gyvenvietės, bažnyčios, laukai ir vandeningasis Nilas. Apačioje dabar dykuma. Pamatę besiartinančią valtį, šventi kalnų povai gieda pasveikinimo himną.

Didysis Ra,

Tu sutvėrei paukščius, žvėris ir augalus.

Mes giedame tavo šlovei,

Mes pamaloniname tavo klausą skambiomis melodijomis

Ir šokame tik tau...

Priplaukusi prie požemio karalystės akmeninių vartų, valtis sustoja, Ra su palyda persėda į naktinę valtį Mesektet. Naujoje valtyje prie Ra prisijungia Žaltys Mechen, rūstusis Aker, Nechebkau, turintis žmogaus liemenį ir gyvatės galvą, ir dievas vilkas Upuaut. Tai palyda, kuri saugoja įėjimą į Mirusiųjų pasaulį.

Kiekvieną požeminio kelio dalį valtis turi praplaukti tiksliai nustatytu laiku. Vartus tarp jų saugo siaubingi sargybiniai. Tam, kad nepermaldaujami sargybiniai praleistų valtį, reikia pasakyti maginį užkeikimą. Tuos paslaptingus užkeikimus žino tik Upuaut. Todėl diev-–vilką vadina „Kelių atidarinėtoju“.

– Atidaryk dėl Ra savo Mirusį Pasaulį. Atidaryk vartus gyvenančiam horizonte, – sušuko Upuaut ir pasakė šventus žodžius, kreipdamasis į pirmųjų vartų Dykumų Sargą.

Pasigirdo didžiulis trenksmas. Akmeniniai luitai, kurie užstoja įėjimą į olą, persiskiria į šonus, valtis įplaukia į karalystę ir vartai vėl užsitrenkė. Valtininkai užgulė irklus. Pakelti bures nėra tikslo. Mirusiųjų karalystėje nėra oro ir nėra vėjų. Kad mirusieji neuždustų, į karstus jiems dedamos mažos, medinės oro dievo Šu figūrėlės.

Kai valtis praeina antruosius vartus, Saulės dievą Ra pasveikinti išėjo derliaus dievas Nepri. Jo kūnas nuo galvos iki kojų apsuktas kviečių varpomis. Nepri karalystėje maitina mirusiųjų dvasias, o žemėje jis rūpinasi egiptiečių laukais ir derliumi.

Jau ir tretieji vartai liko už valties. Mesektet valtis plaukia dabar arti kapaviečių ir karstų. Saulė apšvietė turtingų ponų kapavietes su išrašytomis sienomis, granitinius ir medinius sarkofagus, sapno saugotoju dievų figūrėles, sutrūnijusias mumijas ir vargšų kapavietes be aukso ir puošmenų. Apšviesti saulės spinduliais, mirusieji atsikėlė ir maldai sudėtomis rankomis jie išėjo sutikti Ra ir užgiedojo choru:

Garbė tau Ra,

Gerbia tave Duato (mirusiųjų pasaulis) gyventojai...

Mostelėjo Ra lazdele – faraono valdžios ženklu ir irkluotojai sustabdė laivą. Saulės dievas atsisuko į giedančius ir tarė:

–Žinokite ir atsiminkite. Jūs visi po mirties nepavirtote dulkėmis, o atėjote amžinam gyvenimui į Požemio Karalystę tik todėl, kad jumis žemėje rūpinasi žmonės. Jie gerbia mirusiuosius, meldžia dievus būti jums palankiais, neša aukas į bažnyčias ir prie jūsų kapaviečių. Darydami tai, jie gelbsti ne tik jus, bet ir save. Nes pakankamai greitai kiekvienam teks čia persikelti ir jei jie dabar neišmokys vaikų gerbti mirusiųjų, tai patys po mirties bus užmiršti, pamesti ir negalės prisikelti amžinam gyvenimui. Pasakė tai Ra ir nutilo, apžvelgė minią didingu žvilgsniu ir davė ženklą irklininkams plaukti toliau. Mumijos atsigulė atgal į sarkofagus.

Po kurio laiko, apsuptas didžiulių kolonų, priekyje pasirodė dvaras. Tai Dviejų Tiesų Rūmai – salė, kur rinkosi Mirusiųjų Teisėjai. Čia Mirusiųjų Pasaulio dievai, dalyvaujant dievui Koziriui, teisia mirusius egiptiečius už jų nuodėmes. Dievas Anubis su šakalo galva, atveda mirusiuosius į salę. Išmintingasis Tot užrašo nuosprendį į papirusą. Prie Ozirio sosto stovi Izida, Maat ir kiti dievai ir dievybės. Taip laivas plaukia požeminiu Nilu. Prieš juos atsidaro ir užsidaro vartai po vartų, paklusdami tariamiems vilko Upuaut maginiams žodžiams.

Artėja pusiaunaktis. Saulė požemio upe plaukia į rytus. Už jo nugaros temsta šviesos aureolė ir mirusiųjų pasaulis vėl pasineria į tamsą. Už tai priekyje tamsa sklaidosi. Greit spinduliai apšvies uolas, tarp kurių posūkyje dingsta požeminė upė, išeidama į žemės paviršių.

–Dievai, aš matau Apopo urvą. Pasiruoškite kovai, – sušunka Ra. Požeminiame urve giliai, tamsoje gyvena drakonas Apopas. Baisus, didžiulis, dideliais lankais jis susuka savo ilgą kūną; sukiojasi ir šnypščia šlykšti, taškuota pabaisa.

Ir staiga vanduo suputojo; upė per sekundę pradėjo tekėti pasiutusiu greičiu. Atrodo, kad valtis plaukia į krioklį. Piktai svaidydama putotas bangas, srovė teka į priekį, tempdama viską paskui save. Irkluotojai įsmeigė į kunkuliuojantį vandenį irklus ir su vargu sustabdė Valtį. Vandens lygis staiga pradėjo kristi, po to jis visai dingo. Tartum jo ir nebuvo, tik sausa akmeninė vaga priminė apie tai, kad dar prieš minutę tekėjo pilna vandens upė. Valtis sėdo ant upės dugno.

Iš už uolų pasigirdo staugimas, nuo jų su trenksmu pradėjo ristis akmenys. Tai staugė Apopas – piktų jėgų valdovas, saulės priešas. Kiekvieną naktį už uolų jis laukia Valties. Pamatęs ją, jis išgeria upės vandenį, atsigula ant susidariusios smėlėtos vagos ir, gulėdamas tamsoje, laukia Ra pasirodymo. Kiekvieną naktį dievas Ra su savo svita kaunasi su drakonu, kad rytą saulė vėl pasirodytų danguje. Saulės valtis negali kitaip įveikti seklumos, tik magijos pagalba. Šventus žodžius skaito Upuaut, jam padeda Tot. Magijos dėka iš Apopo atimama jo jėga. Visi dievai padeda Ra, ir kiekvienas savo ietimi persmeigia drakono kūną.

–Drebėk Apopai, pranyk Apopai, išnyk Apopai,– šaukia jie, kovodami su juo.

Bet nepasiduoda Apopas, galinga uodega jis nuverčia, besiartinančius prie jo dievus. Kova vyksta su permaininga pergale. Apopui į pagalbą ateina tamsa ir pikti demonai.

