Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 11:58 am



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 
Kas antras lietuvis per atostogas nepailsi 

Ar jūs pailsėjote per atostogas?
Taip 0%  0%  [ 0 ]
Ne 0%  0%  [ 0 ]
Per atostogas dirbau 100%  100%  [ 1 ]
Viso balsų : 1

Kas antras lietuvis per atostogas nepailsi 
Autorius Žinutė
psichologas konsultantas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Geg 14, 2005 10:42 am
Pranešimai: 273
Miestas: Buvusi sostinė
Standartinė Kas antras lietuvis per atostogas nepailsi
Kas antras lietuvis per atostogas nepailsi

Beveik pusė Lietuvos gyventojų po atostogų jaučiasi nepailsėję, o trečdaliui jų, atėjus į darbą, „įsivažiuoti“ prireikia net savaitės. Tai atskleidė informacinio portalo „Info.lt“ atlikta apklausa.
Didžioji dalis apklaustųjų (57 proc.) teigė, kad geriausiai pailsi, jei atostogauja ištisą mėnesį. 26 proc. lietuvių jėgas atgauna poilsiaudami du kartus per metus, todėl stengiasi atostogas dalinti į dvi dalis. 17 proc. respondentų jėgoms atgauti pakanka savaitgalio – po 2-3 dienų jie jaučiasi puikiai pailsėję.
Tyrimas parodė, kad 40 proc. lietuvių atostogų metu stengiasi pamiršti darbą ir rūpinasi tik poilsiu. Tokia pati dalis apklaustųjų (40 proc.) vis dėlto atostogaudami atsako į svarbius telefono skambučius ir kartais pasitikrina elektroninę darbo pašto dėžutę. 20 proc. respondentų dirba ir atostogaudami, nes dėl svarbių darbų ir stipraus atsakomybės jausmo negali patikėti savo pareigų kolegoms.
Liepos 24-27 d.d. atlikta apklausa taip pat parodė, kad beveik pusė (48 proc.) lietuvių sugrįžę po atostogų į darbą jaučiasi nepailsėję ir suirzę, nes reikia nutraukti poilsį. Trečdaliui (35 proc.) apklaustųjų yra sunku „įsivažiuoti“, o pradėti rimai dirbti – reikia bent savaitės. Tik kas šeštas (17 proc.) šalies gyventojas po atostogų grįžta žvalus, pailsėjęs ir aktyviai kimba į darbus.
Pasidomėjus, kaip lietuviai vertina šiais metais LR Seimo priimtą įstatymą dėl šventinių dienų, dalyvavusių apklausoje nuomonė išsiskyrė. Beveik du trečdaliai (61 proc.) papildomas poilsio dienas vertina palankiai ir mano, kad lietuviai daug dirba, todėl nusipelnė daugiau poilsio. Neigiamai šį įstatymą vertina trečdalis (33 proc.) apklaustųjų, nes dėl prarastų darbo dienų nukenčia verslas. 6 proc. dalyvavusių apklausoje neturi nuomonės ir teigia, kad jiems visiškai tas pats.
biznews.lt

Nu argi čia poilsis, kai atlyginimo užtenka tik savaitei pailsėti? :lol:

_________________
Tiesa, kaip šešėlis po tavo kojom...
Aš esu, vadinasi tu gyvas<:)


Ant Rgp 22, 2006 2:20 pm
Aprašymas
Senbuvis (-ė)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 194
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė 
Viskas priklauso nuo to, ką vadinsime poilsiu :lol: Kam pailsėjimas asocijuojasi su fiziniu poilsiu, kam su aktyviu fiziniu poilsiu, kam su dvasiniu poilsiu (vidine ramybe), kam dar su kuo. Ir tam pinigai gali visiškai neįtakoti. Viskas mūsų pačių rankose, t.y. išradingume ir susikurtose galimybėse ;)
Fiziškai galima pailsėti ir per parą, na, maksimum dvi paras. Tinginystė čia jau neprisiskaito. Nuo jos kartais tik dar labiau pavargstama :P O va psichologinis, dvasinis poilsis jau yra visai kas kita. Tokį poilsį gali sau susikurti arba niekada nesugebėti susikurti nepriklausomai nuo atostogų laiko.

