PSICHOLOGIJOS IR PEDAGOGIKOS FORUMAS
http://baltai.lt/psichologija/

Bilo Geitso patarimai jaunajai kartai
http://baltai.lt/psichologija/viewtopic.php?f=51&t=513
Puslapis 11

Autorius:  Baltas [ Ket Vas 16, 2006 1:34 am ]
Pranešimo tema:  Bilo Geitso patarimai jaunajai kartai

Bilo Geitso patarimai jaunajai kartai, neturinčiai jokio supratimo apie realų gyvenimą
http://webstreamer.doit.wisc.edu/gates/ ... t_768k.asx

„11 dalykų, kurių pamiršo jus išmokyti mokykloje“.


1. Gyvenimas neteisingas – susitaikyk su tuo.
Paveikslėlis
2. Pasauliui nusispjaut į tavo savivoką ir savigarbą. Pirmiausia turi ko nors pasiekti, kad kas nors atkreiptų dėmesį į tavo žmogiškąją vertę.
Paveikslėlis
3. Nesvajok, kad vos baigus mokyklą kas nors tau mokės po 40 tūkst. dolerių per metus. Tu netapsi kompanijos viceprezidentu, neturėsi limuzino ir asmeninio vairuotojo, kol to neužsitarnausi.
Paveikslėlis
4. Jei manai, kad tavo mokytojas pernelyg griežtas ir reiklus – palauk pažinties su būsimu viršininku: pastarojo karjera bei gerovė bus susijusios ir su tavo darbo sėkme.
Paveikslėlis
5. Šildyti dešrainius nėra žeminantis užsiėmimas. Tavo proseniai bet kurį darbą – netgi tokį – būtų pavadinę „puikiu šansu“.
Paveikslėlis
6. Dėl savo nesėkmių nekaltink tėvų. Neinkšk, neatvirauk visiems apie savo „bėdą“, mokykis iš klaidų.
Paveikslėlis
7. Tavo tėvai nebuvo nei liurbiai, nei nuobodūs niurzgliai iki tau gimstant. Jie tokie tapo nerdamiesi iš kailio, kad užtikrintų tau nerūpestingą vaikystę, skalbdami išpurvintas drapanas ir klausydamiesi tavo nesibaigiančių pliurpalų – „koks aš kietas“. Todėl prieš išvykdamas (už įkyrėjusių gimdytojų pinigus) gelbėti Amazonės miškų, kuriuos naikina godžioji tavo tėvų karta, pirmiausia pamėgink susitvarkyti savo prišnerkštą kambarį.
Paveikslėlis
8. Tavo mokykloje atsisakyta skirstyti žmones į laimėtojus ir nevykėlius, o gyvenime – ne. Kai kuriose ugdymo įstaigose netgi nerašomi prasti pažymiai, leidžiama daugybę kartų mėginti įveikti tą patį niekingą testą, bet visa tai nė trupučio neatspindi realaus gyvenimo.

9. Gyvenimas nėra suskirstytas į semestrus, jame nėra ir vasaros atostogų, beveik nėra darbdavių, kurie padėtų tau ieškoti savojo „aš“. Tau teks surasti laiko atlikti tai pačiam.
Paveikslėlis
10. Nepainiok tikro gyvenimo su tuo, kuris rodomas per televiziją. Iš tiesų žmonės daugiausia laiko praleidžia ne pasilinksminimo, o darbo vietose.
Paveikslėlis
11. Dažnai tenka susidurti su nykiais akiniuotais tipais. Palaikyk su jais gerus santykius, – vienas iš jų jau labai greitai gali tapti tavo viršininku.


Ar visų šių punktų Lietuvos švietimo įstaigose nemoko/moko. Pasidalinkite patirtim. :wink:

Autorius:  optiMiste [ Ket Vas 16, 2006 11:15 pm ]
Pranešimo tema: 

bene visos šios tiesos mums mokykloje buvo kemšamos į mūsų galveles šimtus kartų. kas iš tų žodžių, jei jų svarumą suprasi tik pats tai išgyvenęs. gali bandyti įvertinti tai, ką turi dabar, bet vis tiek to negali padaryt taip "giliai" kaip tik po laiko.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/