Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ant Lie 16, 2024 10:25 amNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Meditacija ir kaip tai daroma 
Autorius Žinutė
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė Meditacija ir kaip tai daroma
Cituoti:
Rytų medicinos pamokėlės
Meditacija - judėjimas į esybės branduolį

Žodis “meditacija” siejamas su lotynų “meditatio”
- “judantis į centrą”. To proceso metu jūs
patenkate į centrą, į savo esybės branduolį.
Aleta CHOMIČENKIENĖ

Žiūrėdami į save tarsi iš šalies, jūs daug ką naujo galite sužinoti apie save, apie tą žmogų, kurio iki šiol nesuprasdavote.
Meditacija - tai alternatyva
Kartais stebimės savo gyvenimo eiga. Nerimą kelia greita dienų, savaičių, mėnesių ir metų tėkmė. Atrodo, kad kiekvieni metai prabėga greičiau nei buvę prieš tai. Viena iš tokios savijautos priežasčių yra ta, kad mes nuolatos jaučiame, jog neturime pakankamai laiko dalykams, kuriuos norime padaryti. Ryte atsibundam, jau turėdami ilgą
darbų sąrašą. Nieko stebėtino, kad grįžę namo iš darbo ar studijų įsitaisom priešais televizorių. Vidutiniškai televizorių žiūrime 20 valandų per savaitę, beveik kiekvieną dieną. Atrodo, kad mūsų gyvenimas yra padalintas į darbą, studijas, vaikščiojimą po parduotuves, bendravimą, televizoriaus žiūrėjimą ir miegą.
Meditacija yra alternatyva. Kad galėtume pajusti meditacijos teikiamą naudą, mums reikia apmąstyti, kokias savo gyvenimo sritis norėtume puoselėti ir vystyti. Kokie gali būti motyvai medituoti? Noras įveikti stresą,
suteikti energijos protui, atverti širdį, rasti vidinę ramybę ir pasitenkinimą, atsisakyti nesveikų įpročių, priklausomybių, nuolatinio susirūpinimo, išgydyti senas žaizdas ir nuoskaudas, įveikti ligą ir skausmą, patirti vidinio gyvenimo gelmes ir savo santykį su būtimi. K. Niši teigia: “Vis dar gaji nuomonė, kad meditacija yra būdas pabėgti nuo realaus gyvenimo
ir jo problemų. Tai netiesa. Už meditaciją nieko nėra tikresnio, gyvenimiškesnio ir naudingesnio sveikatai!”
Meditacija yra liudijimas.
Bet kas, kas daroma sąmoningai, - meditacija. Paukščių balsų klausymasis, vaikščiojimas, sėdėjimas gali tapti meditacija, jei tai daroma sąmoningai. Pirmasis žingsnis į sąmoningumą yra mokymasis stebėti savo kūną. Kai tampama sąmoningu, prasideda stebuklas: kūnas labiau atsipalaiduoja, susiderina, jame pradeda sklisti gili taika, virpėti subtili muzika. Kai kūnas ir protas nurimsta, jie tarpusavyje susiderina, tarp jų atsiranda tiltas.
Kiekvieno vidinis pasaulis turi savo skonį, aromatą ir savą šviesą. Jis visiškai tylus, joks triukšmas negali ten patekti, bet pačiam ten galima įeiti. Viskas, kas atsitinka aplink, neveikia jo. Tai amžina tyla: viskas ateina ir nueina, bet ji išlieka visiškai ta pati - ta pati begarsė muzika, tas pats dieviškumo žavesys... Tyla tokia gili, nes ten nieko nėra, net mūsų. Iš tos tylos ateina meilė, betarpiškas žinojimas ir daug kitų palaiminimų. “Pasistenkite kiekvieną dieną dešimčiai minučių nutraukti bet kokius savo darbus ir pasinerti į tylą. Tiesiog ramiai pasėdėkite. Nieko neveikite. Leiskite savo mintims laisvai plaukti, negalvokite apie nieką konkretaus. Po dešimties minučių grįžkite į realybę. Jus nustebins pasikeitusi jūsų savijauta.” (pagal B. Berger).

Meditacijos metu mūsų smegenys pradeda veikti alfa dažniu. Alfa - tai tokia būsena, kai smegenų skleidžiamų srovių dažnis sulėtėja maždaug perpus už normalų dažnį. Paprastai tai būna prieš miegą arba tik pabudus. Tuo metu sunormalėja kraujo spaudimas, stabilizuojasi pulsas, įsitempę organai atsipalaiduoja, visas kūnas atgyja. Būdravimo metu mūsų smegenų dažnis siekia 14-21 virpesių per sekundę (ši būsena vadinama beta). Alfa fazėje smegenų dažnis siekia 7-14 virpesių per sekundę. Pasiekti šią būseną galima medituojant, monotoniškai dainuojant, per maldą, klausantis raminančios muzikos ir t.t. Alfa būsenos metu galima perprogramuoti save, pakeisti savo mąstymo stereotipus. Jūsų trokštama realybė materializuojasi tiesiog čia ir dabar.
Sąmoningai atliekami kasdieniniai buities darbai irgi gali tikti meditacijai. Kiekvieną savo rankos judesį galim jausti ir
plaudami lėkštę, ir kaldami vinį į sieną. Svarbiausia tai daryti sąmoningai. Nesitikėdami iš meditacijos nieko, išskyrus galimybę patirti patį meditavimo procesą, gauname labai daug. Tas, kuris trokšta greito rezultato, negauna nieko. Svarbiausia ne rezultatas, o pati būsena, pats procesas.

