PSICHOLOGIJOS IR PEDAGOGIKOS FORUMAS
http://baltai.lt/psichologija/

UNESCO vaikus mokys apie masturbaciją ir teisę į abortą
http://baltai.lt/psichologija/viewtopic.php?f=28&t=1095
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Pen Bal 09, 2010 6:40 pm ]
Pranešimo tema:  UNESCO vaikus mokys apie masturbaciją ir teisę į abortą

Cituoti:
UNESCO vaikus mokys apie masturbaciją ir teisę į abortą

Remiantis naujais Jungtinių Tautų (JT) nurodymais, vaikai nuo penkerių metų turėtų būti mokomi apie masturbaciją, abortus, tos pačios lyties santykius ir lytiniu keliu plintančias ligas.

Prieštaringą lytinio švietimo projektą parengė Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO). Rekomendacijos tik spalio pabaigoje bus siunčiamos šalių vyriausybėms, vietinės valdžios institucijomis ir švietimo įstaigoms visame pasaulyje, tačiau jos jau spėjo sukelti pasipiktinimo audrą, projektui ypač priešinasi JAV konservatoriai. Kritikų teigimu, tokia informacija netinkama mažiems vaikams, be to, taip atmetama tėvų pareiga patiems mokyti savo vaikus apie seksą.

Tarptautinių lytinio švietimo ekspertų dvejus metus rengtos ir 200 000 svarų kainavusios rekomendacijos temas skirsto į keturias amžiaus grupes. Viename daugiausiai ginčų sukėlusių punktų mokytojams siūloma tokiomis temomis kaip masturbacija pradėti kalbėti su vaikais, sulaukusiais vos penkerių metų. Rekomenduojama su jais aptarti mintį, jog „mergaitės ir berniukai turi intymias kūno vietas, kurias liečiant galima justi malonumą“.

Kalbėdami su dvylikamečiais, lytinio švietimo „ekspertų“ teigimu, mokytojai turėtų kalbėti apie „saugų abortą ir poabortinę priežiūrą“ bei „tinkamą ir netinkamą greitosios kontracepcijos naudojimą“. Be to, jaunuolius siūloma mokyti apie „teisę ir galimybę atlikti saugų abortą“.

Tačiau, pasak Jungtinės Karalystės konservatorių partijos narės bei buvusios medicinos sesers Nadin Doris (Dorries), vaikų ir jaunuolių mokymas, jog galimybė atlikti saugų abortą yra teisė, perša mintį, jog abortas yra gyvenimo būdo pasirinkimas, t.y., apsisaugojimo nuo nėštumo metodas, o ne daugeliui moterų be galo traumuojanti ir sukrečianti patirtis.

Patys UNESCO atstovai tvirtina, jog rekomendacijos padėsiančios sumažinti lytiškai plintančių ligų riziką ir nepageidaujamų nėštumų skaičių tarp jaunų žmonių. Jie pabrėžė, jog rekomendacijos neprivalomos, ir neigė, kad propaguoja abortų įteisinimą, o tik siūlo „pateikti vaikams informaciją apie abortus prieš jiems pradedant lytinį gyvenimą“. Tačiau neutralia projekto kūrėjų pozicija abortų atžvilgiu verčia abejoti tai, jog rekomendacijose ne vieną sykį kaip geriausi duomenų šaltiniai nurodomos tokios abortus propaguojančios organizacijos kaip Tarptautinė planuotos tėvystės federacija.

Parengta patriotai.lt pagal DailyMail.co.uk, LifeNews.com

Autorius:  Baltas [ Pen Bal 09, 2010 6:41 pm ]
Pranešimo tema:  Re: UNESCO vaikus mokys apie masturbaciją ir teisę į abortą

Ką mano tautiečiai šiuo prieštaringu klausimu?

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/