Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Bal 19, 2024 2:06 pm



Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
PSICHOTERAPIJA 
Autorius Žinutė
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė PSICHOTERAPIJA
Kas yra psichoterapija. Kam ji reikalinga.
Kuo skiriasi psichologas, psichiatras ir psichoterapeutas.

KAM SKIRTA PSICHOTERAPIJA

Kaip sužinoti, kad Jums tikrai reikalinga psichoterapeuto pagalba? Kiekvienas savo gyvenime yra patyręs įtampą, nesėkmes ir stresus. Psichoterapija tikrai skirta ne tam, kad padarytų žmogaus gyvenimą nerūpestingą. Jeigu Jūs neturite galimybių įsidarbinti ten, kur norėtumėte - psichoterapija nepadės. Bet, jeigu jūs nuolatos jaučiate baimę, kad negalėsite praeiti pokalbio prieš priėmimą į darbą, konfliktai kolektyve tapo Jums įprastu dalyku - specialistas gali Jums padėti. Psichoterapija taikytina tais atvejais, kai sunkumai ir problemos kyla iš Jūsų asmenybės vidaus, priklausomai nuo Jūsų charakterio, kai kažkas blokuoja Jus kasdieniniame gyvenime.

Be to psichoterapija gali būti taikoma tiems žmonėms, kurie kenčia nuo nerimo, baimės, depresijos, nemigos, neurotinių sutrikimų, žmonėms, pergyvenantiems sunkią nelaimę, stresą. Šeimyninė psichoterapija gali padėti sutuoktinių poroms, kurios nesusidoroja su savo problemomis ir nesutarimais savarankiškai.

PAS KĄ GERIAUSIAI KREIPTIS PAGALBOS?

Deja, mūsų visuomenė dar nepripratusi prie tokio reiškinio, kaip psichoterapeutas ir psichologas.
Daugeliui žmonių neaišku, koks skirtumas tarp psichologo, psichoanalitiko, psichiatro ir psichoterapeuto...
Pabandysim išsiaiškinti, koks gi tarp jų skirtumas.

Psichiatrai - tai specialistai su medicininiu išsilavinimu, gydytojai. Psichiatrija, kaip medicinos dalis, nagrinėja emocines problemas kaip ligos formą. Daugelis psichiatrų yra įsitikinę, kad dešimties minučių susitikimai, kurių metu jie išaiškina simptomus ir išrašo vaistus, ir yra psichoterapija. Bet tai yra ne tas pats.

Aišku, daugelis žmonių, kurie užsiima psichoterapija, įveikia savo medicininius nusistatymus: "Reikia gydyti žmogų, o ne ligą". Reikia pažymėti, kad daugelis psichoterapijos krypčių buvo sukurta psichiatrų. Viena iš šių krypčių yra psichoanalizė, kurios pradininkas buvo Z.Freudas. Jo pasekėjus ėmė vadinti psichoanalitikais. Egzistuoja daugelis kitų psichoterapijos krypčių, tokių kaip kognityvinė psichoterapija, geštaltinė terapija, neurolingvistinis programavimas, Eriksono hipnozė ir kt.

Terapeutai, kaip taisyklė, savo darbe pritaiko vieną ar kelias kryptis. Psichoterapija užsiima ne tik psichiatrai, bet ir psichologai. Psichologai neturi medicininio išsilavinimo. Jie veda konsultacijas, užsiimdami diagnostika ir psichoterapija, panaudodami tam tikros krypties metodus. Jeigu yra būtina medicininė apžiūra, tyrimas ir gydymas, jie nukreipia pas psichiatrą (jis taip pat gydytojas-psichoterapeutas). Pavadinimas - gydytojas-psichoterapeutas pabrėžia tai, kad šis specialistas užsiima ne tik gydymu vaistais, bet ir psichoterapija. Ekstrasensai, kurie vadina save psichoterapeutais, iš tikrųjų neturi jokio ryšio su psichoterapija ir jų metodai neatitinka mokslinio požiūrio.

Du pagrindiniai faktoriai, kurie nulemia psichoterapijos sėkmę, yra terapeuto kompetentingumas ir jo suderinamumas su klientu. Jūsų psichoterapeutas turi būti specialistas su specialiu pasiruošimu, ypač asmenybės teorijos srityje, turi turėti terapijos vedimo patirties, turi pats praeiti psichoterapiją ir būti visavertė, atsakinga ir neabejinga asmenybė.

Tekstą pagal M. Erinberg straipsnį " Kaip gauti gerą psichoterapiją" parengė projekto savanorė Natali

Pagal psichoterapija.ot

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pir Lap 21, 2005 2:23 pm
Aprašymas WWW
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė Ko iš psichologo nori pacientas.
Ko iš psichologo nori pacientas. Ką gali padaryti psichologas.

