www.baltai.lt
http://baltai.lt/kurono_forumas/

Lopaičiai.Senosios šventvietės. Faktai ir iliuzijos
http://baltai.lt/kurono_forumas/viewtopic.php?f=93&t=653
Puslapis 11

Autorius:  Vestale [ Ant Bir 13, 2006 11:08 am ]
Pranešimo tema:  Lopaičiai.Senosios šventvietės. Faktai ir iliuzijos

Džiugu, kai žmonės, užuot kapstęsi po svetimas kultūras, ima tyrinėti savo kraštą. Ne tik tyrinėja bet ir atranda. Suprantama euforija, suradus kažką nepaprasto, kas gali byloti apie gilias mūsų krašto tradicijas, išmintį, nueitą kelią. Tik gaila, kad kartais euforija leidžia apsigyventi iliuzijoms. O iliuzijos atsiranda ten, kur noras pasirodyti pasauliui, kokie mes labai civilizuota ir sena kultūra, neleidžia atrastus faktus įprastai patikrinti pagal istorinius, geografinius ir visokius kitokius parametrus, tada kai dėl tos pačios euforijos nebepaisoma mokslininkų, tyrinėtojų ir specialistų nuomonės. Atidarydama šitą temą, norėčiau sulaukti diskusijos "sunokusioms" temoms apie pastarųjų metų senųjų šventviečių atradimus Lietuvos krašte. Ir visų pirma apie Tverus, Lopaičių piliakalnį ir "atrastąją" senąją lietuvių šventvietę. Pasidalinkime savo mintimis ir jausmais (manau, kad nevienas žemaitis lankosi šiame forume :wink: ). Beje įdomi nuomonė ne tik žemaičių. Įdomi nuomonė visų žmonių, kurie neabejingi savo kraštui, jo kultūrai, istorijai ir tikėjimui.

Autorius:  Vestale [ Ant Bir 13, 2006 11:31 am ]
Pranešimo tema: 

Čia perkeliu savo ankstesnę žinutę Tverų dolmeno tema iš kitos šio forumo temos.


Šeštadienį per TV3 buvo parodyta laida, kurioje buvo "reklamuojamos" Tverų "šventosios" vietos - "dolmenas", norų išsipildymo ir vaisingumo akmuo, bei devyniagyslis "gydomasis" šaltinis. Ponia Vilma buvo vadinama baltaja :!: ragana. Norų išsipildymo akmuo buvo išreklamuotas, kaip norus išpildantis akmuo, kuris išpildo visas svajones, jei ant jo padedi akmenėlį. Beje kitas laidos dalyvis (pavardės deja, nesėjau užsirašyti) baiminosi, kad nuo tų begalės nešamų akmenėlių gali "nusidėvėti" norų išsipildymo akmuo. Buvo paminėta netgi prof. Landsbergio pavardė, kuris taip pat esąs išsirinkęs kokį tai akmenį prie norų išsipildymo akmens ir jis pavadintas jo vardu. :roll:
Vaisingumo akmuo- falo formos akmuo, ant kurio rekomenduojama atlikti erotišką ritualą, pasėdėti ant jo ir išsigydysi nuo nevaisingumo (vienai moteriškei netgi padėjo :lol: )
Na dar linksmiau buvo žiūrėti tą laidos dalį, kai gerb. Laima ėmė pasakoti apie menamą dolmeną, kuris buvęs žynių dienų pabaigimo vieta, kai jie taip apsispręsdavę (kartu dar parodomi ir prie tos akmenų krūvos besimėtantys kaulai, tipo suprask - žynių kaulai :shock: ). Na o pats "dolmenas" turįs ypatingų galių - vienoj jo pusėj yra pliusinis laukas, kitoj minusinis, ir jau tam minusiniame lauke negalima ilgiau būti, nes galva imanti svaigti. Beje, ten vykstą netgi stebuklai - išsikrovę mobilūs telefonai patys be baterijų užsikrauna, o pati ponia Laima matanti ten arklinius vilkus - stirnų pavidalo, ilgom laibom kojom, su vilkų snukiais ir ilgais karčiais, kurie ęsą, reiškiantys mirusių karių dvasias.
O jau tas išgirtasis devyngyslis šaltinis, kurio vanduo jau toks tyras, toks tyras (mokslininkai nustatę :!: ), kad jau tyresnio niekur pasaulyje nerasi. Ir ne vienas bioenergetikas teigiąs, kad jis gydomasis (kazkaip tų bioenergetikų pavardės taip ir nebuvo paminėtos :roll: )
O pabaigoje gerb. Laima parodė gydomajį ritualą - liepė laidos vedėjai išsitrinti rankas smėliuku iš to šaltinio, o paskui labai gerai tą smėliuką nuplauti, ir jau jei labai gerai nuplauni tas rankas, tai tampi geresniu žmogumi, ir išryškėja tavo gerosios savybės, o jei nors viena smiltelė lieka, tai jau vargas tau žmogau, nes tada ima ryškėti tavo blogosios žmogiškos savybės :shock: ). Tik pagalvojau, kad vargšė laidos vedėja, taip atkakliai stengėsi iš po savo ilgo manikiūro iškrapštyti visas lig vienos smilteles, būtų žinojusi, kad pas raganą važiuoja, būtų bent nagučius nusikarpiusi. :lol:

