Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 4:30 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Nuostaba 
Autorius Žinutė
Senbuvis (-ė)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 194
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė Nuostaba
iš kur ir kam ji mums reikalinga :?: kiek ji teigiama ir kiek neigiama :?:

manau, kad dauguma žmonių yra "linkę į nuostabą", o aš kartais jaučiuos truputį nenormali, nes labai, tikrai labai retai kada dėl ko nustembu :roll: (pamenu kaip dar mokykloje mokytojas mums pateikdavo įvairius fantastinius ir kt. pavyzdžius susijusius su išradimais ir kt. ir visų klausdavo, kai į tai reaguotume; tai iš didelės klasės visose situacijose niekuo nesistebėjome ir normaliai reagavom tik aš ir dar vienas vaikinas).
taigi mane labai sunku nustebinti (nekalbu apie siurprizus ar pan.). ką aš prarandu :?: o gal kaip tik laimiu :?:

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Sek Lap 27, 2005 12:18 am
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Nesistebi dažnai vaikai, dėl savo "magiško" mąstymo. Vėliau stebisi netikintieji, nes jiems vis sugriūna jų toks logiškai racionalus kortų namelis.
Ar mes ką nors prarandame, manau taip. Tam tikrą jausmą, kuris savotiškai nudžiugina tuos, kurie slampioja racionalumo šešėliuose ir vis negali rasti šviesaus atsakymo. Bet blogai, jei ta nuostaba neskatiną pažinti dvasinį pasaulį, o sukelia viduje prieštaravimo ir nepasitenkinimo jausmą. Tada tokie "mokslininkai" stengiasi tiesą slėpti nuo viešumos, nes bijo kad sugrius jų teorijos ir jų viso gyvenimo "triūsas" bei titulai. Taigi, kas kam. Man būtų įdomu išgirsti konkrečias nuostabas. Juk neveltui yra posakis "Nuostabus pasaulis" Be nuostabos jis liktu tik pasaulis. :)

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Paskutinį kartą redagavo Baltas Sek Sau 08, 2006 12:04 am. Iš viso redaguota 1 kartą.



Sek Lap 27, 2005 12:29 am
Aprašymas WWW
Senbuvis (-ė)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 194
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė 
turit omeny, kad blogai, jei tokiu atveju nejauti potraukio domėtis pasauliu, paslaptimis ir pan. :?: na, bent jau man tai negalioja :roll: :lol: net nesistebėdama galiu netgi labai tuo susidomėti.
sakot nuostabus pasaulis :?: bet argi nuostaba ir žavėjimasis (šituo nuostabiu pasauliu) nėra skirtingi dalykai :?: niekada neturėjau problemų dėl žavėjimosi :D

tiesą sakant man kažkas kužda, kad tas nesistebėjimas "nuostabiais" ir paprastam žmogui kartais nesuprantamais dalykais susijęs ne tik su vaikų "magišku" mąstymu, bet ir su ... ai, čia gaunas tas pats :roll: :oops: :)
taigi, pritariu jums, Baltai :) tiesiog jausmas tas, kad tu tai jau seniai žinojai, atsinešei tą žinojimą iš TEN, todėl tau tai nebe stebinanti naujiena :) ir tas žinojimas ypatingai susijęs su dvasiniais dalykais.
kilo dar viena idėja.
gal su tuo susiję ir tai, kad vaikystėj tėvų beveik niekada nieko neklausinėjau. žinot, kaip būdinga mažučiams vaikams visko iš eilės klausinėt (kas, kaip, kodėl), nes tipo taip vaikas susipažįsta su aplinka, mokosi ir t.t. tai pagal šitą teoriją aš turėčiau būt kaip ir atsilikus ar kažkas panašaus :roll:

atleiskit, kad teršiu jūsų forumą savianalize :oops: nesupyksiu ir suprasiu, jei trinsit lauk, bet prieš tai leiskit gaut atsakymus, kuriuos, tikiu, šių diskusijų metu gausiu (iš kitų arba iš savęs). o gal ir ne man vienai taip, tai vienu šūviu... ;)

