Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 2:07 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 33 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
SIAUBO kambarėlis 
Autorius Žinutė
forumo burtininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Geg 14, 2005 10:42 am
Pranešimai: 304
Miestas: Buvusi sostinė
Standartinė SIAUBO kambarėlis
Paveikslėlis
Ar ši tema bus aktuali, parodys ateitis. Mes visi kažko bijome, kad ir musės, kuri virsta mitologiniu padaru Belzebubu. Rašykite, ko jūs labiausiai bijote, mes bandysime aiškintis priežastis ir jums padėti sustiprėti dvasiškai.

Paveikslėlis

Belzebubas

1. velnias, šėtonas, piktoji dvasia.
2. Najajame testamente - pragaro, demonų valdovas.

Demonas, daimonas [gr. daimon - dievybė, dvasia]:
1. Senovės graikų mitologijoje ir religijoje - gera
arba pikta dvasia, padedanti arba trukdanti žmogui
vykdyti savo sumanymus.
2. Krikščioniškuose mituose - piktoji dvasia, velnias.
3. Plačiau apie graikų mitologijoje sukurtą apibūdinimą:
"Neaiški, beformė dievybė, dažniausiai pikta, lemianti
žmogaus likimą. Ši jėga atsiranda netikėtai, yra bevardė,
su ja negalima bendrauti. Staiga atlikęs kokį nors veiksmą,
tuoj pat išnyksta. Demono veikla labai plati: jie siunčia
žmonėms nelaimes, baisius sapnus, vilioja, nukreipia į
pražūtį atnešančius veiksmus."
Homeras

Antikos tragikai ir filosofai demonus tapatina su likinu ir
mano, kad visi žmogaus gyvenimo įvykiai susiję su demonų
veikla.
4. Babiloniečių pasaulyje blogio dvasios taip pat vadinosi demonais
ir jų buvo labai daug. Šios blogio dvasios ir demonai tykodavo
pagriebti visus, ką tik gali. Jie pralįsdavo pro durų apačią ir
užpuldavo miegantį žmogų, pačiupdavo kūdikį nuo motinos
kelių, atpūsdavo ligas, susargdindavo.
Apsisaugoti nuo demonų būdavo specialūs kerėtojai, kurie
maldomis bei užkalbėjimais šaukdavosi dievų pagalbos ligotam
ir sužeistam, demonų paliestam žmogui. Kartais, atliekant
ritualą, nelaimė (demono užkeikimas) būdavo nukreipiama
į ožį ar kokį kitą gyvą pakaitalą, kurį paskui užmušdavo
ir kūną sunaikindavo.
Žmonės nešiojo talismanus ir amuletus (vienas žymiausių visų
laikų amuletuose naudojamų simbolių - neinversuota pentagrama),
apsaugančius nuo šių piktųjų jėgų, kabindavo juos namų
tarpdury, pakasdavo po slenksčiu. Kartais pakasdavo šunų
figūrėles, pavyzdžiui, su tokiu užrašu: "Ko lauki, kąsk!".
http://members.fortunecity.com/benitas/jpstejuodas.html

Skaičius "13" Lietuvos istorijoje

Daugelyje pasaulio šalių paplitęs prietaras apie skaičių "13". Lietuva - ne išimtis. Šiaurės Rytų Lietuvos pakraštyje sakydavo, kad mėnesio 13-tą dieną Belzebubas iš pragaro į žemę paleidžia velnius pasišlaistyti. Pasklinda jie įvairiais pavidalais. Vieni pasiverčia vanagais ir peša vištas, kiti vilkais - grobia avis, tretieji - saldžialiežuviais ir gundo paneles. Jei tryliktoji diena turgaus - geriau nevažiuok, bus nuostoliai.

Pateikiu keletą visiems žinomų faktų iš Lietuvos ir su ja gludžius ryšius turėjusios šalies istorijos...

http://www.elnet.lt/vartiklis/voruta/tekstai/13.htm

_________________
Tiesa, kaip šešėlis po tavo kojom...
Aš esu, vadinasi tu gyvas<:)


Paskutinį kartą redagavo Šešėlis Pen Lie 08, 2005 3:55 pm. Iš viso redaguota 3 kartus.



