Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Ket Kov 28, 2024 7:12 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 
Nemokėjimas reikšti jausmų 
Autorius Žinutė
Svetys

Užsiregistravo: Tre Lie 15, 2009 3:57 pm
Pranešimai: 5
Standartinė Nemokėjimas reikšti jausmų
Sveiki. Turiu psichologinę problemą:( Reikia pagalbos, nes niekaip viena nesusitvarkau:(. Jau nuo vaikystės nemoku parodyti savo jausmų. Myliu, bet to pasakyti ar parodyti negaliu, neišeina. Visaip bandžiau persilaužt, bet veltui. Jaučiu, kad su vaikinu santykiai byra. Aš noriu jį apsikabint, pabučiuot, bet rankos nekyla to padaryt. Tik ką nors ne į temą pasakau ar padarau ir viskas tuo baigiasi. Kuo intymesnė aplinka, tuo blogiau. Noriu jam apie tai pasakyt, bet kažkas gerklėj užstringa, bandau, bet neišeina.Ttada tik susinervinu ir viskas tuo baigias. O laiškus, sms žinutes kažkodėl rašyt galiu :(. Tas pats yra ir su mano artimais žmonėm - sesėm, mama.:( Gal kas panašiai jaučiasi, gal kas šiaip kokių minčių turi kodėl taip ir svarbiausia kaip to atsikratyt?


Tre Lie 15, 2009 4:22 pm
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
Labas. Ką jauti tuo metu, kai bandai išreikšti jausmus? Gali būti įvairių jausmų, tokių kaip baimė, pyktis, nepasitikėjimas ir t.t.
Santykiuose su artimaisiais (mama, sesė...) vaikystėje tau kas nors buvo sakoma, gal grubiai atrėžiama, o gal net kažkaip baudžiama, moralizuojama. Pagalvok apie tai, gal prisiminsi. Čia labai svarbūs tavo santykiai su tėvu. Jei tėvas griežto būdo ir tave auklėjo griežtai, tai perkėlimo reakcija galėjo būti ir į tavo vaikiną, kaip vyrą. Manau rasi vidinę priežastį ir tai pasikeis, bet kada tai įvyks, tik nuo tavęs priklauso.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Ket Lie 16, 2009 11:24 am
Aprašymas WWW
Svetys

Užsiregistravo: Tre Lie 15, 2009 3:57 pm
Pranešimai: 5
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
Ačiū už atsakymą :) Iš tikrųjų pamąsčiau ir supratau, kad tiesiog jaučiu didžiulę baimę būti gal net ne tiek atstumtai, kiek nesuprastai. O jei dar iš to kaip nors pasišaipytų, tai išvis mane sugniuždytų atrodo. Ir prisiminus vaikystę nuolatos taip būdavo. Seses dažnai nesuprasdavo manęs ir vaikiškai šaipydavosi, o man tas būdavo be galo skaudu. Jausdavausi atstumta ir nesuprasta. Tėvas iš tikrųjų buvo griežtas. Pamenu užtenkdavo jam pakelti balsą ir man linkdavo kojos iš baimės tiesiogine to žodžio prasme. Bet tai tęsėsi iki tol, kol jis mus paliko. Man tada 9 metai buvo. O dabar viskas yra gerai ir su tėvu, ir su sesėm. Seniai viską atleidau, bet matyt nepamiršau. Tik vis tiek atrodo viskas aišku, bet pagalvoju apie nuoširdų sesės apsikabinimą ir mane net purto :(


Ket Lie 16, 2009 5:03 pm
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
skrandute rašė:
... Tik vis tiek atrodo viskas aišku, bet pagalvoju apie nuoširdų sesės apsikabinimą ir mane net purto :(

