Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 1:49 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 
Donorystė 
Autorius Žinutė
Bendraujantis (-i)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 154
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė Donorystė
kokia jūsų nuomonė apie donorystę? spėju, kad mažai kas pasisakys vienareikšmiškai už arba prieš, bet vis tik...
ar patys turit donorų korteles? kokios mintys jus paskatino ją pasidaryti? / kas jums "neleidžia" būti potencialiu donoru?
ką mieliausiai aukotumėt, o ko galbūt nė už ką neatiduotumėt?

aš pati turiu donorės kortelę. negaila man savo nei vieno kūno gabalėlio, jei tik jis gali pagelbėt kažkam, kam to gabalėlio reikia daug labiau nei man.
esu girdėjus, kad atseit organų donorystė kenkia kito (percipiento) karmai. bet net jei tai ir tiesa, manau geriau gyventi kad ir prisidėjus dar ir kito karmos, nei kankintis ir mirti daugiau nieko nepešus iš gyvenimo.

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Šeš Sau 21, 2006 8:26 pm
Aprašymas
Seniūnas (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 114
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Negaliu kategoriškai pasakyti nei už, nei prieš. Pati nesutinku būti jokia donore. Ir savo kraujo nenorėčiau niekam duoti. Nebent labai artimam žmogui reikėtų. Negaliu paaiškint kodėl. :? Nežinau.
Ir kol neturiu savo galutinės nuomonės, nenorėčiau niekuo savo dalintis.

_________________
Mylėdama mokausi.


Sek Sau 22, 2006 1:13 am
Aprašymas
Poezijos burtonė
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2004 10:30 am
Pranešimai: 389
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Aš irgi panašiai kaip Pagone, kraujo duočiau jeigu prireiktų artimam žmogui. Kažkaip nesiryžtu eiti į donorystės centrą ir tapti donore. Nors buvo progų užsiregistruoti, bet kažkodėl nepairyžau. Gal bijau adatų ar šiaip.

_________________
Kilt, net jei patys sparnai nekyla aukštyn...


Sek Sau 22, 2006 2:33 am
Aprašymas
Bendraujantis (-i)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 154
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė 
registracijai adatų nenaudoja ;) :D
man nereikėjo niekur specialiai eiti į jokius centrus. registravausi ten tose palapinėse, kur vilniaus centre būdavo pastatytos.
beje, bet kada gali atsisakyti būti donoru ir išsibraukt iš sąrašų.

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Sek Sau 22, 2006 3:03 am
Aprašymas
Standartinė 
sveiki:),

aš už donorystę, jei kas atsitiktų, sutinku atiduot savo organus. tačiau donorystės kortelės neturiu, nes uždraudė tėveliai mano. rodė laidą per tv, kaip Rusijoje donorus gaudo ir padaro "hiri-kari" :lol: 8) .. taip pat ir Lt yra tokių nebaigtų bylų tirti 8) .

kas dėl karmos, Tu OptiMiste, esi teisi. kiekvienas tavo Kūno atomas neša tavo informaciją, emocijas, mintis.. taigi karmą taip pat :wink: .
persodinus širdį, svarbiausią žmogaus organą, persiduoda tiek teigiamos, tiek neigiamos mirusiojo savybės.
Mano Močiutei buvo perpiltas beveik visas kraujas, tai Mama pasakojo, kad Močiutė pasikeitė vos ne 100%, kur buvusi visad linksma, siela kolektyvo, tapo niurzgli, uždara, visur matanti "blogi" :shock: ...

tai va, aišku, jei dar nepadarei savo darbų žemėje, gali priimti ir kito dovaną :D . bet, kaip sakoma, nieko nebūna nereikšmingo :wink: .. ateis laikas, visi turėsime išeiti. bet kūniška mirtis - juk nepabaiga :D ...


Ant Sau 24, 2006 7:04 pm
Standartinė 
Esu už donorystę.Žadu įsigyti donoro kortelę. Kraujo donore būti neplanuoju, nes nesu pakankamai stiprios sveikatos. Su artimaisiais esu šia tema kalbėjus- visi jie pritaria donorystei.


