Peržiūrėti neatsakytus pranešimus | Peržiūrėti aktyvias temas Dabar yra Pen Bir 05, 2020 12:33 pmNaujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
GENDER LOOPS PROGRAMOS žala lyčių tapatybei 
Autorius Žinutė
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė GENDER LOOPS PROGRAMOS žala lyčių tapatybei
Cituoti:
LR švietimo ir mokslo ministrui G. Steponavičiui
LR socialinės apsaugos ir darbo ministrui R. J. Dagiui

DĖL GENDER LOOPS PROGRAMOS


Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) narius pasiekė ir sukrėtė informacija apie Gender Mainstreaming strategijos įgyvendinimo pasėkoje vykdyto tarptautinio projekto Gender Loops sukurtų metodikų galimą įgyvendinimą Lietuvoje (šio projekto partneris Lietuvoje – VšĮ Socialinių inovacijų fondas).

NŠTA susipažino su projekto Gender Loops rezultatais (metodikomis) ir ataskaitomis, kurios yra viešai publikuojamos internete lietuvių kalba (www.genderloops.eu), ir mano, kad projekto sukurtos metodikos yra žalingos vaikams bei ardo šeimos sampratą.

Pateikiame kelias citatas:
- „patikrinti ir patvirtinti naujas knygas vaikams, o taip pat išnaikinti literatūrą, kuri neatitinka lyčių lygybės standarto. Bet kuriuo atveju, tai gali būti nuoroda, kad literatūra, kuri parodo alternatyvas ir įvairovę, turėtų būti ne tik iškeliama specifiniais ir probleminiais atvejais, tačiau geriau būti įtraukta į kasdieninį gyvenimą ir įvairovę“;
- Darželinukams siūloma nagrinėti pasaką „Du princai įsimyli vienas kitą...Abu princai susituokia ir tampa Karaliumi ir Karaliumi“;
- „praplėsti vaikų, mokytojų ir tėvų lyčių identitetus“, „padidinti supratimą apie seksualinės įvairovės svarbą žmonėms ir visuomenei“;
- „Pedagogai turi palaikyti vaikų troškimą mokytis bei siekti naujų žinių. Ribojantys lyčių stereotipai, deja, skatina vaikus nuleisti rankas tam tikrų kelionių atradime. Lytiškai sąmoningas ugdymas siekia apsaugoti vaikus nuo to.“;
- „Koks tai jausmas? Kostiumai ir pasikeitimas lyčių vaidmenimis. Mano broliui patinka dėvėti sijonus!";
- „Ispanijoje esančioje ikimokyklinio ugdymo įstaigoje „CEIP Agora“ mes, kartu su pedagogais, parengėme skirtingo rengimosi seminarą, kurio metu vaikams suteikiama galimybė peržengti „lyties apribojimus“ niekam iš grupės neprimenant jiems, jog tai nepriimtina“.

Projekto ataskaitose minima, kad pagal šias programas jau apmokyti kai kurių vaikų darželių auklėtojai, be to, kai kurios ikimokyklinio ugdymo įstaigos metodikas jau taiko savo darbe. Taip pat yra numatyta šias programas diegti švietimo sistemoje per Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtros 2007-2012 metų programą.

Atkreipiame dėmesį, kad lyčių lygybės įgyvendinimas per ikimokyklinį švietimą ir įsikišimą ankstyvame amžiuje, kai vystosi vaiko pažintiniai gebėjimai, pasirinktas todėl, kad per ilgą laiką tai duoda didžiausią efektą. Tačiau toks ugdymas gali žaloti vaikų psichinę sveikatą ir sukelti lytinės tapatybės sutrikimą vaikystėje. Pagal tarptautinį ligų klasifikatorių „Gender identity disorder of childhood“, ICD-10 (International Classification of Diseases 10), kodas F 64.2.
Mes nesutinkame, kad su mūsų vaikais būtų vykdomi tokio pobūdžio socialiniai eksperimentai ir reikalaujame:
1. Nedelsiant sustabdyti Gender Loops įgyvendinimą bet kokiu lygmeniu kol nebus išsiaiškinta galima žala šeimai ir vaikams.
2. Užtikrinti, kad lyčių lygybės bei lygių galimybių strategijų priemonės būtų Lietuvoje diegiamos nepažeidžiant šeimos apsaugos principų bei Valstybinės šeimos politikos koncepcijos nuostatų.

Prašome pateikti informaciją apie Jūsų vadovaujamos ministerijos poziciją minėtos programos atžvilgiu.

Asociacijos pirmininkas Tomas Šalkauskas

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Ket Kov 26, 2009 1:36 pm
Aprašymas WWW
psichologas

Užsiregistravo: Ket Lap 11, 2004 6:47 pm
Pranešimai: 1849
Miestas: Vilnius
Standartinė 
Kuriantis kitokias pasakas apie du karalius
Paveikslėlis
© Tomo Raginos nuotr.
Cituoti:
Vaikystė, paauglystė ir Kazio Sajos kūryba ne vienam iš mūsų – neatsiejami dalykai. 76 metų rašytojas neseniai pristatė savo kūrinį paaugliams "Septyni miegantys broliai".

Visas straipsnis
http://vilniaus.diena.lt/dienrastis/men ... ius-210715
Cituoti:
– Tikriausiai girdėjote pastarųjų dienų aktualiją – pasaką apie du susituokusius karalius. Jūs esate parašęs "Pasaką apie du karalius". Apie ką ji?

– Suprantu, ko klausiate. Mano pasaka visiškai kitoniška. Ji apie gerą ir blogą karalius. Esu skaitęs labai rimtą mokslinę knygą, kurioje įrodinėjama, kad homoseksualai neatsiranda, nėra išauklėjami, kad tai tam tikras įgimtas psichinis nukrypimas ir nieko nepadarysi.

Su šia moksline knyga visiškai nesutinku. Žinau puikiai, kas darosi kalėjimuose, kariuomenėje, ten, kur nėra moterų. Iš bado šuo ir vabolę ėda. Kitą kartą galima pakeisti žmogaus orientaciją. Tai galiu sakyti ir nuo savęs, ir nuo žmonių, su kuriais man teko konsultuotis.

Daug kas nežino, kaip nuo senų senovės liaudyje buvo vadinami homoseksualai. Jie buvo vadinami labai lietuvišku žodžiu "subinlanda". Šiuo žodžiu pasakoma viskas. Galbūt nurodomi ne visi būdai, kaip santykiauja žydrieji, bet pagrindinis išreikštas viename žodyje. Ten, kur augau, į šiuos žmones buvo žiūrima daugiau su užuojauta. Nebuvo noro juos sunaikinti. Buvo pakankamai tolerancijos. Kaip vadinamos santykiaujančios moterys, niekada vaikystėje nesu girdėjęs. Gal jų nebūdavo, nežinau.

vilniaus.diena.lt

_________________
Pas mus rašoma tik lietuvišku šriftu, susipažinkite su forumo taisyklėmis
http://www.baltai.lt/phpbbpsichologija/ ... 5ec4d1cec5


Pir Bal 06, 2009 4:40 pm
Aprašymas WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007