Ir štai ateina pusiaunaktis, pagal egiptiečius tai paskutinė valanda prieš saulėtekį. Kova pasiekia kulminaciją. Apopas galingu smūgiu išmuša Saulės dievui akį ir ją prarija. Ir štai Ra kreipiasi į katę (mangustą) – gudrų ir lankstų gyvulėlį, ir šis apsiginklavęs kardu, šoka drakonui ant nugaros. Kirtis kardu ir drakono galva lekia į šoną. Iš nugalėto, begalvio Apopo išteka visas požeminės upės vanduo. Tot grąžina Ra akį ir jį išgydo. Dabar valtis gali tęsti savo kelionę, nešdama savo žemei šviesą ir skleisdama šilumą.

Nelengva ši kova. Egipte kiekvienais metais švenčiama pati ilgiausia diena, kaip grąžintos akies šventė. Egipte akies pavidalo amuletai – tarsi sveikatos, jėgos ir sėkmės kiekviename reikale nešėjas.

Iškilmingai valtimi plaukia Saulėtas Ra, o dievai jį garbina:

Stiprus Ra – silpnas priešas,

Aukštas Ra – žemas priešas,

Gyvas Ra –miręs priešas,

Didis Ra – menkas priešas,

Laimėjo Ra – krito priešai,

Yra Ra –nėra tavęs, Apop.

Plaukia Ra požeminiu Nilu ir pasiekia jis rytinius kalnus. Atsidaro prieš jį horizonto vartai, išlipa iš naktinės valties Ra, nusiprausia šventuose ežero vandenyse, apsirengia raudonais rūbais ir sėdasi į dieninę Valtį Mandžet, kad galėtų plaukti dangaus Nilu ir apšviesti žemę savo spinduliais.

O sekančią naktį, kada didžiulis drakonas Apop tamsių jėgų burtų pagalba atgyja, iš naujo prasideda kova.

Šventasis katinas (mangustas) ir visi jo broliai nuo senų laikų Egipte yra didelėje pagarboje. Jiems statydavo specialias koplyčias, kiekviename egiptiečio name gyveno keletas katinų, kurie jautėsi jame visiški šeimininkai. Žmonės juos myli, prižiūri, atleidžia už visokias išdaigas, prisimindami tą svarbią paslaugą, kurią daro katė (mangustai) kiekvieną naktį visiems žemės gyventojams.

П. Глоба. „Календарь астрологический зороастрийский, Год Мангуста“. Минск

SAULĖS užtemimas

2004.10.14
07:00:23

Ketvirtadienis, 4 Saulės diena, 1 Mėnulio diena

Saulės užtemimas bus dalinis. Matysis šiauriniame žemės pusrutulyje, šiaurės-rytų Azijoje. Vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje, Havajų salose, vakarinėje Aliaskos dalyje.

Užtemimas vyksta Svarstyklių ženkle. Šis ženklas siejasi su visuomeniniais procesais, justicija, teismais, sutartimis ir jų nutraukimu, santuokos ir skyrybų problemomis, bei partneriais, dalykiniais kompanionais, dvilypėmis situacijomis ir pasirinkimo teise. Visuomeniniame šalies gyvenime tuo metu galimi atviri skandalai, aiškinimaisi, parodomieji teisminiai procesai. Žmonių asmeniniame gyvenime pasireikš kaip šeimyniniai nesusipratimai, nesantaika tarp sutuoktinių, problemos su darbo partneriais. Geruoju atveju viskas spręsis taikiai, ir kiekviename ginčas išaiškės, bloguoju – priešprieša ir neaiškumai kolektyvuose, konfliktinės situacijos šeimose, net iki išsiskyrimo. Neaiškumai atsiras staiga, bus labai ryškūs, tikslingi ir tvirti, nes Svarstyklių valdytojas Chironas stovi užtemimo taške.

Užtemimas vyks 22 Svarstyklių laipsnyje – dideli planai, protinis aktyvumas, diplomatija, bet pritrūks fizinės jėgos sugalvoto įgyvendinimui. Todėl laikas prieš ir po užtemimo bus pilnas tuščių pažadų, neįvykdytų įsipareigojimų, sutarčių laužymų – būkite atsargūs darydami sutartis ir pasirašinėdami kontraktus. Laipsnio subdispozitorius Saturnas yra Vėžyje, Vėžys siejasi su šeima, gimine, tai dar kartą parodo, kad užtemimo laikotarpiu kils rimtos šeimyninės problemos. Be to, Juodasis Mėnulis yra „nelaimių šeimyniniame gyvenime“ laipsnyje. Pasistenkite per šį trumpą periodą nesugriauti visko, kas buvo kurta visą gyvenimą.

Užtemimas sukels pavojų ore (aviakatastrofos, vėjai, uraganai), juk Svarstyklės yra oro ženklas, be to ir Uranas yra Žuvų griaunamame laipsnyje. Pavojinga taip pat būti kalnuose, ant stogų, balkonuose, galimi kritimai iš aukščio.Bus pažeidžiami inkstai (negerkite daug skysčių), juosmuo (neapkrauti), jautri oda (bėrimai, alergija), endokrininė ir šlapinimosi sistemos.

Apie tai reikia kalbėti ir žinoti, ne todėl kad pradėtum bijoti ir sėdėtum užsidaręs, o kad neliptum ant ašmenų. Tiems, kam sunkumai neišvengiami, pagelbės Baltasis Mėnulis, jei elgsitės teisingai, jis veiks pagal principą „Viskas, ką bedarytum, viskas į gerą“.

П. Глоба. Календарь зороастрийцкий, „Год Мангуста“. Минск 2004. С 192–193

Pasikėsinimas į Teodorą Ruzveltą

Kiekviena kalendorinių metų diena turi savo praeitį. Įvykiai, vykstantys tą pačią dieną eilę metų (ir geri, ir blogi), po truputėlį kaupiasi ir formuojasi į taip vadinamą dienos informacijos fondą. Reikšmingų dangaus reiškinių dienomis informacija prabunda ir pasireiškia viena ar kita forma. Istorinių įvykių sąraše didelę reikšmę turi iškilių asmenybių gimimai ir mirtys, nes tą dieną prabunda žmogaus dvasia, pažymėta tos dienos antspaudu. Prisikelti gali ne tik žmogus, bet ir atsinaujinti kokia nors anksčiau vykusi veikla.

1912-10-14 metais Viskonsino valstijose buvo pasikėsinta į prezidentą Teodorą Ruzveltą. Tačiau fanatikas jo nenušovė, o tik sužeidė. Ruzveltas įsakė to žmogaus neliesti. Gydytojai, apžiūrėję Ruzvelto krūtinę, nustatė, kad metalinė kulka įstrigo į tekstą, esantį vidinėje švarko kišenėje, kuris buvo 50 puslapių ir išgelbėjo jam gyvybę. Kadangi kulka įstrigo krūtinės ląstoje visai arti širdies, buvo nuspręsta, kad iš kūno ją išimti yra pavojinga. Šią kulką krūtinėje Ruzveltas nešiojo iki pat mirties, 1919 metais miręs natūralia mirtimi. Jis dažnai sakydavo, kad ją būtų nešiojęs kišenėje, kad primintų, kiek rūpesčių ji jam sukėlė.