Ant Sau 24, 2006 7:30 pm
Seniūnas (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 114
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Ką tik grįžau iš koledžo, kur šiandien su grupiokais kalbėjome donorystės tema. Neseniai kai kurios Europos šalys priėmė nutarimą, kad mirusiojo inkstai be išankstinės sutarties, automatiškai, gali būti panaudojami donorystei. T.y. jau nebereikia pasirašinėti donorystės sutarčių, nereikia jokių kortelių, kad sutinki, nes kiekvienas miręs juo automatiškai tampa... (Kalbama tik apie inkstų donorystę.) Nors galima ir nesutikti. Tada reikia atvirkščią donorystei sutartį parašyt. (Tik įdomu, kaip ją nešiotis nuolat? Gal išsitatuiruot?.. :wink: ) Anglija tokio įstatymo dar nepriėmė. Diskutuojama. Tačiau atrodo, kad net ši, koncervatyvia vadinama šalis, pritariamai į tai žiūri. Dauguma mano grupiokų taip pat pasisakė už, argumentuodami, kad kūnas- tik kiautas sielai, ir jiems visiškai nesvarbu, kas su juo po jų mirties bus. Nebent jų artimiesiems tai gali būti nemalonu. Viena įdomesnių išsakytų minčių- tai dar vienas žingsnelis arčiau to, kad valstybei vis daugiau priklauso, ji vis daugiau valdo ir savinasi. Šį kartą- mirusiųjų organus.

_________________
Mylėdama mokausi.


Pen Vas 24, 2006 1:30 am
Aprašymas
Naujakurys(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Vas 22, 2006 7:32 pm
Pranešimai: 37
Miestas: Slough, UK
Standartinė 
Visa mano šeima (tėvai, brolis su šeima, aš su Tomu, krikštatėviai...) piniginėje nešiojasi donoro korteles. Kraujo donore buvau iki nusprendėm pradėti kūdikį. Manau, visa tai dar vienas būdas padėti ir dalintis. O kaip vienas animacinio filmuko herojus sako: "Žinoma, juk padėti niekada neskauda ".

_________________
Ramybės viduje, ir ugnies išorėje!


Pen Vas 24, 2006 1:36 pm
Aprašymas
Standartinė 
man įdomu, kaži kaip yra mirusiojo sielai, kurio žemiškoji širdis pasilieka gyventi kitame žmoguje? kaip manot?

nes visi žemesnieji kūnai-apvalkalai laikui bėgant po mirties suyra, ir siela gali kilti aukščiau. kad po mirties sielos neužlaikytų, rytų tradicijose kūnai yra deginami...


Šeš Vas 25, 2006 7:07 pm
Standartinė 
Esu prieš donorystę, bei manau, kad reikia gyventi tokiems kokie jau esam. Todėl sukėlė šoką jūsų išsakytas sakinys:
Cituoti:
Neseniai kai kurios Europos šalys priėmė nutarimą, kad mirusiojo inkstai be išankstinės sutarties, automatiškai, gali būti panaudojami donorystei.

Tai daugiau negu kraupu... Viliuosi jog šis nutarimas nepasieks Lietuvos.


Tre Kov 01, 2006 2:09 pm
senbuvis(ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ket Kov 09, 2006 1:01 pm
Pranešimai: 64
Miestas: Vilnius
Standartinė replika Ašvieniui
Ašvieni, jei Jums butu blogai ir Jus besltumetes i dangaus vartus ir Jums reiketų organo ar kraujo, aš manyčiau, kad Jūs neatsisakytumėte kito žmogaus kraujo. Ar ne??? Tai kodel Jus prieštaraujate duodantiems ir esate prieš donorystę?
Gyvenime teko sulosti zaidimą su mirtimi, kuri šį karta aš laimėjau. Tad kalbu labai rimtai, nes mačiau labai daug žmonių, kuriems reikia kitų pagalbos (kraujo ar organų).

Prašome atidžiau rašyti tekstą ir pasitaisyti esamas klaideles. Prieš pasiūsdami tekstą siūlome pradžioje paspausti "peržiūrėti" ir jei nebus klaidų, spausti "siusti". Admin


Tre Kov 29, 2006 4:24 pm
Aprašymas YIM
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007