Purto nuo ko? Nuo minties, kad..., nuo prisilietimo, nes....nuo prisiminimu, kadangi..., ? Nuo ko? Fizinis kontaktas išreiškia tiesioginį juslinį santykį su žmogumi. Jei juslės išlaiko savyje atmintį apie nemalonius pojūčius, tai kūnas, vos tik prisiminus ar pagalvojus, išmeta seną patirties informaciją, kuri matyt jau senai nebeatitinka tikrovės. Kai keičiatės jūs, keičiasi ir aplinka.
O čia ne iš psichologijos, o gilesnių dalykų:
Jei žmogus gimęs po žemišku ženklu, jo juslinis pasaulis yra ypač aktyvus. Jam reikia viską liesti, čiupinėti ir nesvarbu, kokia ta jo brandos fazė, tai išlieka kaip dominantė per visą gyvenimą. jei jums lytėjimas yra taip pat labai svarbus santykiuose, tai čia reiks dar padirbėti su savo jusliniu pasauliu ir jį praplėsti naujomis patirtimis. Kol kas nenoriu plėstis, palauksiu jūsų pasvarstymų, jei dar reiks pagalbos.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Ket Lie 16, 2009 8:48 pm
Aprašymas WWW
Svetys

Užsiregistravo: Tre Lie 15, 2009 3:57 pm
Pranešimai: 5
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
Iš tikrųjų purto nuo minties, kad teks prie kito žmogaus prisiliesti. Aš to vengiu, nes labai jautriai reaguoju į kito žmogaus biolauką. Visada stengiuosi bendrauti laikydamasi atstumo, jei žmogus priena per arti, mane net agresija ištinka. Aš nuo jo staigiai atsitraukiu ir iškart nusiraminu. Tiesą sakant ne kartą teko draugių atsiprašinėt už tokį elgesį ir tesintis, kad tokia jau esu. Ir pati taip galvojau, kad esu tiesiog labai jautri, bet kuo toliau, tuo labiau manau, kad tai nenormalu. Jei jau tenka prisiliest, tai sukandus dantis tai iškenčiu, bet pakartoti tikrai nesinori. Ydomu, tai kad mano vaikinas mane liesti gali aš visiškai tam nepsipriešinu. Atvirkšiai, kai esu labai arti jo jaučiuosi ypač saugi ir rami. O prisiminimai jei ir veikia tai nebent man to nesuvokiant, kas turbūt labai tikėtina, nes jei kažką nemalonaus prisimenu, dar kartą su tuo susitaikau ir stengiuosi pamiršti. O pagalbos, manau, man tikrai reikia, nes šie negatyvūs jausmai kaupiasi ir srpogsta, tada aš jaučiuosi beviltiška ir pykstu ant savęs, kad negaliu su savimi susitvarkyti.


Ket Lie 16, 2009 10:22 pm
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
skrandute rašė:
... Ydomu, tai kad mano vaikinas mane liesti gali aš visiškai tam nepsipriešinu. Atvirkšiai, kai esu labai arti jo jaučiuosi ypač saugi ir rami. O prisiminimai jei ir veikia tai nebent man to nesuvokiant, kas turbūt labai tikėtina, nes jei kažką nemalonaus prisimenu, dar kartą su tuo susitaikau ir stengiuosi pamiršti. ...

Atkreipkite dėmęsį į tai, kada nesijaučiate saugi. Lytėjimas jums tiesiogiai siejasi su fiziniu saugumu. Dėl neigiamos vaikystės praeities išsivystė savisaugos jausmas tam tikram atstumui, bendraujant su žmonėmis. Tai reikia sau paanalizuoti ir padirbėti su šiais jausmais. Prieinant prie žmogaus arti, paanalizuokite, kokie pirmieji kyla pojūčiai, į ką pradžioje reaguojate.
Kitas svarbus momentas, tai, kad dirbtinai stengiatės užmiršti. Deja, mūsų smegenys nieko nepamiršta. Kai jausmas slopinamas, neišgyvenamos visos jo fazės, jausmų "uodegos" palieka daugybę pėdsakų, kurie jus klaidina, pasireikšdami, kaip tam tikra neišbaigta patirtis.
Ryžkitės išgyventi jausmus iki galo, po truputį mokykitės pakęsti nemalonius pojūčius, juos keisti (transformuoti) į alternatyvius. Sakykim jums nemalonu prisiliesti prie žmonių, tuo metu galite projektuoti kokį nors malonų prisiminimą, kuris jums sukėlė malonų lietimo jausmą arba bent neutralų. Taip žingsnis po žingsnio, vis naujus jausmus ir pojūčius galite pakeisti į jums priimtinus.