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Sek Lap 27, 2005 2:47 am
Aprašymas
Senbuvis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Bal 16, 2005 6:35 pm
Pranešimai: 183
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Tada vaikystėje aš taip pat buvau atsilikusi, nebuvau iš labai bendraujančių ir daug šnekančių :? .... nieko neklausinėdavau, tiesiog neateidavo į galvą net tokia mintis pasiklausti, pati tyrinėdavau, galvodavau, spręsdavau, darydavau išvadas.... :) turėjau savo pasaulį.... na ir turiu, jis niekur nepradingo tik padidėjo į ūgį ir į plotį :lol:

_________________
Gyventi čia ir dabar


Pir Lap 28, 2005 9:27 am
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
optiMiste rašė:
...atleiskit, kad teršiu jūsų forumą savianalize :oops: nesupyksiu ir suprasiu, jei trinsit lauk, bet prieš tai leiskit gaut atsakymus, kuriuos, tikiu, šių diskusijų metu gausiu (iš kitų arba iš savęs). o gal ir ne man vienai taip, tai vienu šūviu... ;)

Pasižiūrėkit, kas parašyta po tema
PSICHOLOGIJA, padėkime sau
"Psichologinės žinios, straipsniai ir jų aptarimas, psichologinė pagalba, savęs pažinimas, atvirosios psichoanalizės."

Taip, kad čia viskas savo vietoje, o trinti normalius pokalbius, tai kam tada forumas? Kas liečia savipažinimą (jis man lygiai taip pat būdingas), tai Brigita gerai pasakė, kad pats tyrinėdamas surandi "savo" pasaulį, tuo pačiu jį sukurdamas. Tada atrodo nebelieka vietos nuostabai, nes jis lyg ir tavo "kūrinys". Bet toks mąstymas vienpusiškas, nes užsidarai savyje ir nematai kitos pasaulio pusės. Kai esi atviras pasauliui, padidėja galimybė, kad tavo "pasaulėlis" bus sugriautas ar stipriai paveiktas ir pakeistas. Nuostaba, man tai atvirumas pasauliui, kuris nėra jau toks draugiškas, čia ir prasideda savęs kurimas tarp vidinio ir išorinio pasaulio pusių.
Atleiskit, nerišliai kažką aš čia, matyt dar po burtų vakarėlio neatsubudau:)

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pir Lap 28, 2005 1:13 pm
Aprašymas WWW
Senbuvis (-ė)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 194
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė 
Baltas rašė:
Kai esi atviras pasauliui, padidėja galimybė, kad tavo "pasaulėlis" bus sugriautas ar stipriai paveiktas ir pakeistas. Nuostaba, man tai atvirumas pasauliui.


o man net sunku būtų pasakyt, ar aš "kūriau" savo pasaulėlį. aš jį tiesiog priėmiau (ir priimu). ir nuostabą, atvirkščiai nei Baltas, įsivaizduoju kylant tuomet, kai tą savo pasaulėlį jau esi sukūręs ir kažkas jį ima griaut.
taigi jei esi atviras pasauliui, neprisikuri savo passaulių ir nekyla pavojaus juos sugriauti ir nekyla nuostaba. o tada jau
Cituoti:
prasideda savęs kurimas tarp vidinio ir išorinio pasaulio pusių.

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Pir Lap 28, 2005 1:35 pm
Aprašymas
Senbuvis (-ė)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Bal 16, 2005 6:35 pm
Pranešimai: 183
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Baltas rašo:
Cituoti:
"Kas liečia savipažinimą (jis man lygiai taip pat būdingas), tai Brigita gerai pasakė, kad pats tyrinėdamas surandi "savo" pasaulį, tuo pačiu jį sukurdamas. Tada atrodo nebelieka vietos nuostabai, nes jis lyg ir tavo "kūrinys". Bet toks mąstymas vienpusiškas, nes užsidarai savyje ir nematai kitos pasaulio pusės....."