PSICHOTERAPIJOS TIKSLAS IR ŽMOGAUS LŪKESČIAI

Labai dažnai klientas, kreipdamasis pas psichologą pagalbos, tikisi sutikti stiprų ir protingą žmogų, kuris greitai ir efektyviai išspręstų jo problemas. Tačiau tai yra mitas.

Pradžiai, kreipdamiesi pagalbos, pasistenkite suprasti, ką Jūs norite gauti ir kokie Jūsų tikslai. Psichoterapija neišspręs visų Jūsų problemų, bet išmokys Jus deramai susidoroti su sunkumais, su kuriais susiduriate kasdieniniame gyvenime. Pavyzdžiui, nors Jūs, kaip ir ankščiau, ateityje susidursite su neteisingumu, žiaurumu, nusivylimais, tačiau jau mokėsite savarankiškai su tuo susidoroti. Jūs turėsite pasirinkimo laisvę, tapsite labiau lanksčiu ir išmintingesniu žmogumi.

Jeigu Jūs norite išspręsti savo problemas maksimaliai greičiau ir efektyviau, tai turėkite omenyje, kad tai priklauso ne tik nuo sėkmingai rasto specialisto, kuris Jums padės, bet ir nuo to, kaip aktyviai Jūs dalyvausite šiame procese, prisiimsite sau atsakomybę, ir norėsite tolimesnių pasikeitimų savyje ir savo gyvenime.

Dėl šios priežasties, kai klientas klausia telefonu, ar psichologas garantuoja sėkmingą problemų sprendimą ir kaip greitai jis su tuo susidoros, tai į šį klausimą galima atsakyti, kad psichologas nėra Dievas, kad galėtų nė karto nesusitikęs su savo pacientu, ką nors jam žadėti. Kai Jūs kreipiatės pas gydytoją, kad jis išgydytų širdį, ar irgi klausiate, kiek tam reikia laiko? Geriausiu atveju į tokį klausimą jis Jums pasakys apytikslį reabilitacijos laiką. Taip pat ir psichologas gali sudaryti su Jumis sutartį tam tikram konsultacijų skaičiui, po kurių gali garantuoti Jūsų būklės pagerėjimą. Ir, kaip jau buvo minėta anksčiau, problemų sprendimas priklauso ne tik nuo terapeuto, bet ir nuo paties paciento darbo. Jeigu gydytojas skyrė Jums vaistų, o Jūs jų negeriate, tai apie kokias garantijas čia galima kalbėti.

Dažnai, kreipdamiesi pas psichologą, Jūs tikitės gauti patarimą kaip geriau pasielgti toje ar kitoje situacijoje. Su tokiu klausimu sėkmingai galima kreiptis ir pas draugę, ir pas būrėją. Skirtingai nuo neprofesionalių būrėjų, psichologas vietoj patarimo gali pasiūlyti Jums praeiti pas jį psichoterapijos kursą, kurio metu Jūs patys surasite atsakymus į Jūms rūpimus klausimus. Psichologas neduoda tiesioginių patarimų, bet konsultacijų metu Jums suteikia galimybę spręsti problemas.

Kai Jūs kreipiatės pagalbos, Jūs norite, kad kas nors nedelsiant pasirūpintų Jumis. Ir psichoterapeutas, matant tokią Jūsų prislėgtą būseną, gali neatsilaikyti pagundai kuo greičiau Jums padėti, duodant reikalingus patarimus ir krūvą trankvilizatorių. Tada Jums reikės atsakyti į vieną klausimą - ko Jums reikia: kad Jumis pasirūpintų psichologas ar kad jis išmokytų Jus kaip savimi pasirūpinti.

"Psichoterapija gali praturtinti Jūsų gyvenimą. Ji gali tapti žavingu nuotykiu. Tačiau, kaip ir bet kuri kita kelionė, į kurią Jūs planuojate nuvykti, ji turi savyje nežinios elementą. Jūs turite būti pasiruošę tam, kad priešais Jus atgims, atrodo, pamiršti gyvenimo įvykiai. Jums teks dirbti net jei ir atrodo, kad Jūs užstrigote savo problemose ir nėra pagerėjimo požymių. Jūs turėsite įveikti sunkumus, pradedant gyventi iš naujo. Psichoterapija reikalauja laiko, pastangų, drąsos".

