Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Kov 29, 2024 2:46 am



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 
Kai apima depresija 
Autorius Žinutė
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Tre Gru 21, 2005 6:44 pm
Pranešimai: 24
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Dėkuj, anksčiau ar vėliau, manau, kiekvienas pasinaudos Jūsų informacija. O šiaip psichologai dažniausiai griebiasi cheminiu būdu gydyti...


Tre Gru 21, 2005 6:55 pm
Aprašymas
Senbuvis (-ė)

Užsiregistravo: Sek Lap 20, 2005 9:37 pm
Pranešimai: 194
Miestas: Vilnius - Raseiniai
Standartinė 
Dabartis rašė:
O šiaip psichologai dažniausiai griebiasi cheminiu būdu gydyti...
tai ten jau ne psichologai, o psichiatrai ;)

_________________
Jei kelionės tikslas tobulas, tai dar nereiškia, jog visą kelią tobulumo nebus.


Tre Gru 21, 2005 8:11 pm
Aprašymas
Savas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 248
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
O ar padėtų tai nuo nuotaikos, kai jautiesi beviltiškai, kai nesijauti reikalingas? Kai norisi grįžti į praeitį ar pasiduoti silpnybei verkti visą naktį...

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Pir Gru 26, 2005 12:24 am
Aprašymas WWW
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Taip Hestija, jūsų aprašyti požymiai artimi depresijai. Jei tai jūsų atžvilgiu, tai jums paauglystės lūžio ir brandos periodo požymiai, kai prasideda regresija, noras būti vėl mažu ir globojamu. Mes maždaug kas 7 metai pereiname tokias krizes ir kuo vyresnis amžius, tuo krizės būna stipresnės. Jei išmokstame teisingai ir prasmingai gyventi, tokius gyvenimo lūžius įveikiame lengviau, bet nemanykime, kad mūsų tai nepalies. Paauglystėje kūnas labai greitai keičiasi, mes įgauname brandžios fiziškai asmenybės bruožus, tačiau psichinė branda pasiekiama dar negreit. CNS (centrinė nervų sistema) susiformuoja tik apie 26 metus, todėl daugelis jaunimo nesulaukę šio amžiaus ir pradėję rūkyti, dažnai ir daug vartoti alkocholį gali pakenkti savo psichinei brandai, ar išvis sustabdyti savo intelekto vystymąsį.
Gyvenimo užduotys vis sudėtingėja, mes vis daugiau turime būti savarankiški ir jei tėvai per daug lepina savo vaikus, jie tampa mažiau atsparūs psichologiniams veiksniams, per didelės emocijos išsekina ar net susargdina. Taip pat jei tėvai nesuteikė savo vaikui meilės, globos, švelnumo, dvasinės paramos įveikiant gyvenimo kliūtis, vaikas tampa grubus, storžievis, cinikas, perdėm linkęs į logiką ir gyvenimo racionalizavimą, bet tik tol, kol nepaliečia jų pačių mirties akivaizda, tada jie tampa apgailėtini ir tie emociškai jautrūs, kuriuos jie niekino, tampa tokiems žmonės vienintelė viltis. Visiems mums reikia įveikti šią suaugusiųjų ribą. Kai kurie neturėję materialinio gerbūvio ir nuo per ankstyvo amžiaus pradėję "išgyvenimo" laikotarpį, per anksti psichiškai patiria stresą, tai suformuoja labai nepatiklius žmones, linkusius į paranoją, nepriimančius jokių jausmų ir juos niekinančius. Tokie žmonės yra didelė bėda visuomenei, nes savo vaikus laiko tarsi daiktus, visiškai neatsižvelgia į jų emocinę savijautą, viską vertina tik iš materialiosos pusės. Jie niekina žmones tikinčius, lyriško ar romantinio polinkio, dažnai nesveikai reaguoja į bet kokio pobūdžio jausmines apraiškas, religiją, meną, dvasinę kultūrą. Jie tarsi jaučia netiosioginę agresiją į jų asmeninį materialų patyrimą, tačiau yra labai pažeidžiami ir pasąmonėje prisirišę ar besiilgintys savo motinos ar tėvo.
O gyventi ir yra prasmė, nes žmogus nors ir nori būti reikalingas tėvams, visuomenei, tačiau jis visų pirma reikalingas sau. Jei gimei, tai mokykis GYVENTI, tuo tu ir esi labiausiai reikalingas (-a). Šviesos ir Ramybės tau Kalėdų naktį, o ryte prasmės ir ryžto pradėti Naują Gyvenimą, kaip, kad pradeda iš naujo Saulė :)

