Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 1:17 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
Abortai, nesantuokinių vaikų likimas 
Autorius Žinutė
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
O kas yra Dievas? Jei kažkam numetame atsakomybę, bet jos sau nekeliame, tai mes nekuriame humanistinės visuomenės. Kiek visuomenė pasiruošusi gyventi ir išlaikyti kitokius, ar neatitinkančius kažkokių tai dirbtinai apsibrėžtų rėmų, tiek ji humaniška, skirianti ir tiems, atstumtiems dėmesio, lėšų, pagaliau meilės ir atjautos. Bet jei visuomenė nepajėgi gyventi kartu ir išlaikyti bei toleruoti kitokius, tai atskiras individas neturėtų būti kaltinamas, kad va tu pasidarei abortą. Kaltė krenta ir tam, kuris kaltina, nes yra tos visuomenės dalis. Problemą kaltinimais neišspręsim.
Jei vaikų gimimą apsaugom krikštu, kaip atėjusių sielų realizacijai Žemėje, tai pagal blogio teoriją gali gimti ir 666 šėtono palikuonis. Tačiau jei priimsim teiginį, kas gimsta, yra Didžiosios Gyvybės Atsinaujinimo Paslapties realizacija, tai vadinasi viskas yra nuo Dievo ir dieviška. Tik visuomenė moralizuoja ir sukuria nepakantumo atmosferą kitokiems. Tik visuomenės moralės normos gimdo baimę ir nepasitikėjimą. Jei moteris nebijotų gimdyti nelaukiamo kūdikio, nebijotų pasmerkimo, o drąsiai kovotų už savo vaiko gyvybę, tai abortų tiek nebūtų. Deja, ne tik moterys, bet ir vyrai bijo netikėto kūdikio ar jo gimimo pasekmių karjerai, padėčiai visuomenėje ir t.t. Jei šeimoje vaikas buvo niekinamas, pats buvo nelauktas, tai toks užaugęs žmogus savaime gali netoleruoti nesantuokinių ar prievarta padarytų vaikų. Mes tiesiog tęsiame tokią grandinę. Jei motina ar tėvas nebartų, nesmerktų, nepaniekintų, o priglaustų ir užjaustų savo vaiko vaikelį, tai ši problema pereitų į medicinos kategoriją. Būtų žiūrima šio vaikelio perspektyvos, galimybės vystytis ir t.t. Tačiau medicina negali nuspręsti, gimdyti ar ne. Ji gali tik rekomenduoti, o žmogus pats turi apsispręsti, o ne Dievas. Žmogus atsako už savo vaiką. Jei pavojingas gimdymas, kur gali mirti pati motina, jai spręsti ar gimdyti.
Štai tokie pamąstymai.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Ant Rgs 05, 2006 6:25 pm
Aprašymas WWW
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Šeš Rgp 05, 2006 11:25 am
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Na, pirmiausiai, Dievą kiekvienas supranta pagal save:) Antra, visai neprieštarauju Crystal. Tik mes, žmonės, kažkaip turim "išgirsti" ir teisingai suprasti tą Dievo sprendimą. Trečia, tai, kas telpa į žodį "mama" yra labai daug dieviško:) Aplamai juk gi ne veltui Dievas "sugalvojo" tą moters gimdymą, tą motinos ryšį su kūdikiu... O kam reikalingas tas nėštumo laikotarpis? Nepatinka man tos visokios nustatytos (žmonių) taisyklės, peršamos moralinės normos ir visaip skatinamas kaltės jausmas. Kažkas čia ne taip...


Ant Rgs 05, 2006 6:39 pm
Aprašymas
Standartinė 
Dievas nesprendžia kam gyventi, o kam mirti. Tai jau priklauso nuo mūsų, ar mes einame keliu, kurį pasirinkome ar nutolstame nuo savo vidaus, taip užkirsdami kelią sielos tobulėjimui. Tai pasireiškia ligomis ir mirtimi. Ir paskritai juk sielos renkasi savo būsimus tėvus, jos žino kas laukia ir kokias pamokas išmokti. Todėl nemanau, kad turiu teisę vertinti kitų žmonių poelgius, kad ir kokie jie žiaurūs būtų, nes viskas yra susiję.

O Dievas tiesiog myli savo vaikus, jis davė mums valios laisvę ir galimybę patiems daryti sprendimus, kurti, mylėti, mokytis ir suvokti tiesą.


Tre Rgs 06, 2006 12:32 am
Standartinė 
labai nuostabu, kad jus tokie šventi, aš irgi nekaltinu ir nesmerkiu, tik šlykščiuosi kalėmis, kitaip jų negaliu pavadinti. aš manau, kad gyvybė šventa ir neliečiama. ir nėra jokių čia išimčių.
hitleris irgi norėjo išgryninti rasę, kuo no jo savo tokiais apmąstymais skyriatės jūs?
ką reiškia fizinis apsigimimas prieš dvasinį? šioje žemėje 90 proc gyventojų dvasios išsigimėliai, tai kodėl niekas nenaikina jų? kaip lengva viską teisinti ėjimu tobulėjimo keliu ir begaline dievo meile. ar nepavargs vieną dieną dievas mus tokius išsigimusius mylėti?
dar noriu, pasakyti, kad jei mano žodžiai kažką įžeidė, tai žinokit, kad nei trupučio dėl to neapgailestauju.