Visų pirma čia aš kalbėjau apie įvykius vaikystėje... ir aš pasaulį ne kūriau, o atrasdavau pagal savo supratimą. Seniai praėjo tie laikai, pasaulio aš ir dabar nekuriu, tik jame iki šiol vis atrandu daug nuostabių dalykų :wink:

_________________
Gyventi čia ir dabar


Pir Lap 28, 2005 2:24 pm
Aprašymas
Standartinė 
o manę gyvenimas nenustoja stebinti, net paprastose smulkmenose... labai mėgstu vaiščioti, labai dažnai is darbo grižtu pėskute, nors galečiau ir mikriku... einu iki negaliu pažystamom gatvelėm, vaikstau jau jomis virš 40 metų ir jos nenustoja manęs stebinti... sena, vaikystes liepa, is jos kažkada iskritau ir pirmą kartą susilaužiau koją, ji iki šiol manę patraukia per dantį... labai malonu prisiglausti prie jos, ji ir dabar tokia pat didele kaip ir vaikysteje, nors aš truputi ir paaugau nuo to laiko :)
man pasaulis, kaip ir vaikystėje paslaptingas, vis kitoks, keistas, magiškas, gal tuom ir įdomus, vis naujas, vis mielas :)

o atvirumas, jei jis tikras, jei nuosirdus, jo uzgauti neimanoma... cia panašiai kaip spardyti bangas, na pabandykit paspardyti bangą, jai tik linksmiau bus :) vejas irgi visada atviras, na pabandykit paspjaudyti prieš vėją... :) vėl bus labai linksmas vaizdelis...


Pir Lap 28, 2005 10:21 pm
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Ar patyrėte nors vieną nuostabą nuo Kalėdų iki 3 Karalių? Ir kokios nuostabos aplankė jus 2006 metais?

Mane nustebino viginto žinutė
Vigintas rašė:
Beje, Jungas priklausė slaptam druidų kovenui... :)

Ir tuo pačiu kažkaip nudžiugino :) Bet kai nustembame, ar visada nudžiungame?

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Sek Sau 08, 2006 12:05 am
Aprašymas WWW
Naujakurys(ė)

Užsiregistravo: Ant Sau 24, 2006 1:12 am
Pranešimai: 30
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Vigintas rašė:
o atvirumas, jei jis tikras, jei nuosirdus, jo uzgauti neimanoma... cia panašiai kaip spardyti bangas, na pabandykit paspardyti bangą, jai tik linksmiau bus :) vejas irgi visada atviras, na pabandykit paspjaudyti prieš vėją... :) vėl bus labai linksmas vaizdelis...

labai gražiai parašėte :D . ir šioj vietoj aš džiaugiuosi :D .. nenustembu, o džiaugiuos :D ...

Nuostaba - nėra tas pats kas džiugesys atradimu/pamatymu/susitikimu/išgyvenimu, kas suka kryptį tobulėjimui.
Nuostaba iš tikro rodo tuštumą/neišmenymą tuo klausimu, kuriuo nustembame...

:wink:

_________________
Tiesiog leiskim mintim pailsėti
Ir mistinis vėjelis pūs lengvai,
Jauskim jį savimi:)...


Tre Vas 15, 2006 7:47 pm
Aprašymas
Besimokantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 127
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Man kaip filologei atrodo, kad čia jau prasideda žodžio "nuostaba" interpretavimas. :lol:
Čia gal ne visai į temą, bet dėl tų vaikų užduodamų klausimų "kas čia, kodėl" ir pan. man atrodo galimas ir kitas variantas. Šiuo metu stebiu pradedančią šnekėti mažulę ir porą vos didesnių. :D Ir man susidarė įspūdis, kad šie dažnai klausia tam, kad galėtų tuos žodžius ir sudėliotus sakinius išgirst ir patys pakartot, t.y. taip mokytis kalbą. Bet, aišku, tai tik vienas iš variantų. Ir vaikai būna skirtingi. :)

_________________
Mylėdama mokausi.


Tre Vas 15, 2006 9:24 pm
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
lotus rašė:
Nuostaba - nėra tas pats kas džiugesys atradimu/pamatymu/susitikimu/išgyvenimu, kas suka kryptį tobulėjimui.
Nuostaba iš tikro rodo tuštumą/neišmenymą tuo klausimu, kuriuo nustembame...