Žmogus, šovęs į T.Ruzveltą buvo trisdešimt šešerių metų Džon Niepomuk Šrank, buvęs gėrimų daryklos savininkas ir turintis rimtų psichinių sutrikimų. 1901-09-15, praėjus dienai po prezidento Viljamo Mak-Kinlio nužudymo, po kurio prezidentu tapo Ruzveltas, Šrankui pasirodė Mak-Kinlio dvasia, kuri dėl savo mirties apkaltino Ruzveltą. Nuo to laiko Šrankas pradėjo neapkęsti Ruzvelto. Kai šis 1912 metais pradėjo kompanija, kad taptų prezidentu trečią kartą, Šrankui sapne vėl pasirodė Mak-Kinlis, kuris jo maldavo: „Neleisk mano žudikui sėsti į prezidento krėslą. Atkeršyk už mane“. Visą savaitę Šrankas lydėjo Ruzveltą po šalį.

Po pasikėsinimo Šrankas buvo pripažintas nepagydomu ir gyveno įvairiose Viskonsino psichiatrinėse ligoninėse. Jo liga nekėlė abejonių. Pagal gydytojų paraiškas jis buvo paranojikas, ir kol reikalas nelietė T. Ruzvelto turėjo labai mažus reikalavimus. Kai jį traukiniu vežė į klinikas, vienas kelio tarpas buvo apaugęs pakankamai tankiu mišku. Kažkas iš lydinčių paklausė Šranko, ar jis mėgsta medžioti. Atsakymas buvo toks: „Tik Ruzveltą“. Norėdamas pratęsti savo šlovę, Šrankas pasiūlė savo pistoletą ir kulką perduoti į Niujorko istorinį muziejų. Jam paaiškino, kad tai padaryti neįmanoma, nes kulka yra Ruzvelto kūne. Šrankui eilinį kartą pasireiškė neapykantos priepuolis Ruzveltui. „Tai mano kulka“, – triukšmavo jis, o po to pareiškė kad testamente kulką jis vis tiek palieka nacionaliniam muziejui.

П, Глоба, „Календарь Зороастрийский“. Год Мангуста. Минск 2004. С. 190–191

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Sek Gru 25, 2005 7:06 pm
Aprašymas WWW
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Mėnulis pagal keltus

Cituoti:
Full Moon Names

January ~ Storm Moon
A storm is said to rage most fiercely just
before it ends, and the year usually follows suit.

February ~ Chaste Moon
The antiquated word for pure reflects the
custom of greeting the new year with a clear soul.

March ~ Seed Moon
Sowing season and
symbol of the start of the new year.

April ~ Hare Moon
The sacred animal was associated
in Roman legends with springtime and fertility.

May ~ Dyad Moon
The Latin word for a pair refers to the twin
stars of the constellation of Castor and Pollux.

June ~ Mead Moon
During late June and most of July the
meadows, or meads, were mowed for hay.

July ~ Wort Moon
When the sun
was in Leo, the worts
(from the Anglo-Saxon wyrt plant)
were gathered to be dried and stored.

August ~ Barley Moon
Persephone, virgin Goddess of rebirth,
carries a sheaf of barley as a symbol of the harvest.

September ~ Blood Moon
Marking the season when domestic
animals were sacrificed for winter provisions.
Libra's full moon occasionally became the Wine Moon
when a grapeharvest was expected to produce a superior vintage.

October ~ Snow Moon
Scorpio heralds the dark season when
the sun is at it's lowest and the first snows fly.

November ~ Oak Moon
The sacred tree of the Druids and the Roman
God Jupiter is most noble as it withstands winter storms.

December ~ Wolf Moon
The fearsome nocturnal animal
represents the "night" of the year.

The Blue Moon ~ Variable
A Blue Moon occurs when
the moon with its 28 day cycle appears
twice within the same calendar month, due to that
month's 31 day duration. Many consider the Blue Moon
to be a goal moon where you set specific goals for yourself.

The Black Moon ~ Variable
A Black Moon occurs when there
are two dark cycles of the moon in any given
calendar month. It is believed that the second dark
moon of a time of great power within the spiritual world
and any magick worked during this time is especially powerful.


Copyright © 2004 The Celtic Connection wicca.com. All rights reserved.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Ant Geg 23, 2006 6:18 pm
Aprašymas WWW
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Vas 19, 2005 12:18 am
Pranešimai: 70
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Mėnulio magijos reliktai