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Sek Rgs 03, 2006 3:53 am
Aprašymas
bendraujantis (-i)

Užsiregistravo: Šeš Bir 17, 2006 11:01 pm
Pranešimai: 76
Miestas: PLUNGE
Standartinė 
Kas antras lietuvis per atostogas nepailsi :?: Tačiau lietuvis lietuviui nelygu :wink: paimkim samdomą darbuotoją(dirbantį pas privatininką)-atostogauti jis gali tik tada kada darbdavys išleis. Ir koks gali būti atostogų džiaugsmas, jei suplanuoji pailsėti tarkim vasarą, o gauni atostogas tarkim rudenį ar net žiemą :( Jau nekalbu apie atlyginimą, kuris nedidėja kaip tą skelbia visokie ekspertai ir statistai.


Ket Sau 11, 2007 10:49 pm
Aprašymas
Standartinė 
Visai teisingai - taksas nekaltas, kalta palinka :)
O aš šiandien nuostabiai pailsėjau, planavome iškelti jahtą iš vandens, bet dėl stipraus vėjo, gavosi šaunus pasiplaukiojimas viduržiemi :)


Ket Sau 11, 2007 10:56 pm
bendraujantis (-i)

Užsiregistravo: Šeš Bir 17, 2006 11:01 pm
Pranešimai: 76
Miestas: PLUNGE
Standartinė 
Jei susirgsi Vigintai busime kolegos :D - ta prasme abudu "sėdėsime" ant biuletenio :( .O tada bus laiko ir pailsėti ,ir paplanuoti į ateitį( jei liks pinigų nuo vaistų pirkimo :wink: ).


Pen Sau 12, 2007 8:52 pm
Aprašymas
Standartinė 
Na man bilietas beprasmis, aš bedarbis :) dirbu privačiai, man valstybe i atiduoti 72 litus iš 100 uždirbtu prabanga :)
O štai su vaistais man geriau, žolytės miške pigios :)


Pen Sau 12, 2007 10:37 pm
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Šiuolaikinis bedarbis - išlaidos internetui ir lieka tik arbatai :D Kuo ne atostogos? Kur nori, ten nukeliauji per kelias sekundes, oi ta mūsų mylima google :)

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pen Sau 12, 2007 11:16 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Baltas teisus jei gyventi iš pašalpos :) Man pašalpa nereikalinga, aš turiu kojas, rankas, labai gera ir paklausią specialybę- stalius statybose :)
Poros tūkstantukų per mėnesį pragyvenimui užtenka pilnai, statybuose juos uždirbi per savaitę truputuka daugiau, užtai laisvo laiko daug ir jokie viršininkėliai debilėliai smegenų lytiškai nesantykiauja :) Atostogos, kada sugalvosi ir kiek sugalvosi :)
Žemaiti kontr pasiulymas- baigsi sirgti, varyk pas mane, man kaip tik pameistrys reikalingas :)


Šeš Sau 13, 2007 12:05 am
bendraujantis (-i)

Užsiregistravo: Šeš Bir 17, 2006 11:01 pm
Pranešimai: 76
Miestas: PLUNGE
Standartinė 
Ačiū Vigintai už pasiūlymą, bet aš atsisakysiu. Mat nesinori palikti savos provincijos :) ir persikelti į tarmiškai kitą regioną, yra ir kitų priežasčių.....O šiaip šiemet Tamstai pasisekė- šilti orai leidžia darbuotis apvalius metus.Pribirės nemažai pinigėlių, kurių užteks ne tik internetui, bet ir kitkam......., bei pensijai :wink: Tai sėkmės darbuose.


Ant Sau 16, 2007 12:43 am
Aprašymas
Standartinė 
Na nenori, kaip nori :) Žiūrėk kandžiosi alkūnes, nekviesiu :)
Bet vistiek rekalmuosiu savo specialybę :) Na žiema aš nuo oro nepriklausomas, nesu žemdirbys, kalu parketą, šilta malonu ir musės nekanda :) Ir dar krūva prigulnybių, tinuosi pas klebonėlį į pameistrius... žinai netoli tos prapijos dirbu, todėl susitikėjam su klebonėliu, dėl darb o specifikos keliais jau 5 bažnycias apėjau, sakė kai tik išmoksiu žegnotis, ir kokį poterį paims :)
O dėl pensijos, na prieisim upę, pagalvosim apie tiltą :) Dagyvenkim iki jos pradžioje :)


Ant Sau 16, 2007 2:26 am
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007