Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 11:18 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
Psichologai 
Autorius Žinutė
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 869
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Vigintas rašė:
Baltai, aš visai ne pasilazdavojimo siekiu, vėl ne taip vienas kitą supratome :) Na labai gerai suprantu, kaip faina studentauti, sesijos, egzai , cementovkes, diplomai, tusai ir t.t. :)


Savotiškas supratimas apie aukštuosius mokslus, kažkaip primena nesubrendusio paauglio mastyseną, kai tik baigus mokyklą stoji tam, kad "pajustum" laisvą suaugusiųjų pasaulį.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Ket Sau 05, 2006 11:35 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Burtoni : į automatiką ir telemechaniką, kaip tik ir stojau po mokyklos, būdamas visiškai nesubrendęs, bet jau neblogai įsivaizduodmas, kur galėsiu dirbti kai baigsiu 5 metų mokslus... tai yra įsivaizdavau kokį darbą norių dirbti, kokiose įmonėse galesių dirbti ir t.t. čia dar būdamas visiškai nesubrendęs, ka tik pabaigęs 11 klasių :)
O subręsti kaip tik ir padėjo tarybinė armija, komandiruotė į afganą, 1983 metais linksma buvo prie Kandagaro miesto, truputi apmaudu, kad daug gerų vaikinų sugryžo namo cinko karstuose... bet gyvenimo mokykla tikrai labai gera, gaila, kad joje neišeina mokintis neakivaizdiniu būdu:)
O sugryžęs į institutą, nusprendžiau, kad elektroniką mažiau domina, kažkaip labai susidomėjau programavimu, todėl ir pakeičiau fakultetą :) beje, jau besimokydamas 4 kurse pradėjau dirbti gamykloje programuotuoju, ne spręsti kažkokius iš piršto laužtus uždavinėlius, o daryti konkretų darbą, už visai konkrečius pinigus :) Nes turėjau visai konkrečią šeimą, mažą nuostabią dukrytę, kuriuos reikejo ir rengti ir maitinti, o nesvaigti iš ko sutvertas pasaulis :)
O kas liečia klausimą, ką gali konkretaus dirbtį psichologas baigęs bakalaurą ar magistrą, taip ir lieka atviras :) Nes aukštasis mokslas, tai juk ir specialybė, kuri turėtų užtikrinti ir šeimos išmaitinimą :)
Jei labai nesupyksite, šiek tiek pataisiau jūsų rašybos klaidas, grubesnes pabraukiau raudonai, gal vėliau jų mažiau darysite. Neskubėkite rašydami, nes paliekate daug klaidų.


Pen Sau 06, 2006 12:21 am
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 869
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Vigintas rašė:
<...> o nesvaigti iš ko sutvertas pasaulis :)
O kas liečia klausimą, ką gali konkretaus dirbtį psichologas baigęs bakalaurą ar magistrą, taip ir lieka atviras :) Nes aukštasis mokslas, tai juk ir specialybė, kuri turėtų užtikrinti ir šeimos išmaitinimą :)


Matyt jus rašėte apie savo atsiminimus, nes keistai nuskambėjo, kad aukštieji mokslai, tai
Cituoti:
cementovkes, diplomai, tusai ir t.t.
.
Bet supratimas labai materialistinis ir aišku kylantis iš sunkios socialinės padėties. Šeimą reikia išmaitinti. Tačiau dabar pradedu suprasti, iš kur pas jus toks grubumas, agresyvumas. Afganistanas visiems laikams paliko savo klaikų pėdsaką. Bet kodėl tada domitės baltų dvasiniu pasauliu, jei jums tai
Cituoti:
o nesvaigti iš ko sutvertas pasaulis :)
? Ir kaip jūsų komentarai šioje temoje liečia psichologiją? Autobiografija, aišku svarbus dalykas pažinti žmogų, bet nenukrypkime per daug nuo temos.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Pen Sau 06, 2006 12:57 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Burtoni : o kas tai per sąvoka - sunki socialinė padėtis ?
Čia daugiau parašiau ne tiek biografija , o pabandžiau truputi plačiau atsakyti į jūsų klausimus :)
Ar toks didelis meterilaizmas, kad skaitau, vyro pareiga išlaikyti šeimą ?:) Na kūdykį maitinančia žmoną ir patį kūdykį ....
O apie studentavimą, na ne tik prisiminimai, dabar mano dukra jau mokosi ekonomiką :) Mokantis aukštojoje tos studentų linksmybės netsiejama gyvenimo dalis, bet stojama į universitetą ne dėl tusovkių, cementovkių :)
O su psichologija truputi siejasi, juk bandau sužinoti, ką išmoksta daryti psihologas studijų metu ? Ar tai valstybinė paslaptis ?:)