Žmogus- gyvosios gamtos dalis, tad daug kas jo gyvenime priklauso nuo ritmų. Lietuvių etninės kultūros formantėse šitai pabrėžiama gana išraiškingai. Gamtos reiškinių dėsningumai ekstrapoliuojami į socialinį gyvenimą. Derinant Mėnulio fazių kaitą su žmogaus gyvenimo įvykiais, tikimasi tokios pat sekmės kaip ir žemės ūkio darbuose. Antra vertus, šiuos tikėjimus sustiprina Mėnulio mitologizavimo atmintis.
Pamačius pirmą kartą Mėnulį po astroniminės jaunaties, jis taip pasveikinamas: “ Jaunas mėnuo, jaunikaiti, tau -pilnatis, man- sveikata” arba “Tau, Mėnuli pilną ratą, “man- sveikatą “. Šie palinkėjimai tariamai išsipildys, jeigu bus pasakyti stovint basomis ant žemės. Jauną geriau pamatyti iš dešnės, “ tiesia akimi .” Jeigu jis kairėj pusėj ar užpakalyje- tą mėnesį darbai nesiseks. Po to reikia reikia su niekuo nesikalbant eiti gulti,- sapne pamatysi savo likimą.
Išskirtinai įdomus yra įvardinimas dievaičiu, išlikęs pietryčių Dzūkuose. Apskritai Mėnulyje žmonės mato mergaitę su naščiais, burtininką Tvardauską, Kainą, Abelį. Tai skirtingų chronotopų personažai. Vaikam drausta į Mėnulį rodyti pirštu.
Manyta, kad geriausias laikas piršlyboms, vestuvėms- Mėnulio priešpilnis arba pilnatis.Seirijuose sakom, kad jei jaunieji tuokiasi esant ” tuščiam Mėnuliui”, tai jų gyvenimas bus tuščias; jei per delčią- nelabai turtinggi bus; jei per pilnatį- gerai gyvens. Aukštaičiai ažvintiškiai pritaria; gero vyro iš jaunaties vedybų nelauk: dūks gyvenime, nenurims. Senugalyje sukurta šeima dažnai išyra arba nesusilaukia vaikų. Vaikai gimę esant Mėnulio jaunačiai, yra stipresni, gyvesni, ”ryškesnio” veido, bet jautrūs ir verksmingi. Net ir pasenę atrodo jaunai. Gimę per pilnatį- geri darbininkai, per delčią- tinginiai ir “pijokai “. Senagalyje- dažnai blogos nuotaikos, užaugę greit pasensta. Įdomus ir retas toks pastebėjimas, kad “jei dvyniai gims keičiantis Mėnulio fazei, tai vienas iš jų bus nebilys.Ypač vaizdingai apie žmogaus lentį pasakojo žemaitė Ona Budreckienė iš Pikelių: ”Jauname gėmis- linksmos ė nikumet nesenst, vuo dėlčiuo- niūros, pėktos, irzlings, atšiauros, negeruo nuotaikuo. Ons, mataa, nykst ėr anam vėskas negeraa; prišpilnė- toklos žmuogos, pėlna pruoto; toštomuo- silpnapruotis kaap kami, sveikata sėlpna ėr mokslou dėdelee pavuojings”.
Tarp per jaunatį gimusių dažnai pasitaiko ” blogos akies”, arba jie patys būna neatsparūs “nužiūrėjimui”, “boja akių ”. Tokį kūdikį ilgai vengiama parodyti svetimiems; jis gy domas šluostant akutes išvirkščios medžiagos skepetaite, arba perniariant per pavalkus. Vaikai, gimę naktį, kai danguje nėra Mėnulio, net būdavo laikomi ”apsėstais nečystos sylos” juos reikėdavę kuo greičiau pakrikštyti. Pasakojama, kad vienas toks savaitinis kūdikėlis bemaudant ėmė ir atsisėdo geldoje. Vaiko lemtį galima kiek ištaisyti į gerą. Pirmiausia, krikštynas reikia iškelti per Mėnulio pilnatį. Taip pat svarbu, kad kūdikis tinkamu laiku nuo mamos krūtinės būtų atitrauktas. Pavyzdžiui, jei mergaitę per jaunatį “atima”, tai išauga aukšta, ištysusi, plona, silpnokos sveikatos; jei per pilnatį- suaugusi bus drūta ir krūtininga moteriškė.
Mėnulio šviesa kenkianti kūdikiui, o ypač- dar nekrikštytam. Jei Mėnulis šviečia į veiduką vaikui miegant, jis gali pradėti naktimis vaikščioti. Arba suviduriuos žaliai, bus silpnos regos, jam ilgai nedygs dantys. Net nėščia moteris neturinti į Mėnulį žiūrėti, kad vaikas nebūtų žvairas. Vystiklų negalima džiauti mėnesienoje. Jei Mėnulis ” nužiūrėjo” vaiką, dzūkės jį gydydavo tokiu būdu. Ant palangės padeda peilį. Mėnulio šviesa jį atšipina, bet kūdikiui pakenkti jau nebegali. Tada rytojaus dieną kultuvę įvelka į vaiko marškinėlius ir meta per pirkios stogą. Galima ir lėlę vaiko drabužėliais aprengti, pasodinti mėnesienoje ant tvoros,- visas blogumas lėlei ir atiteks.
Nors Mėnulio šviesa kenksminga ir vaikui, ir suaugusiam, atskirais atvėjais ja galima pasinaudoti. Pavyzdžiui, Mėnulis padeda nugydyti karpas..Jas reikia patepti rasa nuo langų, sulaukus Mėnulio senugalio. Taip gydomi ir spuogai, dedervinės, guzai; tik būtinai rasą nuo stiklo reikia braukti smalyžiumiarba bevardžiu pirštu. Daroma ir taip: pasveikinus jauną Mėnulį, paimama iš po savo pėdos trupučiuką žemės ir tuo žiupsneliu patrinama karpa-pranyksta.Mėnulis padeda ir šiaip kokį skaudulį išsigydyti. Reikia tik sukalbėti žiūrint į jaunatį porerius, po to bet kokiu daiktu, kurį nešiesi rankoje, patrinti skaudamą vietą. Daiktą tuokart reikia mesti šalin.
Išvados :
1. Įvardydami Mėnulio fazes, kaimo žmonės išskiria daugiau jo atmainų nei ketvirčiai.Tai sąlygoja papročiai, tiksliai reglamentuojantys ūkio darbų derinimąsu šviesulio faze.
2.Archeologiniai, rašytiniai ir folkloriniai šaltiniai patvirtina Mėnulio kalendoriaus vartojimą baltų kultūroje. Jo pagrindą sudarė siderinis mėnuo, kurio algo ritmas išreiškiamas 3, 6, 9, 40 skaičių seka. Kompleksinis nagrinėjimas patvirtina ir S. Daukanto žinias apie devyniadienę savaitę baltų kalendorinėje praktikoje.
3.Empyriškai nustatytas Mėnulio poveikis gyvybiniams procesams Žemėje buvo įtvirtintas žemdirbystės papročiais ir sudarė svarbią etno žinijos dalį. Mėnulio jaunatis yra skatinanti augimą, vešėjimą; tačiau šioje fazėje besiformuojanti biomasė neturi, ilgaamžiškumo. Delčios metas apsaugo ją nuo irimo, degradacijos, yra pražūtinas kenkėjams. Netinkamiausios dienos darbams pradėti- astrronominė jaunatis.
4.Mėnulio sureikšminmas etnokultūroje bus turėjęs ir mitologinį atspalvį. Jo antropomorfizmas ryškėja iš neomenijos sveikinimo formulių; tai laikyta archaiškuoju tikėjimų lygmeniu. Sakmėse Mėnulis tėra personažų pasireiškimo vieta; šios formantės- vėlesnių laikų. Krikščionybės įtaką galėjo lemti prieštaringą Mėnulio poveikio žmonių sveikatai vertinimą.
Literras Klimka
Mėnulis etnožinijoje


Sek Kov 11, 2007 8:58 pm
Aprašymas
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Cituoti:
Луна в знаках Зодиака
Прием врача начинается с того, что врач выслушивает жалобы пациента. Насколько адекватно больной воспринимает свою болезнь? Насколько его жалобы отражают заболевание? Как будет себя вести человек в процессе лечения? Это зависит от отношения человека к его болезни.

В гороскопе это отношение определяется на психологическом уровне положением Луны в знаках Зодиака. Луна тесно связана с подсознанием. Есть случаи самоизлечения, даже онкологии, когда подсознание человека включало алхимические процессы и болезнь проходила. Поэтому отношение человека к своей болезни - существенный фактор, с него надо начинать при диагностировании и учитывать при лечении.

В психологии болезни людей делят на 13 типов в зависимости от отношения к собственному заболеванию. Описания типов отношений накоплены медициной эмпирическим путем и соответствуют положению Луны в 12 знаках Зодиака, и "нулевому" типу, к которому может быть отнесен человек с любым положением Луны.

"Нулевой" тип - гармоничное отношение к своей болезни. Характерен для развитых, продвинутых людей, которые негативные качества Луны в каком-либо знаке не проявляют. Отношение к своей болезни как к жизненному препятствию, испытанию. Не смотря на болезнь, выбирает возможности для собственной реализации. А если что-то мешает, не получается, ищут пути для исправления и, если нужно, лечения. То есть нормальное, ровное, спокойное отношение, без истерики, без отрицания заболевания. Может быть с любым положением Луны у достаточно развитого человека. Такое отношение может происходить от большого количества знаний или высокого духовного уровня.

1-й тип - Луна в Овне - тревожный тип. Человек мнителен, постоянно беспокоится, предвосхищает неблагоприятное течение заболевания, постоянно думает о возможных осложнениях, об неэффективности и опасности лечения. Настроен на худшее. Постоянно ищет новую информацию о болезни, не закрывает глаза на болезнь. Старается абстрагироваться от личных ощущений, больше внимания обращает на анализы, результаты обследований, то есть на объективную информацию. Активно ищет новые способы лечения. Находится в угнетенном состоянии, но рассказывает о своих ощущениях мало. Особенность этого типа - человек ищет авторитетное мнение среди врачей, в литературе, где-то еще. Проявляется склонность подменять свои ощущения на мнения авторитетов. "Должно быть так", в худшем случае, причем худший случай он и будет рассказывать, он теряет грань между своим и услышанным. Это связано с тем, что Овен - ведомый знак, его надо вести, направлять. Человек с Луной в Овне не терпит двойственности, а Луна чувствует двойственность в субъективных ощущениях, поэтому начинает искать объективной информацию. И чем серьезнее заболевание, тем ярче это проявляется.