Sutinku su Lotus šiuo klausimu, esu tuščias ir neišmanėlis, kas liečia Jungo santykus ir ryšius su druidais. Negyvenau Jungo laikotarpiu, taip pat pas airius, jokio patikimo šaltinio neskaičiau.
Išvada: aš nenustebau :roll: Nustebčiau, jei kas manytų priešingai. Savo psichoanalizės atveju vertinu save neigiamai, todėl tai ką prisilipdau neigiamo sau, man tinka dėl pozicijos. Jei vertinčiau kitaip, atsirastų nuostaba, kaip neatitikimas mano būsenos.
Hipotezė: nuostaba susieta su savęs vertinimu konkrečiu gyvenimo momentu, o ne tiesiogai su žiniomis. Yra žmonės, kurie nieko neišmano, bet save labai aukštai kotiruoja, jie nustebtų, jei vertintume žemiau, nei jie galvoja, nors vertinimas būtų adekvatus žinioms.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Tre Vas 15, 2006 10:51 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Išorinis pasaulis kinta kiekvieną minutę. Žmogus reaguoja veiksmu ar mintimi ne tiek į išorinį pasaulį, kiek į vidinį pasaulio žemėlapį... Koks bebūtu tikslus žemėlapis, jis neatspindi pilnumoje tikrovės :) Žmogus į aplinką reaguoja stereotipiškai, gyvenimo bėgyje susikurtais stereotipais :) Tai beje įrodyta fiziologų :) Na kaip pavizdys prie manęs eina lyg pažystamas vyras, šypsosi ir tiesia pasisveikinimui ranką, aš savo ištiesiu automatiškai, toks pasisveikinimo stereotipas, net nesusimastydamas, kitaip tipinė reakcija labai ilgai užtruks :)
Jei ateinantis vyras patrauks dešinę ranką ir paims man už riešo kairia savo ranka, tai sukels ne nuostabą, o trumpalaikį transą, per kurį pasąmonė ieškos galimų reakcijos būdų į tokia situaciją... Beje likutinis emocinis fonas išėjus iš mikrotranso, priklausys nuo strateginio požiūrio į visatą... Jei žiūrime į visatą kaip į draugišką sutvėrimą - reakciją pozityvi, jei žiūrime į visatą kaip į priešą , reakcija negatyvi... Tokių būdų reaguosime į visų šabloniškų situacijų "sulaužymą" :)
O norint rečiau patekti į šablono laužymo situacijas, reikia dažniau stabėti pasaulį, stebėjimas vienintelis pažinimo įrankis, o stebėti reikia pasaulį be išankstinės nuostatos, ar vertinimų - tik stebių ir registruoju kas jame vyksta... Jau vėliau paanalizuosiu kas pasikeitė tame pasaulyje :) Jei viskas vyksta kaip įprastai, aš tik stebiu, jei kažkas kitaip nustembu ir tiek... O kurį pasaulį stebių, vidinį ar išorinį be skirtumo :) Todėl geriausi stebėtojai vaikai, jie pastebi tokias smulkmenas, kurių suauge senai nebemato... Vaikai todėl geri stebėtojai, kad neturi sukietėjusio vidinių vertinimų šarvo, kuris atskiria žmogų nuo aplinkos :)
Išsitaisykite klaideles, ačiu.


Ket Vas 16, 2006 1:45 am
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Nuostaba
optiMiste rašė:
taigi mane labai sunku nustebinti (nekalbu apie siurprizus ar pan.). ką aš prarandu :?: o gal kaip tik laimiu :?:

Viena iš 5 sąlygų kūrybiškumui atskleisti Fromas nurodo gebėjimą nustebti.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Ant Kov 14, 2006 9:28 pm
Aprašymas WWW
Senbuvis (-ė)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 194
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė 
nesutinkant su Fromu, galima pažiūrėti ir iš kitos pusės.
jei žmogui viskas atrodo taip nuostabu, neįprasta, tai galėtų reikšti jo ribotą suvokimą ir žinojimą. o tas, kuriam viskas suprantama ir aišku, beveik niekuo nesistebės, nes jam tai suprantamas, paprastas dalykas. tokiam žmogui daug lengviau kalbėti, dėlioti tai, kas jam žinoma ir suprantama. jis gali lengviau manipuliuoti tais dalykais (daiktais, sąvokomis ir kt. sub-/objektais). lieka daugiau vietos kūrybai. tačiau ar ja užsiimsi (ar tau ji išvis priimtina), manau, priklausys nuo tavo fantazijos, vaizduotės, mąstymo lankstumo ar dar kažko.

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Tre Kov 22, 2006 11:50 am
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007