Autorius:  Vestale [ Ant Bir 13, 2006 11:39 am ]
Pranešimo tema: 

Cituoti:
Citata:

Vilma rašo:
Noriu pasidalyti įspūdžiais ir patirtomis emocijomis po laidos apie šventvietę.
Juokinga labiau nei pikta, kada žmogus kurpiantis laidą - nesiklauso kas kalbama.
Taigi kai kurie faktai pasak TV ir tie patys iš mano lūpų .

Pirmiausia visus pralinksmino žinia, kad per kelias minutes patapau ,,balta ragana''.
Laidos redaktorė paklausė tik kartą ,,Ar tiesa,kad kai kas vadina jus ragana''
Atsakiau ,,Taip, kartais kai supykstu, mane taip pavadina vyras''. Daugiau apie ,,raganas'' kalbos nebuvo.
Papiktino faktas pasak redaktorės , kad vos ne aš atradau šią vietą.
Pasakyti ir įvardyti aiškiai žmonės : S.Kasparavičius ir Aitros klubo prezidentė Irena, kuri mane pasikvietė pamatyt šios vietos.
Buvo kalbama apie Tverų žmonių indėlį tvarkant šią vietą. Kalbant apie šventežerį, kitus vietos objektus buvo remiamasi autoriais, ,,pasak ...'', ,,anot''.... nebuvo niekur pasakyta ,kad aš tai žinau ir tikrai taip buvo :)
Buvo paminėta turizmo centro gidė mieloji Irute, kuri veda žmones po šią įstabią vietą.
Magiškiems ritualams buvo priskirtas ir paprastas atsipalaidavimo būdas- minčių sukoncentravimas į vidinius pojūčius per žodžius. Gal čia tas žemaitiškas šmotalas jiems susuko galvas.
Ir topu man patapo arbatos nuo rūkymo sutaisymas. Operatorius pasirodo mest rūkyt nori ir jam sunkiai sekas.
Tad ir su jumis noriu pasidalyt tuo ,,stebuklingu receptu''.
Pakelį cigarečių užpilti verdanciu vandeniu .Turi gautis 3 litrai.:D
Kilus norui rūkyti, reik gerti gurkšnį to ,,byzalo''...Taigi nelabai tada rūkyt norėsis ir taip be pabaigos, nori rūkyt- geri , o ne rūkai jas...
Pamačius kaulą prie dolmeno -norėjo jį stverti redaktorė.Truputį pagasdinau, kad aplinkinėse apylinkėse apstu maro kapelių ir akimirksniu ,,dolmenas '' pavirto maro kapaviete. :x

Kaip sakoma nėra to blogo kas neišeitų į gerą. Sulaukiau daug skambučių ir labai gerų ir piktų. Taigi, tiesa slypi kažkur anapus ekrano. Ar aš turiu verkti, kad kažkas daro šou.Ne. Ataskaitą turiu pateikt tik Dievui, o į klausimus atsakyti žmonėms. Žiniasklaida gali pakelti ir gali sumalti į miltus, turėkit žmonės patys savo galvą ant pečių. :)
Tai tiek to juokingai kvailo ir linksmo mano savaitgalio...