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pen Lie 17, 2009 12:14 am
Aprašymas WWW
Svetys

Užsiregistravo: Tre Lie 15, 2009 3:57 pm
Pranešimai: 5
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
Tiesą sakant man jau daug geriau. Niekada nebučiau patikėjus, kad suradus priežastį automatiškai viskas pasikeis į gerą. Per šitas kelias dienas daug analizavau ir tai padėjo man suprasti save ir savo jausmus. Ir pasidarė daug lengviau širdyje. Dabar visus lietinėju ir stebiu kas su manimi vyksta :D Stengiuosi arti žmonių būti ir, manau, gaunasi. Agresijos ar šiaip kokių nemalonių jausmų dar nejaučiau. Kai čia rašiau buvo iš tikrųjų labai sunku, maniau, kad kažin ar man kas galės padėti. Bet padėjo labai greitai ir efektyviai. Labai jums ačiū :wink: Ir tikiuosi, kad ta pagalba ne laikinai. Ir dar norėjau paklausti, ką daryti, kad tokie ir panašūs dalykai nepasikartotų, ką daryt, kad nesugrįščiau į pradinę būseną?


Sek Lie 19, 2009 6:05 pm
Aprašymas
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
skrandute rašė:
... Ir dar norėjau paklausti, ką daryti, kad tokie ir panašūs dalykai nepasikartotų, ką daryt, kad nesugrįščiau į pradinę būseną?

Tikėti Dievu, savimi, kitais daugiau pasitikėti ir....eiti tik į priekį...po kiekvienos žiemos ateina pavasaris. Nepamirškit ir kitos ateinančios "žiemos". Kai ji pasikartos, nepamirškite tikėti pavasariu :)
Man džiūgu už jūsų pasikeitimus. Gyva tik tai, kas eina į priekį, kinta ir sugeba išsilaisvinti. Toliau seka GYVENIMAS :wink:

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Sek Lie 19, 2009 9:45 pm
Aprašymas WWW
Ieškantis(i)

Užsiregistravo: Tre Kov 28, 2007 10:30 pm
Pranešimai: 12
Miestas: Jurbarkas
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
Cituoti:
Tikėti Dievu, savimi, kitais daugiau pasitikėti ir....eiti tik į priekį...po kiekvienos žiemos ateina pavasaris. Nepamirškit ir kitos ateinančios "žiemos". Kai ji pasikartos, nepamirškite tikėti pavasariu :)
Gyva tik tai, kas eina į priekį, kinta ir sugeba išsilaisvinti. Toliau seka GYVENIMAS :wink:


Auksiniai žodžiai.

_________________
Laimė mūsų rankose.


Sek Lie 19, 2009 10:54 pm
Aprašymas
Svetys

Užsiregistravo: Tre Lie 15, 2009 3:57 pm
Pranešimai: 5
Standartinė Re: Nemokėjimas reikšti jausmų
Žodžiai iš tikrųjų auksiniai ir padrąsinantys, ir jau ne kartą juos perskaičiau ir prisiminiau. Nes pasirodo net taip viskas paprasta. Susitvarkiau su vienu išlindo kitos problemos, bet kad ir kaip sunku bebūtų aš džiaugiuosi, kad aš bent jau jas matau ir esu optimistė. O optimistai nemiršta :D


Ant Lie 21, 2009 8:59 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007