Pen Lie 08, 2005 3:06 pm
Aprašymas
forumo burtininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Geg 14, 2005 10:42 am
Pranešimai: 304
Miestas: Buvusi sostinė
Standartinė 
Paveikslėlis
Vorai maži ir dideli, plaukuoti ir pliki, raudoni ir juodi. Kažkam tai siaubas, kažkam tai laimė.
Lietuvoje voras žinomas, kaip laimės nešėjas.

Kažkada voras iš požemių išnešė žmonėms ugnį, nuo to laiko voras tapo laimės simboliu pas mus.
Gal kas žino kokioje pasakoje tai aprašyta? O gal legendoje? Jei rasite, praturtinsite ir kitus.

_________________
Tiesa, kaip šešėlis po tavo kojom...
Aš esu, vadinasi tu gyvas<:)


Pen Lie 08, 2005 3:11 pm
Aprašymas
Poezijos burtonė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2004 10:30 am
Pranešimai: 389
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Nors ir ne įtemą, bet nesusilaikysiu ir pasakysiu kad labai mieli ir simpatiški voriukai. Tikrai... :)

_________________
Kilt, net jei patys sparnai nekyla aukštyn...


Pen Lie 08, 2005 4:37 pm
Aprašymas
Standartinė 
Aš bijau to, ko nematau.Ypač, kai būnu mamos namuose.Mano dukra pastoviai ten ką nors mato ir būna, kad ji bijo tų padarų. Todėl ir aš bijau ten miegoti ir užgesinus šviesas vaikščioti...Bijau pamatyti tai, ką ji mato...
Mielai tos baimės atsikratyčiau...


Pen Lie 15, 2005 12:01 pm
Forumo krivis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1634
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Tai išsiaiškinkim. Ko gi tu vis dėlto bijai, ar kad tas "kažkas tau ką nors padarys, ar dukrai, ar jo išvaizdos ir ką konkrečiai tu tikiesi pamatyti, gal būtent tą kažką jau esi mačius ir susidūrus?

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbkuronas/viewt ... 6d195205c3


Pen Lie 15, 2005 12:13 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Man pagrindinis baimės šaltinis yra vanduo ir tiltai einantys per jį, ypač jei tai atviros vietos...laikui bėgant ši baimė nuslūgo(sugebu pereiti per tiltą, tačiau nesijaučiu saugiai ir maloniai), bet vaikystėje aš ir vanduo buvom didžiausi priešai...dar visai neseniai šios baimės išlįsdavo ir sapnuose...šiaip gal kas nusimano ir galėtu užvest ant kelio iš kur tokios baimės atsiradimas, nors nesu niekada skendus...


Pen Lie 15, 2005 6:08 pm
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Niekada nesakyk niekada:). Jei neliesim reinkarnacijos temos, tai vanduo gali turėti ir kitą prasmę. Jei mama gimdymo metu per ilgai užtempė laiką, jūs galėjote pridusti įsčių vandenyse. Sąmonėje toks dalykas neužfiksuojamas, bet pasąmonė tai atsimena ir įjungia hipokampe migdolus (baimės registratorius), kurie, beje, turi savo atmintį, ir gali nesąmoningai registruoti pavojų, priartėjus prie vandens telkinio. Bet jei tai daugiau susieta su erdviniu vandens pojūčiu, tai tada man reiktų papildomos informacijos. Šiaip aš seminaruose padedu atskleisti savo vidinių baimių priežastis ir jas jei ne iškarto įveikti, tai bent įvardinti.
Tačiau artimiausias seminaras Nidoje tik rudens pradžioje.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Pen Lie 15, 2005 10:03 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Na taip niekada nesakyk niekada...tas vanduo mane visur kažkaip įdomiai persekioja :roll: kartą mane būrė iš rankos, tada sakė, kad turėčiau saugotis vandens, maždaug jis gali būt net mano mirties priežastim(kažkaip kraupokai skamba). Šiaip būdama pačiam vandeny ir plaukdama tik iki ten kur pasiekiu su kojom jaučiuos pakankamai saugiai. Tikriausiai mane net labiau gąsdina mintis, kad atsidūrus vandeny negalėčiau jausti žemės po kojom, gal todėl niekada neinu arti atviro krašto, jeigu nematau dugno, o jeigu ir prieinu tai toks jausmas, kad prarandu pusiausvyrą ir šiaip tokioj vietoj stovėdama dar labiau bijau jeigu už manęs stovi žmogus ir nesvarbu koks, toks nepasitikėjimas, kad mane gali įstūmti...
O dėl tų seminarų norėjau paklaust ar ten amžius turi kokios reikšmės? :roll:


Šeš Lie 16, 2005 11:46 am
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Taip, turi. Tačiau jau nuo 16 metų galim tave priimti, jei turėsi pakankamai lėšų skirti mokymuisi. Manau prisijungs kiti ir tave plačiau informuos. Dabar visi ant Šatrijos, ugnies apeigose. Matyt gryš rytoj.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Šeš Lie 16, 2005 3:56 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
iš tiesų būtu labai įdomu užinoti daugiau apie tuos seminarus, kokia jų kaina, kaip kas ten vyksta ir panašius dalykus. Tad labai apsidžiaugčiau jei kas apšviestu :)


Sek Lie 17, 2005 8:57 pm
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Jūs rašote ne toje temoje. Apie seminarus teiraukitės temoje
http://www.baltai.lt/phpBB/viewtopic.ph ... 57b6fc958c

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Pir Lie 18, 2005 12:16 am
Aprašymas WWW
Standartinė 
Baltas rašė:
Tai išsiaiškinkim. Ko gi tu vis dėlto bijai, ar kad tas "kažkas tau ką nors padarys, ar dukrai, ar jo išvaizdos ir ką konkrečiai tu tikiesi pamatyti, gal būtent tą kažką jau esi mačius ir susidūrus?

Protu suvokiu, kad tie, kurių aš nematau, man nieko negali padaryti.Prieš keletą metų esu mačius seną moteriškę, ant kėdės sėdinčią, bet ji nebuvo baisi. Bet kai matau, kaip rėkia mano dukra, ir man baisu pasidaro. Niekaip negaliu suprasti, kaip tie padarai sugeba išgąsdinti mano dukrą. Juk dvimečiai vaikai dar neturėtų žinoti, kas yra baimė.Dabar jos vienas dažniausiai kartojamų žodžių yra "bijau". Visai neseniai ji siaubingai išsigando išgirdus traukinio dundesį (netoli yra geležinkelis), bet visai nesureagavo, kai kitapus tvoros ant jos šoko didžiulis vilkinis šuo. Šunų ji nebijo.
Mes šeimoj visi turim rūpesčių dėl baimių...


Pir Lie 18, 2005 4:14 pm
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 1178
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Kaip suprantu, tu Geiste bijai pačios baimės, kitaip sakant pačios baimės faktoriaus. Tau baimė su kažkuo asocijuojasi, pabandykim detaliau. Kuriai baimei tu labiau pasiduodi?

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Ket Lie 28, 2005 4:37 pm
Aprašymas WWW
forumo burtininkas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Geg 14, 2005 10:42 am
Pranešimai: 304
Miestas: Buvusi sostinė
Standartinė 
Paveikslėlis
Manau siaubiakui tinka:)?

_________________
Tiesa, kaip šešėlis po tavo kojom...
Aš esu, vadinasi tu gyvas<:)


Ket Lie 28, 2005 4:46 pm
Aprašymas
Standartinė 
BURTONIS rašė:
Kaip suprantu, tu Geiste bijai pačios baimės, kitaip sakant pačios baimės faktoriaus. Tau baimė su kažkuo asocijuojasi, pabandykim detaliau. Kuriai baimei tu labiau pasiduodi?

Esu ne kartą išgąsdinta artimo žmogaus. Tas pats žmogus pasėjo baimę ir vaikuose. Matyt, todėl taip ir pasiduodu baimei. Kažkada taip nebuvo. Tiesa, visuomet baiminausi užeiti ten, kur nesu buvusi. Pvz, šiandien prašiau, kad instruktorius mane palydėtų į Regitrą užsirašyti egzaminui. Tol prašiau, kol jis mane palydėjo... Kaip kokia maža mergaitė. Visuomet baiminausi skambinti mažai pažįstamiems ar nepažįstamiems žmonėms. Atidėlioju iki paskutinės minutės.
O tamsos bijau tik savo mamos namuose.


Pen Rgp 12, 2005 4:20 pm
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 33 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007