Pen Sau 06, 2006 10:10 pm
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Vigintai, socialinė padėtis, tai Jūsų šeima, o žodis sunki, tai neįžeidi forma, bet maždaug reikštų (o kam dabar lengva :) )
Tai ką gi moka tie psichologai :). Ir lengvas, ir sudėtingas klausimas. Psichologas psichologui nelygu. Visų pirma dabartiniam psichologui rasti darbą pagal specialybę begalo sunku, turiu omenyje didmiesčius. Mokyklose, praktiškai visur užkišta. Psichologas turi keletą pamokų, kartais pusę ar ketvirtį etato. Įsivaizduokite koks atlyginimas? :!:
O moka jie pakankamai (tačiau viskas priklauso nuo paties žmogaus gebėjimų). Dalis įstoję po mokyklos turi 22-23 metelius (patys dar vaikai), dalis jau antrą ar trečią išsilavinimą (jau surambėję nuo gyvenimo smūgių), dalis tiki geresniu rytojum ir bando dirbti už centus, dalis nedirba tiesiogiai psichologo darbo (įsidarbina vadybininkais, direktoriais ar personalo administratoriais, ar dar kuo), dalis buvo med. seselės ar broliukai (grįžo prie medicinos slaugytojais aukštesniu lygiu), dalis stojo toliau mokytis ar net pakeitė profesijos kryptį, dalis toliau tęsia studijas teisės ar Vytauto Didžiojo universitetuose, dalis išvažiavo į užsienį (nes reikia realiai pragyventi) ir t.t.
Tai kiekvienas iš jų bent gali padėti žmogui sunkioje psichologinėje ar streso būsenoje, padėti atgauti pusiausvyrą, padėti šeimoms suprasti savo vaikus, spręsti įvairias konfliktines situacijas, padėti mokiniams geriau įsisavinti mokomus dalykus, integruoti atstumtuosius į klasės kolektyvą ir spręsti daugelį iškylančių klausimų tiek mokymo, tiek auklėjimo atvejais. Gyvenime svarbiausia jie turi mokėti valdyti save ir kiek įmanoma padėti žmonėms psichologiškai išgyventi gyvenimo krizių atvejais. Psichologas turi nusimanyti apie narkotikų problemas, suicido atvejais padėti survaiveriams, biznio srityje, gaudytis derybose ir padėti kuo geriau išspręsti jas ir dar daug kitų dalykų.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Šeš Sau 07, 2006 2:16 am
Aprašymas WWW
Svetainės adminas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Pen Geg 21, 2004 12:37 pm
Pranešimai: 869
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Profesija –psichologas
www.sociumas.lt