Citata iš Tverų forumo

Autorius:  BURTONIS [ Tre Rgs 13, 2006 9:49 pm ]
Pranešimo tema: 

Vėl apie Lopaičius, istorijos falsifikavimas tęsiasi. Matyt žemaičiai čia ypač nori parodyti savo užsispyrimą ir nenorą patiems apsaugoti savo istorijos nuo tokių falsifikatorių, kaip Kasparavičius.

http://www.lrytas.lt/?data=20060913&id= ... 784&view=4

Autorius:  Zordsdavini [ Tre Rgp 08, 2007 2:28 pm ]
Pranešimo tema: 

Teko pabūvoti tiek Lopaičiuos, tiek Vembūtuos (idomu tai, kad kaimas Vembūtai yra už 30-50km kažkur). Lopaičiai sužavėjo su savo kompleksu. Kad ten vien falsifikatai - tikrai netikiu, o kad akmenį pavadino dolmenu - gi kažkaip reikėjo pritraukti prie šiuolaikinių standartų, kad kiti suprastų. Pasakys - didelis, glotnus akmuo, ne taip mandriai skamba kaip dolmenas :D
Vykintuose mačiau tą veidą irgi. Gaila nebuvau perskaitęs dėl runų - būčiau atidžiau paieškojęs.
Kad ta baltoji ragana tokius dalykus sako - nebūtinai melas, gi ir fifos ne visos kvailos :)
Gal ir yra hiperbolizacija pas tą raganą ar Kasparavičių, bet iš vietinę dvasią atitinka. Mes čia irgi bandome daug ką suprasti, interpretuoti - kitiems galime atrodyti visai kitaip.

Autorius:  Baltas [ Ket Rgp 09, 2007 2:01 am ]
Pranešimo tema: 

Zordsdavini rašė:

Kad ta baltoji ragana tokius dalykus sako - nebūtinai melas, gi ir fifos ne visos kvailos :)
Gal ir yra hiperbolizacija pas tą raganą ar Kasparavičių, bet iš vietinę dvasią atitinka. Mes čia irgi bandome daug ką suprasti, interpretuoti - kitiems galime atrodyti visai kitaip.

Tuščia šneka, jei norit kažką įžiūrėt, visada įžiūrėsit, tik nesuprantu kam vadinti tokiais pavadinimais, kurie nieko bendra neturi su realybe (dolmenas, baltoji ragana ir etc.), tai tiesiog reklama Žemaitijos užkampiui, kuris ištiesų gražus, bet ne daugiau.

Autorius:  Liepa [ Šeš Vas 23, 2013 10:38 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Lopaičiai.Senosios šventvietės. Faktai ir iliuzijos

Sutinku,kad reklamos ir dirbtinų dalykų yra daug . Bet gal Lopaičiai dar nepakankamai ištyrinėti . Lankiausi ten tik kartą , bet ši vieta , manau , yra ypatinga.

Autorius:  Baltas [ Tre Geg 08, 2013 4:42 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Lopaičiai.Senosios šventvietės. Faktai ir iliuzijos

Liepa rašė:
Sutinku,kad reklamos ir dirbtinų dalykų yra daug . Bet gal Lopaičiai dar nepakankamai ištyrinėti . Lankiausi ten tik kartą , bet ši vieta , manau , yra ypatinga.

O gal tai įspūdingo kraštovaizdžio poveikis? Juk jūs nerašote kuo ypatinga. Jei kalbėti apie ledynmečio sutemptus akmenis į taip vadinamą akmenų ružą, tai beabejo įspūdinga. Visa kita žmogaus veikla yra diskusijų ir mokslinių faktų arena.

Autorius:  Liepa [ Pen Geg 10, 2013 12:50 pm ]
Pranešimo tema:  Re: Lopaičiai.Senosios šventvietės. Faktai ir iliuzijos

Ypatinga pati giria , pati vieta. Mes lankėmės saulei leidžiantis - ten buvo jauku. Man vis lindo mintys , kad esame senovinėje dangaus šviesulių stebykloje ar pan.

Autorius:  Baltas [ Tre Bir 26, 2013 12:39 am ]
Pranešimo tema:  Re: Lopaičiai.Senosios šventvietės. Faktai ir iliuzijos

Liepa rašė:
Ypatinga pati giria , pati vieta. Mes lankėmės saulei leidžiantis - ten buvo jauku. Man vis lindo mintys , kad esame senovinėje dangaus šviesulių stebykloje ar pan.

Gamtos poveikis yra ypač galingas. Akmenų sankaupa daro savo įtaką. Kiek tame žmogus naudojo savo kūrybą, galima spėlioti iš žmonių emocinių patyrimų...

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/