Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Rgp 06, 2020 4:46 pmNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Vaikų dalybos ir jų psichinė sveikata 
Autorius Žinutė
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Kiekvienas supranta šypseną savaip, o ypač, kai prasidėjęs teisminis procesas. Žinoma, kiekvienas savaip išsireikalauja meilės ir dėmesio, tik ar visi geba pasiaukoti, vardan meilės? Moksliškai meilė praeina po 3-4 metų, tai siejama su tam tikrais fiziologiniais procesais. Dvasinė meilė yra amžina, į jos sąvoką įeina labai daug (pagarba kitam žmogui, altruizmas, pasiaukojimas, savo ego kontrolė ir Super Ego sąmoningas suvokimas, atsisakymas neteisingo gyvenimo būdo, gal net tam tikro maisto ir t.t.)
Laivui šiuo metu sunku keleriopai (tiek dvasiškai, tiek emociškai, tiek fiziškai).
Savo partnerius gauname tokius, kokie esame patys. Iš to gyvenime mokomės ir kai ateina laikas keistis, pradžioje kyla gynybinė reakcija, kad reikia keisti kitą, o ne save. Bet jei nusprendžiama keisti save, tai tokiam žmogui reikia bent netrukdyti suklysti. Patarti yra puiku, tačiau virsmą atliks tik tas, kuris per savo gyvenimo klaidas eina į priekį. Kaip galima patarti (psichologai negali patarinėti, tai jiems nepatartina ir net netoleruotina) mažiausiai įtakojant:
1. Padėti pačiam klientui atsakyti į kylančius klausimus ir suaktyvinti kūrybiškumą, ieškant išeities taško;
2. Patarti atkreipti dėmesį į tas detales, kurios praslysta klientui dėl per siauro problemos užaštrinimo (pvz.: sukelti klausimų srautą, o kaip darytų klientas kito vietoje?);
3. Patarti prieš priimant sprendimą, dar kartą pamatuoti poveikio pasekmes, ar sprendimą priimti neiškart, kai kyla emocijos (tam pilna visokiu metodikų, kvėpavimo technikų,).
Šypsokitės, jei jūsų širdyje natūrali jausena, bet venkite tai daryti, jei tai būtina ar priverstinė emocija.
Ką daryt, kai žmogus nebegali šypsotis savo "priešui" ir tuo labiau kai nebenorima taikytis ar nusileisti? Ir vėl viskas iš pradžių, pradėkime nuo savęs, įgykime galią suvaldyti savo emocijas bent to asmens atžvilgiu, jei dedate viltis į ateitį. Bet jei nesiejate su juo ateities ir yra vaikai? Čia atsiranda prioritetų kryžkelė.
Džiugu, jei patariantys žmonės pateiktų kokių nors pavyzdžių iš savo gyvenimo. Tai geras būdas pasvarstymams be didesnės žalos klientui.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Paskutinį kartą redagavo Baltas Ant Sau 03, 2006 7:31 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.Ant Sau 03, 2006 5:58 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Baltas rašė:
Laivas rašė:
Aišku, lengviausia pasakyti, pažiūrėk į save. Ačiū, prisižiūrėjau, bet mazgote ir šiukšle tikrai nenoriu būti.

Tai gera pradžia. Su kuriuo vaiku norėtumėte likti gyventi atskirai, ar jie jums vienodi pasirinkimui. Ką darytumėte, jei visi vaikai atitektų jums. O gal galite jiems visiems padėti kažkaip kitaip? Kad ir uždirbdamas ir realizuodamas pajamas į jų ateitį?


Norėčiau likti su tais, kurie nori likti su manimi. Jei tai būtų visi vaikai, visus pasilikčiau, visus auginčiau, tuo net neabejoju. Bet esmė ta, kad vaikų mama nekreipia dėmesio į vaikų norus. Pagal ją visi vaikai turi likti tik su ja. Jei vaikai pasirenka mama - ka gi, skaudu, bet per jėgų jų tikrai netraukčiau pas save.

O šypsotis per jėgą, kai esi visokeriopai niekinamas, kai skauda širdį, kai viduje verda pyktis, - manau tai yra net nesąžininga kito žmogaus atžvilgiu. Stengtis nenusileisti iki to žmogaus lygio - tai daugiausia, ką galima padaryti, nors pagunda kyla...


Ant Sau 03, 2006 7:15 pm
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Šypsena :) kyla iš ramybės ir džiaugsmo, o iš skausmo gaunasi tik dirbtinis čyzas :x
Kriziniu laikotarpiu nėra ramybės, atrodo, kad neįmanoma šypsotis, nes tai prieštarauja vidinei jausenai. Štai čia ir prasideda kelionė į save link Dievo. Tokie išbandymai, netektys žmogų subrandina dvasiškai. Tai nelengvas kelias šypsotis, kai tave kala prie kryžiaus...