Tekstą pagal O.Erenberg ir M. Erenberg "Kaip gauti gerą psichoterapiją"parengė projekto savanorė Natali.
Klausimams ir komentarams: info@psichoterapija.ot.lt
© 2000 gera būsena

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pir Lap 21, 2005 2:25 pm
Aprašymas WWW
Standartinė 
Ilgai ieškojau atsakymo, kaip turi elgtis psichologas, koks jis turi būti... Atrodė, kad jam nevalia klysti, jo žodžiai visuomet turi būti tik teisingi, visada laiku, visada vietoje... Juk jo klaidos gali kainuoti labai daug... Ir kažkaip visai (ne)atsitiktinai (juk atsitiktinumų nebūna :wink: ) į mano rankas pakliuvo atsakymai į šiuos klausimus. Šie žodžiai priklauso Natašai Rogers:
"Aš žinau, kad gilindamasis į save, Tu pastebėsi ir teigiamų, ir neigiamų savo savybių, ir tai galbūt gąsdins Tave ir pareikalaus daug jėgų. Aš būsiu greta Tavęs, bet nelįsiu į Tavąjį pasaulį. Aš tikiu, kad Tu pats žinai, kaip padėti sau pačiam. Aš neapsiimu atsakomybės už Tavąjį likimą ir neperimsiu iniciatyvos į savo rankas. Bet aš ir neneigsiu Tavęs. Aš būsiu dėmesinga Tavo jausmams ir mintims. Aš atsiliepsiu į Tavąjį skausmą, kančias, Tavąjį pyktį, liūdesį ir Tavąjį džiaugsmą. Aš gerbsiu Tave ir Tavo sprendimus, kuriuos Tu pats pasirenki. Aš remsiu ir skatinsiu Tave, kai leisiesi į nuostabią savęs pažinimo kelionę. Aš negaliu priimti visų Tavo pažiūrų ir vertybių, tačiau gerbsiu Tave ir Tavąją tiesą (Tavo paties surastą tiesą). Aš skatinsiu Tave, kad išdrįstum leistis į savo vidinį pasaulį ir išbandyti nauja, bet aš niekuomet neversiu Tavęs tai daryti. Retkarčiais aš Tau išsakysiu savąją nuomonę ir reaguosiu į tai, ką Tu darai, tačiau visuomet pasitikrinsiu klausdama savęs, kiek Tau reikšmingi mano žodžiai. Aš dalysiuos su Tavimi savo vertybių ir pažiūrų sistema, kad Tu galėtum suprasti, kodėl vienaip ar kitaip Tau sakau, elgiuosi. Aš mokausi iš Tavęs ir esu pasirengusi priimti tą naują patirtį, kurią gaunu iš Tavęs. Kartais aš klystu, kartais elgiuosi taip, kaip visai nenorėčiau. Kartais susipainioju savo jausmuose ir sprendimuose. Tokiais atvejais aš pasakysiu Tau tiesą. Aš visada ištarsiu "atleisk".


Pir Sau 30, 2006 2:30 am
Ieškantis(i)

Užsiregistravo: Tre Lie 30, 2008 1:25 pm
Pranešimai: 14
Miestas: vilnius
Standartinė 
Psichiatras – medicinos studijas universitete baigęs asmuo, kuris po bendro medicinos studijų kurso pasirinko tolimesnę psichiatrijos specializaciją. Kadangi šis psichikos sveikatos specialistas yra baigęs ir bendrąsias medicinos gydytojo studijas, pilnas specialisto pavadinimas yra gydytojas psichiatras. Bendrųjų medicinos studijų metu gydytojas psichiatras įgyja įvairių medicinos sričių žinių (kardiologijos, neurologijos, dermatologijos ir kt.).

Psichiatras nustato galutinę psichikos sutrikimų diagnozę pagal tarptautinę psichikos sutrikimų klasifikaciją. Sudėtingesniais atvejais, diagnozuodamas psichikos sutrikimus, psichiatras remiasi psichologo atliktų testų rezultatais.

Psichiatras skiria gydymą psichotropiniais vaistais, taiko psichologinio konsultavimo elementus.

Psichologas – psichologijos studijas universitete baigęs asmuo. Panaudodamas specialius testus psichologas tiria įvairius psichikos procesus: dėmesį, atmintį, intelektinius gebėjimus, mąstymą (pvz., mąstymo adekvatumą, kryptingumą), taip pat asmenybės bruožus (intraversiją, ekstraversiją, savęs vertinimą, sugebėjimus užmegzti santykius ir kt.). Taip pat psichologas konsultuoja iškilus problemoms tarpasmeniniuose santykiuose, šeimoje arba darbe. Tai vadinama psichologiniu konsultavimu.

Psichoterapeutas – tai gydytojas (dažniausiai psichiatras) arba psichologas, kuris atitinkamai po medicinos arba psichologijos studijų universitete dar papildomai baigė tam tikro gydymo metodo, būtent psichoterapijos, mokymosi programą. Taigi, pilnas šios srities specialisto pavadinimas – psichiatras psichoterapeutas arba psichologas psichoterapeutas.

įdomus straipsnis:

http://www.delfi.lt/news/daily/Health/a ... d=17443620

_________________
geriau žvirblis rankoje, negu erelis danguje.


Pen Rgp 01, 2008 9:20 pm
Aprašymas
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007