2-й тип - Луна в Тельце - эйфорический тип. Врачи характеризуют этот тип как с необоснованно повышенным настроением в связи с болезнью. С одной стороны настроение эйфорическое, так как можно уйти и отдохнуть, а с другой стороны, когда болезнь серьезная, человек ведет себя напоказ перед собой и другими, говорит о своей болезни с улыбкой. Легкомысленное отношение как к болезни, так и к лечению.

Луна в Тельце в экзальтации, и при любом ее раздражении проявляется некая эйфория, даже при таком негативном раздражении, давлении на нее. Отношение "само пройдет". При этом человек болезнь не скрывает, воспринимает ее радостно. Это порождает нерегулярность в лечении, больной отклоняется от режима, что не дает хороший результат. Болезнь часто переходит в хроническую форму.

3-й тип - Луна в Близнецах - меланхолический тип. Человек не верит в выздоровление, в эффективность лечения. Легко приходят в депрессивное состояние из-за проявлений болезни, вплоть до суицидального настроения. Здесь Меркурий как соуправитель Девы привносит в Близнецы мнительность. В нормальном состоянии она не проявляется, но когда на Луну в Близнецах оказывается негативное воздействие - это заметно, так как запас энергии в этом знаке мал. Такой человек впадает в меланхолию, становится пессимистично настроен, склонен к преувеличению тяжести болезни, не видит выхода из болезни, именно потому, что у него не хватает сил.

4-й тип - Луна в Раке - фобический или обсесивно-фобический тип. Раку свойственна мнительность, тревожное отношение ко всему. Для человека с Луной в Раке характерна тревога к надуманным, маловероятным, невозможным вещам. Если есть 3% неудач в лечении, то человек думает о них. Боится не реальности, как при Луне в Овне, а надуманного. За надуманными опасностями прячутся реальные, а человек этого не видит, в этом главная сложность для такого человека. Боится сказать врачу то, что думает по поводу болезни, страх такого человека сковывает и парализует.

В качестве компенсация такой мнительности выступают приметы и ритуалы. В отношении к болезни проявляют мистицизм, свойственный Ракам. Человек склонен бороться в 1-ю очередь народными средствами, и чем суевернее они, тем больше он им доверяет. И они, как правило, помогают ему, здесь включается обратная связь, Луна начинает действовать в его выдуманном мире.

Расширяет зоны влияния болезни. Думает о том как это отразится на работе, или вдруг дома начнутся проблемы.

5-й тип - Луна во Льве - эгоцентрический тип. Человек с Луной во Льве постоянно стремится выделится, и все, что воздействует на Луну, использует как средство выделения. Поэтому болезнь у него как спектакль для окружающих. Человек выставляет болезнь напоказ, требует к себе повышенного внимания, заботы, использует болезнь как средство привлечения к себе внимания. При этом ревниво относится к другим больным, как к конкурентам.

В глубине души отношение к заболеванию несерьезное. Человек видит себя, а не болезнь. Главный способ как его вылечить, первое, что нужно сделать, - найти то, чему болезнь не мешает, но позволяет привлечь внимание.

6-й тип - Луна в Деве - эргопатический тип (уход в работу). Человек с Луной в Дева мнителен в состоянии до болезни: он считает себя больным, когда здоров. Когда он заболевает, ведет себя по-другому. Человек может плохо себя чувствовать, быть с высокой температурой, но старается что-то делать, стремится уйти от болезни, проявляя самоотверженность, а иногда изуверство. Проявляется форма отвлечения себя от болезни в виде ухода в работу. Рвения тем больше, чем серьезнее заболевание. При этом это не уход от лечения, лечиться такие люди любят, это уход от мыслей о болезни.

Заболевшему человеку с Луной в Деве надо предложить механическую работу, которая бы не вредила, а занимала его. В лечении такой человек строг, планомерен, пунктуален.

7-й тип - Луна в Весах - сенситивный тип. Человека волнует не столько его собственное состояние здоровья, сколько отношение окружающих к нему в связи с заболеванием. Боится, что окружающие, узнав о его болезни, что-то не так подумают, изменят свое отношение к нему. Для него отношения с обществом важнее, чем с самим собой. Проявляется боязнь быть обузой для близких, страх, что они станут относиться к нему хуже. Он склонен скрывать свои болезни, к нему надо относится внимательно.

8-й тип - Луна в Скорпионе - ипохондрический тип. Человек полностью сосредоточен на своих субъективных ощущениях, весь в своем страдании. Не в объективной картине, а в своих ощущениях. Знаки воды всегда создают субъективную картину. Нет как у Рака выдуманного, есть зацикленность на том, что есть. Скорпион - знак парадоксальный: с одной стороны человек стремится к лечению, ищет новые методы, лекарства, а с другой, обращает внимание в первую очередь на противопоказания и побочные эффекты и не верит в благополучный исход. Но это все не портит ему настроения.

9-й тип - Луна в Стрельце - анозогностический тип (отрицание знания о развитии). Такой человек отрицает мысль о болезни и ее последствиях, отрицает очевидное, переводит его на что-то другое, на незначительные внешние обстоятельства, на менее серьезные заболевания. Говорит о причинах болезни - переутомился, переел и т.п. Ищет для себя чем бы прикрыть заболевание.

Активно отказывается от обследования и лечения. Агрессивно принимает даже саму мысль о своей болезни. К врачам ходить не любит. Ему надо предлагать лекарства, говоря, что это питание, биологически активная добавка к пище, не говоря, что это лекарство. Вокруг такого человека не должно быть медицинских атрибутов типа белого халата, фонендоскопа, этикеток лекарств.

Это самый сложный тип больных. Отличаются своеволием. Субъективно не ощущают дурных последствий плохих привычек.

10-й тип - Луна в Козероге - паранояльный тип. Такой человек относится к своей болезни, как будто кто-то в этом виноват, например, навредил, отравил или, что реже, сглазил. Крайне подозрительный к методам лечения и к лекарствам. Негативно агрессивно относится к окружающим, причастным к заболеванию. Можно попробовать уговорить такого человека попробовать начать лечение и посмотреть на результат.

11-й тип - Луна в Водолее - апатический. Человеком овладевает безразличие к своему здоровью, к результатам лечения. При этом он не сопротивляется лечению в отличии от людей с Луной в Козероге и в Стрельце. Он выполняет предписанное, но не хочет выздоравливать.

Человек тяжело выздоравливает, так как утерян интерес к жизни. Только что-то новое может пробудить интерес, то чего он раньше никогда не видел.

12-й тип - Луна в Рыбах - неврастенический тип. У такого человека есть стремление к выздоровлению, но он очень болезненно воспринимает неудачи. Человек плохо переносит боль, очень нетерпелив, не способен ждать. Временами становится раздражительным, так как накапливается боль, неприятные ощущения. Раздражение изливается на того, кто рядом, не обязательно на врача. Колеблется между раздражением и раскаянием, что не улучшает самочувствия. Человек полностью подчиняется своей болезни. Рыбы - ведомый знак. Человек попадает под управление болезни. Здесь незаменимый метод - психотерапия.