Sociumas: Papasakokite, kas nulėmė Jūsų profesinį pasirinkimą, galbūt kokie nors vaikystės įspūdžiai?
Psichologas: Vieni tampa psichologais todėl, kad tai madinga, populiaru, prestižiška. Kiti ateina į psichologiją todėl, kad nori suprasti save ir kitus žmones. Aš besąlygiškai priklausai šiai antrai kategorijai, nuo pat mažens kreipiau dėmesį į žmonių elgesį, reakcijas, skaičiau psichologinę grožinę literatūrą, ir jeigu turėčiau iš naujo rinktis profesiją, vėl pasirinkčiau psichologiją, nors šio darbo nepavadintum gerai apmokamu ir apskritai psichologui nėra lengva susirasti darbą.
S: Kokių savybių reikia psichologo profesijoje?
P: Dvi būtinos savybės – gabumai ir darbštumas. Nuolatinis teorinių ir praktinių žinių lygio kėlimas. Tiriamasis darbas.
S: Pastaruoju metu išaugo šios profesijos populiarumas; jūsų nuomone, kas nulėmė susidomėjimo ja augimą?
P: Ši profesija labai populiari, sprendžiant iš stojamųjų konkursų; tačiau kalbant apie perspektyvas, artimiausioje ateityje jos neatrodo labai skatinančiomis: visuomenė turi vystytis dinamiškai ir būti pakankamai turtinga, antra, turi subręsti visuomenės savimonė, kad galėtų suvokti psichologijos būtinybę visuomeninių ir asmeninių problemų sprendimui.
Manau, mūsuose Žano Pjažė žodžiai apie tai, kad psichologija taps ryškiausia mūsų mokslinės padangės žvaigžde, išsipildys dar negreit.
Tačiau žmonės pradeda suvokti, kad būtent žmogus yra visų daiktų matas, kad neatsižvelgus į žmogiškąjį veiksnį nebus realas judėjimo pirmyn, be to, tolimesnė visuomenės demokratizacija skatina atsižvelgti į psichologinį žinojimą, tuo tarpu kai autoritarinėse sistemose tai visiškai nereikalinga.
S: Su kokiais sunkumais susiduriate savo darbe?
P: Tai įvairaus pobūdžio sunkumai: įsidarbinimo problema, brangi psichologinė literatūra, nepakankamas psichologijos specialistų poreikis. Tačiau pagrindiniai sunkumai yra du: žmogiškas gyvenimas nesusiveda tik į dvi problemas, jis priklauso nuo socialinių, ekonominių, politinių sąlygų, pavyzdžiui, daugelį psichologinių problemų būtų galima lengvai išspręsti tokiu atveju, jei žmogus turėtų galimybę kažkur išvažiuoti ir gerai pasiilsėti, arba gyventi atskirai nuo tėvų, arba paprasčiausiai sumažinti savo fizinį bei psichologinį krūvį. Tačiau tai jau peržengia psichologo kompetencijos ir galimybių ribas.
Antra problema susijusi su tuo, kad kartais žmogui negali padėti net labiausiai kvalifikuota psichologinė pagalba - tai priklauso nuo jo charakterio, aplinkos. Pavyzdžiui, tėvams sakoma, kad jų auklėjimo stilius – žalingas, kad reikia radikaliai keisti jo būdą, tačiau tai dažniausiai lieka šauksmu tyruose. Arba galima daug kartų kartoti vyro ir žmonos tėvams, kad nereikia kištis į jaunavedžių gyvenimą, tačiau šios rekomendacijos paprastai ignoruojamos: “Mes norime gero ir puikiai žinome, kas yra gerai”.
S: Kokios yra jūsų profesijos problemos?
P: Problemų be galo daug. Kiekvienas žmogus turi savo problemų. Galima išskirti keletą grupių. Jeigu kalbame apie suaugusius žmones - apie tėvus, tai čia ryškiai išsiskiria tokios problemos: rūpesčiai, baimė, jaudinimasis, susiję su rytdienos nežinomybe, bedarbystės, nusikalstamumo augimu ir t.t. – visos šios socialinės blogybės palieka atspaudą žmogiškoje psichikoje, nuolatos auga skyrybų skaičius, to pasėkoje vis daugiau žmonių jaučia moralinį diskomfortą, kuris kelia psichologinę įtampą šeimoje. Akivaizdu, kad sunkios socialinės-ekonominės sąlygos yra savi-disciplinos augimo veiksnys, didelė dalis tėvų kreipiasi į psichologą, kadangi turi problemų bendraudami su savo vaikais. Pastaruoju metu amžius vaikų, su kuriais tėvai jau neranda “bendros kalbos”, nuolat mažėja – jei seniau tai būdavo būdinga paauglystės amžiuje, tai dabar jau kreipiasi netgi 6-7 metų vaikus auginantys tėvai.
S: Jūs dirbate mokykloje. Kokia šios pakraipos darbo specifika?
P: Mokykloje visuomet turi būti psichologas. Jeigu kada nors mokyklos psichologai pradės priiminėti psichologiniame centre - psichologinės pagalbos efektyvumas smarkiai sumažės, antra, reikia tikėtis, kad ateity mokyklų psichologai bus aprūpinami psichologine literatūra gerokai geriau, negu kaip dabar. Tikiuosi, kad ateity užsimegs tvirtesni kontaktai tarp psichologų ne tik Vilniuje, bet ir visoje Europoje.
S: Kokias matote psichologijos mokslo ir praktikos vystymosi Lietuvoje prognozes?
Mano prognozės – geros, optimistiškos. Kodėl? Jau yra daug specialistų, turinčių aukštojo išsimokslinimo diplomą. Yra labai daug problemų, kurios metai iš metų didėja kaip sniego kamuolys, ir visuomenė palaipsniui pradeda suvokti, kad yra psichologinės problemos, kad jas reikia spręsti, ir kad yra tie, kurie gali jas spręsti.

_________________
Kaip danguje, taip ir žemėje


Tre Sau 18, 2006 11:19 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007