Tre Rgs 06, 2006 7:39 am
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Šeš Rgp 05, 2006 11:25 am
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Manai yra geriau auginti vaiką, kurio nekenti. Rimtai tariant aš pati niekaip negaliu įsivaizduoti tokios situacijos. Tikrai neįsivaizduoju kaip galima nekęsti nuosavo vaiko. Bet sako būna ir taip...:( Greičiausiai pati motina pirmiausiai negali pati savęs pakęsti... Bet ar tada tokia moteris (vyras) gali auginti vaiką?? Kas laukia vaiko?? Kažkodėl prisiminiau knygą, atrodo vadinasi "Stipriau už neapykantą". Žmogus aprašo savo gyvenimą, kuris prasidėjo nuo klaikios vaikystės... Ar nėra žiauru leisti taip vaikui gyventi?


Tre Rgs 06, 2006 10:06 am
Aprašymas
Standartinė 
Kodėl nusprendei, kad turi teisę nuspresti už kitą sielą, kas jai geriau? Ar manai, kad turi teisę nužudyti tarkim suaugusį žmogų, jei tavo nuomone jo gyvenimas nevykęs?


Tre Rgs 06, 2006 11:07 am
Standartinė 
Aš as nesuvokiu kaip galima nemylėti savo vaikelio.
Bet ne man spręsti, ar tokia motina/tėvas turi teisę auginti vaiką neapykantoje ir jį versti kentėti. Yra ir kiti dalykai, vienas iš jų tai, kad mes visi čia atėjome išmokti mylėti. Ir dar kartą kartoju vaikelis pats renkasi būsimus tėvus, šeimą, kuri bus tinkamiausia jo dvasiniam tobulėjimui.
Visuomet kiek įmanoma, pabandykime suprasti tokius vaikus su dygliais, pilnus agresijos ir keršto.
Bent jau nesmerkti.


Tre Rgs 06, 2006 11:14 am
Standartinė 
crystal rašė:
kaip lengva viską teisinti ėjimu tobulėjimo keliu ir begaline dievo meile. ar nepavargs vieną dieną dievas mus tokius išsigimusius mylėti?.

visiškai nelengva. Nes pirmiausia žmogus turi priisimti atsakomybę už savo gyvenimą. Ir tai yra sunkiausia, nekaltinant nieko ir net savęs suvokti savo kelią ir nebijoti juo eiti.
Dievas nepavargs mylėti, jis visuomet duos dar vieną galimybę žmogui suprasti, kad nenaikintų savęs, o suvoktų būties prasmę čia ir dabar.


Tre Rgs 06, 2006 11:25 am
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Šeš Rgp 05, 2006 11:25 am
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Crystal, jei kalbėti apie suaugusius, tada ką galvoji apie eutanaziją?
O tėvai kurį laiką yra atsakingi už vaiką, ta atsakomybė ir suteikia teisę spręsti. Būdama mama (tėvu) tiesiog tai jauti ir supranti. Toliau jau mūsų visuomenės problema, kad į galvas kiša visokias nesamones. Kai kada sustoji ir pagalvoji, o kodėl aš vienaip ar kitaip pasielgiau, ar tik dėl to, kad kažkas pasakė, jog taip yra gerai? Kam gerai? Dažniau reikia susimąstyti.
O "kalė" tai irgi mūsų visuomenės reiškinys... Žinoma, būtų visai nieko "apsišvarinti", bet "kalės" irgi gali tapti žmonėmis - užburtas ratas:)

Saullele, girdėjau tą teoriją, kad vaikai pasirenka šeimą prieš gimstant. Savotiškai man ji visai priimtina:) Nors tai tik teorija. Bet tokiu atveju šeimos nariai jau tikrai turi apsisprendimo teisę sutikti ar nesutikti priimti tą vaiką į savo šeimą:) Čia jau kaip ir visi lygūs šeimoje ir visi turi savo balsus:) Ar taip neatrodo?? Tada, beje, nelieka ir jokios skriaudos vaikui - jis tiesiog pasirenka kitą šeimą:)) Dabar tokių šeimų savo karmai "ištiesint", kaip sakoma, vežimu vešk:) Nenoriu nieko įžeisti savo ironija. Tiesiog man atrodo, kad per daug visur ieškoma didelių problemų, kažkokio perdėto rimtumo, svarbumo...


Tre Rgs 06, 2006 12:26 pm
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
astro rašė:
Crystal, jei kalbėti apie suaugusius, tada ką galvoji apie eutanaziją?...

Šis klausimas tebūna tęsinys jau pradėtai temai apie eutanaziją.
http://www.baltai.lt/phpBB/viewtopic.ph ... 8685476388

astro rašė:
Žmogus aprašo savo gyvenimą, kuris prasidėjo nuo klaikios vaikystės... Ar nėra žiauru leisti taip vaikui gyventi?