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Paskutinį kartą redagavo Baltas Tre Sau 04, 2006 5:29 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.Tre Sau 04, 2006 1:28 pm
Aprašymas WWW
bendraujantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Vas 23, 2005 3:36 pm
Pranešimai: 68
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Na dar galima pabandyti ateities programavimą. Bet tai dažniausiai būna labai sunku nes paprastai TU (bendrąja prasme) to nenori. Pavyzdžiui, tu nenori šiandien būti su kažkuriuo žmogumi, nenori kad jis tave liestų, nenori su juo atvirai kalbėtis,- manai, kad priėjai ribą. Ta riba -kažkokia didelė pamoka.
Baltas rašė:
Iš to gyvenime mokomės ir kai ateina laikas keistis, pradžioje kyla gynybinė reakcija, kad reikia keisti kitą, o ne save. Bet jei nusprendžiama keisti save, tai tokiam žmogui reikia bent netrukdyti suklysti.


Arba pajėgsi ją įveikti, arba pasuksi į šoną aplinkkeliu. Ir štai tuomet, kai esi priėjęs tą ribą, pradedi programuoti ateitį, kad esi laimingas su tave nuvylusiu žmogumi. Matai (vizualizacija, meditacija ar kiti būdai) jus abu kartu, besišypsančius, matai ir girdi kaip kalbatės apie abu dominančius dalykus, visai kitus nei šiandien, jauti šilumą... ir t.t. be galo. Ir svarbiausia, kad taip keiti ir save, savo požiūrį, nuotaikas. Gali susikurti savo norimą pasaulį...
Vardan ko?
Vardan vaikų, kuriems labai labai labai reikia abiejų tėvų.
Vardan dvasinio tobulėjimo. Tai yra sunkus darbas - programavimas, bet vertas įdėtų pastangų.
Vardan kito žmogaus, kuriam gali padėti,- juk ne šiaip sau buvote kartu.

Nenoriu, kad tai suprastum, kaip patarimus, šiaip pilstomus. Manau, kad lemiamu metu yra labai gerai sužinoti alternatyvias galimybes.
Taip esu tai išbandžiusi. Galimybės neribotos. Yra labai daug literatūros apie tai.


Tre Sau 04, 2006 4:24 pm
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
marija rašė:
Arba pajėgsi ją įveikti, arba pasuksi į šoną aplinkkeliu. Ir štai tuomet, kai esi priėjęs tą ribą, pradedi programuoti ateitį, kad esi laimingas su tave nuvylusiu žmogumi.
Taip esu tai išbandžiusi. Galimybės neribotos. Yra labai daug literatūros apie tai.


Gerbiamoji, jei kalbate apie NLP (neurolingvistinis programavimas), tai į šią technologiją yra skirtingi požiūriai.
Man bet koks programavimas yra iliuzijų kūrimas, o ne dvasinis tobulėjimas. Taip, šiuo metu yra pakankamai populiaru NLP taikyti reklamoje ir kitose biznio struktūrose, tačiau žmogaus atžvilgiu uždėti jam rožinius akinius man primena tam tikras magines senovines technikas, iliuzijoms kurti. NLP tai tik naujai pateiktas ir moksliniais metodais sutvirtintas tas pats reikaliukas.
Šiuo metu šią technologiją taiko kai kurios Lietuvoje esančios sektos. Buvo įdomus seminaras skirtas policijai, kai NLP specas iš Maskvos parodė kokios šios technologijos plačios galimybės ir tai buvo ne iliuzija.
Kai salėje visi savo ranka užrašė ir pasirašė tekstą, kuriuo liudijo, kad palieka savo turtą tam specui, bet kaip ir kada tai darė neatsiminė, tai kilo baisiai didelis šurmuliukas :)
Bet jei marija turėjote omenyje kažką kitą, tai norėčiau sužinoti, kaip programavimas gali padaryti vardan vaikų laimingą tėvelį :)

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Tre Sau 04, 2006 5:55 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Na taip, programuoti save, perprogramuoti, tikrai nėra jokio noro ir jėgų. Dar pagalvojau, juk besituokdami žmonės programuoja save gražiai atečiai? Abu svajoja, kaip jiems abiems gera kartu, kaip jie kartu kažką veikia, kad jie myli vienas kitą iki grabo lentos. O kas iš to gaunasi? Šnipštas. Galbūt irimanoma keisti, jei tik abu žmonės to nori. O jei nori tik vienas, visvien laimės nebus.


Tre Sau 04, 2006 6:06 pm
bendraujantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Vas 23, 2005 3:36 pm
Pranešimai: 68
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Laivas rašė:
visvien laimės nebus.


Na, tai jau pirmas žingsnis, tik deja ne į tą puse...................


Ket Sau 05, 2006 12:08 pm
Aprašymas
bendraujantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Vas 23, 2005 3:36 pm
Pranešimai: 68
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Baltas rašė:
Man bet koks programavimas yra iliuzijų kūrimas, o ne dvasinis tobulėjimas.


Na, galima sakyti, kad ir šis pasaulis iliuzijų, o realybė- tai tas nematomasis. Ten gimsta idėjos ir planai, ten jos palaiminamos ir užpildomos energetiškai.


