Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 7:35 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 
Žmonės-moterys; vaikai-dukros 
Autorius Žinutė
Standartinė Žmonės-moterys; vaikai-dukros
Negi dauguma vyrų tuo ir vadovaujasi, kad moteris tai ne žmogus, o dukra tai ne vaikas? Tiesiog prisiminiau Balto kometarą, kur parašytą frazę "trys vaikai" suprato, kad norima pasakyti, kad trys sūnūs o ne bendrai - sūnūs ir dukros.


Pen Gru 30, 2005 12:25 pm
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
:lol: Prajuokinot :lol:
Aš pateikiau tradicinį variantą, o tradicijų bent pas mus laikomasi. Čia turėjau omenyje vaikai-sūnūs. Žmogus yra lietuvių kalboje Jis. Ezoteriniu požiūru, žmogus neturi lyties. Tai lyg visuma - Žemės kūdikis.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pen Gru 30, 2005 2:21 pm
Aprašymas WWW
Besimokantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 127
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Hmmm... :? Sakot, tradicinis variantas?! Keista, bet as gal tik pora kartu taip girdejusi esu... Gal ne visoj Lietuvoj jis isplites yra? O gal tik Nidoj? :roll: :wink:

(Atsipras, negaliu lituanizot teksto.)

_________________
Mylėdama mokausi.


Pen Gru 30, 2005 2:33 pm
Aprašymas
Senbuvis (-ė)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 194
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė 
Pagone rašė:
Hmmm... :? Sakot, tradicinis variantas?! Keista, bet as gal tik pora kartu taip girdejusi esu... Gal ne visoj Lietuvoj jis isplites yra? O gal tik Nidoj? :roll: :wink:

tradicinis, bet ne populiarus variantas :) gaila, kad šiais laikais tradicijos nepopuliarios :roll:
o toks pasakymas (žmogus ir moteris, vaikas ir mergaitė) man nenaujiena. kažkas lyg ir bandė mano aplinkoj atgaivint šį tradicinį lietuvių pasakymą, bet kadangi dauguma jau įpratę prie įprastinio supratimo, kad žmogus yra ir vyras, ir moteris, o vaikas yra ir berniukas, ir mergaitė, tai pradėjo protestuot, kad toks kalbėjimas yra moterų ir mergaičių diskriminacija, nepagarba ir pan.
tačiau kyla klausimas: iš kur tuomet pas lietuvius atsirado tas vyras ir berniukas, jei jie visad (bet ar tikrai visada? argi niekad anksčiau nebuvo tokių kaip vyrų ir berniukų?) buvo kaip žmonės ir vaikai :?: ir kame šaknys, kad dabar visi "suplakti" į vieną: moterys "tapo" "vyrais"/"belyčiais", o vyrai - "belyčiais", mergaitės "tapo" "berniukais"/"belyčiais", o berniukai - "belyčiais"? iš kur tas ezoterinis (kaip teigia Baltas) požiūris Lietuvoje atsirado ir taip įsigalėjo :?:

beje, man kažkas teigė, kad tik žemaičiai taip vadino: vyrus žmonėmis, o berniukus vaikais.

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Pen Gru 30, 2005 4:25 pm
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Hmmzzz, visiska sizofrenija Raseiniai-Vilnius-Londonas-Raseiniai :lol:
Belytiskumas/lytiskumas, berniukas/mergaite, žmogus/žmona, dazniau pasizvalgykime i vakarus, ar i feminizmo liuno pradzia svedija ir Lietuva taps lygiateisiskumo, geju/lesbieciu svajoniu salis. Valio Europos/vakarų kulturai, lauk tautiskuma/tradicijas, MES JUK VISI ZMONES :!: :?: :!:
Atsiplasau, neturiu galimybės lituanizuoti :lol: :lol: :lol:

IR SU NAUJAISIAIS METAIS, SUNIO/GANDRO :lol: :lol: :lol:

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Šeš Gru 31, 2005 4:47 am
Aprašymas WWW
Besimokantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 127
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Baltas rašė:
Hmmzzz, visiska sizofrenija Raseiniai-Vilnius-Londonas-Raseiniai :lol:


Sizofrenija, sakot?! :lol: :roll: Matai, optiMiste, man atrodo ta musu kazkoki keista neatsiejamuma pasaliniai pradeda pastebet! Tik nesuprantu kaip?! :shock: Speju, kad cia net psichologija nepades issiaiskint to...

O tekstu lituanizuot as is tikro neturiu galimybes!!! :x Uzsiregistruojant yra pateiktas prasymas, tekstus rasyti lietuviskai, o jei nera tokios galimybes, ju gale tai parasyt. Kt. atveju jie busia trinami!!! :x :x

_________________
Mylėdama mokausi.


Šeš Gru 31, 2005 6:22 pm
Aprašymas
psichologas konsultantas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Šeš Geg 14, 2005 10:42 am
Pranešimai: 273
Miestas: Buvusi sostinė
Standartinė 
Pagone, tai užtenka kreiptis į adminus vieną kartą, temoje "noriu pasakyti adminams" ir nereiks rašyti po kiekviena žinute. Jei tikrai esate Londone ar Afrikoje :D Tikiuos kada nors rasite galimybes pagerbti savo kalbą. Linkiu jums su OptiMiste rasti savo antrąsias puses.
Vyrams tai būna kitaip, sako su kuo guli, to perimi savybes ir supanašėji :)

_________________
Tiesa, kaip šešėlis po tavo kojom...
Aš esu, vadinasi tu gyvas<:)


Sek Sau 01, 2006 5:43 am
Aprašymas
Senbuvis (-ė)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 194
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė 
imu manyt, kad greit reiks sukurt temą "optiMiste nėra Pagonė". o gal geriau "Seseriško ryšio stiprumas = šizofrenija kitų akimis" :?: :roll: :lol:
ir kažin, ar čia bepadės antrosios pusės :wink:

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Sek Sau 01, 2006 10:41 pm
Aprašymas
Standartinė 
Jei lietuvių kalboje yra tokie žodžiai kaip vyras, moteris ir žmogus, vadinasi vyriškos giminės individams priskiriamas apibūdinimas vyras, moteriškos giminės - moteris, o bendrai paėmus visi jie yra žmonės. Beje, mes čia kalbam ne apie lietuvių gramatiką ir gramatinę giminę. Deja, lietuvių kalboje nėra niekatrosios giminės, kad ja galima būtų apibūdinti vyriškos bei moteriškos giminės individų grupę. Ir, jei nebūtų tokių žodžių kaip vyras, berniukas, sūnus, tuomet dar galima būtų aiškinti, kad žmogus ir vaikas atitinka tik vyr. giminę. Tai gi, kažkaip neaiškios man tos vadinamosios "tradicijos".


Pir Sau 02, 2006 2:42 pm
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007