Луна в Рыбах - показатель алкогольной или наркотической зависимости. Опасность попасть в зависимость от лекарственных средств.
В.О.Погудин, О.В.Чижова 2002г.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Ant Sau 29, 2008 3:52 pm
Aprašymas WWW
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė Mėnulis zodiako ženkluose
Cituoti:
Луна в знаках Зодиака
Прием врача начинается с того, что врач выслушивает жалобы пациента. Насколько адекватно больной воспринимает свою болезнь? Насколько его жалобы отражают заболевание? Как будет себя вести человек в процессе лечения? Это зависит от отношения человека к его болезни.

В гороскопе это отношение определяется на психологическом уровне положением Луны в знаках Зодиака. Луна тесно связана с подсознанием. Есть случаи самоизлечения, даже онкологии, когда подсознание человека включало алхимические процессы и болезнь проходила. Поэтому отношение человека к своей болезни - существенный фактор, с него надо начинать при диагностировании и учитывать при лечении.

В психологии болезни людей делят на 13 типов в зависимости от отношения к собственному заболеванию. Описания типов отношений накоплены медициной эмпирическим путем и соответствуют положению Луны в 12 знаках Зодиака, и "нулевому" типу, к которому может быть отнесен человек с любым положением Луны.

"Нулевой" тип - гармоничное отношение к своей болезни. Характерен для развитых, продвинутых людей, которые негативные качества Луны в каком-либо знаке не проявляют. Отношение к своей болезни как к жизненному препятствию, испытанию. Не смотря на болезнь, выбирает возможности для собственной реализации. А если что-то мешает, не получается, ищут пути для исправления и, если нужно, лечения. То есть нормальное, ровное, спокойное отношение, без истерики, без отрицания заболевания. Может быть с любым положением Луны у достаточно развитого человека. Такое отношение может происходить от большого количества знаний или высокого духовного уровня.

1-й тип - Луна в Овне - тревожный тип. Человек мнителен, постоянно беспокоится, предвосхищает неблагоприятное течение заболевания, постоянно думает о возможных осложнениях, об неэффективности и опасности лечения. Настроен на худшее. Постоянно ищет новую информацию о болезни, не закрывает глаза на болезнь. Старается абстрагироваться от личных ощущений, больше внимания обращает на анализы, результаты обследований, то есть на объективную информацию. Активно ищет новые способы лечения. Находится в угнетенном состоянии, но рассказывает о своих ощущениях мало. Особенность этого типа - человек ищет авторитетное мнение среди врачей, в литературе, где-то еще. Проявляется склонность подменять свои ощущения на мнения авторитетов. "Должно быть так", в худшем случае, причем худший случай он и будет рассказывать, он теряет грань между своим и услышанным. Это связано с тем, что Овен - ведомый знак, его надо вести, направлять. Человек с Луной в Овне не терпит двойственности, а Луна чувствует двойственность в субъективных ощущениях, поэтому начинает искать объективной информацию. И чем серьезнее заболевание, тем ярче это проявляется.

2-й тип - Луна в Тельце - эйфорический тип. Врачи характеризуют этот тип как с необоснованно повышенным настроением в связи с болезнью. С одной стороны настроение эйфорическое, так как можно уйти и отдохнуть, а с другой стороны, когда болезнь серьезная, человек ведет себя напоказ перед собой и другими, говорит о своей болезни с улыбкой. Легкомысленное отношение как к болезни, так и к лечению.

Луна в Тельце в экзальтации, и при любом ее раздражении проявляется некая эйфория, даже при таком негативном раздражении, давлении на нее. Отношение "само пройдет". При этом человек болезнь не скрывает, воспринимает ее радостно. Это порождает нерегулярность в лечении, больной отклоняется от режима, что не дает хороший результат. Болезнь часто переходит в хроническую форму.

3-й тип - Луна в Близнецах - меланхолический тип. Человек не верит в выздоровление, в эффективность лечения. Легко приходят в депрессивное состояние из-за проявлений болезни, вплоть до суицидального настроения. Здесь Меркурий как соуправитель Девы привносит в Близнецы мнительность. В нормальном состоянии она не проявляется, но когда на Луну в Близнецах оказывается негативное воздействие - это заметно, так как запас энергии в этом знаке мал. Такой человек впадает в меланхолию, становится пессимистично настроен, склонен к преувеличению тяжести болезни, не видит выхода из болезни, именно потому, что у него не хватает сил.

4-й тип - Луна в Раке - фобический или обсесивно-фобический тип. Раку свойственна мнительность, тревожное отношение ко всему. Для человека с Луной в Раке характерна тревога к надуманным, маловероятным, невозможным вещам. Если есть 3% неудач в лечении, то человек думает о них. Боится не реальности, как при Луне в Овне, а надуманного. За надуманными опасностями прячутся реальные, а человек этого не видит, в этом главная сложность для такого человека. Боится сказать врачу то, что думает по поводу болезни, страх такого человека сковывает и парализует.

В качестве компенсация такой мнительности выступают приметы и ритуалы. В отношении к болезни проявляют мистицизм, свойственный Ракам. Человек склонен бороться в 1-ю очередь народными средствами, и чем суевернее они, тем больше он им доверяет. И они, как правило, помогают ему, здесь включается обратная связь, Луна начинает действовать в его выдуманном мире.

Расширяет зоны влияния болезни. Думает о том как это отразится на работе, или вдруг дома начнутся проблемы.

5-й тип - Луна во Льве - эгоцентрический тип. Человек с Луной во Льве постоянно стремится выделится, и все, что воздействует на Луну, использует как средство выделения. Поэтому болезнь у него как спектакль для окружающих. Человек выставляет болезнь напоказ, требует к себе повышенного внимания, заботы, использует болезнь как средство привлечения к себе внимания. При этом ревниво относится к другим больным, как к конкурентам.

В глубине души отношение к заболеванию несерьезное. Человек видит себя, а не болезнь. Главный способ как его вылечить, первое, что нужно сделать, - найти то, чему болезнь не мешает, но позволяет привлечь внимание.

6-й тип - Луна в Деве - эргопатический тип (уход в работу). Человек с Луной в Дева мнителен в состоянии до болезни: он считает себя больным, когда здоров. Когда он заболевает, ведет себя по-другому. Человек может плохо себя чувствовать, быть с высокой температурой, но старается что-то делать, стремится уйти от болезни, проявляя самоотверженность, а иногда изуверство. Проявляется форма отвлечения себя от болезни в виде ухода в работу. Рвения тем больше, чем серьезнее заболевание. При этом это не уход от лечения, лечиться такие люди любят, это уход от мыслей о болезни.

Заболевшему человеку с Луной в Деве надо предложить механическую работу, которая бы не вредила, а занимала его. В лечении такой человек строг, планомерен, пунктуален.

7-й тип - Луна в Весах - сенситивный тип. Человека волнует не столько его собственное состояние здоровья, сколько отношение окружающих к нему в связи с заболеванием. Боится, что окружающие, узнав о его болезни, что-то не так подумают, изменят свое отношение к нему. Для него отношения с обществом важнее, чем с самим собой. Проявляется боязнь быть обузой для близких, страх, что они станут относиться к нему хуже. Он склонен скрывать свои болезни, к нему надо относится внимательно.