Ket Sau 05, 2006 12:24 pm
Aprašymas
Besimokantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 127
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Bet ar toje uzpragramuotoje ateityje zmones gali buti laimingi?! As manau, IS TIKRO laimingi, o ne tik patenkinti?!
Ir ar tai nera nusikaltimas, programuoti ne tik savo, bet tuo paciu ir kito, konkretaus zmogaus ateiti?! :?

(NLtxt)

_________________
Mylėdama mokausi.


Ket Sau 05, 2006 10:04 pm
Aprašymas
Standartinė 
Dėl pačio programavimo :) Psichoterapijoje egzistuoja tokia sritis, arba srovė kaip NLP (neuro lingvistinis programavimas), ji buvo skurta modelioujant žymujį psichoterapiautą Miltoną Eriksoną, beje, neprocesinės hipnozės tėvą :)
O dabar dėl pačio žmogaus programavimo, greičiau perprogramavimo... Na, pavyzdžiui, žmogus serga alergija, standartinė medicina neturi metodų gydymui, vaistai tik slopina ligos pasireiškimą, ašarojimą, nosies bėgimą, gleivinių paburkimą ir dusulį, stiprų dusulį, keliantį pavojų organizmo egzistencijai... čia stiprios alergijos atveju... Na, kas serga stipresne alergija, žino tuos nemalonius simptomus ir žino vaistų poveikį, o jų šalutinis poveikis, beje, narkomanija, nes vaistai pagrinde narkotikų pagrindu... veiklioji medžiaga opiumatai ar net heroinas :) Na keliolika alergijų yra aplamai mirtinos ligos, pavyzdžiui išsetinė sklerozė, alergenas žmogaus smegenys, todel imuninė sistema metodiškai jas naikina kaip svetimkūnį.... Standartinė medicina gali pasiūlyti tik blokadas, trečioji blokada visiškai sunaikina žmogaus imuninę sistemą ir individas vistiek miršta nuo pirmos patekusios infekcijos, be smegenų taip pat niekam nepavyko dar gyventi... Kas matė kaip lėtai gęsta artimas žmogus nuo šios ligos, tas žino kokia tai ilga ir kokia tai baisi mirtis...
Tai va NLP ir buvo sukurta kaip efektyvi priemonė psichosomatinių susirgimų korekcijai, alergijos tik dalinis atvejis iš labai plačios gamos :)
Kaip manote, ar verta perprogramuoti tokį psichikos gliuką kaip šienligė ?
Na NLP metodai leidžia tai padaryti pradedančiajam specialistui per kokius 5-7 seansus po valandą... Aukšto meistriškumo specialistai tai daro per 20-30 minučių :)
Kitas programavimo pavyzdys - kalbų mokymasis... Na reikia išmokti kokia retesnią kalbą, na sakykim arabų :) Labai užsinorėjo perskaityti koraną, originalo kalba :) Na įprastiniais metodais tai kelių metų gan sunkus darbas... Taikant hipnoterapijos metodus, tai užtrunka 30 dienų... Suteikiamas 25 000 žodžių bagažas, įdiegiamas į pasąmonę, gramatika ir visos būtinos prigulnybės, ko reikia laikraščių skaitymui, televizijos žiurėjimui nauja kalba, buitiniam bendravimui :) Beje tokių kursų kaina 1100 eurų :)


Paskutinį kartą redagavo Vigintas Pen Sau 06, 2006 2:04 pm. Iš viso redaguota 1 kartą.Pen Sau 06, 2006 12:00 am
Standartinė 
Per išeiginęs pasileisiu gramerį, klaidų sumažės :)
NLP skirta neadekvačios elgsenos korekcijai, populiariai perprogramavimui... Tai beje liečia ir vaikų neadekvačią elgseną :)
Alergijos pavizdys, iš esmės tai neadekvati organizmo rekacija į alergeną, daugumai žmonių žiedadulkės nesukelia jokių neigiamų reakcijų, tik kaikuriems žmonės nuo žiedadulkių atsiranda neadekvačios reakcijos, gan skausmingos... o pakoregavus psichiką reakcijos dingsta :)
Gliukas - nekorektiškas programos vikdymas, kompiuteristų slenge :) Na pavizdžiui kai kompas pasigauna virusą :)
Blokada - medicininis terminas, chemijos pagelba pristabdoma viena ar kita organizmo funkcija.... pavizdžiui esant padidintam kraujospūdžiui naudojami beta - blokeriai, visa grupė vaistų, visų poveikis vienodas, tik šalutiniai poveikiai skirtingi :)
Apie išsetinę sklerozę internete yra nemažai medžiagos, nes ją kuom toliau tuo daugiau žonių serga, tai mirtina liga ...
Dalis vežio rūšių taip pat priskiriama alergijoms :)
O pakomentavau ne Laivo temą, o kelis pasisakymus apie žmogaus programavimą :)


Pen Sau 06, 2006 9:48 pm
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007