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pir Gru 26, 2005 1:46 am
Aprašymas WWW
Savas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 248
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Mane taip jaustis privertė vienas žmogus. Man jis buvo pats brangiausias, o aš jam buv au nereikalinga. Dabar jau žinau, kad man buvo beprotystė iš susižavėjimo. Negaliu teigti, kad bloga nuotaika ir drumzlini jausmai mane lydi visada, bet likusi viena stengiuosi kuo mažiau gfalvoti, nes mintys veda iš pusiausvyros... Ir viskas tik per jį. Noriu išmesti iš savo galvos, bet nesiseka. Per du metus spėjau prisirišti, o dabar tie saitai neleidžia įkvėpti....

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Pir Gru 26, 2005 12:45 pm
Aprašymas WWW
Besimokantis (-i)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Ant Gru 06, 2005 8:38 pm
Pranešimai: 127
Miestas: Raseiniai- Londonas
Standartinė 
Hestija rašė:
Mane taip jaustis privertė vienas žmogus. Man jis buvo pats brangiausias, o aš jam buv au nereikalinga. Dabar jau žinau, kad man buvo beprotystė iš susižavėjimo. Negaliu teigti, kad bloga nuotaika ir drumzlini jausmai mane lydi visada, bet likusi viena stengiuosi kuo mažiau gfalvoti, nes mintys veda iš pusiausvyros... Ir viskas tik per jį. Noriu išmesti iš savo galvos, bet nesiseka. Per du metus spėjau prisirišti, o dabar tie saitai neleidžia įkvėpti....


Hestija, mieloji, gal ir nereikia to zmogaus visiskai is galvos ismesti?! Priimk ta situacija, savo jausmus tokius, kokie jie yra. Tokiais atvejais sau sakau, kad taip atsitiko, nes turejau/jom kazko ismokt, gal nebuvau/vom pasiruosus tai gyvenimo situacijai. Sios pamokos paruosia naujiems dalykams, gal naujiems zmonems. Surink visa savo patirti, visa savo geruma, paruosk tai ir dalink tai naujame savo gyvenimo periode! Patirtis, gerumas, meile sau, sutiktiem suteikia sparnus! Tik nusisypsok sau! Ir gyvenimas pamils tave! :) Geru svenciu!

_________________
Mylėdama mokausi.


Pir Gru 26, 2005 7:18 pm
Aprašymas
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Tre Gru 21, 2005 6:44 pm
Pranešimai: 24
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Hestija, gal pabandyk įžvelgti trupinėlį gero...Visa tai tau buvo lemta patirti, gal tai gyvenimas grūdina tave...Tu išgyvenai pradinį skausmą, dabar tik laiko dėka žaizdos virs randu...Visiškai to žmogaus neišmesi.Bet aš žinau, jog esi stiprus žmogus. Svarbiausia, kad nesuklupai...Atmink, kad nuo skausmo išgyjama.


Pir Gru 26, 2005 7:39 pm
Aprašymas
Savas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 248
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Viskas būtų gerai, jei galėtų likti tas randas. Bet žaizda iš naujo draskoma. Grįžta atsiprašymais, mąstymais kodėl viskas buvo - tiesiog neleidžia man gyventi ramiai. Gal aš pati dar nepasirengusi paleisti praeities..?

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Tre Gru 28, 2005 10:01 pm
Aprašymas WWW
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
O ką jūs pati darote, kad išlisti iš šios depresijos? Gal pasinaudojote mūsų čia pateiktomis žiniomis ir patarimais?

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Paskutinį kartą redagavo Baltas Ket Gru 29, 2005 12:05 am. Iš viso redaguota 1 kartą.