8-й тип - Луна в Скорпионе - ипохондрический тип. Человек полностью сосредоточен на своих субъективных ощущениях, весь в своем страдании. Не в объективной картине, а в своих ощущениях. Знаки воды всегда создают субъективную картину. Нет как у Рака выдуманного, есть зацикленность на том, что есть. Скорпион - знак парадоксальный: с одной стороны человек стремится к лечению, ищет новые методы, лекарства, а с другой, обращает внимание в первую очередь на противопоказания и побочные эффекты и не верит в благополучный исход. Но это все не портит ему настроения.

9-й тип - Луна в Стрельце - анозогностический тип (отрицание знания о развитии). Такой человек отрицает мысль о болезни и ее последствиях, отрицает очевидное, переводит его на что-то другое, на незначительные внешние обстоятельства, на менее серьезные заболевания. Говорит о причинах болезни - переутомился, переел и т.п. Ищет для себя чем бы прикрыть заболевание.

Активно отказывается от обследования и лечения. Агрессивно принимает даже саму мысль о своей болезни. К врачам ходить не любит. Ему надо предлагать лекарства, говоря, что это питание, биологически активная добавка к пище, не говоря, что это лекарство. Вокруг такого человека не должно быть медицинских атрибутов типа белого халата, фонендоскопа, этикеток лекарств.

Это самый сложный тип больных. Отличаются своеволием. Субъективно не ощущают дурных последствий плохих привычек.

10-й тип - Луна в Козероге - паранояльный тип. Такой человек относится к своей болезни, как будто кто-то в этом виноват, например, навредил, отравил или, что реже, сглазил. Крайне подозрительный к методам лечения и к лекарствам. Негативно агрессивно относится к окружающим, причастным к заболеванию. Можно попробовать уговорить такого человека попробовать начать лечение и посмотреть на результат.

11-й тип - Луна в Водолее - апатический. Человеком овладевает безразличие к своему здоровью, к результатам лечения. При этом он не сопротивляется лечению в отличии от людей с Луной в Козероге и в Стрельце. Он выполняет предписанное, но не хочет выздоравливать.

Человек тяжело выздоравливает, так как утерян интерес к жизни. Только что-то новое может пробудить интерес, то чего он раньше никогда не видел.

12-й тип - Луна в Рыбах - неврастенический тип. У такого человека есть стремление к выздоровлению, но он очень болезненно воспринимает неудачи. Человек плохо переносит боль, очень нетерпелив, не способен ждать. Временами становится раздражительным, так как накапливается боль, неприятные ощущения. Раздражение изливается на того, кто рядом, не обязательно на врача. Колеблется между раздражением и раскаянием, что не улучшает самочувствия. Человек полностью подчиняется своей болезни. Рыбы - ведомый знак. Человек попадает под управление болезни. Здесь незаменимый метод - психотерапия.

Луна в Рыбах - показатель алкогольной или наркотической зависимости. Опасность попасть в зависимость от лекарственных средств.
В.О.Погудин, О.В.Чижова 2002г.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Ant Sau 29, 2008 3:53 pm
Aprašymas WWW
forumo burtininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Geg 14, 2005 10:42 am
Pranešimai: 304
Miestas: Buvusi sostinė
Standartinė 
Cituoti:
Луна изменила судьбу планет

Майя ГЛУМОВА,

Великие фантасты первой половины XX в. были убеждены, что к 2000 г. на Луне вырастут города, научные базы и появятся шахты для добычи полезных ископаемых. Таким образом, естественный спутник нашей планеты станет первым форпостом космической экспансии человечества. Жизнь показала, что подобные прогнозы были чересчур оптимистичными. Люди, вступив в новое тысячелетие, не только не колонизировали Луну, но и до сих пор знают о ней чрезвычайно мало. Еще одним подтверждением этого стали результаты нового исследования, проведенного физиками из Швейцарского федерального института технологии в Цюрихе.

Исследователи поставили перед собой задачу уточнить возраст Луны. До сих пор считалось, что она появилась спустя 30 млн лет после того, как в огромном диске из пыли и газа, которым была на заре своей истории наша Солнечная система, начали формироваться звезды и планеты.

Согласно одной из наиболее убедительных теорий, Луну породил космический катаклизм: некое крупное небесное тело, по размерам приближавшееся к Марсу, врезалось в Землю. Из получившихся осколков и сформировался спутник. Что касается Земли, то она после этой катастрофы буквально вскипела: на поверхности нашей планеты разлился океан из магмы, а тяжелые элементы, такие как железо, переместились в центр и сформировали ядро Земли.

Данные, полученные швейцарскими учеными, заставляют скорректировать эту картину. Анализируя содержание радиоактивного изотопа вольфрама-182 в лунных горных породах (доставленных на Землю автоматическими аппаратами), ученые доказали: на самом деле Луна сформировалась на 30 млн лет позже, чем считалось до сих пор.

Эта новость обещает произвести подлинный переворот в науке. Теперь астрофизикам придется пересмотреть свои взгляды на происхождение не только Луны, но также Земли и Марса. "Возраст Луны - это также и возраст Земли, - подчеркивает эксперт NASA Алан Брендон. - Потому что катаклизм, приведший к возникновению последней, был также и завершающим этапом процесса формирования Земли".

Так что возраст планет теперь тоже придется пересчитывать. "Возможно, чтобы достичь своей окончательной массы, Земле и Марсу потребовалось 50 млн лет или даже сотни миллионов", - говорят ученые. Кроме того, нашу планету в прошлом сотрясали куда более серьезные катаклизмы, чем думали раньше: например, океаны магмы могли возникать на ее поверхности и исчезать с нее несколько раз.

utro.ru/

_________________
Tiesa, kaip šešėlis po tavo kojom...
Aš esu, vadinasi tu gyvas<:)


Pen Vas 22, 2008 2:59 am
Aprašymas
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1631
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Mėnuo ir viskas apie jį
Cituoti:
Paslaptingoji pilnatis
Paveikslėlis
Parengė Rolanda STRUMILIENĖ

Per pilnatį vilkai ima kaukti, varlės - poruotis, katės ir šunys tampa agresyvesni. Pilnatis veikia ir žmogaus elgesį. Gal tai tik bobučių pramanai ar vis dėlto turi kokį racionalų paaiškinimą?

Moliuskai, vėžiagyviai, vabzdžiai, žuvys, paukščiai, žinduoliai ir amfibijos - visi jaučia pilnaties poveikį, kaip mano mokslininkai. Žmonėms taip pat kyla grėsmė patirti priepuolius, padidėja smurto, nusikaltimų galimybė, dažniau patenkama į ligoninę ar kviečiami į namus gydytojai, taip pat iškyla eismo nelaimių pavojus, krinta kainos vertybinių popierių rinkoje. Padidėja rizika apsinuodyti. Ar iš tiesų dėl viso to kaltas mėnulis, ar esama kokių realesnių priežasčių?

Mėnulio efektas jau nuo seno domina žmones. Nemažai žmonių - pusė universitetų studentų ir 80 procentų psichinės sveikatos specialistų, kaip parodė du naujausi tyrimai, įsitikinę, kad mėnulio fazės turi įtakos elgsenai.