Meditacija ir metodai

Medituoti reikia tylioje, ramioje aplinkoje. Patalpa turi būti išvėdinta, šilta ir sausa. Bandant medituoti reikia atsipalaiduoti, pasirūpinti, kad niekas netrukdytų. Vėliau sugebėsite medituoti ne tik namuose, bet ir gatvėje, darbe, žmonių minioje. Jūsų drabužiai turėtų būti patogūs, nevaržyti kūno. Medituoti reikėtų likus bent dviem valandoms iki valgio ar praėjus keturioms valandoms po valgio. Geriausiai medituoti anksti ryte (5-6 val.) arba vakare (21-23 val.).
Siūloma eiti medituoti į gamtą. Jei tokios vietos nėra, galima užsidaryti savo kambario duris. Rekomenduojama turėti specialiai meditacijai skirtą kambarį, nes medituojant vienoje vietoje ta vieta tampa meditatyvia, sugeria meditacijos vibracijas. Patalpoje gali būti tylu, gali groti muzika, tinka aromatinių aliejų ar smilkalų kvapai.
Meditavimo poza turi būti tokia, kad būtų pamirštamas kūnas - tai reiškia įsikurti patogiai. Galima atsisėsti ant patogios kėdės, kad kojos lygiagrečiai remtųsi į grindis. Stuburas turi būti tiesus. Nugarą laikykite tiesiai, bet neįtempkite. Išlikite atsipalaidavę. Užmerkite akis ir stenkitės pajusti savo kojų pėdų apačią. Pajuskite jų sukibimą su žeme ir energiją, einančią iš žemės. Pakaušyje pajauskite traukimą į viršų taip, lyg jūsų galva būtų pakabinta už virvutės.
Truputį įtraukite smakrą. Lengvai atitraukite stuburgalį ir pajuskite, kad jis nukreiptas į žemę. Liežuvį užrieskite prie viršutinio gomurio. Rankos delnais į viršų laisvai guli jums ant kelių. Sėdėti galima ir lotoso poza arba turkiškai sukryžiuotomis kojomis. Kaklas ir nugara turi būti vienoje tiesėje. Pirmiausiai atpalaiduokite kojų pėdas, po to blauzdas, klubus, kol prieisite iki pečių, kaklo, veido, akių, kaktos. Medituoti galima ir gulint, vaikštant, bėgant, šokant ir t. t. Pameditavę neskubėkite pasinerti į kasdieninius rūpesčius. Vis giliau ir giliau įkvėpdami iš naujo pajuskite visą savo kūną, palaipsniui atsimerkite, po to skaniai pasirąžykite.

Meditacija: laiminkite su meile

Kai tik iškyla problemų dėl kitų žmonių, palaiminkite šiuos asmenis ir problemas. Problemiškų ir jus erzinančių žmonių
laiminimas su meile gali virsti stebuklu. Pavyzdžiui, jei darbe kas nors jums kelia rūpesčių, pasistenkite įsivaizduoti tą asmenį ar situaciją, apgaubtą baltos dieviškosios meilės šviesos. Kelias minutes ramiai sėdėdami pamėginkite įsivaizduoti, kaip išsprendžiate problemą su šiuos asmeniu taikiu būdu ir su meile. Apgaubkite šį asmenį ar situaciją meile ir su meile palaiminkite. Jei esate vieni, garsiai ištarkite: “Laiminu tave (vardas), su meile”. Tuos pačius žodžius ištarkite ir galvodami apie kokią nors situaciją, pavyzdžiui: “Su meile laiminu šitą reikalą.” Stebuklas įvyksta ir tyliai laiminant su meile žmones, dėl kurių atsiduri nepalankioje situacijoje. Toks įspūdis, kad meilės siunčiami impulsai išjudina situaciją ir viskas pasikeičia. Laiminkite savo gyvenimą, kūną, sveikatą, darbą, problemas, maistą, namus, praeitį, dabartį, vaikystę, ateitį, mokytojus, knygas, muziką, savo daiktus, įrankius, draugus, priešus, šeimą, partnerį, vaikus, tėvus, kolegas darbe, automobilį, savo pinigus, atlyginimą, skolas, sąskaitas, savo gatvę, kaimynus, savo šalį, planetą, saulę, mėnulį, žvaigždes, visatą... Visa apgaubkite savo meile ir palaiminkite.

http://www.ve.lt/galery/_pdf/2008-05-06.pdf

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Ket Sau 14, 2010 6:03 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007