Tre Gru 28, 2005 11:45 pm
Aprašymas WWW
Savas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 248
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Nepripažįstu aš tos depresijos :) Juk ji nesitesia visą laiką. Žinau, kad tai daug baisiau - mama šia liga serga...
Tiesiog gyvenu ir bandau atsiriboti nuo to laikotarpio... Juk gyvenimas tęsiasi.

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Tre Gru 28, 2005 11:54 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Hestija : pas tave ne depresija :) Depresija tai psichiatrinė diagnozė :) Beje psichiatrų slenge yra toks terminas - apdege meilėje :) Va čia jau arčiau tiesos.... Na palyginimui kas vyksta kai įsipjauni pavizdžiui ranka, na taip netyčia ir giliau ... Dažniausiai sustabdai kraujavimą, su kuom nors pamozoji, kad neuzpuliuotu ir organizmas savaime užtraukia žaizdą... bet retesniais atvejais žaizda neužsitraukia, o pradeda puliuoti, karščiuoja, skauda, dilgčioja.... Na ir su tokia žaizda galima gyventi, tik ji kasdiena atima labai daug jėgų, o įprastos priemuonės, kaip jodas streptomicinas nepadeda.... jau reikia profesionalios pagelbos, nes jau reikia šalinti mirštančius audinius, reikia valyti žaizdą ir t.t. žinoma galima atsiriboti ir niekur nesikreipti, na kartais organizmui pavyksta susitvarkyti ir su tokiu pažeidimu, tik jau randai lieka siaubingi... nors dažniausiai puliavimas gali peraugti i gangrena, tada jau žaizda nevaloma o salinama galūnė...
Na su žirdies žaizdomis viskas klostosi panašiai, tik šalinti nėra ką :)
Na psichologijo tai greičiau siejasi su postrauminiu sindromu, na ir koregavimo priemuonės specialios :)
O iš namudinių priemuonių... na kai užplaukia bloga nuotaika, mėlys temdo akis, galvoje sukasi neaišku kas, na vienu žodžiu nesupranti ar Lietuvos gaila ar šikti norisi :) Va tada normalizuoti būsena gerai padeda rutininis, įprastas darbas, nelabai malonus, bet butinas nudirbti... na buto tvarkymas, indu plovimas, malku skaldymas, braškių ravėjimas ir t.t. Pradžioje sunku įsitraukti į darbą, o kai įsitrauki mintys nuklysta ir lyg savaime prašviesėja, tik nereikia skubėti, darba daryti kruopščiai....
Toksai rutininis darbas depresine fazę sutrumpina iki poros valandų :) Šiaip ji gali tęstis žymiai ilgiau....
O bendrai paėmus tau palyginti pasisekė, nes 40 procentų psichiatrinių stacionarų klientu taip pat kažkada buvo apdege meilėje, tai jų problemų šaknys :)
Beje egzistuoja ir kitas depresyviu nuotaiku polius, tai lengvos euforijos, tai šviesios nuotaikos, kai atrodo, kad pakilsi nuo žemės :) Jos žalingos tuom, kad po euforijų ateina depresyvios fazės... Todėl ir euforines fazės būtina lengvai gesinti, tik jau kitomis priemuonėmis :)


Ket Gru 29, 2005 8:15 pm
Savas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 248
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Aš ir nesakiau, kad man depresija :P
Tvarkausi. O ypač po šiandieninės paskaitos, kurioje mokėmes kaip į eikti stresą.
Viskas vėl ok ;) Dabar man rūpi tik mano draugės likimas... Negeri dalykai čia pas maus dedasi, bet čia jau ne į temą...

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Ket Gru 29, 2005 8:45 pm
Aprašymas WWW
Savas (-a)
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Tre Bir 22, 2005 5:31 pm
Pranešimai: 248
Miestas: Šiauliai
Standartinė 
Tai greičiausiai man ir tas perdegimas gręsia. Norisi visur spėti, viską padaryti... Perfekconizmu kvepia :? . Gerai, kad dar žinau kada sustoti. Kartais.

_________________
Pasaulis bus gražus jei TU padarysi jį bent truputį gražesnį...


Pir Sau 16, 2006 12:04 am
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007