Naujausias Kioto universiteto Medicinos fakulteto magistrantų atliktas tyrimas byloja apie geomagnetinio lauko pokyčių daromą įtaką. Tyrėjai teigia, kad geomagnetinis aktyvumas per septynias dienas iki mėnulio pilnaties nukrinta maždaug 4 procentais, o pilnaties laikotarpiui pasibaigus ima kilti.

“Mes manome, kad mėnulio šviesa padidina gyvūnų gebėjimą justi magnetinio lauko svyravimus. Iškėlėme hipotezę, kad gyvūnai reaguoja į mėnulio pilnatį dėl geomagnetinių laukų pokyčių”, - aiškina tiriamosios grupės nariai. Kaip tai veikia elgseną, nėra aišku, tačiau manoma, kad elektromagnetinio lauko pokyčiai naktį sutrikdo kankorėžinės liaukos gaminamo melatonino pusiausvyrą. Melatoninas padeda reguliuoti kitus hormonus ir palaiko organizmo paros ritmą - vidinį “24 valandų laikrodį” - o jo gamybai turi įtakos šviesa.

Daugelis tyrimų parodė, kad gyvūnų, paukščių ir žuvų elgsena pasikeičia artėjant pilnačiai. Vieno Ispanijos universiteto mokslininkai nustatė, kad didieji apuokai bendrauja demonstruodami baltas plunksnas gerklės srityje, kurios matomos tik paukščiui ūkaujant. Tai paaiškina, kodėl didieji apuokai daugiau ūkauja per pilnatį, kai yra daugiau šviesos ir jų plunksnos gali būti geriau matomos.

Pilno mėnulio skleidžiama šviesa, kuri yra nuo 12 iki 16 kartų ryškesnė nei kitų fazių metu giedrame danguje, taip pat gali paaiškinti vilkų ir kitų plėšrūnų aktyvumą. Tyrimai parodė, kad vilkai daugiau kaukia ir mažiau klaidžioja greičiausiai todėl, kad jiems sunkiau susekti grobį. Mat kiti gyvūnai šviesią naktį stengiasi slėptis. Brazilijos zoologijos ir botanikos fondo tyrėjai nustatė, kad vilkai per pilnatį tampa sėslesni. Sekant iš palydovo nustatyta, kad pilnaties naktimis jie nubėga 1,88 kilometro mažiau nei esant kitai mėnulio fazei.

Mokslininkai nustatė, kad rupūžės per pilnatį renkasi į veisimosi vietas, ten poruojasi ir peri. “Mėnulis iš tiesų veikia daugelį gyvūnų, - teigia biologė Reičelė Grant (Rachel Grant), kuri tyrinėjo pilnaties poveikį gyvūnams visame pasaulyje. - Daugeliu atvejų tai pasireiškia reakcija į šviesos intensyvumo padidėjimą pilnaties metu. Šviesa leidžia plėšrūnams lengviau susirasti grobį, tačiau tas grobis taip pat dažniau slepiasi. Todėl matome įvairius gyvūnų elgsenos pokyčius. Tačiau yra ir mažiau pastebimų pokyčių. Kai kurios varlių ir rupūžių rūšys poruojasi pilnaties metu. Tai vyksta ne dėl tiesioginio šviesos poveikio, nes jos renkasi mėnuliui dar nepatekėjus, taip pat ir debesuotomis naktimis, kai mėnulio apskritai nesimato. Manome, kad esama kažkokio vidinio ritmo, kuris nulemia amfibijų reprodukcinį ciklą, ir jis sutampa su mėnulio pilnatimi. Gal tas ciklas “užprogramuojamas” gerokai anksčiau esant pilnačiai ir tada atsiranda tas ritmas”, - aiškina mokslininkė.

Pasireiškia ir kitų gyvūnų elgsenos pokyčių, kurių priežasties neįmanoma paaiškinti. Viena mokslininkų grupė, kaip rašoma “British Medical Journal”, pastebėjo, kad “gyvūnų polinkis kandžioti žmones gerokai suaktyvėja pilnaties metu”. Duomenys gauti pasidomėjus ligoninių statistika. Tačiau galbūt keičiasi ne pats gyvūnų elgesys. Gal žmonės labiau linkę eiti į lauką pilnaties naktį ir tada būna užpulti gyvūnų.

Pilnatis veikia žmones

Žmonių elgsenos pokyčiai sulaukė daugiausia dėmesio ir buvo padaryta labiausiai prieštaringų mokslinių atradimų. Epilepsija, depresija, nusikaltimų skaičius, hospitalizacijos atvejai ir apsilankymai pas gydytoją, dietos, širdies ir šlapimo pūslės problemos, vaisingumas, spontaniški persileidimai ir skydliaukės ligos buvo tiriamos ieškant sąsajų su mėnulio įtaka.

Lidso mokslininkų skaičiavimais, apsilankymų pas gydytojus skaičius pilnaties laikotarpiu išauga 3,6 procentais. Podagros ir astmos priepuolių daugiausia būna jaunaties ir pilnaties metu, kaip teigia Bratislavos prevencinės ir klinikinės medicinos instituto mokslininkai, tyrę priepuolius daugiau kaip 22 metus. Manoma, kad dėl to kaltos “kosmogeofizinės aplinkybės”. Liverpulio karališkojoje universitetinėje ligoninėje atliktas tyrimas rodo, kad esant pilnam mėnuliui greitoji pagalba atgabena kur kas daugiau urologinėmis ligomis sergančių ligonių. Jaunas mėnulis šiuo atveju veikia raminamai.

Kodėl? Esama teorijų, kad hormonų gamybą ir skysčių tekėjimą organizme veikia mėnulio gravitacinė trauka. Tačiau kai kurie specialistai atmeta tokią nuomonę. “Kaip įprasta manyti, įtaka žmogaus psichikai dažnai priskiriama mėnulio gravitacinei traukai, - aiškina Toronto universiteto mokslininkai. - Tačiau mėnulis nedaro jokios įtakos mažesniems vandens telkiniams, tokiems kaip ežerai ir kai kurios jūros, ir nėra jokio skirtumo tarp žmogaus svorio per pilnatį ir ne per pilnatį”.

Manoma, kad pilnaties metu sutrinka miegas. Šveicarų mokslininkai nustatė, kad miego trukmė kinta keičiantis mėnulio fazei nuo šešių valandų ir 41 minutės per pilnatį iki septynių valandų per jaunatį.

Kiti tyrimai nerodo neabejotinos pilnaties įtakos, tarkim, vertybinių popierių biržų kainoms. Mičigano universiteto mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad biržų pelnai 48 šalyse per pilnatį kiek sumažėjo. Tas skirtumas sudarė maždaug 3-5 procentus. Pagal kitą teoriją nuotaikos pokyčius lėmė miego trūkumas ar prislėgta nuotaika. Nepaisant mokslinių atradimų, tikėjimas mėnulio įtaka neblėsta. Toronto universiteto mokslininkai pacitavo filosofo ir poeto Džordžo Santajanos (George Santayana) žodžius: “Žmonės tampa prietaringi ne todėl, kad neturi vaizduotės, o todėl, kad nesuvokia ją turintys”.

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"

respublika.lt

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Pir Lap 22, 2010 2:40 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007