Bet jūs dar nežinote, koks bus tas vaikas, kalbu ne apie išsigimimus. O žodis "leisti" yra daugiaprasmis, kaip ir nužudyti. Nužudyti galima ir dvasiškai, padaryti taip, kad žmogus nebematytų prasmės gyventi ir jo paties nusižudymas ne ką mažiau gali kaltinti tuos, kurie privedė prie tokio gyvenimo. Jei diskutuoti konstruktyviai, neperdaug emociškai, tai galime iškelti kelis teiginius, juos apsvarstyti ir priimti įvairių nuomonių bendrą išvadą, ką ir siūlau padaryti. Nes pliurpimas šiaip sau ir yra pliurpimas.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Tre Rgs 06, 2006 2:26 pm
Aprašymas WWW
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Šeš Rgp 05, 2006 11:25 am
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Standartinė 
"Konstruktyviai" ir ši tema, manyčiau, nelabai dera.
Atsimenat buvo toks atvejis, labai plačiai nuskambėjęs. Kai moteris savo vaiką, berniuką, marino badu. Ji konkrečiai nekentė vyriškos giminės... o nukentėjo nekaltas vaikas. Pabandykim pažiūrėti į ateitį... ar bent turite drąsos pabandyti pajausti kaip tas vaikas užaugęs jausis? Koks bus jo gyvenimas. Juk viso jo gyvenimo pamatas - jo nuosavos motinos neapykanta. Tikrai nežinau nieko žiauriau. Ar šiuo atveju abortas būtų buvęs žiauresnis variantas?


Tre Rgs 06, 2006 3:46 pm
Aprašymas
Standartinė 
astro rašė:
Saullele, girdėjau tą teoriją, kad vaikai pasirenka šeimą prieš gimstant. Savotiškai man ji visai priimtina:) Nors tai tik teorija. Bet tokiu atveju šeimos nariai jau tikrai turi apsisprendimo teisę sutikti ar nesutikti priimti tą vaiką į savo šeimą:) Čia jau kaip ir visi lygūs šeimoje ir visi turi savo balsus:) Ar taip neatrodo?? Tada, beje, nelieka ir jokios skriaudos vaikui - jis tiesiog pasirenka kitą šeimą:)) ...


Siela net neįsikūnija į tą kūnelį, kurio motina darysis abortą.

astro rašė:
Tiesiog man atrodo, kad per daug visur ieškoma didelių problemų, kažkokio perdėto rimtumo, svarbumo...

Kai kuriuos verčia ieškoti, kitiems ir taip gera gyventi. Tai ir eina kiekvienas tegu savo keliu.


Tre Rgs 06, 2006 5:18 pm
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Šeš Rgp 05, 2006 11:25 am
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Žinoma, kad gyvybė yra svarbiau už viską, o dar svarbiau už tą viską yra mūsų vaikai. Per visus savo pasisakymus norėjau pasakyti, kad tėvai visų pirma turi klausytis savo širdies balso. Tik ten, o ne kur kitur jie ras atsakymus, kas yra jų vaikams geriausia... Taip pat ar jie nori gyventi tokį gyvenimą, kurį tėvai gali jiems suteikti...
Kažkada man labai reikėjo tėvų meilės, bet jų tikslas buvo aprūpinti mane materialiai. Suprantu jie norėjo kaip geriau, o visuomenė skelbė tokia tiesa, kad laimė yra turtai... Todėl dabar pati nusprendžiau būti tokia mama, kokios manau reikėtų mano vaikui ( ne man). Tai parašiau, nes, atrodo sudariau apie save klaidingą "vaizdą":)


Tre Rgs 06, 2006 6:47 pm
Aprašymas
Neapsisprendęs (-usi)

Užsiregistravo: Šeš Rgp 05, 2006 11:25 am
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Standartinė 
Atrodo aš neteisi?:)


Tre Rgs 06, 2006 8:29 pm
Aprašymas
neaktyvus(-i)

Užsiregistravo: Pir Lie 14, 2008 7:01 pm
Pranešimai: 1
Miestas: vilnius
Standartinė persileidimas, rūtos
Baltas rašė:
Vigintas rašė:
Persileidimui sukelti naudojamos rūtos mišinyje tik kaip pagalbinė medžiaga :) Rūtos toksiškos....

Tikra tiesa, rūtos yra ne nacionalinis augalas, atėjęs kažkur nuo kalnuotų vietovių, bet paplitęs kaip persileidimo priemonė. Todėl vėliau Lietuvoje įsigalėjo paprotys sėti savo rūtų darželį ir jį puoselėti, kol esi jauna ir netekėjusi. Rūtų nuoviru (labai nuodingas antpilas :!: ) merginos atsikratydavo savo nesantuokinių vaikų, tiesiog vietoj aborto persileisdavo.


rašau darbą apie rūtas ir jų atsiradimą dainose, todėl labai idomu tai ką rašot. gal žinot, kur galėčiau rasti daugiau panašios informacijos? gal yra kokie rašytiniai šaltiniai, ar mokslininkai rašę apie tai, kad rūtos buvo naudojamos persileidimui sukelti.


Pir Lie 14, 2008 7:22 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007